Tvorba webu Hyundai club

Informace pro uživatele tohoto fóra, návrhy, připomínky k foru atd.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

vipe píše:
dantasik píše:No ono CMS jako takove spatne neni, jen jde oto ze si nejsem jist jak treba udelat sekci s clenama, tak aby kazdy mel jakoby svou podstranku kde by mohl vypsat info o aute a mohli se vselijak ten seznam clenu formovat. Styl ktery se mi celkem libi je na www.ford-puma.cz Tam je sice united-nuke ale pokud by se to naformovalo podle tohodle + odkaz do tohodle fora tak si myslim ze akorat.
Styl těchto stránek neni špatný něco podobného by šlo s tím designem co už se tu nastínil. Nepotřebujem nic složitého:
1) stránky členů
2) pořádnou fotogalerii
3) nějakou sekci pro stahování a nahrávání souborů
4) personalizaci která by byla propojená s hyundaiclub.net
5) prostor pro psaní info článků
6) pro admina snadné ovládání a psaní článků

a zaparkovat doménu HYUNDAICLUB.CZ někde kde je prostor a nebylo by od věci udělat pro členy vlastní e-mailovou schránku s doménou hyundaiclub.cz :wink: co ty na to dantasik
V podstate si to vystihl, stim ze prostor a emailove schranky muzem udelat u nas. Disky jsou vicemene prazdne a linky je taky dost. Takze by nebly problem to tam dat a dotahnout k dokonalosti. Stim ze u te pumy jsem myslel styl struktury ne vzhledu - ten je tmavy a rekl bych takovy tezkopadny. Ale struktura bych rekl ze supr. Stim ze to propjeni personalizace bych ani tak nedelal, vzhledem k tomu ze jsem pochopil ze na hyundaiclub.cz by byly pouze officialni clenove uvnitr O.S. nikoliv clenove fora.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Reklama
 

Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Příspěvek od xkrchnav »

myslím, že by nebol problém (teda neviem možnosti phpBB) pridať k užívateľovi fóra nejaký flag, ktorý by označoval, že je oficiálnym členom. Spolupráca phpBB a joomla už je overená napríklad (používa tú istú databázu takže už aj z toho to celkom vychádza). Hlavne prepojenie s týmto fórom si myslím, že je celkom kľúčové a to z toho dôvodu, že je už riadne zabehnuté. A ľahko overíme kto je kto atď. Tak isto chat by šiel priamo tam vložiť - pozeral som nejakú spoluprácu mibbit a joomla. Fotogalériu ponúka tiež priamo. Ukladanie súborov - FTP a linky do fóra. Email nejaký free web interface je možný - ale záleží na možnostiach HW SW k dispozícii. Ale vravím s Joomlou skúsenosti zatiaľ veľmi nemám. Len mi to prišlo jednoduchšie ako tvoriť celé znova. (znovuobjaviť bicykel) Máte nejaké odhady časové? A aj realistické (vaše schopnosti a možnosti časové...).

Vipe super konečne nejaké požiadavky čo potrebujeme či chceme :idea: :)
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vipe »

Jo jasně ten styl jem myslel taky kostru webu nikoliv vzhled ten by byl pěknej tehle http://mx-3.cz/tringi/hccz/.
S tou personalizací jsem to myslel dobře, aby byli přezdívky stejné jako na .net aby v tom nebyl guláš co se týče autorství a vlastního poznání člena. Pač když by měl někdo jinou přezdívku tady a jinou tam tak si to dost dobře nedokážu představit už z toho pohledu že ti tvou přezdívku někdo vyfoukne k registraci na tom druhým webu, protože tohle fórum by mělo bejt takovej odraz pro diskuzi ofiko webu .cz
Toť můj názor. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Příspěvek od xkrchnav »

Presne tak. Nicky musia byť rovnaké. K tomu potrebujeme Milosha - pokiaľ sa dobre domnievam správcu fóra a predpokladám aj s tým súvisiacej databáze atď. Si tu Milosh? (poslednú dobu som ho nemohol zohnať SZ mail... neviem ako iný)
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2045
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Příspěvek od milosh »

Jsem tu pokud mate naky prani neni prioblem, vyhovim kdyz to bude v mych silach :D

icq tady mam...
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Příspěvek od xkrchnav »

Super, dík Miloshi!

Tak prvým krokom k zlepšeniu by mohol byť chat integrovaný s fórom. Čo bude už snáď čoskoro, podklady sú odoslané a mali by fungovať tak sa tešte :twisted: . Malo by to fungovať tak, že pod prihláseným nickom sa dostanete na chat - a nie teda ako doteraz menom cez príkaz /nick ...
inu uvidíme :).

Joomlu som si po pár hodinách laborovania s virtual strojom, inštalovaním PHP a mySQL na komp teda rozbehal a začínam sa s ňou spoznávať. Keby niekto chcel, mám 380 stranový manuál k tomu ;) (anglicky), ak by sa na to chcel niekto pozrieť tiež so mnou. :oops: :oops:
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dantasik »

Zdar, tak jak stim teda pokrocime?udelame tedy neco na te joomle?Napis kdyztak sz at stim nejak pohnem kupredu kdyz uz jsou prazdniny.
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2045
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Příspěvek od milosh »

ja preferuji phprs, mam na nem par webu a myslim ze to je good system, hlavne cesky a dobra podpora.

https://www.nexiaclub.com
https://www.astra-g.cz
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Příspěvek od xkrchnav »

aby som pravdu povedal, ďaleko som sa v štúdiách joomly nedostal. Povedal by som však, že Joomla nebude mať o nič menšiu podporu než PhpRS. A je záležitosťou toho, kto to bude robiť, čo si zvolí. Ja sa učím nanovo, takže pozerám teraz tú joomlu. Táto šablona - ktorá je teraz súčasťou najnovšej 1.5.4 priamo v jadre sa mi veľmi pozdáva. Má byť vraj jednoducho prispôsobiteľná a vôbec výborná :)

http://demo.joomlart.com/contest_opt/in ... ments=blue

keď doteraz fungoval web stále na joomle, bez akejkoľvek správy (dosiaľ neviem kto ten web "spravuje"), tak prečo len neupgradnúť na túto novú - tiež síce default ale už 100x lepšie vyzerajúca šablóna :).

To je len také instantné riešenie. Ale postupným naučením sa Joomly sa z toho dá vytvoriť super dielo myslím :wink: .
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2045
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Příspěvek od milosh »

no pokud tam nikdo nebude pridavat clanky tak je to na prd a stejne kazdej bude chodit na forum :wink:

chtelo by to zamakat na pridavani do vyhledavacu 8)
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Příspěvek od xkrchnav »

prečo by nikto nepridával články? Samozrejme to by bola základná funkcionalita a myslím, že jedna z najjednoduchších vecí čo sa tam dá spraviť. Teda aspoň sa domnievam :oops: .

Pridávanie do vyhľadávačov - myslíš ako google, seznam, atlas, atď? S tým snáď nie je problém nie?

Btw Miloshi, čo tá pridaná stránka php do fóra ? ;) nech je to už aj s loginom správne.
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2045
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Příspěvek od milosh »

jj tyto vyhledavace, hlavne seznam a google, i kdyz ja to pridaval snad na vsechny co existuji, mam jich tady asi 300 v CR a na Slovensku :)
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2045
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Příspěvek od milosh »

Koukam na statistiky, problem s hyundaiclub.cz je ten ze v kodu stranky nejsou zadna slova natoz klicova a hlavne web neni nikde pridan a proto si to zkuste dat sem a uvidite - http://pagerank.jklir.net/

a pak zadat pro porovnani adresu tohoto webu :wink:
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

ale no taaak miloshi, snad bys neveril, ze meta tak keywords jeste nejaky vyhledavac bere v potaz :lol: nechtej me rozesmat...

problem je spis tady:

http://www.google.cz/search?sourceid=na ... club.cz%2F

a hlavne ve strukture webu, klicova slova by byli, ne ze ne, alespon zakladni dve "hyundai" a "hyundai club", nicmene nejsou zadne nadpisy, ani zdurazneny <strong> tak aby meli trosku vahu, takze vlastne neni na cem stavet... title to samy, to je vubec katastrofa s nim...

pokud by se ale udelal masivni linkbuilding, tak by to teoreticky na ceskym webu stacilo na naky navstevnosti, a hlavne, dosti relevatni..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Příspěvek od black_sheep »

xkrchnav píše:prečo by nikto nepridával články? Samozrejme to by bola základná funkcionalita a myslím, že jedna z najjednoduchších vecí čo sa tam dá spraviť. Teda aspoň sa domnievam :oops: .

Pridávanie do vyhľadávačov - myslíš ako google, seznam, atlas, atď? S tým snáď nie je problém nie?

Btw Miloshi, čo tá pridaná stránka php do fóra ? ;) nech je to už aj s loginom správne.
tyyyy jo ted bych se docela citil dotcen.... :lol: tak SEO neni problem, prej.. no neni, ale, hehe, takovy SEO audit a vsecko okolo... neni zadarmo a stoji to dost usili :lol:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „O tomto foru“