Servis a garančky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od robertbulko »

Pre tých čo plánujú ísť na garančku v AUTO MP v Trenčíne a chcú si priniesť vlastný olej, nepoteším vás. Podľa slov prímacieho technika, vlastný olej je na žiadosť majiteľa servisu zakázaný. Doslova mi bolo povedané, že si olej môžem priniesť, ale nepoužijú ho. Vtipné. :P Poslal som im mail so žiadosťou o cenovú ponuku na 2. garančku. Nestál som im za to, aby pre mňa vypracovali ponuku, dostal som len približnú cenu. 350€ :?

V Autopolise v BA vám bez problémov umožnia priniesť si vlastný olej a budú k vám milí. Bez problémov a obratom vám pošlú detajlnú cenovú ponuku. Druhá garančka u nich stojí 370€ a po odrátaní oleja to bude o cca 115€ menej. Samozrejme plus cena za váš olej. Bol mi ponúknutý Total 5W-30 DPF C4 208L, ja som si kúpil Castrol Magnatec 5W-30 C3. Obi dva sú v poriadku, ale Total bude pravdepodobne lepší.

Oplatí sa mi vycestovať za servisom do BA, aj keď mám v TN servis skoro pod nosom. Aby som nebol na AUTO MP úplne zlý, dal som si u nich prečaluniť v záruke volant a ten mi urobili super. Bohužiaľ ostatné moje návštevy v tomto servise neboli moc optimistické. Asi som si nesadol s prijímacím technikom a naše konverzácie boli hodne komplikované. V Autopolise som sa naopak stretol s veľmi ústretovým prístupom.

Prikladám fotku opraveného volantu s peknou vráskavou kožou. Tento materiál sa mi naozaj páči. :wink: https://db.tt/yxsEqBMS
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

matisko77
Příspěvky: 8
Registrován: 25 bře 2014, 19:13

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od matisko77 »

Môžem to len potvrdiť. Auto MP v Trenčíne nepochodíte s vlastným olejom. Bol som tam na garančke i40, 1.7 - 100kW. Inak o servise, nie je špatný aspoň po technickej stránke a kvality. Omnoho horšie to je, ked im necháte auto. Max. môžete u nich čakať 5hodín :o). Žiadny odvoz, požicanie auta, atd....
Asi jediné riešenie na kvalitu služieb a kvality celkovo, neostáva nič iného, len sa zapojiť do nasledovných testov kvality. www.toptest.sk
Sám som sa do toho zapojil.
Pre mňa bolo dôležité, aby som vedel, že servis urobí to čo má. Vysvetlí čo robi a prečo. Nie je to moje prvé auto, ale po tomto teste, som len čumel čo všetko majú servisy vykonávať. Zistíte ako sa správať, čo si môžete dovoliť. A možno nakoniec aj menšia čerešnička, za daný test kvality dostanene 100e.
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od fikusino »

@Robo, vsimol som si ten volant uz skor na tvojej jednej fotke, vyzera to dobre, uz len nech sa konecne aj ten moj osupe (zatial sa mu moc nechce ;))
@matisko, presne takto som uvazoval aj ja a mam s toptest dohodnutu moju prvu garancku. Budem mat istotu ze sa urobilo to co sa malo a ze to bude urobene poriadne. V podstate bude auto skontrolovane 2x. Taketo sluzby len vitam!
Naposledy upravil(a) fikusino dne 27 bře 2014, 23:45, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8997
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od idam.i »

Fikusino,ako dopadol test Autopolisu ?V ktorom boli ,na Račianskej,alebo v Petržalke ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od fikusino »

idam.i píše:Fikusino,ako dopadol test Autopolisu ?V ktorom boli ,na Račianskej,alebo v Petržalke ?
nechcel mi povedat, vraj interna informacia, ale predpokladam ze si robia robotu dobre kedze len pozitivne ohlasy na nich pocujem a este neboli zatial zatvoreni ;)
Naposledy upravil(a) fikusino dne 28 bře 2014, 10:50, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od ajrton »

fikusino: preco tu vypisujes dopredu kam ides testovat ? fora citaju aj technici a majitelia z autoservisov, vdaka tebe a autu v tvojom popise uz vedia kto k nim pride testovat a patricne sa zariadia ... navyse si aj bol pouceny ze dopredu to nesmies vytarat ani vlastnej materi
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od fikusino »

ajrton píše:fikusino: preco tu vypisujes dopredu kam ides testovat ? fora citaju aj technici a majitelia z autoservisov, vdaka tebe a autu v tvojom popise uz vedia kto k nim pride testovat a patricne sa zariadia ... navyse si aj bol pouceny ze dopredu to nesmies vytarat ani vlastnej materi
caw, mas pravdu...aj ked som nijako specialne pouceny nebol, je pravda ze to tu nemusi byt. zmazal som konkretne udaje o servise, snad sa to za tych par hodin nedostalo do nespravnych ruk. mozno sa nakoniec s technikom dohodnem aj na inom servise
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od milan74kb »

[oftopic]
@ajrton, @fikusino:
alebo zeby fikanost ? :-). Dopredu nenapadne upozornit, ze pridem (aj s testovacim technikom) a potom sa nemusim bat, ze nieco odflaknu ? :mrgreen:
A mam dalsich 30.000,- pokoj a do buducna, ma budu poznat a budu vediet, ze nieco podobne mozu cakat, tak sa budu spravat stale ku koser ;-)
[/offtopic]
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od fikusino »

:) Milan, tak az takto premaknute som to nemal, ale kazdopadne odporucam ist cez kontrolneho technika
a nechat si auto skontrolovat v podstate 2x.
Ved ide o to, aby vsetko bolo skontrolovane dosledne, aby sa nic nevynechalo, nic neodflaklo.
Je to otazka bezpecnosti, ide o moje auto, v ktorom vozim zenu a deti, tak mi na tom sakra
zalezi aby bolo vsetko ako ma byt.
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od milan74kb »

@fikusino: presne, pravdu mas. Treba tie servisy kontrolovat a vysledky spokojnosti aj testov zdielat. Osobne auto nikdy nenecham v MT a ani v MA servise, kym pri nom nebudem moct ostat pocas opravy / garancky. Vlastne nie velmi pozitivne skusenosti ...
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od fikusino »

1.garancka absolvovana. Je to po roku(nabehane mam len 8000km). Auto je v poriadku, ziadne problemy zistene.
Moj dojem so servisom v Trnave je vyborny, postaraju sa o vas aj o auto prikladne. Test kvality servisu
tiez potvrdil dobru robotu a nic podstatne nevytkol. Takze odporucam
Este cena 245,- EUR (robili sa len povinne ukony)

Este jedna pripomienka k zapojeniu sa do testu kvality: ak sa na to date, tak sa celkova prehliadka pretiahne o cca 3hodiny, co
moze byt pre niekoho problem. V podstate 3/4 dna v prdeli. Zas ale mozete v klude povedat, ze vase auto bolo kvalitne skontrolovane!
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8997
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od idam.i »

Prvá garančka za 245 euro, je celkom dosť. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
fikusino
*
Příspěvky: 73
Registrován: 03 bře 2013, 18:52

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od fikusino »

idam.i píše:Prvá garančka za 245 euro, je celkom dosť. :-k
Tiez som cakal menej, navyse aj ich predbezny odhad bol do 200EUR. Co pridalo na cene bol cas ktory
sa autu venovali. Nenormalne dlho som cakal(cez tri hodiny). Tusili ze idem cez servis kvality a preto asi vsetko kontrolovali 3x ;)

Na druhej strane som dostal 100vku naspat, tak ma to cele vyslo 145EUR
Hyundai i40 cw black (STYLE +navi)
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8997
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od idam.i »

Mám tu cenník asi rok starý.Medzi tým ešte niečo zlacneli.Je to aj s olejov (ten si nosím svoj!) a pre motor 1,6GDI.Možno,že 1,7 diesel je drahší. :-k http://moje.auto.cz/?sekce=foto&im_id=i ... da527ee113
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Servis a garančky.

Příspěvek od PALI-PALI »

robertbulko píše:Pre tých čo plánujú ísť na garančku v AUTO MP v Trenčíne a chcú si priniesť vlastný olej, nepoteším vás.

Poslal som im mail so žiadosťou o cenovú ponuku na 2. garančku. Nestál som im za to, aby pre mňa vypracovali ponuku,
Auto MP som tiez navstivil, ked som kupoval nas H. Pristup dost bieda, bolo mi jasne dane najavo, ze otravujem. A kedze som viditelne otravoval uz pri predaji, ani by ma nenapadlo ist tam na servis :-)

Majitel je asi typicky slovensky podnikatel :-)
ix20, 1,4b, 2013
Odpovědět

Zpět na „i40 Garanční prohlídky, servis“