Brzdy

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

dastin: pokud vím tak WRC mají 4x4,tam jde o něco jiného a jsou tam větčí průměry kotoučů a mají keramické destičky,které fungují dobře při vyších teplotách....4x4 stim nema nic spolecnyho ale na ty samy desticky a kotouce prece muzou dat i ABS "ale proc tam neni?" :wink:
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Příspěvek od xkrchnav »

MartasZ píše:
xkrchnav píše:...vzápätí na to dnes vychádzame preč a celú dobu svietila ABS!! V polovici cesty keď som to nevydržal, tak som manželku donútil vypnúť motor a znova naštartovať - počkali sme kým zhasne a potom sa už nerozsvietila... Ale nemám z toho úplne dobrý pocit..
Neboj.. někdy bejvá třeba zsraný čidlo a spadne to do chyby.. pak stačí opravdu jen znova nastartovat a je to ok ;) Mě se to dost častzo stávalo na sněhu při dlouhodobym brždění ale na letních gumách.. tam je fakt ABS na škodu a taky se po nějaký chvíli vypne.. respektive spadne do chyby a musí se znova nastartovat.. na zimních vše ok ;)
dík tak som sa kusa ukľudnil :), dúfam, že to bolo len to špinou. Ale máme zimné pneu. No až sa to znova ukáže - je možné to čidlo prečistiť nejak jednoducho? Bez dávania kolesa dole?
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

MartasZ píše:
xkrchnav píše:...vzápätí na to dnes vychádzame preč a celú dobu svietila ABS!! V polovici cesty keď som to nevydržal, tak som manželku donútil vypnúť motor a znova naštartovať - počkali sme kým zhasne a potom sa už nerozsvietila... Ale nemám z toho úplne dobrý pocit..
Neboj.. někdy bejvá třeba zsraný čidlo a spadne to do chyby.. pak stačí opravdu jen znova nastartovat a je to ok ;) Mě se to dost častzo stávalo na sněhu při dlouhodobym brždění ale na letních gumách.. tam je fakt ABS na škodu a taky se po nějaký chvíli vypne.. respektive spadne do chyby a musí se znova nastartovat.. na zimních vše ok ;)
xkrchnav-pokud ABS svítí tak auto sice brzdí ABS ale nefunguje.
MartasZ-a právě pro takové podmínky tam ABS je,na suchu nebo na stejném podkladu ti ABS málokdy vybaví.
Dastin

Příspěvek od Dastin »

vlastaFR píše:dastin: pokud vím tak WRC mají 4x4,tam jde o něco jiného a jsou tam větčí průměry kotoučů a mají keramické destičky,které fungují dobře při vyších teplotách....4x4 stim nema nic spolecnyho ale na ty samy desticky a kotouce prece muzou dat i ABS "ale proc tam neni?" :wink:
Není potřeba,zatáčky a jiné se projíždějí převážně driftem,zcela jinak nastavení těžiště a světlé výšky vozu pro průjezdy a jiná účinost brzd, možnost volit rozložení procentuálního náhonu na předek a zadek.A co třeba ještě pro snížení váhy vozu,klimu pokud vím taky nemají.Přívod čerstvého vzduchu do vozu je nad čelním sklem a tak.Bavíme se o normálních řidičích ne profíkoch,pro které je toto denní chléb.Většina z nás na to prostě dupne a kdo ho tam nemá,tak drží pedál a neuvědomí si,že je někdy potřeba povolit a zase přišlápnou.Zkusím si to s ABS a bez ve stejném místě na rovině a uvidím.Pak dám vědět jak jsem dopadl a maximálně si posypu hlavu popelem. :cry:
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Vcera som skusal aktivovat ABS. A zistil som to co som uz vedel, ze ho nemam :cry: . Proste tukes do avie v 10 km/h. Vysledok zlomena podlozka pod poznavaciu znacku. Skoda 50 SKK.
Len by ma zaujimalo, ze ci by mi ABS v danej chvili pomohlo. Isiel som dole kopcom v meste cca 30 km/k (nakolko som sa rozbiehal zo semaforu), snezilo s dazdom (vozovka mokra), ked tu zrazu predo mnou zastavila na cca 1m Avia (nechapem ako to dokazala, asi tiez bez ABS, len asi bola plne nalozena) - odbocovalo pred nou auto dolava.
Pamatam si tie 3 sekundy bezmocnosti - priblizoval som sa k jej kovovemu narazniku. Slapem prerusovane ako blazon, vybieham do protismeru (oops - auto v protismere). Vraciam svoj zufaly pokus spat do svojho pruhu a bummm (nastastie decka vzadu sa ani neprebudili :? . Podal som ruku vodicovi AVIE zodvihol svoju znacku a bohatsi o skusenost (ovela slabsie brzdy na mokrom povrchu) som pkracoval v ceste.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

soto to musis vedet jestly ho mas... kdyz to zadupnes tak musis cejtit skubani jak v pedalu tak cely autem jinak budes mit nekde okolo motoru takovou kovovou skrinku se spostou tlakovejch hadicek.
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

soto píše:Vcera som skusal aktivovat ABS. A zistil som to co som uz vedel, ze ho nemam :cry: . Proste tukes do avie v 10 km/h. Vysledok zlomena podlozka pod poznavaciu znacku. Skoda 50 SKK.
Len by ma zaujimalo, ze ci by mi ABS v danej chvili pomohlo. Isiel som dole kopcom v meste cca 30 km/k (nakolko som sa rozbiehal zo semaforu), snezilo s dazdom (vozovka mokra), ked tu zrazu predo mnou zastavila na cca 1m Avia (nechapem ako to dokazala, asi tiez bez ABS, len asi bola plne nalozena) - odbocovalo pred nou auto dolava.
Pamatam si tie 3 sekundy bezmocnosti - priblizoval som sa k jej kovovemu narazniku. Slapem prerusovane ako blazon, vybieham do protismeru (oops - auto v protismere). Vraciam svoj zufaly pokus spat do svojho pruhu a bummm (nastastie decka vzadu sa ani neprebudili :? . Podal som ruku vodicovi AVIE zodvihol svoju znacku a bohatsi o skusenost (ovela slabsie brzdy na mokrom povrchu) som pkracoval v ceste.
Teoreticky bys měl mít,jak je vidět asi nefunguje.Při startu by se měla kontrolka rožnout zablikat a zhasnout.Pokud by ABS fungovalo tak bys nemusel přerušovaně šlapat ono by si to přerušovalo samo.Někde jsem četl že pokud umíš za vteřinu přerušit brzdění asi padesátkrát nemusíš mít ABS.
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Teoreticky bys měl mít,jak je vidět asi nefunguje.Při startu by se měla kontrolka rožnout zablikat a zhasnout.Pokud by ABS fungovalo tak bys nemusel přerušovaně šlapat ono by si to přerušovalo samo.Někde jsem četl že pokud umíš za vteřinu přerušit brzdění asi padesátkrát nemusíš mít ABS.[/quote]

Nie urcite ho nemam (v zakladnej verzii nebolo ABS). Ja som len chcel nacrtnutm ze keby som mal ABS tak by som to asi v pohode ubrzdil.
50 x za secundu to by bol teda nadludsky vykon :lol:
Podstatne je to, ze nebola ziadna skoda a nikomu sa nic nestalo.
Pre mna poucenie (na min. 2 mesiace) chodim teraz ako posera 20 metrov za autami :P :P :P
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Příspěvek od antek »

Snímače může mít v pořádku,ale pokud jedna strana míň brzdí tak by se zákonitě mohlo ABS spustit.Pokud mu to ABeSuje tak nepozná jestli ho brzdy táhnou na stranu.
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

a dyk teda rikal ze ho nema...... jen chtel zastourat.(?) Skoda ze mimo :wink:
Lantra J2 1.8, 1996 125HP
Suzuki DR 650 SE, 1996 44HP
Iveco Daily 3.0HPT 2008 180HP
Honda civic 1.8Vti 1999 169HP - supr vozitko :)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

To je pro mě překvapení,že na Accentu z r 2002 nemáš ABS :shock: .Díval jsem se do dostupných materiálů a v Čechách by se bez ABS neměl vůbec prodávat :!: Všechny mají být ABS vybaveny sériově.Má někdo Accenta kupovaného v Čechách(2001-...) bez ABS :?:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Borek píše:To je pro mě překvapení,že na Accentu z r 2002 nemáš ABS :shock: .Díval jsem se do dostupných materiálů a v Čechách by se bez ABS neměl vůbec prodávat :!: Všechny mají být ABS vybaveny sériově.Má někdo Accenta kupovaného v Čechách(2001-...) bez ABS :?:
Podla mna ani Felotron nema ABS. Co ty na to Felotrone ?
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

soto píše:
Borek píše:To je pro mě překvapení,že na Accentu z r 2002 nemáš ABS :shock: .Díval jsem se do dostupných materiálů a v Čechách by se bez ABS neměl vůbec prodávat :!: Všechny mají být ABS vybaveny sériově.Má někdo Accenta kupovaného v Čechách(2001-...) bez ABS :?:
Podla mna ani Felotron nema ABS. Co ty na to Felotrone ?
Ops, az teraz som si vsimol ze on ma model 2000.
Ma niekto Accenta 2002 - 2004 bez ABS ?
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“