Zadní LED blinkr

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

Miroslav 62 píše:To som tam mal tiež ale tá teplota a montáž ma úplne odradila lebo pri cca dvoch minútách zapnutého výstražného to bolo riadne horúce.
A ešte jedna vec ono to potom nehlási poruchu žiarovky a absolutne nevieš že ti napríklad nefunguje niektorá smerovka a to je dosť nepríjemné až by som povedal nebezpečné keď dôjde ku kolízii v premávke
Naprostý souhlas s bezpečností.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Reklama
 

Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od 3bit »

Předci se nebudu u novýho auta v záruce hrabat v elektrice. [-X Holt si necham zajiít chuť na LEDky. :-s
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

Asi tak nějak. Pokud to nejde vyměnit tak aby vše fungovalo jak má, tak to prostě zůstane tak jak to je.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Bylo by fajn, kdyby se sem hodily odkazy na ty LED co nefungují korektně. Předpokládám, že to byly nějaké levnější LED.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Alan98
Příspěvky: 3
Registrován: 03 kvě 2019, 19:25
Bydliště: Brno

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Alan98 »

Stringo píše:No nevím, ale manuál jsi si otevřel? Máš povolit ty 2 šrouby, co jsou schované pod plastovými krytkami a potom světlo vytáhnout.
Jaké jsi objednal LEDky? Mě ty moje už 65dní leží na celnici, tak jsem tam dneska volal a oni je poslali zpátky asi. Takže chci objednat nějaké levnější (do 24$, aby to nešlo přes clení). Mám teď v merku tyhle:
https://www.aliexpress.com/item/2pcs-Hi ... 3c00LqM5R4
Jasně, návod jsem otevřel, ale ani po povolení uvedených 2 šroubů, prostě nejsem schopen to světlo vytáhnout, není to pořádně ani kde chytit a drží to dost dobře v těch trnech.

Pro zpátečku (svítí perfektně, ideální v noci pro kameru) jsem koupil: https://www.aliexpress.com/item/2pcs-10 ... 4c4dAzQPsd

A pro blinkry (zatím nezkoušeno kvůli demontáži světla) jsem koupil: https://www.aliexpress.com/item/NAO-2x- ... 4c4dAzQPsd
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od EFISO »

Miroslav 62 píše:To som tam mal tiež ale tá teplota a montáž ma úplne odradila lebo pri cca dvoch minútách zapnutého výstražného to bolo riadne horúce.
A ešte jedna vec ono to potom nehlási poruchu žiarovky a absolutne nevieš že ti napríklad nefunguje niektorá smerovka a to je dosť nepríjemné až by som povedal nebezpečné keď dôjde ku kolízii v premávke
Záleží od hodnoty Ohmu rezistora ako veľmi sa bude nahrievať je pravda že to potrebuje biť umiestnene na karoseri alebo chladiči aby odvádzalo teplo .Používajú sa ja na trvalo svietiace LED žiarovky a neje to také že od toho vyhorí auto :wink:
Je pravdou že to nehlási chybnú žiarovku ,ale pri každom jednom odomknutí a zamknutí si viem pohľadom skontrolovať či svietia všetky smerovky a pri LED žiarovkách (výkonných 75-80W ) to vidím aj za jazdy cez deň na odraze od vedľa stojacích aut v noci ani nevravím .Lebo to má 3x väčšiu svietivosť ako klasická žiarovka čo je za slnečného dna oveľa lepšie viditeľné ako vláknová žiarovka . Jedna vec ohľadom bezpečnosti je funkčná žiarovka ale ne menej je správne používanie smeroviek . Dosť často vidím že to blikne 1x alebo 2x krát ak 3x tak to ma moderné auto a najlepšie už keď to zapne pri odbočovaní ](*,) .Takže to je skoro rovnaké ako keby neboli funkčne žiarovky . Žiarovky nie sú až také poruchové žeby sa menili každý mesiac a kto z vás ma náhradnú a dokáže si ju na mieste vymeniť že funkčnú ? :wink: Podľa mňa LED ma väčšiu svietivosť čo je plus pre bezpečnosť a mínus že nesignalizuje jej nefunkčnosť . Takže kto aké chce také nech si použije :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

Vyšší svítivost nevidím jako plus pro bezpečnost.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od EFISO »

Takže to je jedno či proti slnku zbadáš na križovatke smerovku alebo ju prehľadneš lebo slnko je jasnejšie :wink: . Najlepšie je ešte si zatmaviť zadne svetla lebo je jedno akú svietivosť ma smerovka hlavne že svieti . Každý ma iný názor a tak je to správne spoločnosť ma biť rôznorodá :wink: .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
madPav3L
**
Příspěvky: 105
Registrován: 28 lis 2018, 23:14

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od madPav3L »

V podstatě je to jedno, když většina lidí stejně nebliká, to vidím každý den, ale ať si každý s autem dělá co chce, pokud to nebude oslňovat jako mlhovky, nevidím na tom nic špatného ;)
XCeed 1.5 T-GDI 118 kW 7DCT GT-Line MY23
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI, 103 kW MT | Ford Focus II 1.6, 74 kW | Ford Focus II 1.6, Ti-VCT 85 kW
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

A co v noci. Přemýšlel si jak to může oslňovat v noci, když to svítí 3x tolik? A nemyslím tím jen směrovky ale i ostatní světla když to povymenujes. Třeba zadní poziční. To vidím jako problém.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Richard555 »

No vidím to podobně, prostě dle mě do blinkrů dát žárovku se svitem 500lm je sakra hodně , běžná 21W žárovka má tak 150lm možná max. 200lm a jen připomínám jak nepříjemné je jet za někým kdo jede se zadní mlhovkou když není mlha, nebo i ve dne a tam většinou jsou ty samé 21W žárovky :!: :!:
Blikající žluté 500lm žárovky v blinkrech je dle mě opravdu moc - běžná halogenová H7 má tak 800lm - buďte prosím rozumní :!: :!:

Sám mám např. vyměněné sufitky na SPZ za LED ,ale ta žárovka nemá spotřebu 5W jako obyčejná ale necelý 1W a svítí velmi podobně jako ta klasická 5W když tam dáš 2x 5W led na SPZ, budeš mít celou cestu vzadu tolik světla skoro jako zapnuté couvačky :!: :!: což všechny za tebou opravdu potěší :roll:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

To co píšeš, není úplně pravda. Měl jsem na Octavii 1000lm a neoslňoval o to vůbec, záleží jak je žárovka konstruována, pokud kolmo na paticí pálí 10diod a nemá za ní žádné clonítko, je to nepříjemné, ale pokud má čočku a je tam jedna dioda a zbytek je po obvodu, problém to není. Navíc když jedeš za Q7 která má zadní fullLED světla, to je teprve nepříjemné, když stojí na brzdě v Kolíně pořád. Nehledejme problémy tam, kde vůbec nejsou. Couvacka tě oslňuje jak dlouho prosím tě? 15s spíš méně, protože tě to napřímí zabere jen na okamžik. Jo LEDky v předních světlech pro potkávací a dálková světla odsuzuji, protože tam to není vůbec jen o svítivosti, ale i o úhlech, kuželu světla a dalších věcech.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

Zapojil jsem se do zbytečné diskuze. Auto svítí tak proč na tom měl něco měnit? Dříve jsem měl také choutky ale přešlo mě to. Naštěstí.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Mě jde jenom o vzhled, ono to vypadá mnohem lépe. Měl jsem klasické Diadem, ale ty za 3 roky byly sloupané a ten efekt stejně nic moc. Zbytečná diskuse to není, je dobře o tom mluvit, ale není správné napsat "LED je humus, nemá to na autě co dělat" tenhle názor opravdu neberu, vždycky to chce konkrétní případ co proč ano, nebo ne.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

Pokud vyjelo auto z továrny s LED a je s nimi homologováno tak s tím nemám problém. Pak už jen s tím zda se dají LED V případě nefunkčnosti vyměnit nebo se musí měnit celé světlo. Další věc je bastlení LED do světel, která jsou homologována s klasickou žárovkou o určitě svítivosti. A je jedno, zda jsou vepředu nebo vzadu. Do interiéru ať si každý nacpe co chce.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“