Koupě nového auta vs. aktuální dění ve světě

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Uživatelský avatar
PomalyPredek
**
Příspěvky: 105
Registrován: 01 srp 2019, 15:44

Re: Koupě nového auta vs. aktuální dění ve světě

Příspěvek od PomalyPredek »

V lete u nas doma uzrala myslenka, ze Fastback je sice fajn, ale objevujici se zdravotni komplikace nelze do nekonecna prehlizet, a nastal cas uvazovat o aute s vyssim posazem a hlavne s pohodlnejsim nastupovanim a vystupovanim.

Ac jsem v principu priznivcem myslenky HEV, od zacatku jsem uvazoval o cistem ICE. Mam totiz dojem, ze soucasna implementace HEV je jakasi betaverze, kde kazda automobilka hleda sve vlastni reseni, nekompatibilni s ostatnimi. Az bude na trhu reseni od firem jako Bosch, ktere bude vyuzivat vyznamna cast automobilek, pak pujde cena dolu a opravitelnost nahoru.

V prvni fazi jsem u prilezitosti rocni prohlidky vznesl dotaz v oblibenem autosalohu Hyundai, jak by mohla vypadat vymena Fastbacku za Tucson. Ochotny prodejce vypracoval nabidku, cena vykupu i doplatek vypadaly v poradku, problem byl jen dodaci doba. Skladovek je malo a cekani muze byt veeelmi dlouhe.

Po nejake dobe se mi to rozlezelo a rekl jsem si, ze Tucson je zbytecne moc velika stodola. Rozhodl jsem se, ze Fastback zustane v garazi a k nemu pribyde neco mensiho, ale vyssiho.

Zkusil jsem tedy nejdrive poptat Konu, ale dodaci doby se ukazaly jako jeste vetsi problem, nez v pripade Tucsonu. Nabidka motoru pro Konu je velmi omezena. Zakladni litrovy preplnovany trivalec (120 k) a nebo 1.6 (200 k); nic mezi tim. Krome toho se ukazalo, ze Kona nema ani ve vybave Style PE sedadlo spolujezdce stejne nastavitelne, jako to ridicovo.

Obehl jsem tedy prodejce nekolika dalsich znacek.

Nakonec zvitezil Opel s modelem Crossland ve vybave Ultimate (skladovka ihned k odberu). Auto priblizne o pudorysu Kony s vetsim vnitrnim prostorem, obe predni sedacky s prodlouzitelnym, vyskove i sklonove nastavitelnym sedakem a s bederni operkou. Motor, bohuzel, trivalec 1.2 s vykonem 130 k a automaticka (menicova) prevodovka.
Opel Crossland 1.2 AT6 Ultimate 2022
Hyundai i30 III Fastback 1.4 T-GDI Style + Nav 2019
---
ex Nejaka auta...
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě nového auta vs. aktuální dění ve světě

Příspěvek od idam.i »

Hm,ďalší čo odišiel k "blesku". :-k :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového auta vs. aktuální dění ve světě

Příspěvek od Mexican »

tobude tym, zetie Oply nikto nechce tak sa im tam kopia. Tych 600+ (Ultimate) by som za to teda nedal
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě nového auta vs. aktuální dění ve světě

Příspěvek od idam.i »

Screenshot_20221105-173223_Chrome.jpg
Screenshot_20221105-173223_Chrome.jpg (81 KiB) Zobrazeno 736 x
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 176
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě nového auta vs. aktuální dění ve světě

Příspěvek od drobcek73 »

Tak :hyu: na Slovensku napodobnil český cenník a nevydržal bez zdražovania do konca roka. Nový cenník hybridov (porovnával som s tým, čo mám objednané) je vyšší o 1400 € (cca 35 000 Kč)... A kým vyrobia ten môj predpokladám, že ešte jednozdražovanie bude... ](*,)
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě nového auta vs. aktuální dění ve světě

Příspěvek od Mexican »

myslis, ze ti pocas cakania zvysia cenu? ved si snad podpisoval objednavku na konkretnu sumu alebo sa pletiem?
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
drobcek73
**
Příspěvky: 176
Registrován: 11 čer 2018, 17:26
Bydliště: Bratislava

Re: Koupě nového auta vs. aktuální dění ve světě

Příspěvek od drobcek73 »

Mexican, myslieť si môžem čo chcem, uvidí sa od serióznosti predajcu... ale to nemyslím, že by som to nemal v zmluve ošetrené - mám fixnú cenu na auto. Pri podpise mi predajca povedal, že hoci je v zmluve uvedené, že ak by som od zmluvy odstúpil, že zmluvnú pokutu (vo výške zálohy) platiť nebudem, lebo auto by predali obratom drahšie...
Ty kedy očakávaš auto? Sledoval som ťa aj na kia fóre, keďže si najskôr pokukoval po Sportage :-)
HYUNDAI TUCSON HEV 169 kW (1,6T-DGi, Style + DizajnPack+SmartSense)
[https://www.spritmonitor.de/en/detail/1472293.html]
Predtým: Subaru Outback - Hyundai i30 kombi - Citroen C4 Picasso - Citroen Xsara Break - VW Golf - Renault 11 - Škoda 120 L.
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“