stabilizátor zadní nápravy

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Vita píše:
Zdeněk Dostál píše:na té výměně není nic složitého, kupoval jsem teď nové stab. tyčky cena za kus 357kč. Prostě je vyměním už zítra a konečně bude sice po mírném ale úplném poklepkávání.Ty čtyři šrouby to je brnkačka a zvládne to i úplný laik. :D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG

Ahoj
To jsi koupil dost levne, Kde si je sehnal ...
Teda jestli to neni tajny .. :D
tak ty jsem koupil v Uherském Hradišti a byl jsem taky tou cenou překvapen,o proti předním které jsou o něco kratší a byly o stovku dražší.Prodejna se jmenuje ADEKO CZ s.r.o.,Rostislavova 321 a tel:572 554 172. a na razítku mají ještě KOS Brno, oddil C. Vidím že jsi z Brna tak ti to možná pomůže.Kupuju tam téměř vše na Hajtřiště. A navíc se mě líbý, že mě zrovna nabýdnou ceny od více prodejců na ND.Pokud jim ten určitý ND díl nedováží jen jeden a na druhý den to většinou je.:D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Už jsem sehnal i ty silentbloky u Háši v Hyundai v Ústí za 293 kč plus doporučili mi i nové držáky aby nebyly roztažené za 93 kč.
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Zdeněk Dostál píše:
Vita píše:
Zdeněk Dostál píše:na té výměně není nic složitého, kupoval jsem teď nové stab. tyčky cena za kus 357kč. Prostě je vyměním už zítra a konečně bude sice po mírném ale úplném poklepkávání.Ty čtyři šrouby to je brnkačka a zvládne to i úplný laik. :D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG

Ahoj
To jsi koupil dost levne, Kde si je sehnal ...
Teda jestli to neni tajny .. :D
tak ty jsem koupil v Uherském Hradišti a byl jsem taky tou cenou překvapen,o proti předním které jsou o něco kratší a byly o stovku dražší.Prodejna se jmenuje ADEKO CZ s.r.o.,Rostislavova 321 a tel:572 554 172. a na razítku mají ještě KOS Brno, oddil C. Vidím že jsi z Brna tak ti to možná pomůže.Kupuju tam téměř vše na Hajtřiště. A navíc se mě líbý, že mě zrovna nabýdnou ceny od více prodejců na ND.Pokud jim ten určitý ND díl nedováží jen jeden a na druhý den to většinou je.:D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Diky za kontakt ...
Jenomze ja jsem ted v haji ... O vikendu jsem lezel pod autem, a u me to bouchani nejsou stabilizacni tycky ... Zadny tam nemam .. :shock:
Pak jsem jeste koukal do manualu a tam to vypada taky jinak ...
Z tohoto tematu me bylo vse jasny .. Ale ...
Takze ja zacinam od zacatku ...
Lantra 92 ... A bouchani v zadni naprave ... co to muze byt ???
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

mam auto stejny. U lantry do 95 je zadni naprava jednoducha s torzni prickou. Nic vic. Zadny stabilizatory, cepy, multi link a tak. Ma to svy vyhody, ale i nevyhody. Takze bouchat to muze jedine: samotny ulozeni napravy, ulozeni tlumicu, pera nebo srouby. Nic vic tam neni. U myho auta kdyz ho nahemuju po strechu boucha, pac uz sedi na zadku a na kazdym hrbolu to buchne do ramu. Holt unava materialu. Mechanici tvrdej ze se s tim moc delat neda. Maj typicky kydy o bolesti techlech aut a tak...my ale jezdime vetsinou ve 2, takze ok.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

ryba píše:mam auto stejny. U lantry do 95 je zadni naprava jednoducha s torzni prickou. Nic vic. Zadny stabilizatory, cepy, multi link a tak. Ma to svy vyhody, ale i nevyhody. Takze bouchat to muze jedine: samotny ulozeni napravy, ulozeni tlumicu, pera nebo srouby. Nic vic tam neni. U myho auta kdyz ho nahemuju po strechu boucha, pac uz sedi na zadku a na kazdym hrbolu to buchne do ramu. Holt unava materialu. Mechanici tvrdej ze se s tim moc delat neda. Maj typicky kydy o bolesti techlech aut a tak...my ale jezdime vetsinou ve 2, takze ok.
Diky za radu..
Ta pricka tam je ... tu jsem videl ...
Taky jsem ji nasel v manualu ... ale pres to vsechno me to bouchne kdz jedu v jednom pres hrboly, nebo vytluky ...
A to i v nizke rychlosti (to mozna jeste vic ... )
Ja vim ... rada je nejezdi po hrbech .. :lol: :lol: Ale to neni tak snadny ...
Ale najedu na jamu a projdu vsechny spoje a cely ulozeni ...
Mozna to bude chtit vymenit ty silentbloky ... uvidim ...
kazdopadne diky moc ..
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

pro Zdenka

Příspěvek od rade622 »

U Kovaříka Zdenku. Včera jsem si tam byl vydzvednout palivový filtr originál, plus jeden kus stab. tyčky na zadek. Taky budu měnit.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Dastin

Příspěvek od Dastin »

tak stab. tyčky jsem vyměnil, ale budu muset vyměnit ještě gumy k hlavnímu zadnímu stabylizátoru, protože se sním dá pohybovat z leva do prava tak 1.5cm. Někdo to tu už psal. :D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Dastin

Re: pro Zdenka

Příspěvek od Dastin »

rade622 píše:U Kovaříka Zdenku. Včera jsem si tam byl vydzvednout palivový filtr originál, plus jeden kus stab. tyčky na zadek. Taky budu měnit.
Rade622
No a kolik ten palivový filtr stál? Budu se tam zítra stavovat tak se na to přeptám. :D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Filtr

Příspěvek od rade622 »

Filtry jen originál Hyundai, druhovýroba má mírně odlišný úhel kužele a benzin prosakuje, špatně se to dělá a cena je stejná, +- 20 Kč.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

majo píše:Caute,
ked prechadzam po nerovnostiach pri malej rychlosti, tak mi klepe zadna naprava a to tak, ako keby mi buchal v kufry nejaky zle upevneny naklad. A zaroven mam pocit, ako keby mi v tom momente zadne kolesa mierne plavali zo strany na stranu.....
Mám u auta úplně stejnej problém .... jak se dá na těch stabilizátorech poznat, že jsou skutečně KO. Nechce se mi vyhazovat peníze za součástky, který jsou třeba dobrý a měnit to jen tak pro zkoušku.
Dík za rady.
igorh
*
Příspěvky: 31
Registrován: 28 úno 2007, 15:39
Bydliště: Zlín

Příspěvek od igorh »

Já jsem měl vymlácený jen jeden stabilizátor. Vlezl jsem pod auto a zatahal silně nahoru dolů stabilizační tyčkou u stabilizátoru. Vůle byly jednoznačně velká a bylo vidět jak je čep volný. U drukého to bylo OK.
Lantra 1.8 GLS 1996
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

U mě se oba chovají stejně (možná jsou oba KO :wink: ) - podle mého názoru žádné velké vůle nahoru a dolů nemají, jen jde s nima celkem snadno otáčet na těch kloubech. ....asi bych si měl vlízt pod auto někoho, kdo to má v pořádku a vyzkoušet :)

....pokud by tedy byly stabilizátory v pořádku, co ještě může dělat to bouchání na nerovnostech?
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Třeba i vyběhanej brzdovej třmen ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
igorh
*
Příspěvky: 31
Registrován: 28 úno 2007, 15:39
Bydliště: Zlín

Příspěvek od igorh »

A co máš nasypané v kufru ? Třeba uvolněný hever ? :lol:
Lantra 1.8 GLS 1996
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

=>> igorh
tak tyhle základní věci jsem samozřejmě kontroloval jako první - vše upevněný jak má.

=>> MartasZ
vyběhanej třmen? Tak s tím jsem se zatím nesetkal ani u podstatně starších aut. To by ty brzdy musely být z pěkně šmejdskýho materiálu :?
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“