LAK - problemy & ochrana

Karosérie, lak, doplňky

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

mno hosaci, ak tam mate kysle dazde tak len umyvat, umyvat... a kazdu odreninu na plechu hned mazat farbou, u mna su niektore odreniny este spred zimy ale zatial ziadna hrdza.

o tyzden v piatok idem na garancku, objednal som si aj tu dvojzlozkovu farbu na opravu laku, na pravom prednom blatninu toho bude - od vedla parkujucich curakov :evil:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

JuloKE
*
Příspěvky: 35
Registrován: 12 úno 2008, 20:44
Bydliště: Košice

Příspěvek od JuloKE »

Farbu som kupil aj ja. Pri mojej poznamke-ak bude iny odtien som tu naspat sa predajca dusoval, ze odtien bude ten isty. V utorok mu ju idem vratit. 440,-Sk mi z neba nespadlo. Odtien je svetlejsi. On za to urcite nemoze, ale aj tak si dam tu namahu farbu vratit. Som zvedavy co mi nato povie. Doporucenie-kupit lak na nechty-farebny+bezfarebny.
Hyundai Elantra 1.6 Phantom Black 2013
Hyundai Accent 1.4 Elegance 2007
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

JuloKE píše: Kapotu neuznal importer-dalo sa cakat. Vedel som, ze aj v garancnej knizke je, ze zaruka na hrdzavenie po kamienkoch sa neuznava. Sam pan Hrehor bol prijemny a uznal, ze lak je tam len pluvnuty a nie nastriekany a ta antikorozna ochrana detto. Rada- prehnat kapotu cez poistovnu. To urobim az na jar a kapotu uz prelepim foliou.
Packa smerovky opravena-premazali kontakty.
No vidíš, mne tvrdil že je to zinkované z každej strany. "Zinkované" znamená,že karoséria celá je ponorená do keramicko-fosvátovo-zinkovej tekutiny naraz.

Ja osobne nepoznám vyrobný postup zinkovaných plechov, ale tie ako viem už sú zinkované vo výrobe.

Zaujímavé je to, že puchiere ktoré som mal na kufrových dverách sa mi na aute objavili po pol roku od zakúpenia. Boli to puchiere ktoré vznikli BEZ MECHANICKÉHO POŠKODENIA. Čiže niekde medzi tým "akože" zinkovaním a lakovaním nebol správne zachovaný postup a tým, že to auto je celé lakované vo fabrike v rovnakom čase je nalakované celé chybne. Vidím to na kapote a na streche ktorá koruduje ihneď po zasiahnutí a žiaľ vidím to aj na blatníkoch a dverách ktoré už majú mikro puchiere na miestach bez mechanického poškodenia
tak isto ako kufrové dvere, ktoré mi v záruke už lakovali kôli nedostatočnej anikoróznej ochrane.
A preto si uplatnovať škodu na kapote a streche cez poisťovňu nebudem,nebudem ani behať s lakom na nechty okolo auta po každej jazde pretože kôli tomu som si to auti nekúpil. Niesom ochotný platiť spolu-účasť 5000,- Sk cez poisťovňu kôli tomu, že auto je NEKVALITNE vyrobené a niesom ochotný ani na svoje vlastné náklady dávať lepiť fóliu na kapotu a strechu, to nech urobí importér (predajca) Hyundai, pretože v prípade môjho Hyundaja si nalepenie fólie vyžaduje celá karoséria a to moja chyba nieje.

BTW: auto aj keď je prezentované ako lacné, stálo moju rodinu 450 tis SK. Autá ktoré máme v rodine ako súkromné vozidlá si stále plánujeme nechať po dobu 4-5 rokov podľa celkového stavu. Náš Hyundai Accent si bude po piatich rokoch vyžadovať celkovú GO karosérie. :(



[/b]
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Kolegové z kiaclubu mají taky problémy...

http://www.kia-club.net//viewtopic.php?p=3636#3636
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj
Tak po dnešním umývání auta tu mám další lahůdku.
Na víku u kufru se mi objevila rez pod lakem.
Je to na ploše asi 5 cm od okna a blatníku.
Lak je v pořádku...bez porušení.
Je to skvrnka cca 1x1 mm. Budu to sledovat a doufám že se to už nebude zvětšovat :!: :!: :evil: :evil:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od Vilda »

Tak to vypadá, že kastle sice máchaji v zinkofosfátový lázni, ale plechy jsou chycený rzí už před procedůrou :idea: Auto nalakujou a pak se rez objevuje pod neporušeným lakem. Ale koukal jsem, že problémy s lakem má většina korejských aut, včetně Kia Ceedu a Kia Rio ....
................................................
New Accent 1.6i CVVT celadon blue
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Příspěvek od slabostka »

to čo tu čítam ma vcelku prekvapuje- mám getza a okrem oďobanej kapoty od kamienkov s lakom no problem, po 3 rokoch by bolo fakt skoro, to aj favority toľko hravo prežili. Neviem čo k tomu dodať, asi len reklamovať a reklamovať....
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Dneska, resp. ze včerejška na dnešek mě nějakej hajzl odřel přední nárazník. Přelakování celýho cca 7k. Kurva!

http://picasaweb.google.com/CzechJoker/ ... 9661869874[/img]
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

CzechJoker píše:Dneska, resp. ze včerejška na dnešek mě nějakej hajzl odřel přední nárazník. Přelakování celýho cca 7k. Kurva!

http://picasaweb.google.com/CzechJoker/ ... 9661869874[/img]
jedno hovado sa u nas naulici nevedel trafit a odrel mi zadny naraznik - ale vyrazne menej ako tebe.. odrel aj suseda.. tak sa nejak stalo ze borec prisiel k sramu cez dvoje dveri a nejak sa mu nedopatrenim zohli stierace :roll:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf »

Já mám u Atose kus nárazníku taky sedřenej. Některý lidi jsou holt hovada. Pochopím, že se lehce opře, ale sedřít půl metru, to je umění. V mým případě šikovná sousedka. Její nárazník je materiálem pro několik dílů CSI... :D
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
CzechJoker
**
Příspěvky: 217
Registrován: 27 zář 2007, 07:31
Bydliště: Schallingrad

Příspěvek od CzechJoker »

Volal jsem do servisu a lakovat to nebudu. Zaplácnu to korekční tužkou a přelakuju, kdo ví, co ten nárazník ještě čeká. Na parkovišti jsem se porozhlédl a na jednom omláceném prassatovi byly na nárazníku zbytky stříbrno-bílé barvy ve stejné výšce. Už jí tam na masce barco chybělo, myslím, že i jiné součástky brzo odejdou. :evil:
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT SS Elegance
Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Příspěvek od Marek_PD »

CzechJoker: ja by som zabehol ku nejakemu sukromnemu lakosovi nech ti to prebrusi bruskou(oni maju take specialne aspon ten u ktoreho sme mi boli mal taku sikovnu vybracnu do ruky:)) daj si namiesat 1dcl farby zide sa ti aj do buducna a nech ti to nastrieka(plnic, farba, bezfarebny) pokial ma nieco za sebou dokaze ten kusok spravit tak ze to ani nespoznas(viem o com hovorim ten pan co nam to robil to urobil perfektne a za par stoviek ale to lakoval este nejake casti blatnikov).
az by si chcel vedet ako to presne spravil tak takto :arrow: prebrusil,nastriekal plnic,prebrusil rucne vodnym smirglom,nastriekal farbu pockal kym to trocha zaschlo,nastriekal bezfarebny(nie som si isty ale asi 2 vrstvy) pockal nejakych 30min kym to trocha zaschlo vzal handru lestiacu pastu a te predely(medzi starym a "novym"lakom) jednoducho rozlestil a je to :lol:
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Příspěvek od _miv_ »

Rudolf píše:Já mám u Atose kus nárazníku taky sedřenej. Některý lidi jsou holt hovada. Pochopím, že se lehce opře, ale sedřít půl metru, to je umění. V mým případě šikovná sousedka. Její nárazník je materiálem pro několik dílů CSI... :D
som na tom podobne... nejake hovado alebo dojna krava neviem co robila ked mi oskrela v zvislom zmere zadne prave dvere pod tou ochrannou listou. jednoducho to dverami ani nik nemohol spravit... nejaka zavistliva k.rva...
odfotim a prilozim foto. pekne je zosrety lak :cry:
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
DEXTER
**
Příspěvky: 391
Registrován: 27 kvě 2008, 19:45
Bydliště: Blava

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od DEXTER »

ja by som na lak a kvalitu farby povedal len tolko ze NIECO TAK NEKVALITNE SOM ESTE NEVIDEL je to hanba co spravili to si doma v garazi namiesam kvalitnejsiu metalizu staci aby do toho naburala mucha a uz sa to odlupne :evil:
ACCENT r.v. 2/2008 1.5 16V CRDi VGT -GOLD
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: LAK - problemy & ochrana

Příspěvek od David C3 »

na lak je zaruka ne? tak pokud je špatny tak reklamovat.. ja mám lak zatím bezproblému.. umývá, 1 týdně
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Exteriér“