Parkovací asistent - senzory

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od RadoK »

Tilopacar píše:A je potřeba ten lcd display , nestačí tam dát jen ty čidla a zvukovou signalizaci někde vzádu a řídit se jen podle zvuku ?
Vyskusam ho odpojit od napajania, co to urobi. Zda sa mi ale ze piskanie ide v mojom pripade z displeja.
Vo vseobecnosti to zavisi od modelu. Niektore maju displeje nepovinne s tym ze sa daju dokupit neskor.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Reklama
 

Tilopacar
*
Příspěvky: 58
Registrován: 11 dub 2009, 12:56
Bydliště: Slaný

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od Tilopacar »

RadoK píše:
Tilopacar píše:A je potřeba ten lcd display , nestačí tam dát jen ty čidla a zvukovou signalizaci někde vzádu a řídit se jen podle zvuku ?
Vyskusam ho odpojit od napajania, co to urobi. Zda sa mi ale ze piskanie ide v mojom pripade z displeja.
Vo vseobecnosti to zavisi od modelu. Niektore maju displeje nepovinne s tym ze sa daju dokupit neskor.
Myslel jsem to spíše tak, zda se při couvání řídič řídí displayem nebo jen zvukem a na display moc stejně nekouká - tudíš je to jen taková světelná ozdoba :wink: Pokud ho odpojíš, asi to pípat nebude, to by musel být repráček někde zvlášt.
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od RadoK »

Tilopacar píše:Myslel jsem to spíše tak, zda se při couvání řídič řídí displayem nebo jen zvukem a na display moc stejně nekouká - tudíš je to jen taková světelná ozdoba :wink: Pokud ho odpojíš, asi to pípat nebude, to by musel být repráček někde zvlášt.
Ja sa riadim podla cisla na displeji. Farebne pruzky maju skor zmysel len pre urcenie z ktoreho smeru si mas davat pozor. Zvuk sa samozrejme nevnimat neda a je mozne ze by uplne stacil. Ciselna vzdialenost na displeji ma svoje opodstatnenie, pretoze napr. od 1m po 0,5m to vydava rovnaky zvuk, ale kde presne v tom rozsahu si bez displeja mozes iba tipovat.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od RadoK »

Dnes som povytiahol tri snimace a nakukol som do dier v narazniku. Za snimacmi som nijaku vystuhu nevidel. Bol tam nejaky makky material (nieco ako pevnejsia a hustejsia vata) - asi nejaky tlmic narazu. Bol hned za plastom naraznikov a bol taktiez prevrtany. Kadial sli kable dalej som nezistil (bola tam tma :-)), taktiez ani kde dali riadiacu jednotku. Nemal som chut rozoberat calunenie v kufri.
Naraznik bol pri montazi s najvacsou pravdepodobnostou dole, kedze zo spodu auta do utrob naraznika ziadny pristup nie je.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od alarm »

Ja som si ich montoval sám, ale nedal som ich do takej úrovne ako máš ty.Dôvod je , že krajné snímače nič nechráni a sú prvé na rane pri drobnom ťukesy. Mám ich tuším pod.Montoval som snímače za 1390 Sk s displayom.Pravdou je , že keď naprší a ráno štartujem a cúvam, ukazuje to 0 metrov.Neviem či je to preto, že sú to lacáky, alebo to robia aj ostatné. Teraz som ich prelepil priesvitnou fóliou a testujem, či sa voda nedostane medzi snímač a okrúžok.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od alarm »

Tak, mám ich nad. A sú trochu lepšie chránené. Display som umiestnil netradične do prava, zdá sa mi to z hľadiska zorného uhlu pri cúvaní "ergonomickejšie".Menej točím hlavou, keď naň pozerám.
Přílohy
DISPLAY.jpg
(242.42 KiB) Staženo 217 x
VYREZ SENZORY.jpg
(221.48 KiB) Staženo 220 x
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od RadoK »

i30 píše:Tak, mám ich nad. A sú trochu lepšie chránené. Display som umiestnil netradične do prava, zdá sa mi to z hľadiska zorného uhlu pri cúvaní "ergonomickejšie".Menej točím hlavou, keď naň pozerám.
Umiestnenie nad je podla mna v pohode. Ja ich mam na hranici 50 cm od zeme. Pri zatazeni je to menej. V navode odporucaju rozmedzie umiestnenia od 50 - 70 cm. Stava sa mi, ze pri cuvani k vyvysenemu obrubniku mi to sem-tam zaregistruje travu za nim.
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od alarm »

Predpokladám, že keď cúvaš medzi rad stojacich vozidiel, tak ti hubuje.Z tohto dôvodu som tie krajné nedával do oblúka na kraj vozidla. Čo ti to robí ak ráno cúvaš a buď prší, alebo je po búrke? Mne to ukáže nulu a hučí to na mňa ako manželka :lol:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od RadoK »

i30 píše:Predpokladám, že keď cúvaš medzi rad stojacich vozidiel, tak ti hubuje.Z tohto dôvodu som tie krajné nedával do oblúka na kraj vozidla. Čo ti to robí ak ráno cúvaš a buď prší, alebo je po búrke? Mne to ukáže nulu a hučí to na mňa ako manželka :lol:
Ani nie. Mozno raz zacal pipkat, ale to som siel medzi dve auta zboku. A tiez to bolo iba uvodne pipanie (pod 1,5m). Ak som s tymi autami rovnobeznejsie, nic nehlasi. Myslim ze je to tak akurat.

Hlasi mi ale dvere (resp. stenu dveri) ked vycuvavam z garaze. Garaz mam totiz dost uzku. Az taku, ze pri prvom garazovani i30 (po Š. Favorite) som mal pocit, ze to auto tam nemoze vojst :-)

Kvoli tomu ze mam senzory kratko a ze poctivo garazujem (neviem ako dlho mi to vydrzi, kedze garaz nemam hned pri bloku) som nocnu burku ani dazd este nezazil. Vlastne ani dennu.

Mas uz za sebou autoumyvarku so senzormi?
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
RadoK
*
Příspěvky: 76
Registrován: 03 dub 2009, 21:11

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od RadoK »

i30 píše:Ja som si ich montoval sám ...
Hned styri otazky: Kolko Ti to trvalo? Daval si dolu zadny naraznik? Kadial si viedol kable do kufra? Bolo zlozite dotiahnut kable k displeju, co sa tyka palubnej dosky (predpokladam ze je napajany z riadiacej jednotky senzorov)?
Hyindai i30 1.4 Comfort, Indigo Blue, 1/2009
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od alarm »

Hneď 4 odpovede:
deň pred montážou prieskum-večer po tme s baterkou-vtedy dobre vidno prechodnosť priestorov.
Samotná montáž cca 7 hodín
Nárazník som dole nedával.
Káble som vyviedol vyvŕtanou dierou pod plastom, ktorý kryje zámok kufru. Volil som tento priestor preto,lebo pred ním je jedna priečka, aby tam necákala voda.
Kábel k display-u som viedol po pravej strane pod plastami na prahoch.Bol som trochu prekvapený tým, že i 30 má káblové zväzky spredu do zadu aj v pravo, aj v ľavo.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od alarm »

Sorry, zabudol som, mám ich rok, prešli už umyvárkou mnohokrát
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
bimbo
*
Příspěvky: 48
Registrován: 04 kvě 2009, 13:18
Bydliště: Bohmen und Meren,Sudety

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od bimbo »

Tak sem dnes namontoval parkovací senzory.Výrobce Jablotron.Lišta se lepí na napodložku SPZ.Pod podložkou SPZ na nárazníku jsou origo dvě podélné díry-tudy jsem vedl kabely do kufru. V kufru kde je nárazník je dvojitá přepážka- tam sem musel vrtat jednu díru průměr 8mm, abych proráhl kabel do vnitř. Vše je zakryto plastem,takže nic není vidět. Na levé stané se odmontoval tapecíruk, abych se dostal na svorkovnici pro zadní levé světlo.. Hnědý drát-je přívod na couvačku-sem obnažil a přiletoval sem na něj červený drát od řídící jednotky park. senzorů. Černý drát je kostra. Zařízení má pípák-ten sem umístil do kufru-je dostatečně slyšet- odpadá tahání kabelu k přístrojové desce. Při zařazení spátečky, zařízení krátce pípne (že je aktivní a v pořádku) Při couvání pípá, po dodažení cirka 30cm od překážky začne vydávat nepřerušovaný ton. Plus tohoto senzoru vidím v tom, že odpadá vrtání do nárazníků,poze jediná díra, jak sem psal se vyvrtá v kufru do přepážky nárazníku.Zevnitř!!A dále odpadá tahání kabelu do předu k palubce, když je displej.Akustické upozornění bohatě stačí a je dáno na suchý zip na levé straně kufru. Cena 1500kč.
Přílohy
P1060308.jpg
P1060308.jpg (114.46 KiB) Zobrazeno 1895 x
P1060309.jpg
P1060309.jpg (137.93 KiB) Zobrazeno 1898 x
P1060304.jpg
P1060304.jpg (140.58 KiB) Zobrazeno 1896 x
Uživatelský avatar
Chrochnik
*
Příspěvky: 94
Registrován: 01 kvě 2009, 19:56
Bydliště: Ostravsko

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od Chrochnik »

To vypadá zajímavě, takovou variantu senzorů jsem ještě neviděl. Můžeš hodit foto jak to vypdá namontované? Není problém, že jsou všechny senzory dost uprostřed nárazníku? Zaregistrujou překážku, která je dál od osy auta, do které bys ťuknul jen rohem nárazníku?
Hyundai i30 , 1.4 CVVT Comfort + ESP , r.2009
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Orignal nebo jine parkovaci senzory?

Příspěvek od David PLEVA »

Já jsem si kupoval tyhle: http://parkujeme.cz/produkt/parkovaci-a ... splej-pipa .Jak to vypadá se spolehlivosti, zatím nevím, vrhnu se na to hned, jen co mi doručí moji Sonatu ze servisu (nehoda).
Potom to nafotím po montáži na autě a podělím se o zkušenosti:

Tady najdete pár fotek ještě nenamontovaných senzorů:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Tady je ještě link na návod v angličtině: http://uloz.to/1966713/parkovaci-senzory.pdf
Naposledy upravil(a) David PLEVA dne 20 čer 2009, 00:09, celkem upraveno 1 x.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“