Hyundai coupe ke koupě

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
7kubo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 bře 2012, 15:08

Re: Hyundai coupe ke koupě

Příspěvek od 7kubo »

tak nakoniec som napisal hujerovi, vsetko prezrel a kupil som to modre 2.7 :)
neviete ako zistim ci ma auto TCS?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai coupe ke koupě

Příspěvek od Borek »

Jednoduše-vlevo od volantu máš regulaci osvětlení palubky,nastavování výšky světel a mezi nimi je tlačítko ovládající(vyp./zap.)TCS/ESP.A samozřejmě dole na budíku rychloměru jsou odpovídající kontrolky,které ti budou svítit,když zkusíš ten vypínač :wink: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
7kubo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 09 bře 2012, 15:08

Re: Hyundai coupe ke koupě

Příspěvek od 7kubo »

Ja mam na tom tlacitku len esp. Znamena to ze tcs nemam?
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai coupe ke koupě

Příspěvek od Farrael »

TCS a ESP by mělo být v podstatě to samý pokud se nepletu. Má to za úkol přibrzdit určitými brzdami a ubrat na výkonu motoru pokud je třeba - Prokluzování, hrozící smyk, etc.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
P3stra
*
Příspěvky: 18
Registrován: 20 úno 2012, 10:43
Bydliště: Praha

Re: Hyundai coupe ke koupě

Příspěvek od P3stra »

Ja teda ne im, jake s nim pate zkusenosti, ale me se auto chova uplne stejne s nebo bez esp :D. Samozrejme se bavim o jizde, kdy jde auto na doraz :)
Hyundai Coupe 2.0 FX, 2005
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Hyundai coupe ke koupě

Příspěvek od enjoy »

TCS a ESP není totéž..
TCS je kontrola trakce,čili proti prokluz.Použitelný pokud stojíš jedním kolem na ledu a druhým na asfaltu,například.Může to někomu připadat jako ESP,když vletí do zatáčky smykem a ono mu to sníží výkon motoru tak,že se smyk srovná..osobně jezdím teď nuceně bez TCS a je to lepší,protože mi auto nekecá do toho,kolik chci dát plynu.
ESP je kontrola stability,ta navíc ještě sleduje polohu volantu atd..ESP i přibržďuje kola.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
salanskym
Příspěvky: 1
Registrován: 29 kvě 2012, 10:40

Koupě vozu Hyundai Coupe

Příspěvek od salanskym »

Zdravím,

chtěl jsem se Vás zeptat, zda-li si myslíte, že je vůz Hyundai Coupé novější typ z roku 2002 ( respektive model 2003 ) dobrý. Do teď jsem jezdil Chryslerem Neon z roku 2000 s motorem 2.0 16V. U tohohle auta mi hodně vadí spotřeba, která se ve městě dokáže vyšplhat až na 15-20l/100km. Proto uvažuji u Hyundaie Coupé o motorové verzi 1.6. Nejde mi už totiž tolik o rychlost a výkon, jako spíš o ekonomickou stránku. Chtěl jsem se Vás tedy zeptat, zda-li nemáte s tímto vozem v této motorové verzi nějaké osobní zkušenosti, a jestli nevíte, kolik tak žere, když člověk nejede vyloženě jako závodník. Díky všem za názory.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai coupe ke koupě

Příspěvek od Farrael »

Sloučil jsem ti to. Máš tady už téma, které má bratru 771 příspěvků teď, takže se tu alespoň rámcově dozvíš odpověď na svou otázku. Stačí hledat. :roll:

Hyundai Coupé GK je dobré auto jak kvalitou motoru tak zbytku auta. Spotřeba u 1.6 bude nízká, ale zase je to celkem slabý motor na to auto. Lepší je dvoulitr, aby to trochu jelo. Pokud ti to ale nevadí a chceš jen vzhled auta, tak to pro tebe bude dobrá volba.

Spotřeba a ostatní tvé otázky se tu už řešili mockrát, stačí číst jak jsem psal. Spotřebu 1.6 ti neřeknu, ale pro dvoulitr a výš je tu: http://www.hyundairaj.cz/modelrady.php? ... =62&view=2
Elantra v 1,6i předpokládám, že bude mít stejný, nebo podobný motor. Její spotřeby jsou zde: http://www.hyundairaj.cz/modelrady.php? ... =60&view=2
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai coupe ke koupě

Příspěvek od Hardcam »

Spotreba 1.6 a dvoulitru hlavne bude uplne stejna...spotrebni dily jsou taky identicky, jen pojistka bude o chlup drazsi (ale da se najit sikovna). Tema, ktery se tu rozebira uz po 21561563.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai coupe ke koupě

Příspěvek od Borek »

Jak píše Hardcam-spotřeba 1,6-2,0 je prakticky stejná,ale výkonově tam rozdíl určitě poznáš :D Navíc :tus: s 1,6l motorem se u nás ani neprodávaly,takže je to ojetý dovoz a bazarníci,překupníci nejraději tahají laciná,bouraná a olítaná auta---po zázračném vzkříšení a odtočení km mají slušné zisky :mrgreen: .Osobně bych koupil :tus: prodaného jen v ČR s jasnou minulostí.
Spolehlivost-záleží v jakém stavu auto koupíš.Já mám auto koupené jako nové a spolehlivost je za ty roky a km 100% :!: :!: :!: Bez jediné závadičky. :wink:Ani ostatní,co koupily ojetiny,neřeší žádné časté,zvláštní,typické ....závady. Pokud koupíš olítaný vrak po 5 nehodách a následném tuningu,tak..........budeš sypat,jako u každého jiného auta :D .
Proto rada zní-běž do 2,0l,motor je to spolehlivý,absolutně nenáročný na údržbu,s dobrou spotřebou(když pojedeš +- předpisově,není problém 7,5l/100km,když budeš prasit,tak kolem 10l/100km,což je zase super). :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai coupe ke koupě

Příspěvek od Hardcam »

Borek tu skalu spotreby uvedl docela malou, ja bych ji rozsiril na 6,5 - 12 :) alespon takova je moje zkusenost z Lantry, ve ktery jsem rok mel Lantrackou (dlouha) a dva roky Coupe (o neco kratsi) prevodovku.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai coupe ke koupě

Příspěvek od Borek »

Tak to už jsou ale extrémy-6,5l ano,ale to už je eko jízda,vyřazování,dojezdy(třeba Rasty tu spotřebu má,to je pravda-já ne 8-[ )a stejně tak 12l-to jsem měl po dvou dnech na letišti v Mimoni,kdy jsme jezdili celou dobu,co to dá,sprinty,maximálky.Určitě nejezdím pomalu,ale přes 10l jsem se na silnici i s velkým blázněním nikdy :!: nedostal(tím netvrdím,že se to někomu nepovedlo-přes města jezdím +- předpisově 8-[ ,kdo drží plyn na podlaze od baráku do cíle,může jezdit za 12l :D,jinak ne).
Hodně stručně bych spotřebu 2,0l napsal-jízda město v mezích zákona,mimo město mimo mezí zákona s častým využíváním výkonu-spotřeba 8,0-8,5l/100km bez problému,bez šetření :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Hyundai coupe ke koupě

Příspěvek od black_sheep »

Borek píše:Tak to už jsou ale extrémy-6,5l ano,ale to už je eko jízda,vyřazování,dojezdy(třeba Rasty tu spotřebu má,to je pravda-já ne 8-[ )a stejně tak 12l-to jsem měl po dvou dnech na letišti v Mimoni,kdy jsme jezdili celou dobu,co to dá,sprinty,maximálky.Určitě nejezdím pomalu,ale přes 10l jsem se na silnici i s velkým blázněním nikdy :!: nedostal(tím netvrdím,že se to někomu nepovedlo-přes města jezdím +- předpisově 8-[ ,kdo drží plyn na podlaze od baráku do cíle,může jezdit za 12l :D,jinak ne).
Hodně stručně bych spotřebu 2,0l napsal-jízda město v mezích zákona,mimo město mimo mezí zákona s častým využíváním výkonu-spotřeba 8,0-8,5l/100km bez problému,bez šetření :D .
mám to na coupe RD uplně stejné :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Scarpao
Příspěvky: 2
Registrován: 22 srp 2012, 19:04

Hyundai Coupe r.v. 2002, dobrá koupě?

Příspěvek od Scarpao »

Zdravim, jsem tu na fóru novej a chtěl jsem se jen zeptat co si myslíte o tomhle autě?
http://www.sauto.cz/osobni/detail/hyund ... oFrom=list

Hrozně se mi líbí, doteď jsem jezdil ve Feldě 1.3, tak chci už něco lepčejšího, ale otázka je, jestli je to dobrá koupě a za ty peníze?
Poradí někdo, případně na co bych si měl dát pozor např. při testovací jízdě?
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Hyundai Coupe r.v. 2002, dobrá koupě?

Příspěvek od Korálek »

Cena je to dobrá a vypadá zachovale,ale když se na to půjdeš podívat vzal bych si člověka co tomu rozumí.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“