Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

tombas píše: A to vše prosím na těch původních bambusových tyčkách, co si říkají tlumiče.

:-k Tak teď opravdu nevím, co si o tom mám myslet! :roll:
Moje původní tlumiče v létě ( v teple ) taky přijatelně pracovaly :roll: a dalo se na nich jezdit .... najel jsem na nich přes 20 000 km .... ale v zimě to bylo mnohem horší, jak zvukové projevy, tak jejich účinnost .... uvidíš sám o kolik se to změní k horšímu, po prvních mrazech .... u mě to byl opravdu markantní rozdíl. Na tlumičích KYB není poznat jestli je teplo nebo zima, pracují pořád stejně ....

ale jestli Ti tlumiče takhle slouží po celý rok, tak není žádný důvod je měnit [-X

Projel jsem si Martunovo Accenta a taky jsem na jeho originalech Mando nic nenašel ..... možná máš stejnou várku tlumičů .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od tombas »

Jednu zimu už mám s ácou za sebou a žádný zásadní rozdíl jsem nezaznamenal, ale popravdě jsem se na to ani nijak nezaměřoval. V zimě mám ale obuto 185/65 R14, takže vyšší pneu.

Jestli to mám várku jako Martun, tak by to bylo fajn [-o<
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

tombas : Tak se letošní zimu na tlumiče zaměř ..... byl by si čtvrtý tady na klubu, co máte dobrý tlumiče Mando .... Martun, Mexican, David C3 a Ty .... teda aspoň o nikom dalším nevim :-k
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od tombas »

Tak 4 lidi z několika desítek až stovek... to je sakra málo :!:
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od palčo »

Pred necelým rokom som mal aj ja tlmiče OK. :D/
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
Uživatelský avatar
gustavo
*
Příspěvky: 75
Registrován: 09 led 2012, 12:38
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od gustavo »

Tlumiče mám také vyměněné, na originální jsem si stěžoval v podstatě neustále, ale vyměnit jsem je nechtěl, nakonec tam šly kayaby. Problém je, že ač má auto tlumiče, tak to pořád není nic moc, proto se ptám, jestli jste někdo měnil pružiny a jaké s tím máte zkušenosti.
Hyundai i30 FB 1,5 T-GDi 02/22
Hyundai i30 1,4, 01/14 - 02/22
Hyundai Accent MCT 1,5 CRDi Elegance, 12/08 Wine Red RIP 06/17 .... 287.000 km
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Gustávo : To je docela divný, protože mě se jízdní vlastnosti po výměně tlumičů za Kayaby radikálně zlepšily a pružiny máme stejný .... teda ne, že bych z toho měl závodní speciál, ale je to úplně jiný auto ... Ty můžeš mít trochu horší jízdní vlastnosti, díky naftovému motoru, který je těžší ... cca o 70 kg :-k ale i tak, proti původním tlumičům by to měl být velký rozdíl ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

gustavo píše:Tlumiče mám také vyměněné, na originální jsem si stěžoval v podstatě neustále, ale vyměnit jsem je nechtěl, nakonec tam šly kayaby. Problém je, že ač má auto tlumiče, tak to pořád není nic moc, proto se ptám, jestli jste někdo měnil pružiny a jaké s tím máte zkušenosti.

pises ze mas kyb, kdo ti je montoval ty sam nebo servis, pokud ty sam napis postup jak jsi je montoval,eventuelne jakym zpusobem pri montazi postupoval servis
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
gustavo
*
Příspěvky: 75
Registrován: 09 led 2012, 12:38
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od gustavo »

69pavel: měnil je servis, chyba tam asi nebude, už jsem na nich najel přes 40000 km
Hyundai i30 FB 1,5 T-GDi 02/22
Hyundai i30 1,4, 01/14 - 02/22
Hyundai Accent MCT 1,5 CRDi Elegance, 12/08 Wine Red RIP 06/17 .... 287.000 km
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

69pavel si je měnil sám.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

u KYB a vsech plynokapalinovych tlumicu je jeden zaklad, driv nez se namontuje tak se musi napumpovat-rozhybat od krajni polohy do druhe krajni po celem zdvihu, teprve pote se muze montovat na vuz, pokud se toto neudela tak tlumic v brzke dobe odejde.,ted uz asi nezjistit jestli servis dodrzel spravny postup,,bohuzel i dnes v servisu mechanici ne vzdy znaji spravne postupy,tim neriokam ze u tebe to nedodrzeli, kazdopadne ja po vymene tlumicu poznal zasadni rozdil kdy auto sedelo jak pribite v zatackach kde originaly bambusy uskakkovaly a taky se mi prestaly delat pravidelne plosky na pneu
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
gustavo
*
Příspěvky: 75
Registrován: 09 led 2012, 12:38
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od gustavo »

Podle mě byla montáž v pořádku, ty změny jsem pocítil, jenže to stále má rezervy. Chování při 1-2 lidech je dobrý, ale při zatížení zadku už je to o něčem jiném. Sice je to mnohem lepší než dřív, ale pořád to za vyšších rychlostí nedává tu správnou odezvu (nevím co mi ten zadek dělá), tak si myslím, že by tomu pomohly tvrdší pružiny. Navíc houpe mnohem víc než by nutně muselo (ale už to nejde nadoraz jako s originál tlumiči)
Hyundai i30 FB 1,5 T-GDi 02/22
Hyundai i30 1,4, 01/14 - 02/22
Hyundai Accent MCT 1,5 CRDi Elegance, 12/08 Wine Red RIP 06/17 .... 287.000 km
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Propátrej tohle vlákno ..... klucí slovenský si dávali na zadek pomocný pružiny :idea: myslim, že to byl miro263 ... pár stránek dozadu ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Mám sice staré tlumiče (na řiťku) :lol: ale celkově si myslím, že accent není stavěnej na sportovní jízdu a hlavně ne v plném osazení [-X
Na to houpání při plném autě jsem si už zvyknul, ale kdo to nezná, tak se hodně lidí lekne, jakto že se to tak zhouplo až na doraz?? Jestli zbydou penízky, tak letos taky vyměním tlumiče :!:
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od tombas »

Jak jsem psal výše, že se letošní zimu zaměřím na změny v pérování, resp. tlumení, při nízkých teplotách, tak jsem se zaměřil.
Nejsou sice žádné mrazy, teplota tak kolem nuly, ale stejně nepozoruji žádné změny oproti teplému počasí. Tlumí to, jak se zdá, dobře a jak jsem si vyzkoušel, auto sedí na cestě překvapivě dobře i při rychlejším nájezdu do zatáčky, dokonce i na mokru, jenom je občas znát jakási nervozita zadku, ale dá se to zvládnout.
Myslím si, že zatím to na výměnu tlumičů není (a když, tak celého auta 8-[).
Čeho jsem si ale všiml je, že při větším zatížení auta je podvozek tvrdší a je více cítit každý hrbol a díra. Všiml jsem si stejného efektu i u zatížené fábie, tak předpokládám, že je to způsobeno zkrácením účinného zdvihu jak pružin, tak tlumičů.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“