Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět

Jaké bude vaše příští auto

Žádné
0
Žádná hlasování
Zase Hyundai, stejná velikost
11
17%
Zase Hyundai, ale větší
19
29%
Zase Hyundai, tentokrát menší
0
Žádná hlasování
Hyundai nikdy více, bude to určitě jiná značka
10
15%
Ještě jsem se nerozhodl
26
39%
 
Celkem hlasů: 66

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Mexican »

ale to mas potom to iste aj s nabytkom. Kupujes si pouzivanu sedacku? tiez nestoji 30 000 ale len 15 000 kc. Auto nemozno brat z hladiska investicie, pretoze podstatou investovania je zisk. A to okrem Ferarri a podobnych kuskov auto nie je. Auto je spotrebna vec. u auta tak akko u kazdej inej veci spotrebneho charakteru ide o moralne a funkcne opotrebenie. A ano, napr taky bavor sa moze zdat za 250 000 dobra kupa, ale ked tam zacnu odchadzat veci, jednak ze clovek travi viac casu v servise ako na cestach a jednak ta istota (ktoru ja od auta ocakavam) ze ma to niekde nenecha tam proste nie je. Moralne opotrebenie je vecou osobnou a casovo je to rozdielne kedy sa to "okuka"

u predvadzacky je mozno vyhodna cena, ale je to volba plna kompromisov. Jedna k co sa tyka vybavy, farby ale dovolim si tvrdit, ze predvadzacky su na svoj vek vo velmi zlom stave. Pri kupe Accenta som zvazoval predvadzacky Docusu a C4. A ver mi, presiel som vsetkych dealerov v Brne a ponuka bola fakt zla.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Farrael »

Tak samozřejmě je to o kompromisech.
S tou sedačkou máš tak trochu pravdu, ale zase na druhou stranu sedačka stojí sotva desetinu toho co nové auto že :mrgreen:
U toho auta spíš jde o to, že ztratí velkou hodnotu už jen tím, že vyjedeš přes práh autosalonu. Což se o sedačce tak uplně říct nedá. Když ji překoupíš tak na tom obvykle netratíš, spíše naopak.
Ale je fakt, že koupi lehce ojetého auta hodně schazuje menší variabilita, kdy si člověk může přizpůsobit auto k obrazu svému.
Takže každá varianta má své pro a proti. Ale pořád je ta varianta rok ojetého vozu více ekonomická.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Skyline »

Nové je nové a reci typu uz kdyz vyjedes ztrati auto na cene neberu, nikdo si nekupuje auto aby ho ihned po vyjeti ze salonu prodal, ale aby v nem alespon 3 roky jezdil a pak resil co s nim. Barvu nejak neresim, resim stav a vybavu melo by mit vetsinu toho co chci. A osobne je mi divne kdyz nekdo prodava rok stare auto, obvykle to znamena potize.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Farrael »

Nebo nedostatek financí na leasing :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2776
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Espero »

No jo, jenže staré auto musíš nákladněji opravovat, u nového nejméně první tři roky nevíš, že existuje opravna (mimo periodický servis). U Hyundajů teď 5 let. Já mám jako nové kupovanou tu Dacii a mám jí na leasing, stalo se mi tam něco podobného jak popisuješ. Zezadu do mě vlítla na křižovatce ožralá ženská - škoda 109 tisíc (výměna zadního spodního příčného nosníku ve skeletu, nová podlaha v kufru a vytahování na stolici, oboje zadní dveře a nárazník nové. Opraveno perfektně. Ale takovéhle auto by si koupil jako ojetinu jenom blázen. Jsem tedy v situaci, kdy budu auto úplně spotřebovávat a počítám, že budu jezdit tak 250 tis. Km (jsem akorát tak ve čtvrtině). Leasing je v poho - platím kvartálně asi tak 11 tisíc, nejvyšší riziko je ukradení, potom to pojišťovna řeší s leasingovkou a Tebe už nemusí nic zbýt. Já dostal od pojišťovny přes leasingovku jako kompenzaci za zrtrátu hodnoty opravou 5 300,- Kč (neboli 1,4 % z pořizovací ceny - k smíchu).
Naposledy upravil(a) Espero dne 23 úno 2011, 13:56, celkem upraveno 1 x.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Skyline »

Farrael píše:Nebo nedostatek financí na leasing :mrgreen:
V pripade leasingu muze byt, ale v opacnem pripade ..... Ja jsem si kupoval cca 2,5 roku starou almeru 18000km a bourana na levou stranu a slouzila verne az do 11/2010 pak jsem zacinal mit pocit ze uz bude chtit po takove dobe vyfuk, brzdy atd. takze sla pryc. Nicmene mel jsem na ojetinu stesti.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Gandalf »

Každý tenhle přístup má své pro a proti, v tom se shodneme. Jen se bohužel vlákno, co mělo být povídáním o zajímavých modelech aut, jako alternativách Accenta, sice krásně oživilo, ale za chvíli zvrhlo v ekonomicko-obchodní úvahy koupě auta... :? :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Mexican »

no aby som to uzavrel z mojej strany - Accent bude mat tento rok styri roky a pravdepodobne 130 000km. A preto je cas na zmenu. A vzhladom k vyrazne zaujimavejsej ponuke to Accent nebude. Bude to nove auto a bude to pravdepodobne hatch. Znacku a typ este uvidim. terazjsi favorit cislo jedna je C4
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Andy4 »

Mexican píše:terazjsi favorit cislo jedna je C4
=D>
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Skyline píše:Nové je nové a reci typu uz kdyz vyjedes ztrati auto na cene neberu, nikdo si nekupuje auto aby ho ihned po vyjeti ze salonu prodal, ale aby v nem alespon 3 roky jezdil a pak resil co s nim. Barvu nejak neresim, resim stav a vybavu melo by mit vetsinu toho co chci. A osobne je mi divne kdyz nekdo prodava rok stare auto, obvykle to znamena potize.
Tak tak...
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Vilda »

Nový je nový ..... sám si ho zajedu, vyberu si podle svýho a když ho nejdu prodat po dvou letech, ale za delší dobu, tak se dá přežít i klesající hodnota vozu ....

Teďka jsem díval na novou C 4ku a je opravdu moc pěkná .... to se musí nechat ..
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Gandalf »

Vilda: Já v té C4 ještě ani neseděl ani nejel, ale různé testy v Česku i Německu hovoří (nehledě ke slušnému designu a kvalitě zpracování) o velmi dobrém odhlučnění a komfortním odladění podvozku... a to mám rád :D
Tak tohle by byl můj současný favorit vzhledem k poměru cena/výkon, ale současně doufám, že Accentík ještě pár let dobře poslouží a já mu budu věnovat svou láskyplnou péči :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Vilda »

Gandalf píše: ale současně doufám, že Accentík ještě pár let dobře poslouží a já mu budu věnovat svou láskyplnou péči :)
Tak to máme stejnou vizi :D už se nemůžu dočkat lepšího počasí .... mám připravenou hromadu hadrů, několik druhů leštěnek, cocpit sprejů a dalších pičifuků na auto ... Udělám z něj zase nový vozík a zároveň tím zaženu pokušení, vyměnit ho za ňáký jiný ... no a odhlučnění podvozku Accentíka snad docílím výměnou všech tlumičů .. takže další důvod, proč si nekupovat třeba C 4ku .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od Martun »

Tak když už tady tolikrát vychvalujete tu C4 tak jsem se na ní taky mrknul.. :wink: musím uznat že je fakt hezká. no ale pak jsem si dal konfigurátor. Prostřední výbava, 1.6hdi, metla, kola 17, navi, vyhřejvání sedaček , zadni parkovací senzory, sklápěcí zrcátka a další.. proč si nenavymejšlet, když už si člověk kupuje nový auto že? :mrgreen: No a skončil jsem u 480.000kč... Tak ti mě to tak nějak přešlo 8-[ :lol: otázka je , zda by pak nebylo finančně výhodnější nejvyšší výbava už s minimem dokoupitelných doplňků.. nevím, neporovnával jsem... Ale pro oko hezká je, to se musí nechat...


EDIT tak nebylo, nejvyšší výbava, 2.0hdi, doplňky stejný, jen k navi přibyla hifi souprava Denon a jsem zhruba na 560.000kč ... Tak to kdybych měl tyhle prachy na auto, to si radši připlatím a koupím ix35.. :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Čím budeme jezdit, až nebude Accent

Příspěvek od adam221 »

Audio Denon? V Saabe bol Harman Kardon a to bola teda supa :)
Inac neviem co bude po accentovy ked nebude, ale viem ze benzin bude strasne drahy, vresp. podla prognoz zevraj do mesiaca 1.5e/liter a potom nechcem vediet co bude v lete :(
Ale ta C4ka je fakt pekna.....
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“