Getz - i20 srovnání a vše okolo

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od alvin »

v zásade súhlasim,čalunenie dverí by som mal výhradu voči kvalite textilnej výplne, po 7 rokoch lezú z nej nitky :( ,čo ja osobne priam už patologicky neznášam na súčasnych vozoch a v tomto ,žiaľ aj i20 sklamal,sú tie stmievače vnútorneho osvetlenia,ja som v tomto konzerva,chcem aby po zavretí dverí vnútorne svetlo okamžite zhaslo,v tomto má GETZ navrch,osvedčený systém,ktorý mal už aj wartburg z r.1976,inak na tej i20 vidno prá rokov vývoja,aj ten motor 1,2i je živši ako môj 1,1i
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Reklama
 

Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od caruser »

Hlavne si nevšímaj tie ukazovatele radenia, min. v zábehu podľa nich nejazdiť!!!
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od Hardcam »

Radit ve 1400ot. bych nedoporucoval ani pozdeji.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od amaize »

ideál je tak 3800 to už i ten motor 1,25 má dostatečnou odezvu,no ale někteří taky můžou jezdit slušně :mrgreen:
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od caruser »

prvých 1500 km jazdi tak ako píšu v príručke o zábehu
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od alvin »

Ja som šiel s ním po diaľnici z NR do BA a späť, v rámci zábehu celý čas na2500 - 2600 otáčok,počítač ukázal spotrebu 5,2 l/100 km,zásada je nepretáčať ani nepodtáčať,ale vôbec podobrátky sú oveľa nebezpečnejšie,hrozia potiaže počnúc podpálenymi ventilmi,až po valce vymlátene do pomaly elispy - po cca 160 000 km sústavnej jazdy na nízke otáčky
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od randompct »

Prvych 1500km snad za tyzden zvladnem ( zabehavanie uz mam odskusane na par autach ), potom sa pokusim porovnat aj dalsie veci ktore som v prvom porovnany nespomenul ( riadenie, jazdne vlastnosti , ergonomiu ... ).
Po prvotnom zabehu bude nasledovat vymena filter/olej ( aj ked to uz dnes nie je odporucane, podla mna to stoji za to pretoze najviac "bordelu" je tvoreneho prave teraz ).
Podtacanie - riadim sa hlavne citom/sluchom ( kazdy motor ma ine pouzitelne spektrum otacok ), vseobecne sa snazim pouzivat cele spektrum kde je motor subjektivne pouzitelny ( tj.od minima po maximum, aj ked to skor menej ).
Ale ked porovnam tuto 1,2 57kw - s napr. oplackou 1,2 59kw ( pouzival som v corse ), je tato 1,2 podstatne lepsia ( v corse som mal pocit ze su kw snad vymysledne, a ochota spolupracovat v nizsich otackach 0 ).
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od caruser »

Podtáčanie určite motoru škodí, pod 2000 ot./min. neodporúčam jazdiť v i20ke ikeď ukazovatele k tomu nabádajú.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od randompct »

Pre uplnost este dokoncim porovnanie s predoslej strany, kedze uz mam auto 9 den a najazdene cca. 1300km ( mierne menej ako som ratal, ale uz som vyskusal vsetky bezne jazdne rezimy )

Riadenie :
- uplne inak naladeny posilovac riadenia ( nema take vyrazne "mrtve miesto" ako getz ), hlavne v stredovej polohe je az moc citlive ( na mensie korekciu smeru staci naozaj len 1-3mm pohyb volantu co som teda este nezazil ), ale citlivost sa v krajnich polohach znizuje ( citit tu uz po cca. 0,5 obratke )
- spojka zabera podobne ( tj. tiez pomerne vysoko, ked striedate aj ine znacky je to pomerne matuce ale u :hyu: je to vsade kde som mal moznost ist podobne )

Radenie :
- nemam vyhrad ( aj ked tu samozrejme getz nema sancu mal uz nieco odjazdene ), chod je presny ani sa nestava ze by bol problem zaradit co chcem ( zlepsilo sa aj zaradovanie spiatocky / 1 co bol problem nielen Getzu )

jazdne vlastnosti :
Mierne mensie naklony v zatackach, slusne drzi stopu ale stale vadia nerovnosti v zatackach ( dan za jednoduchsiu zadnu napravu ). Vseobecne je naladeny podobne ako Getz, ale vdaka zvacseniu takmer vsetkych rozmerov su jazdne vlastnosti lepsie ( aj ked napr. fabia, polo, alebo corsa su na tom preca len lepsie ). Tvrdost, pre mna bez problemu, zvladanie beznych nerovnosti tiez.

brzdy :
slabsi nastup, pre dosiahnutie plneho ucinku treba pritlacit ( ale podobne bol na tom aj getz - tj. v predu kotuce, vzadu bubny )
abs + ebd - abs reaguje dobre, vzhladom na pocasie a podklad som ho mal uz moznost otestovat. ( mam pocit ze abs na getzi zaberalo trochu neskor )

Dalsie drobnosti
- cyklovac stieracov ( getz nemal ), = automaticke zotretie po ostriekani skla ( kludne by som ozelel )
- este raz zdoraznim palubnu dosku ( je to naozaj o 2 triedy lepsia ), a nechapem neustalu kritiku plastov ](*,) , mne toto riesenie pride prakticke ( lahka udrziavatelnost ... ), naviac naozaj sa niekto neustale dotyka palub nej dosky?!?
- ergonomia - tiez mierne lepsia ( hmlovky na packe, praktickejsie umiestnenie niektorych ovladacich prvkov vyssie ), jedinu vyhradu mam k ovladaniu sklonu svetiel, ktory sa za jazdy vlastne neda pouzit.
- teplomer ( getz nemal )
- osvetlenie ( aj getz pouzival H4 ) vykon svetlometov je podobny ( cakal som ze to bude lepsie, ale zrejme to je pouzitymi ziarovkami ( zamerane na dlhu vydrz )
Naposledy upravil(a) randompct dne 14 úno 2012, 21:29, celkem upraveno 2 x.
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od alvin »

V podstate môžem súhlasiť, ja som na i20 najzdil síce len 200 Km a Getze 1.1 okolo 20 000 km,riadenie je na i20 oveľa citlivejšie, brzdy sú vybavené ABS,cyklovač stieračov má aj môj getz,čo sa týka stability v zákrutach v tejto triede podľa mňa bola jednička SEAT IBIZA a naopak subjektívne najhorší pocit som mal na FUCKbii, Getz a i20 tiež spokojnosť,veľmi ľahko čitateľné jazdné vlastnosti,nesprávajú sa zákerne,radenie rychlostí sa poddá po najzdeni cca 1500 km,dovtedy ide stuha.
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od jirikstbk »

caruser píše:Podtáčanie určite motoru škodí, pod 2000 ot./min. neodporúčam jazdiť v i20ke ikeď ukazovatele k tomu nabádajú.
To jsi někde četl nebo to máš z vlastní zkušenosti?

Po tom, co tady někdo napsal, že u tureckých i20 bliká tuším při 1600 otáčkách informace o tom, že se má přeřadit výše, tak jsem to po zde uvedených předchozích "radách jezdit nad 2500" zkusil. A kupodivu auto jede kultivovaněji, méně řve a jako bonus mám od té doby skoro 1 litr z průměrné spotřeby dolů při každém tankování.
Pro úplnost - samo, že na 1600 otáčkách nejedu, když jedu do kopce nebo když slyším, že se motor trápí. Když je ale silnice rovná s kvalitním asfaltem, popřípadě i mírně z kopce, tak jedu 50 na 5 a i na ukazateli aktuální spotřeby je vidět, že to motoru vyhovuje.
A pro úplnost podruhé - píšu o motoru 1,4 ne o 1,2. Tak to může fungovat úplně jinak.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od caruser »

to: jirikstbk

Mám to z vlastnej skúsenosti. Samozrejme ak budeš takýmto štýlom jazdiť budeš mať spotrebu nižšiu tak ako píšeš. Písal som o tom v príspevku Spotreba vs palubny pocitac:

"Zopakoval som si letný test. Rovnakú trasu, pri rovnakej hustote premávky som absolvoval na zimných pneumatikách, v septembri bola teplota 29 C, dnes to boli 4 C. Jediný rozdiel v štýle jazdy bol ten, že som sa riadil ukazovateľom preradenia. Zaujímavé bolo však zistenie, že spotreba pri otáčkach 1600 - 1700 (4. aj 5. stupeň) je výrazne nižšia ako pri 2000 ot./min. Bolo však cítiť, že takáto jazda motoru veľmi nechutí. Pri takomto štýle jazdy je možné sa spotrebou mimo mesta dostať na hodnotu okolo 4 L, otázne je však dokedy by to motor vydržal"


Výrobcovia tieto ukazovatele správneho okamihu preradeniu montujú z dôvodu nižšej spotreby paliva. Jazdil som s autami aj vyššieho objemu 1,3 1,6 ktoré boli vybavené rovankými ukazovateľmi a všetky motory sa správali rovnako, tzn. okamžitá spotreba bolo nízka, avšak motor vyslovene trpel, miestami bolo počuť klepanie ventilov. Ale aby som prešiel ku konkrétnemu príkladu, v práci sme mali zákazníka, ktorý jazdil od novoty podľa ukazovateľa preradenia, spotrebu si pochvaľoval avšak mal problém, že motor nemal výkon, jednoducho neťahal. 1,6 ktorá má 100 kW sa správala asi ako naše 1,2ky v i20ke.

Samozrejme ja nebudem nikomu radiť ako má jazdiť, je to jeho rozhodnutie, ale moje odporúčanie je neriadiť sa podľa ukazovateľov, resp. nepodtáčať motor výrazne pod 2000 ot./min. inak v najlepšom prípade motor nebude mať výkon, v najhoršom hrozí jeho poškodenie.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od suah »

U mna strasne zalezi, ako je motor zahriaty. Na studenom motore je pre mna spodnou hranicou 5-ky tych 2000 otacok, aj to len na plynulu jazdu. Na zrychlenie si podradujem. Pod touto hranicou je tak neochotny a vydava take zvuky, ze to radsej neriskujem :lol:
Dobre zahriaty motor (po takych 15-20km) uz dokaze zvladat aj mensie otacky, ale okolo takej 60-ky (cize tak 1600-1700 otacok) uz zvyknem davat 4-ku, lebo uz sa tiez zacina jemne ozyvat. Ako, mozno by to zvladal aj dlhobobo, ale ci by sa to nepodpisalo na zivotnosti, je otazka. Na druhu stranu, aj keby zivotnost motora klesla na polovicu, stale moze skor zhrdzaviet, ako nan pozeram :evil:
Tichtach
*
Příspěvky: 21
Registrován: 18 črc 2010, 19:19
Bydliště: BA

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od Tichtach »

Citam Vase prispevky a cudujem sa ako sa dokazete oberat o pozitok z jazdy sledovanim roznych nepotrebnych udajov. Nekurit, nerozmrazovat, nezrychlovat, atd. lebo je motor studeny. Vela aut ani nema teplomer. Vsimnite si, ze sem prispieva par ludi, ktori vedia o com pisu. Ale kolko je takych vodicov, ktori ani nevedia co maju pod kapotou a jazdia. A nie su stale v servise s pokazenym autom. Nemusite sa tak prehnane strachovat o Vase motory. Su testovane na podstatne vacsiu zataz a hrubsie zaobchadzanie nez aku od nich chceme my. Jazdi sa aj za polarnym kruhom a jedina zmena je silnejsi akumulator a vykonnejsie kurenie. Venujte sa ceste a nechajte motor pracovat. Ved na to je vyrobeny.
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Getz - i20 srovnání a vše okolo

Příspěvek od suah »

Neviem, na koho presne je tato reakcia, ale minimalne za seba ti viem povedat, ze auto sluzi mne a nie ja jemu [-X

Rovnako neviem, ci v dnesnej dobe mozeme hovorit este o nejakom pozitku z jazdy. Vacsina ciest je tak zufalo plnych, ze ked si to budem chciet uzit, tak budem minimalne za pirata :twisted: Nehovoriac o tom, ze uz asi starnem, ale radsej preferujem dojazd o dve minuty neskor ako o styri litre vyssiu spotrebu..
A ked idem s davom, tak mam mnozstvo casu rozmyslat nad tym, aky stupen chcem mat zaradeny, ako prejst tu-ktoru zakrutu a pod.

Vela aut nema ani templomer. Moje auto sice ma templomer, ale bohuzial len templomer vody. Templomer oleja tam stale chyba, takze je to stale take skor pocitove. Teplota vody mi maximalne tak povie, ci uz budeme kurit alebo este pojde len studeny vzduch..

A pravdu mas, auta su dnes robene na omnoho horsie spravanie ako kedysi, ale to este neznamena, ze sa k nemu tak musim aj spravat :D
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“