Palubní počítač

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
adys
*
Příspěvky: 99
Registrován: 24 bře 2006, 03:44
Bydliště: KOREA

Příspěvek od adys »

jj na tu bat by to šlo 20 milíků...chce to nechat někde dobře přístupný mno...to je výdrž baterii tak na rok....tu ledku bych řešil spínánímk přes klíček...mám takhle zapjenej teploměer......
Lantra 1994 ...1,5MPI...G4DJ
Reklama
 

Uživatelský avatar
adys
*
Příspěvky: 99
Registrován: 24 bře 2006, 03:44
Bydliště: KOREA

Příspěvek od adys »

nejhorší bude vymyslet pěknou krabičku...to je vždy můj problém....ach jo.....kdyby jste někdo na něco pěknýho někde narazil dejte vědět.......pro počítání spotřeby měříš impulsy z cívky vstřiku????
Lantra 1994 ...1,5MPI...G4DJ
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

Jj je to měřený přes vstřik..když dodáš číslo ventilu tak zjistím potřebné udaje...
Pokud chceš mám tu jeden kousek už hotov ale potřebuji to naprogramovaz dle tvého vstřiku..tak napiš typ ventilu
Lantra 99 J2 sedan.
Uživatelský avatar
adys
*
Příspěvky: 99
Registrován: 24 bře 2006, 03:44
Bydliště: KOREA

Příspěvek od adys »

Ted mě jěště napadlo, 20 mA...to asi ani nebudu řešit tou baterkou,to zapojím na tvrdo a akorád ledky dám přes klíč....ikdyž snížit spotřebu na hranici 10mA by bylo uplně super...nejde podobně jako třeba u atmelu nastavit aby CPU skočil do po nějaké době nečinosti do Stand by režimu???tam by mohl mít odběr v řádech jednotek mA...díky za odpovědi...ten typ opíšu a dám vědět.....
Lantra 1994 ...1,5MPI...G4DJ
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

Samozřejmě že jde , ten odběr se dá snížit tak na 5mA jde o to co považuješ za nečinost.. :-) kdy mám poznat že tankuješ a kdy zase že už jsi dojel dom :-) jo muzu tam mít třeba po 10minutách se vypnout ale jak se nahodím zpet??? musel by jsi to resnout..jak už procák usne tak ho nevzbudím..alespon ne v tomto zapojení...
Asi by bylo nejlepší aby se nemusely vymýšlet takový věci jako jak to zapojit aby si to neco zapamatovalo atd. že to budu ukládat do paměti...Ale bude to dražší kvuli procáku..asik o 200.
Lantra 99 J2 sedan.
Uživatelský avatar
adys
*
Příspěvky: 99
Registrován: 24 bře 2006, 03:44
Bydliště: KOREA

Příspěvek od adys »

ty wogo to by bylo nejlepší......jrdním tlačítkem volit fce a třeba dlohým podržením vše smazat...........
Lantra 1994 ...1,5MPI...G4DJ
Uživatelský avatar
adys
*
Příspěvky: 99
Registrován: 24 bře 2006, 03:44
Bydliště: KOREA

Příspěvek od adys »

nebo k tomu uspání:co ho nechat usnout třeba po těch 10 min. od nečinosti stříkačky(vypnutý motor) a pak ho opět vzbudit když nastartuješ impulsem přes klíček,ale nevím jaký má tenhle tvůj cpu možnosti..........
Lantra 1994 ...1,5MPI...G4DJ
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

No právě že by se nevzbudil..tj problém..Ale už to opakuji nekolikrát tady na foru že jde udělat i s zápisem do paměti..a stále je to jen na jedno tlačítko..funguje to tak že dlouhým podržením tlačítka >jak 1s. se smaže udaj o spotřebě cesty.. ale stálo by to víc asi o 200 a možná i víc..takže za 2500 asik..to vychází..
Lantra 99 J2 sedan.
Morpheus11
*
Příspěvky: 60
Registrován: 30 led 2006, 13:17
Bydliště: Jirkov u Chomutova

Příspěvek od Morpheus11 »

No jestli zaplatit 2300 nebo 2500, tak to už by mi bylo jedno.
Takže, když to shrnu, bude to mít 5 údajů - okamžitá spotřeba, zpruměrovaná hodnota akt.spotřeby (ta se počíta každých 5 minut), napětí baterie, spotřeba trasy, rychlost. Možnost podsvítit si displej 2 LED, návod na instalaci pro blbce :-), a paměť, aby se to nevymazalo při každém zastavení(vypnutí) auta. To vše za zhruba 2500,- Kč.

Co vy ostatní, souhlasili byste z touto finální verzí?

M
Lantra 1.6, r.v. 1999
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

Ten podsvit tam už je , ale přestřihnutím drátu jej mužete deaktivovat :-)
Lantra 99 J2 sedan.
vipe

Příspěvek od vipe »

Pozor na to sříhání drátků aby to nebouchlo. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

Jestli teda nekdo souhlasí s touto finální verzí za 2500,- tak dejte adresu, jeden kousek je tu na expedici 8)
Lantra 99 J2 sedan.
Morpheus11
*
Příspěvky: 60
Registrován: 30 led 2006, 13:17
Bydliště: Jirkov u Chomutova

Příspěvek od Morpheus11 »

Tak s těma LED jsem to asi špatně pochopil. Nejprve si psal, že je tam výstup na 1-2 LED, takže jsem myslel, že si tam každý může dát jakou chce barvu. Mě by se to hodilo modrý. No neva, to je jen kosmetika :-)
M
Lantra 1.6, r.v. 1999
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

Jo taky to tak puvodně bylo ale chtěl jsem vyzkoušet a pro ostatní ikázat jak se to dá udělat..vypadá to dobře..Modrou osobně nedoporučuji, vypadá hezky ale táhne oči a jde špatně vidět..
Lantra 99 J2 sedan.
Morpheus11
*
Příspěvky: 60
Registrován: 30 led 2006, 13:17
Bydliště: Jirkov u Chomutova

Příspěvek od Morpheus11 »

V pohodě, to byla jen myšlenka, protože mám do modra displej rádia.
Takže to má ve finální verzi to žluté podsvícení?
M
Lantra 1.6, r.v. 1999
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“