Sviecky

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Sviecky

Příspěvek od severtom »

Vyměnil jsem svíčky včera, po 60250 km, originál za originál, starým nic nebylo, motor za studena malinko pocukává a tak jsem svíčky podezříval, nicméně žádná změna se nekonala, bude to něčím jiným - čidlo teploty + špatný program ŘJ jako u Feldy, nebo něco podobného.

Starým svíčkám viditelně nic nebylo, izolátor barvy srnčího hřbetu, elektrody neopálené (o tom si na jiném mém motoru svíčky NGK mohou nechat jen zdát), všechny svíčky vypadaly naprosto stejně.

Nevidím důvod dávat jiné než originály, když nestojí tolik...
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sviecky

Příspěvek od Hardcam »

Prosim te, co je to podle tebe ten original, kterym se tu leckdo ohani???
Zadna original svicka neexistuje, pouze original krabicka s nejasnym obsahem, automobilky pouzivaji pouze svicky beznych vyrobcu a to Beru, Bosch, NGK a Champion, akorat snad Zastava pouzivala Iskry. Hyundai pouziva pro naftu Beru (aspon co jsem zatim mel tu cest) a pro benzin uz od nepameti NGK a Champion a to i pod stejnym objednacim cislem. Napr. "origo" vv moji i30 byly Champion, pak trikrat po sobe byla "origo krabicka" a v ni NGK a ted pri 100tkm pro zmenu Champion. Ja jen abys nebyl prekvapenej, az ti nekdo z auta vynda NGKcka a ja jsem presvedcenej, ze vynda. A dle me je sakra rozdil dat za identickou svicku 50,- nebo 150,-.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Sviecky

Příspěvek od severtom »

Ty máš talent se tak zajímavě zeptat a pak být vždy nespokojen s odpovědí.
Neuvedu nic tajného, nikoho neohrozím, když tu napíšu, že právě zde na fóru nabízel pracovník slovenské motorárny Kia originál svíčky. Nevěřím, že je kupoval v Kelly či jinde, prostě "zbyly" z výroby.
Tyhle svíčky jsem montoval. Jsi spokojen?
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sviecky

Příspěvek od Hardcam »

Ja se vubec na nic neptam, pouze jsem ti oznamil, ze zadne KIA a Hyundai svicky NEEXISTUJI. Existuje pouze krabicka KIA/Hyundai a v ni tri znacky svicek nezavisle na pocasi, tlaku, miste pozorovani, vlhkosti...jednou ty, jednou ony.
Nepsal bych to, kdybys neopomnel NGKcka, ze s nimi evidentne nemas dobrou zkusenost. Pouze jsem ti chtel naznacit, ze NGK ted mit muzes, aniz bys chtel a barva krabicky to neovlivni.
Kde jsi svicky poridil je taky uplne jedno, v tomto pripade na puvodu ani distribuci nezalezi.
Myslel jsem to dobre, ale ty reagujes stejne jako v dobe, kdy jsi forum opoustel, skoda.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Sviecky

Příspěvek od severtom »

Já si ovšem o žádnou přednášku neřekl. Osadil jsem svíčky NGK označené NGK, identické s těmi, které montují ve výrobě.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sviecky

Příspěvek od Hardcam »

severtom píše:elektrody neopálené (o tom si na jiném mém motoru svíčky NGK mohou nechat jen zdát), všechny svíčky vypadaly naprosto stejně.

Nevidím důvod dávat jiné než originály, když nestojí tolik...
Aha, promin, nerozumim tvy rozporuplny osobnosti. Na jednom motoru si NGK mohou nechat zdat, na druhem zase s nadsenim menis original za original, prestoze to je opet NGK. Zdalo se, ze netusis, co tam vlastne davas, proto jsem reagoval. Pravda, priste si to rovnou odpustim, jsi stejnej ignorant, jako kdyz jsi tehdy slavnostne odchazel.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Sviecky

Příspěvek od severtom »

Bude to chtít nereagovat, soudruhu :) to jistě hravě zvládneš.
Je rozdíl mezi tvým "slavnostně odcházel" a mým "budu tu jednou za měsíc".
Neber si mě do úst, díky, a bude to tak, jak jsem napsal.
Opravdu nemám potřebu tu denně číst tvé poznatky. Úplně mi stačí témata jako "mám rezavý flíček pod dveřmi" nebo "mám auto měsíc a bylo 3x v servisu, uvažuji o vrácení pro skrytou vadu (s popisem dílů, které servis musel měnit).
Ti, kdo kopou za H, se okamžitě odkopou. Na autě a značce H nejsem závislý ani finančně ani jinak, proto píšu, co píšu. Jiní dělají přesně to samé, to jen ty provádíš úkroky stranou :)
Svíčky NGK na motoru H fungují, na jiném prostě ne tak dobře, pokud to nechápeš, je to jen tvůj boj.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Sviecky

Příspěvek od nulda »

severtom píše:Svíčky NGK na motoru H fungují, na jiném prostě ne tak dobře, pokud to nechápeš, je to jen tvůj boj.
Nevim, ale tohle se mi zda jako pekna blbost. Z osobni zkusenosti musim rict ze svicky NGK funguji dobre i na jinych motorech nez je hyundai. Asi jsi mel smulu na kus nebo koupil svicku jinou nez doporucuje vyrobce.
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Sviecky

Příspěvek od severtom »

:) možná jsem koupil padělanou, jeden čas s tím prodejci NGK měli docela vážné problémy :)

Dal jsem ekvivalentní Brisk, ty se nepadělají, problém zmizel.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Sviecky

Příspěvek od alarm »

Zajtra idem meniť olej, filtre a sviečky. Podla papierov záručnej prehliadky boli sviečky menené a boli to NGK ZFR5F-11.
Doma mám nové také isté, dúfam, že budú pasovať...predpokladám, že na korejcoch sú tieto...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sviecky

Příspěvek od Hardcam »

To jsou puvodni svicky z vyroby, takze bez obav muzes.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Sviecky

Příspěvek od alarm »

" bez obav muzes."
Vďaka, od chlapa to znie dôveryhodne, ženskej by som neveril :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sviecky

Příspěvek od Hardcam »

Vlastne bych skoro rekl, ze musis, ona vhodnejsi varianta neni :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Sviecky

Příspěvek od alarm »

Výmena prebehla v pohode.Skúšal som do orecha dať gumičku z dierkou, aby som mohol sviečku po odskrutkovaní vytiahnuť. Funguje to, ale len pre vyberaní. Keď som to chcel aplikovať aj pre vkladaní, tak som si musel prvú sviečku zopakovať, lebo gumička ostala na sviečke , a to už vybrať nešlo :mrgreen:
Přílohy
SVIEČKY.jpg
SVIEČKY.jpg (125.64 KiB) Zobrazeno 1574 x
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Sviecky

Příspěvek od severtom »

Díky za fotku, tady je krásně vidět, kolik karbonu vytváří motor provozovaný na benzín. Dnes jsem o tom v tématu o LPG psal. Tamtéž lze najít fotku mých svíček po 60 000 km. Nejsou ani takhle černé kolem závitu, ani tmavě hnědé na střední elektrodě (mají správnou barvu srnčí hřbet až do šeda, rozhodně ne šedou) a hlavně nejsou takhle profouklé za závitem, směrem ke kontaktu kabelu.

Takhle vypadaly svíčky NGK na mé motorce, po 30 000 km, ale ta točí 2x vyšší otáčky :) takže na počet jisker je to stejný interval výměny.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“