koupě santa fe

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě santa fe

Příspěvek od David PLEVA »

Santa-Fe facelift 2.0CRDi - VGT 92kW, r.v. 2005. Dobrý pracant, který by mohl plně uspokojit tvé nároky. Ceny u r.v. 2005 se pohybují od 190 000,- podle najetých km.

Nemohu ovšem ručit za konkrétní kus, který by ti přišel pod ruku. Beru to všeobecně.

Pokud by jsi o tomhle modelu chtěl vědět víc, kontaktuj uživatele fora Hujer přes SZ, je to mechanik :hyu: a navíc má se Santou docela hodně zkušeností.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
carre1
**
Příspěvky: 141
Registrován: 16 led 2011, 11:29
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: koupě santa fe

Příspěvek od carre1 »

ahoj také si přihodím polénko! Nevím jak ostatní co mají santa fe ale já ho měl také v crdi a mohu říci že výkonově nic moc,prázdné to jede ale naložíte a nejede to a když se zapřáhne vlek první větší kopec je konec! Teď mám Terracana a neznám co je to kopec s naloženým plaťákem! Nejlepší je si to někde vyzkoušet a cítit ten rozdíl :lol:
leboň
Příspěvky: 6
Registrován: 12 led 2011, 10:55

Re: koupě santa fe

Příspěvek od leboň »

Tak už jsem zase tady,kdy jsem laboroval mezi Kia sportage a Volvo CX90.Volvo zklamalo,že už není to co jsem měl r .v.1985,ale už je to normální zpotřebka z luxusní cenou náhradních dílů a potřebou značkového servisu.Kia - zadní náhon,malý kufr.Přistoupil jsem na nabídku z Itálie 2.0CRDí 93 kw v kůži s nájezdem 160 000 km(samozřejmě je umotaný tacháč) za cca 160.000kč.Je ve stříbrné metle,dle fotek zachovalý.A teď se do mě pusťte,co jsem to za dobytek.Díky
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě santa fe

Příspěvek od Donald »

Nevidím důvod ke kritice. Doporučuji změřit výkon a chipnout. Mám skvělou zkušenost s elantrou u mereni-vykonu.cz Hodně štěstí s háčkem!
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
vavahome
*
Příspěvky: 11
Registrován: 11 pro 2008, 15:01

Santa Fe 2009 (450.000,-) x 2007 (350.000,-)

Příspěvek od vavahome »

Kdysi jsem měl Santa Fe 2.0 Crdi 2003, celkem spokojenost, kromě investice 35 tis. do opravy spojky a naftového čerpadla v cca 110 tis km.

Teď zvažuji koupit 2.2 Crdi a našel jsem na výběr:
2009, 77 tis km, předváděcí (takže serviska a 1 majitel), tažné za 450 tis Kč viz
http://www.boura.cz/default-nav-baz-exe ... .htm#afoto

a nebo
2007, 102 tis, dovoz (nevím odkud), serviska, 1 majitel, 6 rychl stupňů (nevím jestli se to dělalo v r. 2007 a nebo zda to je automat) za 350. tis Kč viz
http://www.auta24.cz/hyundai-santa-fe-2 ... -1235.html

Pak jsem ještě našel Subaru Forester 2.0 D, 2009 za cca 17.000 EUR, ale je to z Polska a moc ujišťování o nehavarovaní nevěřím ..
http://autostepczak.gratka.pl/ogl/12434085.html

Je mi asi jasné, že u toho Santa Fe č. 2 za 350 tisKč budu muset investovat do rozvodů (20 tis), olej, tažné (nevím - 12 tis?) a budu v tom za něco k 380 tis, zase ta předváděčka mohla mít (je to dost km na předváděcí auto) dost hrubé zacházení. Tak nevím.

Trkněte do mně, dík - s tím Foresterem - no být to pravda, je to krása.
2,2 CRDi 114 kW 2006 New Santa Fe 4x4
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Santa Fe 2009 (450.000,-) x 2007 (350.000,-)

Příspěvek od black_sheep »

moje zkušenost s ojetinama zní: jít po nejnižší ceně za nehavarovaný vůz vzhledem ke svému stáří co nejnovejší. to je celý.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
manet
Příspěvky: 3
Registrován: 15 bře 2011, 22:19

Hyundai Santa Fe 2.0CRDi 4x4

Příspěvek od manet »

Dobrý den všem,
jelikož mě opouští současné přibližovadlo, vyrazil jsem po autobazarech hledat náhradu. Upozorňuji, že jsem nikdy neměl Hyundai, a ani jakéhokoliv jiného diesela.

Vybral jem tohoto krasavce, a byly mě umožněna zkušební jízda -auto se zdálo v poho . Dal sem zálohu, takže už bych ho vzít měl, ale stejně bych rád slyšel názor někoho zkušenějšího. Servisku uvidím v pondělí.

Předem děkuji všem, co mají co říci,za příspěvky

http://www.autobazarvysocina.cz/?special=auto&id=5991
Uživatelský avatar
carre1
**
Příspěvky: 141
Registrován: 16 led 2011, 11:29
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hyundai Santa Fe 2.0CRDi 4x4

Příspěvek od carre1 »

Ahoj nevím jaké máš nároky na výkon ale ten je hodně malý měl jsem to samé a šel jsem do silnějšího jinak jsem sním neměl problémy ale ty začali až když jsem ho prodal záleží hodně na řidiči jak se k autu chová! suv je to dobré ale do terénu je to slabé a hlavně když něco zapřáhneš!
manet
Příspěvky: 3
Registrován: 15 bře 2011, 22:19

Re: Hyundai Santa Fe 2.0CRDi 4x4

Příspěvek od manet »

Do žádnejch velkejch terénů se pouštět nebudu, jezdím hlavně po silnici. Jelikož sem detektorář, tak potřebuju občas po nějaký polňačce, nebo zajet kousek do lesa - takže mě jde hlavně o světlou výšku. Teď mám mondeo (kombíka), a to je pro tyto účely absolutně nevhodný ](*,) .

A co se týká tahání vozejku - to je pro mě úplně pasé, živěj mě počítače - takže vozejk připřahám tak jednou za pětiletku :)

Spíš by mě zajímalo, na co si dát bacha(na netu samý breky kvůli spojce), a co otestovat, než ho koupím (středa, nebo čtvrtek). Auto mám zapykaný do pátku, a přinejhorším bych oželel 5 litrů zálohy. Při zkušební jízdě se mě auto zdálo poměrně živý :shock:
No může to bejt taky tím, že v mondeu nám 1.6 benzín (66 kW) a to je tragédie, a ještě to nekulturně chlastá.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai Santa Fe 2.0CRDi 4x4

Příspěvek od Hardcam »

Ja mel stejny motor v mensi Elantre a zivi to bylo dost. Dobrej kamarad ma tenhle motor v Santovi 03 a prijde mi to taky zivy, ten zatah tam je. Zadny SUv z tyhle doby neni letadlo, mozna X5 4.4i, ktera je cenou a poruchovosti jinde a nafta v tom zrovna zihadlo taky neni.
Bylo by dobry, aby sis na prohlidku auta vzal nekoho, kdo tyhle auta zna, popr. muze napichnout na diag. Spojka je problem spis 2.4ky...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
carre1
**
Příspěvky: 141
Registrován: 16 led 2011, 11:29
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hyundai Santa Fe 2.0CRDi 4x4

Příspěvek od carre1 »

No první rada vem si někoho sebou kdo se v tom vyzná bez rady bych dnes v česku ojetinu nekupoval! [-X Mondeo tak to je jiná kapitola a ještě v benzínu prostě FORD ](*,) Nevím ale spojka na mém vydržela 200 tis a to je její životnost víc se stímhle autem natočit nedá nožná 250tis ale to je strop. Na co si dát pozor hlavně na čorku jinak si dej pozor na 4x4 jestli funguje jak má.
manet
Příspěvky: 3
Registrován: 15 bře 2011, 22:19

Re: Hyundai Santa Fe 2.0CRDi 4x4

Příspěvek od manet »

Poradce asi mít nebudu, s diagnostikou bude asi problém :? Čórky se moc nebojím, ten bazar je v pohoďe

Ale jak mám vyzkoušet 4x4? Zkoušel sem to tam klofnout, a na autobazarnickým štěrku to hrabalo slušně :) Nevím prostě, jak to otestovat smysluplně??

Ještě sem se rozděsil, když jsem si přečet o těch vstřikách :shock: Už to tady odešlo hodně lidem? Přeci jenom už to něco najetý má :(


Slibuju, že se ptám naposledy, už nebudu opruzovat :mrgreen:
pepajozin
Příspěvky: 1
Registrován: 14 čer 2011, 15:21

Re: Hyundai Santa Fe 2.0CRDi 4x4

Příspěvek od pepajozin »

Mám Santu 2.0/ 2004 něco přes rok a znám jeho historii. Motor přes 120tis a problémy typu vstřiky a spojka nemám, i když couvání do prudkého kopce souhlasí s tím smradem, jak tam někdo psal. Jestli máš manuála, tak 4x4 je v poměru 60:40 a poznáš to při prudším rozjezdu do kopce, nejlépe šotolina, z otevřených dveří. kromě běžných záležitostí spokojenost.
machy
*
Příspěvky: 20
Registrován: 14 čer 2011, 19:16

Santa Fe-2006 a novější cenově kolem 300 000Kč max 350tč

Příspěvek od machy »

:hyu: Sháním Santa Fe novější model 2006 a novější.
Poraďte na co si dát při koupi pozor a jaký motor doporučíte. Jezdím tak 20 000km ročně často částečně město a kratší vzdálenosti občas ale i dlouhé. Neupřednostnuju zatím ani diesel ani benzin ale určitě 4x4
Dále jestli Automat nebo manual a prostě věci co je dobré vědět při koupi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Santa Fe-2006 a novější cenově kolem 300 000Kč max 350tč

Příspěvek od Hardcam »

Pokud se nemusis extra ohlizet na spotrebu, pak jednoznacne doporucim benzin 2.7 V6. Tento vikend jsem projezdil v 2.2 CRDi 145kW (ted najeto 300km), krome linyho motoru mi hodne vadi/l turboefekt a projev, coz mi celej dojem zkazilo natolik, ze jsem s nim vyridil jen to potrebny a nevytahnul jsem ho ani na blbou polnacku.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“