Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

ferda mravenec píše:Vážení, tak tu pročítám Vaše příspěvky a jsem z toho trochu na větvi. :-k . V jednom příspěvku Franta básní o tom jak si upravil zavěšení tlumiče a jak je to báječné a o několik dnů (týdne) píše, že mu to uskočilo. Tak já nevím co mám brát vážněji. Jsem tu nový a IX 20 mám teprve 3 dny a ještě jsem se pořádně nesvezl, jenom co jsem jel z prodejny domů pár km. Uvidím jak se bude autíčko chovat v dalším provozu. :roll:
Ahoj,to je asi nedorozumění,po úpravě mi auto už neuskočilo,ani neuskakuje,funfuje to na 1* Franta.
Reklama
 

frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Chasnik píše:Mě se tvoje řešení líbí, ale nastínil jsem domněnku, že v případě nehody by se na to mohl znalec nebo likvidátor vymlouvat. Bohužel, logika vždy nevítězí, zvlášť, když narazíš na úředního šimla :(
Ahoj,to by ale nejdříve musel vysvětlit důvod. Jak jsem zde několikrát psal,žádný není,homologace to neřeší. Otázkou zůstává co je lepší ? Franta.
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od dedula »

frantaservis píše: Ahoj,no,bastlíři :D by se měli podporovat,navíc vidím,že jsi to pochopil správně. Technický výkres mají v konečné podobě na laseru,několikrát jsem míry telefonicky upravoval kvůli rozložení střídavého namáhání.Mohl bych jen přeměřit hotový výrobek. Rozměry válečků/pouzder tu mám. Napiš mi na frantaservis@gmail.com Do předmětu napiš airwaves,abych věděl. Posílám Ti zajímavou fotku,říkal jsem,že by to dobrý tlumič mohl zvládnout! Ale z technického hlediska mi to i tak připadá,jako by někdo hodil anténu do studny a pak se pomocí zesilovače snažil dosáhnout přijatelného příjmu :D Podívej se také jaké je namáhání silentbloku u karoserie,to působí ten hluk a přenášení rázů. Pokud je tlumič na konci ramene,je páka jednozvratná,ale takhle.... myslím,že víš co myslím. Franta.
Ahoj Franto, mohl bys poslat foto po úpravě odspodu? Děkuji dedula
Naposledy upravil(a) dedula dne 14 lis 2011, 17:53, celkem upraveno 1 x.
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Ahoj Franto, mohl bys poslat foto po úpravě odspodu? Děkuji dedula[/quote]
Tak podívej....je to jeden z prototypů,ale na pochopení to bude stačit,F
Přílohy
odspodu-800.jpg
odspodu-800.jpg (55.89 KiB) Zobrazeno 3897 x
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od dedula »

frantaservis píše:Tak podívej....je to jeden z prototypů,ale na pochopení to bude stačit,F
Děkuji. =D>
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

dedula píše:
frantaservis píše:Tak podívej....je to jeden z prototypů,ale na pochopení to bude stačit,F
Děkuji. =D>
Kdyby ses do toho chtěl pustit,měl bys mi zavolat,všechno vidět není.F.
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od dedula »

frantaservis píše:Kdyby ses do toho chtěl pustit,měl bys mi zavolat,všechno vidět není.F.
Lépe se mi komunikuje přes e-mail. Psal jsem ti 11.11. Uvažuji že se do toho pustím. dedula.
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Tak to je super fotka hodně vysvětlující také děkuji!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
ra10069
Příspěvky: 2
Registrován: 14 lis 2011, 17:11

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od ra10069 »

Táto téma sa točí okolo tvrdého podvozka , ale KIA Venga je na tom ešte horšie (podľa tstov čo som čítal, vraj Venga má tvrdšie naladený podvozok ako IX20-ka) platí toto všetko (s tou úpravou zadných tlmičov...) aj na podvozok Vengy??? Ak to je pravda ako sa to dá upraviť..??
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

ra10069 píše:Táto téma sa točí okolo tvrdého podvozka , ale KIA Venga je na tom ešte horšie (podľa tstov čo som čítal, vraj Venga má tvrdšie naladený podvozok ako IX20-ka) platí toto všetko (s tou úpravou zadných tlmičov...) aj na podvozok Vengy??? Ak to je pravda ako sa to dá upraviť..??
Ahoj,Vengu jsem jen zespodu viděl,je to stejná konstrukce,ale podle barevného značení jsou jiné pružiny,nejspíš tedy tvrdší,ale nevím,to by se muselo změřit,možná by stačil jen průměr drátu nekde uprostřed pružiny.Tlumiče jsou podle mého stejné. Za zkoušku by to stálo,adaptéry budou rozhodně pasovat i na Kiu. Franta
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

airwaves píše:Tak to je super fotka hodně vysvětlující také děkuji!
Nemáš zač,poslal jsem Ti mail,máš ho? Ohledně té změny délky. F.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Jasně mám. Změřím to. Děkuji. Jenže teď se k autu dostanu až odpoledne kdy je tma. Takže to provedu v sobotu. Určitě napíšu a poprosím o radu.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

airwaves píše:Jasně mám. Změřím to. Děkuji. Jenže teď se k autu dostanu až odpoledne kdy je tma. Takže to provedu v sobotu. Určitě napíšu a poprosím o radu.
Můžeš si vytočit ta pouzdra a připravit kolečka a rozpěrky,stav se u Škodovky pro ty šrouby,ať máš náskok a nemusíš nic shánět. Nezapomeň na to to lepidlo. F. :D :D
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od isquash »

Ač mám i20, tak tohle vlákno sleduji společně s kolegou, který čeká na svoji bílou ix20 a nad zde uvedeným problémem neustále diskutujeme. I20 má taky tvrdý podvozek, ale asi si taky budu muset lehnout pod auto a podívat se jak jsou uložené tlumiče.
Najde se tu nějaká dobrá duše a zmíněný článek ze Světa motorů naskenuje? Tlumiče u Hyundaie rozebírají i v dalším motoristickém časopise Autohit. viz. příloha

Obrázek

Zkoušel někdo další s uvedeným problémem zajet do servisu? Docela mě udivuje přístup p. Jedličky z Hyundaie, jak uvádí frantaservis. To ze Škodovky přišla alespoň standardní odpověď typu Děkujem, omlouváme se, předáme. :-)
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
ra10069
Příspěvky: 2
Registrován: 14 lis 2011, 17:11

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od ra10069 »

Zdravím Frantu, aj keď mám Kia Vengu mám záujem o toto riešenie...ako si vylepšiť jazdné vlastnosti tohto vydareného auta...škoda, že ten podvozok tak "museli" dobabrať, potom by bollepší ako WV Golf Plus, priestorom sa mu vyrovná, interier trochu pokulháva, ale za tie peniaze (moja Venga 1,4 CVVT 90 koníkov, v akčnej výbave LX SUMMER-Metalíza , 6x airbag, ESP, trakčná kontrola a rozjazd do kopca, mech. klíma, rádio MP3, AUX, Počítač plus mi dali 4 ks zimné gumy Barum 195/65 R15, centrál a alarm) stála ma 10 620 € (cca 255 000 KČ), WV Golf Plus nekúpiš iba ak zaplatš o 5-6 000€ viac. Za tú cenu nekúpiš ani Polo a to je o triedu menšie...Aká je postupnosť ďalších krokov kde sa to dá kúpiť..a namontovať???
Odpovědět

Zpět na „ix20“