Koupit nebo nekoupit ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od icu »

Souhlas s Vorlajz.

ix20 je fajn auto, konceptem malého monospace jsem jezdil 12 let a nebýt Go Czech Festival, tak jsem do iX20 či Vengy i šel (automatická klima je v ix20 za šílený balík s věcmi, co nechci, takže by to byla Venga). Ale politika HMC je naprosto zjevná - dotlačit na český trh co nejvíc i30cw a pak to nějak využít v reklamě.

A upřímně, i když je i30cw "standardní kombík", tak jízda s ním (a s GDI + DCT pod kapotou) je daleko zábavnější než s ix20 nebo GDI + AT v i30cw.
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
Reklama
 

pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od pepe pedro »

30 působí zevnitř stístnene,leze se do toho jak do bvp.Člověk si zvykne na lepší věci hned.Proti 30 nemám nic,jen to,že je nízká.Jezdil jsem s ní 2týdny ale IX20 lepší.Nejsem žádný pretekár-akorát mi přeteká břicho cez pásek :lol: -IX 20 mi připadá větší a vynikajúce se do ní nastupuje,jenom bych chtěl víc kobyl.Ale každý má svůj názor a proto diskutujeme.Jsem rád za každý názor.Ale i tak myslím,že to rozhodne moje polovička,možná že zústaneme u šemíka :D/
Naposledy upravil(a) pepe pedro dne 01 zář 2016, 01:46, celkem upraveno 1 x.
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od ims »

S iX20 1,6 CVVT som spokojný. Počas 4,5 roka som nemal žiadne závažné problémy. Po kúpe, som sa po čítaní diskusií bál tej zadnej nápravy, je naozaj tvrdá, ale nie je to až tak strašné. Úžitkové vlastnosti sú naozaj dobré.
Dúfam, že sa auto nezačne "sypať" po skončení 5 ročnej záruky, čo som pozeral náhradné diely sú riadne predražené.
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od icu »

Tak počkej - do BVP se musíš nasoukat asi za vteřinu či dvě, i se zavřením poklopu (je to let, už si ty normy nepamatuji). Takže i30 je pohoda :D

Ano, i30 je nižší a pro nastupování jsou MPV obecně pohodlnější. K mému velkému překvapení se do i30 nastupuje pohodlněji, než do aktuální verze Opel Meriva - testováno na rodině vč. manželky, která v dobu měla koleno v ortéze a do i30 se jí nastupovalo lépe.

Ale HMC se teď podle mne k jiným modelům než i30cw a Tuscon teď staví velmi macešsky a i proto jsem nakonec měl pořadí i30cw, Venga a ix20 jako poslední.
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
micenko
Příspěvky: 3
Registrován: 08 úno 2017, 20:51

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od micenko »

Zdravím všetkých. Prosím skúsenejších o radu. Kúpiť Hyundai ix20,1,4, alebo Vangu 1,4? Obe autá sú veľkosťou veľmi podobné, pričom mi ide aj o pohodlnejšie nastupovanie, ktoré je u oboch. Problémy s rozvodmi sú už asi minulosťou. Ktoré auto teda doporučujete? Ďakujem.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Které se Ti víc líbí, které má Tobě více vyhovující konfiguraci výbavy, jehož naladění podvozku Ti víc sedí. Jinak jsou ta auta prakticky stejná, jak už to tak u koncernových sourozenců bývá :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od milda h »

Přesně jak píše Mr. HYUNDAI, jedině si rozmysli motor, já bych o5 šel do 1,6-tky. Já říkám, že motor 1,4 je i dostačující, ale bez výkonové rezervy. Stejný motor v i30 je naladěn někde k 80-ti KW a jede úplně jinak. Nevím, jak je to v současné době, ale tenkrát konfiguračně vycházelo líp ix a mě se i víc líbilo.
Ale volba je jen na Tobě.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Mildo, ona ta 1,4 není vůbec špatná, záleží na typu provozu. Pokud se s tím autem chystá fungovat v režimu město a blízké okolí a bude jezdit max ve dvou, tak úplně stačí. My jsem ji měli ve firmě a naši kluci s ní po dálnici doslova lítali (GPS 172 km/hod. - nebyl jsem dalek spáchání fyzického násilí).
Což nic nemění na tom, že 1,6 s šestikvaltem je univerzálnější motorizace.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od milda h »

Souhlasím s Tebou. Rezervou myslím zrychlení při předjíždění a řešení různých krizových situací, i s přihlédnutím na šestikvalt.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Olda47
**
Příspěvky: 138
Registrován: 05 pro 2007, 09:59

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Olda47 »

Rozhodně koupit dokud ještě jsou, 1.4 stačí po městě a na okresce bez ambic na předjíždění, ale na dálnici jsem vždy rád za 1.6ku. Jen ty zatracený audiny nechtějí uhejbat, člověk jede 150, motor je v nejlepším (4200 ot/min) a pořádještě zrychluje, ale jak viděj v zrcátku Háčko tak prostě neuhnou..
Takhle ovšem jezdím jen vyjímečně, ani ta 1.6 není na závodění ale motor je vždy v lepší pohodě než 1.4, která toho často má plný ventily...
micenko
Příspěvky: 3
Registrován: 08 úno 2017, 20:51

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od micenko »

Prechádzam z felície 1,6 MPI, ktorej kvitne karoséria. Auto bude slúžiť hlavne v meste a na okreskách, pri jazde vo dvojici. Vyberám medzi Vangou a Hyundai-om, ktoré som nejazdil a teda ich z praktickej stránky nepoznám. Konfigutáciu výbavy si samozrejme dokážem vybrať, ale vyladenie podvozku, alebo jazdné vlastnosti a pod., nepoznám. Preto sa snažím získať informácie od majiteľov s praktickými skúsenosťami.
Zdenál49
*
Příspěvky: 23
Registrován: 13 kvě 2015, 19:50

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Zdenál49 »

Taky jsem přecházel z Felicie na nové auto. Při svých 195 cm a odpovídajících kg jsem potřeboval něco, kam pohodlně vlezu. Felicia byla, podle mne, poslední Škodovka, kde se mi pohodlně sedělo. Při prohlížení i30 mne prodavač lehce upozornil, že má pro mne jiné auto. A ukázal na ix20 stojící na opačném konci salonu. Vyzkoušeno, koupeno. Protože to byl půl roku starý nejetý tzv. předváděcí vůz, jeho cena pochopitelně zvítězila nad výběrem možných variant. Radši bych měl motor 1,6 se 6 kvalty. A rozdíl mezi ix20 a Wengou? Stejný vůz lišící se v detailech. Podle nic se řiďte. Zdeněk
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Micenko, sbírat informace na netu můžeš do nekonečna, ale v Tvé kůži nikdo jiný stejně není. Takže nakonec Ti stejně nezbude než se vydat k prodejci :hyu: a prodejci KIA, obě auta si projet, nejlépe trasu, kterou znáš, abys mohl porovnat jak se které to auto chová a podle toho si nakonec vybrat.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
micenko
Příspěvky: 3
Registrován: 08 úno 2017, 20:51

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od micenko »

Zdenál49: až som sa musel usmiať nad zhodou našich príbehov s i30. Ako cez kopirák. Prišiel som pozrieť i30, zle sa mi nastupovalo a predavačka ma odkázala na iX20, predvádzacie vozidlo. :)
Casey27
**
Příspěvky: 101
Registrován: 19 pro 2016, 21:02

Re: Koupit nebo nekoupit ix20

Příspěvek od Casey27 »

Micenko ono srovnávat Vengu a IX20 je jako srovnávat dvojčata, jen každý trochu jinak oblečený a upravený. Já se rozhodl pro IX20 ze dvou důvodů... vzhled jak interiér i exteriér je pro mě příjemnější než u Vengy a hlavně na základě cenové nabídky na požadovanou konfiguraci od dealera. Určitě ale doporučuji 1,6. Projeď si pořádně obě motorizace... porovnej a uvidíš. Marně jsem hledal nějaké to plus pro 1,4... ale je to jen můj osobní názor. No a s tou i30 vs ix20 je to asi podobné u většiny... to je jako srovnávat blbou kozatou blondýnu a chytrou plochou brunetu ,-D Prostě každá má něco co druhá ne a je jen na nás co upřednostníme. Vzhledem k tomu, že jsem s i30cw jezdil před ix20, tak jsou momenty, kdy ix20 proklínám ( podvozek, boční vítr...) a zase naopak jindy zbožňuju (nastupování a vystupování, prostor, výhled, zrcátka....).
Odpovědět

Zpět na „ix20“