Zadní LED blinkr

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Tvůj názor samozřejmě respektuji, byť s ním úplně nesouhlasím :)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Reklama
 

EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od EFISO »

R2-db269.cz píše:A co v noci. Přemýšlel si jak to může oslňovat v noci, když to svítí 3x tolik? A nemyslím tím jen směrovky ale i ostatní světla když to povymenujes. Třeba zadní poziční. To vidím jako problém.
Najviac sa používajú smerovky v mestách a v noci sú mesta vysvietené skoro ako "futbalové štadióny" tam nehľadaj problém z oslňovanim lebo to nieje také intenzívne svietenie že prídeš o zrak keď v dnešných autách sú smerovky skoro "mikro " rozmerov kvôli designu kde bezpečnosť je až na ďalšom mieste (napr smerovky umiestnené nárazníku Kia Sport Sportage ... ) V noci pri predbiehaní mimo mesta nevidím problém oslňovania oproti idúcich aut :wink:
Ohľadom zadných pozičných svetiel tak veľmi záleží od typu LED žiarovky . Nieje to také že ti to bude tak svietiť ako hmlovka ! také výkonné sa tam nemontujú . Jedna z vlastnej skúsenosti : Použil som LED žiarovky do zadných svetiel tento typ https://www.aliexpress.com/item/2x-p21- ... 4c4dr1omYc
prevedenie RED .Lenže koncové svetla svietili jasnejšie ale bol malý rozdiel svietivosti medzi koncovým a brzdovým svetlom . zadné svetla svietili tak intenzívne ako súčasne auta z full LED zadnými svetlami . Preto ši preč a boli nahradené týmito LED žiarovkami https://www.aliexpress.com/item/2x-30W- ... 4c4dBhu0j0
RED 50W a to už je to správne osvetlenie svietivosť zadných svetiel zhodná z klasickou žiarovkou iba že svetlo je sýtejšie červené a brzdové svetlo je troška intenzívnejšie ako pri klasickej žiarovke . Nehľadaj problémy tam kde niekedy niesu :wink: Všetko je len montážou správnych LED do svetiel . Problém môže spôsobovať aj 5/21w opačné zamontovaná (dá sa ! sú experti čo to dokážu ](*,) ) Ešte jedná poznámka LED žiarovka žlté alebo červené prevedenia ma menšiu svietivosť ako biele prevedenie ktoré je udávané ako svietivosť Lm v technických parametroch LED žiarovky !! . Každý ma iné skúsenosti z LED žiarovkami :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

Já právě nehledám problémy kde nejsou. Neřeším a nemám starosti jestli víc nebo míň.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Naprosto souhlasím s s EFISO
...ono je pěkné koupit LED, narvat ji do světla a jezdit, ale jsou i lidé, co trochu přemýšlejí a vyzkouší si jak to svítí, co to dělá a případně to vymění. Kdybys viděl @R2-db269.cz , kolik jsem vyzkoušel LEDek na Octavii, než jsem byl spokojený, asi by ses mi divil, byly to desítky žárovek. Některé svítily moc, jiné málo, některé blikaly, jiné hlásily chyby, prostě jsem experimentoval a když se mě tu někdo ptal, proč jsem objednal LEDky za 17$ a ne za 5$ tak právě proto, že jsem je měl vyzkoušené. To, že to není homologované, o tom samozřejmě všichni víme, to je věc druhá, ale na druhou stranu jsem na STK nikdy problém neměl, naopak jsem byl z 5ti prohlídek 2krát pochválen, jak mi pěkně svítí blinkry a zpátečka (samozřejmě s dovětkem "to asi nejsou klasické žárovky že ne"?), že každé páté auto má nějaký problém se světly, nebo žárovkami. Takže opravdu je to kus od kusu a chápu, že když někdo objedná LEDku za 150kč a ona svítí blbě (je jedno jestli málo, moc, nebo vůbec), tak že ho to sere a že bude psát jak je to nesmysl, já v tom utopil spoustu peněz, než to bylo tak jak to má být.

Proto bych byl rád, kdyby se psaly zkušenosti a názory, ale chce to napsat i co konkrétně je za problém a případně i s jakou žárovkou, protože to, že to bude svítit blbě a hodí se sem odkaz mi pomůže se jí vyhnout a zase můžu vyzkoušet jinou a dát odkaz já :wink:

Teď ještě je tu jedna věc o které jsem nevěděl a to ta, že na Hyundai/Kia je údajně problém s LEDkama. 6e i když jsou CAN-BUS, tak blbnou. No uvidíme, LEDky mám objednané, rvát rezistor k tomu nechci, topí to jak prase, takže nakonec možná stejně budu mít jen ty obyčejné žárovky v Diadem provedení.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od 3bit »

To je právě ono, měl sem LEDky s Canbusem a na Leonovi to běželo špičkově, ale v Koně to blbne a hází chybu. Bohužel nemam odkaz, už si ani nepamatuju co byly zač, jenom, že stály asi 15€.
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Tak doufám, že to nejsou ty, co mám na cestě :lol:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Miroslav 62
**
Příspěvky: 192
Registrován: 29 pro 2016, 22:04
Bydliště: Pov.Bystrica

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Miroslav 62 »

Práve že ja som ich kupoval z Ali a vždy len pár po 16 euro takže som spolu rezistormi a dvoma sadami už dal za LED do smeroviek skoro 80 euro a aj tak som kúpi Osram Chrome diadem a kašlem na nejaký efekt.
Hyundai i20 YES 1.2 62kW 2016 Agua Sparkling
Renault thalia 1,2 16V 55kw expression (*2006) 2017 predané
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od R2-db269.cz »

Zvláštní zábava. Nebo spíše koníček?
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

Každý, kdo na autech něco dělá, to má jako koníček :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od EFISO »

LED Tuning je troška lacnejší ako Tuning 19"-21" kolesa znížený športový podvozok ,výfuk ... všetko je to koníček :wink:
Prvé LED v zadných smerovkách boli tieto https://www.aliexpress.com/item/1156-BA ... 4c4dKiKSO2
žiadny Canbus museli isť rezistory .Tento druh LED neodporúčam v žiadnom prevedení .
Predné boli tieto, sú teraz aj všetky smerovky (spokojnosť ! ) https://www.aliexpress.com/item/2x-BAU1 ... 4c4dMWpTj0
Tiež Canbus ale bez rezistora to rýchlo blikalo (asi pre :hyu: musí biť iný canbus :wink: ) doplnený rezistor vid foto .
Rozmer AL podložky 3X6cm hr5mm po 5 minutách blikania už sa nedalo udržať v ruke . Opačná strana väčší chladič 5x12 hr 5mm teple na dotyk žiadny extrém. Pri rozmere 5x10cm hr5mm (prípade chladič na diody ) žiadny problém dlhšie blikanie nie 30 minút :-k Alebo takáto varianta https://www.aliexpress.com/item/2pcs-11 ... 4c4dFaq5Bc
iba problém možno bude správna pätica ktorá nemusí biť zhodná z :hyu: . Tento canbus decoder sa tak neprehrieva ak mate obavy .

Stringo . Skoro každý bi chcel lacné LED zo super svietivosťou a životnosťou . [-X Mi vieme ako zložito je to špecifikovať dobru LED :wink: Ak niekomu potom poradíš tak :niečo lacnejšie nieje ? A potom počúvať že LED žiarovky nepatria do svetiel ktoré neboli navrhované na LED atd...

Sú LED a "LED" žiarovky zhodné ako zrno a plevel len treba to rozlíšiť a budete spokojný alebo si nechať poradiť ,ušetríte a spokojnosť možno na prvý pokus :wink:
Přílohy
IMG_20190506_182314 – kópia.jpg
IMG_20190506_182314 – kópia.jpg (240.35 KiB) Zobrazeno 4518 x
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
3bit
**
Příspěvky: 304
Registrován: 04 úno 2018, 15:14
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od 3bit »

EFISO promiň, už jsme se sice spolu o LEDkách bavili, ale tohle s objímkama, chlazením, rezistorem atd už mi přijde trochu moc bastleni, tim spíš, když je auto v záruce. Nechci kvůli několika drátům a kouskům hliníku přijít o záruku.

Asi tak jak psal R2-db269.cz " Pokud to nejde jednoduše vyměnit tak aby vše fungovalo jak má, tak to prostě zůstane tak jak to je ".
Holt to jinak nepujde. LEDky v autě asi jenom originál z výroby. Tim nemam na mysli, že když tam má být žárovka tak tam LED nepatří, když to někomu pujde bez úpravy tim líp pro něj, já už s nima končim, měl sem si radši za ušetřenej peníz koupit benzin nebo pozvat nějakou dámu na super večeři. :lol:

Ty LEDky co u mě nefungujou jsou tyhle. Moc Vám to neřekne, ale aspoň něco.
Obrázek
Škoda Fabia 3 combi
Kona 1.0 T-GDI; Best Of Kona; Acid Yellow; 01/2018 - prodáno
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od EFISO »

3bit . Ja som to uviedol ako možnosť pre hociktoré auto ktoré bolo vyrobené hoc aj v minulom storočí bez rozdielu značky,modelu atd..
Ak by som mal auto v záruke tak tiež to riešim maximálne jednoduchým spôsobom aby sa to mohlo kedykoľvek vrátiť do pôvodného stavu bez mechanického zásahu . Kamarát ma nového Tucsona a chcel LED do diaľkových svetiel . Zisťoval si to u :hyu: servise ohľadom záruky . odpoveď : Pokiaľ to nebude vyhadzovať chybové hlásenia na diagnostike tak si tam môžete namontovať na vašu zodpovednosť akýkoľvek svetelný zdroj . Tak tam ma LED . Asi to veľmi záleží od ľudí v :hyu: servise .
Tie LED žiarovky sú dosť dobré prevedenie dám link na parametre https://www.aliexpress.com/item/2pcs-P2 ... st=ae803_5
Odlož ich .5 roky záruky zbehne jak voda a onedlho si ich tam nahodíš :wink: Alebo potom možno bude niečo lepšie ako LED.
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Richard555 »

No tento týden jsem dal do xenonů na mamutkovi D1S 4300k na první pohled to svítí hezky a je to trochu do bíložluta a už není takový rozdíl mezi dálkovými H7 Osram night braeker unlimited a xenony při společném svícení. V sobotu mám naplánovanou cestu večer tak uvidím jaký bude pocit z těch xenonů a když k tomu rozsvítím i ty H7.

Nicméně na aliexpresu jsem objevil H7 led taky se 4300k tak bych je ze srandy vyzkoušel v dálkových , jsou v miniprovedení takže by se měly vejít bez problémů a úprav. Právě u dálkových si myslím, že řešit oslňování není na místě - všechny dálkové oslňují už z principu :wink:

Dosud se H7 vyskytovaly pouze v provedení 6000k nebo 6500k a to je moc do bíla až modra......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Sandak
*
Příspěvky: 44
Registrován: 04 dub 2019, 08:26

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Sandak »

Ahoj, chtěl bych se zeptat v čem jsou Osram Chrome diadem lepší než ty origo co do i30 dávají? :-) Díky
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW DCT 2019 (Polar White, Style, NAVI)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní LED blinkr

Příspěvek od Stringo »

V ničem, jen ve světle neodráží oranžovou barvu, protože mají baňku pokovenou (takže když nesvítí žárovka, tak je stříbrná a v parabole světla to není oranžové), je to jen o efektu ve světle.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“