VIF

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: VIF

Příspěvek od petzl62 »

Slabostka,Snike...
Chlapi díky,tohle vysvětlení mi stačí.Dál nemám co bych řešil. Škoda,že to výrobce neumí zkomunikovat po mailu-pro ty co nejsou zrovna stoupenci fízlbooku. A vytisknout pár tisíc letáků upozorňujících na změnu složení,vůně,barvy by nebyl až takový problém-pro ně.
Nemyslím si,že to někdo pančuje-to fakt ne. Ostatně pro znalé je docela jednoduché to zjistit-uzávěry,pečeti atp. Navíc si myslím,za ty roky,že má VIF docela dobře zmapovaný trh a množství na něm prodané.A pokud by to někdo pančoval,byli by první,kdo by po tom šel.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Reklama
 

copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: VIF

Příspěvek od copper5252 »

to slabostka : bud si najivný nebo promin nechápavy a nebo placený vyrobcem který dělá suepr aditiv benzin ! , mně jde o to proč kupovany super aditiv benzin od zaří smrdí po čpavku/amoniaku ! a kupovany před prazdninama smurdel po petroleji takže normálně !
je mi srdenčně jedno jestli to doprasil vyrobce nebo někdo prodava pančované ! jde mi o to že když jsme poslal dotaz vyrobci tak neodpověděl, ale to už jsem tu psal takže bych typoval že výrobce moc dobře o co jde !
když to vemu kolem kolem ano čpavek/amoniak velice dobře čístí :) ale zaroven by nikdo nepovolil tohle prodávat ! a ani vyrobci aut by nebyly nadšeni :( jelikžo čpavek/amoniak muže napáchat více škody nežužitku v autě palivovém systemu !

a jak tu píšeš proč by vyrobce ryskovla že někdo bude vymáhat škodu :) hodně štěstí při dokazovaní že super aditiv benzin poškodil motor ! nevím mám dojem že vyrobci aut řikaji že se nám nic přidávat nebo to dokonce zakazuji ! takže tak

ale mám sylný dojem že u tebe je zcela zbytečně cokoliv vysvětlovat !
Naposledy upravil(a) copper5252 dne 03 pro 2018, 15:40, celkem upraveno 1 x.
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
dibarbora
*****
Příspěvky: 2088
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: VIF

Příspěvek od dibarbora »

Myslim, ze vysvetlenie vyrobcu na fb bolo celkom dostacujuce. Kedze ti to coper evidentne nestaci, tak ti nic nebrani vif nekupovat. Len mysli na to, co som napisal vyssie. Vif lieva do paliv nie malo predajcov paliv.
Apropo : ked si si vo svojej konspiracii isty, tak okrem nosa skus pouzit aj nejaku korozivnu metodu overenia tvojho tvrdenia. Ako tak citam tvoje prispevky, tak ten vif by nemal prezit cestu k zakaznikovi a po ceste rovno rozozrat plechovicu. Takze skus doma s vifom natriet nejake hole zelezo, po case uvidis kde je pravda.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: VIF

Příspěvek od petr.s »

to copper5252: vidíš, to jsem zapomněl napsat, samozřejmě smrděl stejně jako ten co mám doma, tedy po čpavku. A teď k té panice, jak tu někteří píší...za sebe můžu říct, že nešířím žádnou paniku, jen jsem se zapojil do diskuse o změně "vůně" VIFu a zajímá mě to. Jezdit nepřestanu a myslím, že budu VIF i nadále používat.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: VIF

Příspěvek od Mexican »

ked som zacinal jazdit s modernym CR dieslom, moc aditivovanych paliv nebolo. Dnes je situacia fakt ina
co s atyka benzinov, tak aditivovanu BA95 mate na Eurooilu, Globusu, Tesco.. a o to pisem len o tych najlacnejsich pupach

priaovstrekove benziny (GDi) funguju u Mitsu miliony kilometrov a radovo 20 rokov. Proste to moc hrotite :-) VIf je okay ale nie je to ziadny zazrak. Dolezite je proste rozumiet tomu co pouzivam, dodrziavat zaklady logiky a zdraveho rozumu a najma "nevediet vsetko lepsie ako vyrobca)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: VIF

Příspěvek od copper5252 »

to dibarbora:
cituji :
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
add modrá barva z oficiální facebook stránky:
,,Používáte náš Super Benzin Aditiv? Někteří z vás si stěžovali na změnu barvy v průběhu skaldování. Z počáteční čiré se přísada pozvolna zbarvila až do čevenohnědé. Detergenty jsou na totiž bázi aminů, což jsou oranické sloučeniny obsahující dusík. Je zcela normální, že vlivem tepla a světla ztmavnou.

Úbytek aktivní látky těmito změnami je zcela zanedbatelný a nemá žádný vliv na schopnost produktu čistit spalovací prostory, ventily a vstřikovače motorů. Přesto chápeme uživatele, které rozdílné barvy přípravků v regálech prodejen zneklidňovaly. Nově proto jsou jednorázové 125 ml lahvičky neprůsvitné zelené. Oblíbené 500 ml plechovky zůstávají beze změny. A při dávkování do nádrže si možné všimnete další věci.

Uznali jsme, že čirá, žlutá či hnědá a různé jejich variace nejsou nic estetického. Nyní tak Super Benzin Aditiv barvíme modře."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hele moc tě prosim kde se tu píše o zmněně pachu ? nikde !!! ja jsem barvu neřešíl ! to tu řešily jiní ,
ja jsem řešil to že kupovaný v zaří smrdí po čpavku/amoniaku ale před prazdninama smrděly po petroleji !

navíc k tomu barvení jsem už taky psal víše :) že silěn pochybuji že budou barvit je jeden typ balení :) to by už barvyli všechny baleni !
navíc fb neni nic oficíalního takže tam si muže nakecat kdo chce co chce ](*,) ](*,) ](*,)

osobně jsem vif super aditi benzin přestal používat jelikož čpavek/amoniak do palivového systemu auta nepatří ! ale nikomu neberu to at si ho klidně lije dal do paliva :) kdo ví co čpavek/amoniak "umí" tak ho tam prostě lit nebude a přejde na jiný připravek
asi se přesunu k připravkum TEC do paliva

mně jen udivuje jak některým jedincum stačí to co někdo napiše na FB ](*,) ](*,) ](*,) až někdo napíše že máte lit do paliva Formaldehyd tak ho tam taky asi líte bute co :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Amoniak
Naposledy upravil(a) copper5252 dne 03 pro 2018, 15:42, celkem upraveno 2 x.
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
dibarbora
*****
Příspěvky: 2088
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: VIF

Příspěvek od dibarbora »

Tvoje rozhodnutie ti urcite brat nebudem, ale mozes mi vysvetlit na zaklade coho usudzujes, ze farbia len jeden typ balenia? Nech citam ako citam, tak mi z toho vyplyva, ze farbia na modro vsetok predavany benzin aditiv. Alebo mam problem citat s pochopenim.
Zmena pachu - asi logicky nastane zmenou zlozenia, co isto deklarovali. Treba citat aj medzi riadkami.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: VIF

Příspěvek od Mexican »

... ze nieco smrdi ako cpavok fakt nesmusi byt cpavok. Ale Cooper ma zrejme dekret drogoveho psa z letiska a vie zlozenie urict po cuchu :shock:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: VIF

Příspěvek od copper5252 »

to dibarbora: bud si z mně robiš srandu nebo neumíš číst ? nebo si nečetl komplet celý vlákno
dneska jsem byl u prodejce koupil jedno malé baleni super aditiv benzin 500ml barva nažloutla zapach po čpavku/amoniaku
pak jsem mněl možnost se mrknout na velké balení 10litru barva nažloutla zapach čpavkový/amoniak
a tedka mužeš rozumovat ,pokud jsem dobře dival plněno do obalu 9 mněsíc 2018

nevím jaky muže mít problem vyrobce super aditiv benzin napsat zmněnily jsem zapach vyrobku nebo zmněnily jsem složeni !ale na ofiko stránkách se nic takového nepiše !
takže myslím si, že každy kdo používa mozek začne strácet duvěru k takovému výrobku !

to Mexican: ne nemám žadná dekret ale mužeš klidně jmenovat co ještě smrdí po čpavku /amoniaku ? jsem zvědavy co napiše :))))
jinak jsem si nechal udělat rozbor po znamostí takže tak ! ale každy si muže nechat udělat vlastni rozbor přípravku super aditiv benzin ! oficialně to bude drahé :)
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7911
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: VIF

Příspěvek od Mexican »

cooper: ak ti rozborom vyslo ine zlozenie ako v technickom liste pre VIF, tak podaj podnet na COI (klamanie spotrebitela).
Z chemie som bol zufalo zly ale ked vidim zlozenie, tak je moznoe ze chemicka reakcia sucasti moze vytvorit pach niecoho co sa v tomto podoba cpavku. na druhu stranu vidim, ze technicky list na webe vif je z roku 2014, takze ziadne "zlepsenie receptury" neprichadza posledny rok do uvahy a ak ano, tak to skutocne smrdi pancovanim resp inym podvodom
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: VIF

Příspěvek od copper5252 »

to Mexican: ale o možném pančovani jsem tu psal několikrát a taky jsem psal že z nekomunikace výrobce lze usuzovat jediné, že moc dobře ví o co jde :)
navíc lidi co "testovaly" zapach byly z ruzných časti ČR a myslím že aji z SK takže bych dost pochyboval o tom že to bude super aditiv benzin někdo jen tak padělat navíc v baleních k nerozeznaní od originalu :( takže bych to spiše viděl že vyrobce tedy "přebalovač" v čr má v tom prsty :roll:
taky jsme psal že neni nic jednodužšího než na ofiko strankách výrobce napsat zmněily jsem složení k lepší mu a bla bla bla bla a pak si muže být jisty že bych to takhle nepsal , snad bych jen napsal "vif" mám nové složení tak je třeba oskoušet jestli funguje jak má :)ale jelikož výrobce mlčí, tak co si o tom má člověk myslet
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
slabostka
*****
Příspěvky: 1729
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: VIF

Příspěvek od slabostka »

Dnes som otvoril balenie ktoré som kupoval ako posledné - len kvôli tejto téme lebo ešte mám staršie nespotrebované... dátum výroby leto - 07.2018, farba mierny nádych do modra, viskozita ako píšu o chlp nižšia, žiaden čpavkový zápach. Pre mňa histéria okolo vif skončila resp. u mňa ani nezačala, používam ďalej spokojne nech sa každý rozhodne čo chce ako chce...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: VIF

Příspěvek od copper5252 »

to slabostka: hodně štěstí :) jako to bylení bylo 500ml ?
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
rudolf.tomka
**
Příspěvky: 344
Registrován: 19 čer 2011, 18:12
Bydliště: Zborov -Slovensko

Re: VIF

Příspěvek od rudolf.tomka »

"slabostka" , ak som dobre postrehol v diskusii , "zmena" sa týkala balení od 10/2018 :-k
KIA SOUL 1,6 CVVT tomato red
Uživatelský avatar
helou
**
Příspěvky: 459
Registrován: 18 čer 2017, 17:07

Re: VIF

Příspěvek od helou »

Ahoj, to ze mam liat do benzinu VIF som sa docital tu na fore, vodicak mam od 1995 a nikde som nic takeho nelial a auta bezali v pohode. Teraz k teme, ak som sa docital tu na fore, ze mam tam liat VIF a teraz citam, ze VIF nove balenie smrdi inak ako stare, napiste mi pls co si mam kupit ked mi dojde balenie VIFu.
Dakujem.
I30 kombi, 1.4TGDI, Style, 7 - DCT, RLED, Safety pack plus, 103 kW.
Citroen Xsara 1.4 i, 55 kW.
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“