Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Stringo »

Dneska jsem vůbec rychle nejel, max 90 jsem chtěl jet, navíc kde to znám a vím jak silnice vede... Znáte to každý, kolem komína si troufnete víc, než někde kde to neznáte...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Pjotr1 »

ono někdy ani na suchu to nedrží https://youtu.be/XfOtxnnR_II
A navíc BMW = ani neblikal při odbočení
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Mexican »

Minko píše: 13 pro 2021, 09:39 Stringo, mám za sebou školu šmyku (máj toho roku) ale keď vidím ako sú "udržiavané naše cesty.... to si radšej nechám zasviniť celé auto ako škrabať peniaze na jeho opravu :) áno aj ja nadávam na pomalojazdiacich vodičov ako ten starý čo si ho opísal, ale v zime to má svoje opodstatnenie predstav si že "letíš" na rovnom a prehľadnom úseku 90 km/ h a v miernej pravotočivej zatáčke (ktorú za sucha preletíš v pohode aj 120) sa pred tebou "zjaví" súvislá vrstva ľadu v dĺžke asi 40 metrov a kilometre pred ňou ani za ňou nič také nebolo. Takže predpokladať práve v tejto zákrute niečo také je nemožné. Čo myslíš, ako by to asi dopadlo? :mrgreen:
nemusi byt ani zakruta, staci ze to ide trochu z kopca a na jednom mieste tam ta voda znova namrzne. Netreba ani pribrzdit ani nejak vyrazne zatocit volantom a vezies sa.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Minko »

Mexican súhlasím, ono to človeka len serie viac v úsekoch kde by to byť ani nemuselo. (lebo stromy sú zlé a sneholamy zbytočnosť) :mrgreen: Taká je tá údržba našich ciest :mrgreen:
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Stringo »

Tohle už jsou situace, kdy můžeš jet z kopce krokem a nic s tím neuděláš, mě šlo o to, že spoustu lidí má blok z řízení auta jako takového. Několikrát za měsíc se mi stane, že na silnici (byť je úzká bez dělící čáry), že auto nesmyslně zastaví a počká až ten proti němu projede a když jedeš za ním a najednou to před tebou na rovině úplně nesmyslně zahamstne, tak to je na proplesknutí čumáku. Lidi se bojí řídit a to jsou právě ti potencionální potížisté... Neříkám že mají všichni jezdit jak já, ale já nemám nijak silné auto a ani nejsem nějaký závodník (když už, tak tomu přidám při předjíždění mimo obec), ale takové ty běžné cestovní rychlosti bez nečekaných manévrů by řídící všichni měli zvládat, nadarmo se neříká, když se bojíš, do auta nesedej a ono to opravdu platí.

A už končím s tímhle vláknem, to se můžeme bavit do nekonečna a začíná to být nejaktivnější vlákno a to se mi nelíbí, moje vlákno je super :lol: :lol: :lol:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Minko
***
Příspěvky: 946
Registrován: 08 říj 2017, 14:57
Bydliště: okr. Dunajská Streda

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Minko »

Stringo: s takými "brzdičmi uprostred ničoho a nikoho" mám osobnú skúsenosť ktorá skončila našťastie "iba" zrušeným autom a pár modrinami mňa aj spolujazdkyne. Odvtedy všetkých vodičov okolo seba preventívne považujem za "neschopných debilov" (nebrať to ofenzívne len sa bojím kto čo zas predo mnou vyvedie) :mrgreen:
Dacia Duster TCe 100 LPG Arizona Orange Journey + country pack 01/2024-
Hyundai i20 1.2 62kw CHIC Phantom black + winter pack 8/2017
ex Škoda Fabia 7/2019 - 1/2024
ex Kia cee´d_SW 02/2015 - 08/2017
Uživatelský avatar
stefanpilat
**
Příspěvky: 494
Registrován: 11 úno 2020, 11:26

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od stefanpilat »

Nezbývá než doufat, že tihle neřidiči budou nakonec dávat přednost autonomnímu řízení, až se stane běžnou součástí aut. To se bude aspoň chovat předvídatelně a bude dodržovat pravidla provozu. Pro zbývající řidiče to bude aspoň na čas úleva, než manuální řízení zmizí z aut docela. Ale to už mi bude jedno, protože to už já nebudu. :)
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI WhiteSand Style+Nav (2020-)
Kia Rio II Hatchback 1.4 16V (2008-2020)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě štve za volantem při řízení na silnicích

Příspěvek od Stringo »

:mrgreen: =D>
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pokec“