"Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět

Kde najradsej / najcastejsie tankujete?

SHELL
28
25%
OMV
21
19%
SLOVNAFT
4
4%
ESSO / AGIP
5
4%
LUKOIL
11
10%
BENZINA
21
19%
EUROOIL
7
6%
AVANTI
2
2%
Hypermarketove pumpy (Hypernova, Tesco, Makro)
13
12%
 
Celkem hlasů: 112

Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Schwarzie »

tom píše:Tak jsem zkusil do toho nalít Benzina Vervu (vítěze toho testu), uvidíme jak se osvědčí proti Shellu který jsem bral doposud, ale už teď se mi zdá že motor má na volnoběh klidnější chod. Něco na tom testu bude.
Dnes taky Verva Diesel, tak uvidíme...... :shock:
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od adam221 »

Caute, od kedy mam auto tak som stale tankoval na jednej pumpe a bol som v tom, ze robim pre motor maximum kvalitou nafty. Poslednym casom sa mi cim dalej tym viac zdalo, ze je ten motor hlucensi, nema kultivovany chod atd... Pri axceleracii pocujem obcas ventily aj napriek tomu, ze som dal do nafty obcas aditivum.. Dnes som nemal co na praci a ktomu som mal prazdnu nadrz, tak som zbehol do rakuska, a v hainburgu som na Esso pumpe natankoval plnu nadrz.. 1l nafty 1.294E = 38,99sk/1l.. Boly tam aj lacnejsie pumpy.. 1l nafty 1,185E = 35,70sk.. Cestou domov sa auto chovalo normalne tak ako predtym, klepalo atd.. Ked som prisiel do BA nabehal som este asi 70km, a motor ide uuuplne potichu, ziadny klepot nieje pocut a mozem robit cokolvek! Tak kde mam v SR tankovat? mate niekto daky dobry tip? Ja uz Shelke neverim.. :(
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mexican »

adam221 potvrdilo sa to co vela ludi hovorilo, ja vlastne tiez.. tak teraz vam mozem povedat " HA" ... problemom podla toho pre Shell skandalozneho testu je ze V-Power Diesel je mozno aditivovany, ale cetanove cislo je velmi nizke (preto klepe motor)..

Proste ber tu obycajnu naftu, hocikde kde tankuje vela ludi.. kupuj aditiva (ci uz VIF Super Diesel alebo STP, adt, atd)... mam zatial 34 000 km, motor slape velmi jemne, spotreba je vyborna.. a to som cesky V-Power mal tak mozno v 4-5 nadrziach.. ono ten nemecky V-Power je skutocne ine kafe

Najma prestante slepo verit reklame. Vsetko je to na zvykoch a dobrej skusenosti.. pisal som uz myslim raz, ale ja rad tankujem na

JET Prerov
Unicorn Hodejice
Esso Hradecka, Brno

Tieto pumpy maju moju doveru a doporucenie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od super.soso »

adam221 píše:Caute, od kedy mam auto tak som stale tankoval na jednej pumpe a bol som v tom, ze robim pre motor maximum kvalitou nafty. Poslednym casom sa mi cim dalej tym viac zdalo, ze je ten motor hlucensi, nema kultivovany chod atd... Pri axceleracii pocujem obcas ventily aj napriek tomu, ze som dal do nafty obcas aditivum.. Dnes som nemal co na praci a ktomu som mal prazdnu nadrz, tak som zbehol do rakuska, a v hainburgu som na Esso pumpe natankoval plnu nadrz.. 1l nafty 1.294E = 38,99sk/1l.. Boly tam aj lacnejsie pumpy.. 1l nafty 1,185E = 35,70sk.. Cestou domov sa auto chovalo normalne tak ako predtym, klepalo atd.. Ked som prisiel do BA nabehal som este asi 70km, a motor ide uuuplne potichu, ziadny klepot nieje pocut a mozem robit cokolvek! Tak kde mam v SR tankovat? mate niekto daky dobry tip? Ja uz Shelke neverim.. :(
Ja mam osobne podobnu skusenost,mam hyundai accent 1995 1.5 12V pravidelne som tankoval na SHELL,ale ked som bol raz v Parndorfe som tam nabraj JET a to bolo hned citit,auto malo lepsiu tah a menej hucalo. Skusal som brat aj benzin na SHELLKE tiez v PARNDORFE a to iste. Ako keby u nas predavali daky polovicny benzin. Minule som tam tankoval SUPER za 36,50SK/liter. Asi zacnem chodit bravat benzin do rakuska, hainburk je tam a spad okolo 30km a benzin je tam kvalitnejsi a lacnejsi. A ked bue na SK platit eurom tak tam budem chodit duplom. Pri celej nadrzi to mam rozdiel cca 110sk a cesta ma bude stat dakych 60sk takze usetrim 50sk. Teraz tu zacne vela ludi pisat ze sa to neoplati a ze je to trapne ale nejde mi ani tak otu cenu ale oto ze auto bude mat kvalitny benzin a nebudem tak nicit motor. Najviac sa to vyplati tym co beru naftu vo velkom mnozstve tam je aj rozdiel 4,20SK,to pri 80litroch je 336sk. :D
Uživatelský avatar
majco
**
Příspěvky: 137
Registrován: 20 črc 2007, 23:13
Bydliště: Dunajská Streda

Příspěvek od majco »

adam221 píše:Caute, od kedy mam auto tak som stale tankoval na jednej pumpe a bol som v tom, ze robim pre motor maximum kvalitou nafty. Poslednym casom sa mi cim dalej tym viac zdalo, ze je ten motor hlucensi, nema kultivovany chod atd... Pri axceleracii pocujem obcas ventily aj napriek tomu, ze som dal do nafty obcas aditivum.. Dnes som nemal co na praci a ktomu som mal prazdnu nadrz, tak som zbehol do rakuska, a v hainburgu som na Esso pumpe natankoval plnu nadrz.. 1l nafty 1.294E = 38,99sk/1l.. Boly tam aj lacnejsie pumpy.. 1l nafty 1,185E = 35,70sk.. Cestou domov sa auto chovalo normalne tak ako predtym, klepalo atd.. Ked som prisiel do BA nabehal som este asi 70km, a motor ide uuuplne potichu, ziadny klepot nieje pocut a mozem robit cokolvek! Tak kde mam v SR tankovat? mate niekto daky dobry tip? Ja uz Shelke neverim.. :(
povedzme ja tankujem stále iba na slovnaftke. aj keď je to tam najdrahšie, ale zatiaľ som nemal problémy ani s kultivovanosťou motora ani so zamŕzaním nafty ani nič podobné. chodím stále na tú istú pumpu a už som si na slovnaft zvykol.
Hyundai Accent 1.5 CRDi VGT Elegance
Celadon Blue
07/2007
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

Tak já tankuji u OMV nebo Benziny, dle toho na kterou stranu zrovna od nás jedu. SHELLku u nás nemáme, ale na cestách ji také preferuji (mám jejich zákaznickou kartu). Řekl bych, že tyhle tři, osvědčili se mi, s palivy od nich nemám problém a cenu v současnosti neřeším, protože by mne z toho asi jeblo, když jedná se řádově o halíře a plnou netankuji každý den, ba ani každý měsíc.
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

K té kvalitě nafty.
Celou dobu jsem tankoval převážně u OMV.
Po přečtení na těchto stránkách o testu a vítězi Benzina, jsem začal pravidelně tankovat jenom u benziny a nevím, jak je to možné, ale spotřeba mi šla o cca 0,3 l dolů :wink:
Nevím, zda to je naftou nebo jestli si už motor při 9800 sedá...nevím nevím, každopádně je to velice příjemná změna.
Nyní jezdím v průměru za 4,8 - 5,1 l, najeto 9800km
Naposledy upravil(a) ZdeněkSvoboda dne 09 říj 2008, 10:07, celkem upraveno 1 x.
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

i to i to... ale nafta od Benziny je asi o něco lepší :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
peaty
**
Příspěvky: 285
Registrován: 04 led 2007, 17:19
Bydliště: Stará Turá

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od peaty »

Teraz trosku odveci napisem, ale naozaj len trosku :)

Tankuje tu niekto v Rakusku, resp. Nemecku? Alebo ma prehlad o tunajsich cenach? Ja sa len preto pytam, ze by ma celkom zaujimala cena, v Rakusku udajne stoji diesel v prepocte 35 Sk/l! :shock: Ak je to pravda, to sa mi uz za chvilku tusim bude aj oplacat chodit tankovat tam. Ked vezmem do uvahy lacnejsiu naftu, udajne aj kvalitnejsiu a trosku sa aj povozim... :)
Obrázek
Accent 1.5 CRDi, 2007, Red Wine
Obrázek
super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od super.soso »

peaty píše:Teraz trosku odveci napisem, ale naozaj len trosku :)

Tankuje tu niekto v Rakusku, resp. Nemecku? Alebo ma prehlad o tunajsich cenach? Ja sa len preto pytam, ze by ma celkom zaujimala cena, v Rakusku udajne stoji diesel v prepocte 35 Sk/l! :shock: Ak je to pravda, to sa mi uz za chvilku tusim bude aj oplacat chodit tankovat tam. Ked vezmem do uvahy lacnejsiu naftu, udajne aj kvalitnejsiu a trosku sa aj povozim... :)
Ja som dneska bral benzin v rakusku, SHELL Super a cena za liter bola 1.165EUR/lit to je asi daco okolo 35,2SK/lit, a auto je omnoho zivsie a najazdim viac o 30km na nadrz. Zda sa mi ze tam klasicky Diesel stal 1.185EUR/lit(35,7SK) a ten vylepseny 1.259EUR/lit(38sk). Pravdu povediac je ten benzin kvalitnejsi lacnejsi a mam to po ceste. Neviem ako je to s naftou ale brat co ma diesel bol spokojny.
Hyundai Accent 1.5 12V 88HP r.v. 9/1997
Uživatelský avatar
Petusko73
**
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2006, 17:39
Bydliště: Košice

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Petusko73 »

Má niekto skúsenosti so značkou AGIP. V Košiciach prerábajú všetky pumpy ESSO na túto značku.
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Elegance, G9
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Mexican »

Petusko73 píše:Má niekto skúsenosti so značkou AGIP. V Košiciach prerábajú všetky pumpy ESSO na túto značku.
Agip a Esso sa zlucili, v CR uz Esso neexistuje cca 2 mesiace. Tankujem v poslednom case na Agipe na Hradeckej v Brne a pohoda, ostatne pumpy Esso som neskusal. Ale myslim, ze ziadny kvalitativny rozdiel tam nebude, je to proste standartne palivo, ziadne riedidlo ale ani letecky racing tam nenajdes
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Petusko73
**
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2006, 17:39
Bydliště: Košice

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Petusko73 »

díK
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Elegance, G9
Uživatelský avatar
Schwarzie
**
Příspěvky: 106
Registrován: 20 úno 2008, 21:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Schwarzie »

peaty píše:Teraz trosku odveci napisem, ale naozaj len trosku :)

Tankuje tu niekto v Rakusku, resp. Nemecku? Alebo ma prehlad o tunajsich cenach? Ja sa len preto pytam, ze by ma celkom zaujimala cena, v Rakusku udajne stoji diesel v prepocte 35 Sk/l! :shock: Ak je to pravda, to sa mi uz za chvilku tusim bude aj oplacat chodit tankovat tam. Ked vezmem do uvahy lacnejsiu naftu, udajne aj kvalitnejsiu a trosku sa aj povozim... :)

Já jsem bral přes léto jenom v Rakousku. Shell tam byl mnohem levnější než u nás v Brně. Teď už ale Shell neberu a do Rakouska se taky moc nedostanu. Kdybych tam jel, tak bych vzal BP Ultimate Diesel. V Gaweinstalu před Vídní stojí € 1,274, tj. cca 32 Kč. Jinak ceny benzínů se dají zjistit na http://www.shell.at i např. http://www.bptankstellen.at
Hyundai Accent 1.5 CRDi Elegance, zlatá met., 4/2008
Obrázek
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: "Čerpačky" alebo kde je podľa vás najlepšie palivo

Příspěvek od Mexican »

Schwarzie buduci tyzden cestujem do Hannoveru a tak znova natankujem plnu Aralu Ultimate Diesel :D

BTW sefe, rob nieco s tou spotrebou - na spritmonitore nam kazis image :lol:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“