stabilizátor zadní nápravy

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Já to nepíšu jen tak ;)
Bohužel.. Hyundai brzdy jsou celkem slabý.. a vyběhanej.. myšleno tak, jak bych to popsal.. no zkrátka když nebrzdíš, brzda je volná, a chytneš za něj, tak s nim hejbeš a tudíž to při jízdě mlátí.. jelikož je plovoucí, tak se ti vydřou ty pístky na kterých se pohybuje a je nutná výměna nebo repas.. mám to na zadnim kole, přesně tam, odkud se ozývaj největší rány.. a chystám výměnu za jinej.. tak doufám že to pomůže :-)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Reklama
 

Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

Tak to jsi mě moc nepotěšil :cry: ....na brzdy sem se ještě nestihl podívat, ale při dalším zkoumání jsem našel znatelné vůle (cca 2mm) v tom gumovým uložení stabilizační tyče. Takže to zatím vypadá, že za to bouchání může právě ta tyč a stabilizátory snad boudou OK. Teď ještě někde sehnat to gumový uložení ..... nevíte někdo o nějakým slušným obchodě? Nebo originál nejsou moc drahý?
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Tak to tě nepotěšim ještě víc :-(
Jelikož to uložení sem měl taky vyběhaný, koupil sem nový gumy.. stojej pár stovek, klidně kup origo ;) a hle, ona tam ta vůle je furt.. totiž, normálně se vydřela ta stabilizační tyč.. já tomu nevěřil, ale je to tak.. a tam už je to přes litra.. sem to chtěl koupit z Coupe co mělo 80 tis.. ale ta tyč vypadala podobně.. tak sem si pak nebyl jistej, jestli to tak nakonec nemá bejt.. závěr je že to teď neřešim.. páč na těch zimákách to bouchání moc slyšet nejni.. akorát se vymění ten třmen.. a v létě se bude zkoumat dál.. asi ale objednám fungl novej stabilizátor ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
severak
*
Příspěvky: 91
Registrován: 20 lis 2007, 12:21
Bydliště: Chomutov a okolí.

Příspěvek od severak »

Tak já zrovna včera měnil stbilizátory na zadní nápravě a slišitelně se to zlepšilo k dobrému. Jeden na Lantru Kombi mě vyšel 330,- teda spolu 660.- plus 250,- práce.
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

severak píše:Tak já zrovna včera měnil stbilizátory na zadní nápravě a slišitelně se to zlepšilo k dobrému. Jeden na Lantru Kombi mě vyšel 330,- teda spolu 660.- plus 250,- práce.
Jseš si jistej že myslíš tu stabilizační tyč která je od kola ke kolu a ne jen tzv. kosti stabilizátoru? Takový tyčky, na kterých jsou dva kulový čepy a jsou přidělaný právě k tomu stabilizátoru a tím druhým čepem nevim kam? ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Příspěvek od Xfield »

=>> MartasZ
moc děkuju za informace. Teda to fakt hledím, že se kov vydřel o gumu :shock: ....asi příliš kvalitní guma :)

No nic, příští týden to začnu rozdělávat, postupně měnit jednotlivý díly a čekat, kdy se to zlepší :wink: .....nebo si na to občasný bouchání zvyknu a zesílím rádio - budu mít klid hned :P
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Já na to taky čuměl jak zjara :D
Ale i Hujer říkal, že je to možný...
Jinak rádiem sem to taky řešil a vcelku úspěšně.. ale pak sem jednou zapomněl panel doma a zjistil, že to mám jak hrkačku :D
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
severak
*
Příspěvky: 91
Registrován: 20 lis 2007, 12:21
Bydliště: Chomutov a okolí.

Příspěvek od severak »

MartasZ píše:
severak píše:Tak já zrovna včera měnil stbilizátory na zadní nápravě a slišitelně se to zlepšilo k dobrému. Jeden na Lantru Kombi mě vyšel 330,- teda spolu 660.- plus 250,- práce.
Jseš si jistej že myslíš tu stabilizační tyč která je od kola ke kolu a ne jen tzv. kosti stabilizátoru? Takový tyčky, na kterých jsou dva kulový čepy a jsou přidělaný právě k tomu stabilizátoru a tím druhým čepem nevim kam? ;)
Ano, myslel jsem ty krátke tyčky s kuláčkama. Ale i na netě je to psáno jako stabilizační tyč. Tak nevím, co je správné.
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

No právě.. je to špatně :D
Logicky.. stabilizační tyč je tyč.. a ne nic s kulákama.. takže stabilizátor je to, co vede od jednoho kola ke druhýmu :-)
A ty kosti stabilizátoru jsou to, cos měnil.. ale nevim jak se tomu říká úplně správně, nejsem mechanik ;) I tak je to dobrá cena, já je měl myslim za 800 kus :-(
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Aleš »

Ahoj Lantráci,
při přejezdech po nerovnostech mi cosi bouchalo na zadku, tak jsem dneska vyměnil stabilizační tyčky a bouchání se zlepšilo, ale ne úplně. Stabilizátor a gumy co ho drží se mi zdálo v pohodě. Tlumiče i pružiny pracujou jak mají. Bubny jsem nerozebíral, ale na jejich brzdových vlastnostech jsem také nic nespozoroval. Nevíte co by tam mohlo ještě mlátit? Ty rány mi trhají uši :evil:

Bordel v kufru nemám 8)
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od mirpie »

no bouchání od zadku budˇ:

- tyčky (táhla, kosti) stabilizátoru
- vůle v silentblocích tyče stabilizátoru
- vůle v silentblocích příčných a podélných ramen (to by byl průser, blbě se to shání a taky pakárna to měnit)
- tlumič po smrti
- vymletý horní uložení tlumiče
- volný výfuk co mlátí o nápravnici
- volný zámek kufru
- blbě utažené kolo :-)

něco z výše popsaného to být musí
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Aleš »

Vše popsané do konce týdne otestuju, tak jsem na to zvědavej :-k
Pokud na to nepřijdu, tak při nejhoršim dojedu na technickou, aby mi stim zadkem zamleli
Díky za radu
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Aleš »

už jsem se konečně dostal k tomu, abych zjistil co to tam tak mlátí a je to vůle v silentblocích tyče stabilizátoru. Když sní začnu cloumat, tak tam pěkně lítá. Je to nějak náročnější výměna, nebo to zvládnu "na koleni"?
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od mirpie »

jsou tam dva silentbloky, každý na jedné straně a ten drží plechový výlisek na dvou šroubech, takže celkově 4 šrouby tušim. Sežeń někde ty silentbloky, zas taková cenová rána to není a vyměň to. Pokud neseženeš, vypodlož to třeba pásem vystřižené gumy, stejně to řešil i Hujer na Martaszově coupe, viz zde https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... y&start=15
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: stabilizátor zadní nápravy

Příspěvek od Aleš »

Super, díky chlape :wink:
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“