1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Garanční prohlídky, servisy, ceny náhradních dílů

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Butani
*
Příspěvky: 20
Registrován: 14 led 2009, 17:34
Bydliště: Zlín

Jak je to s prohlídkou karoserie?

Příspěvek od Butani »

Dotaz:

Na první garančce jsem byl po sedmi měsících kvůli najetým km (mimochodem Autostyl Brno, cca 4900 Kč). Neudělali mi ale prohlídku karoserie, resp. není o ní záznam v servisce.

Dle servisky je nutné tuto prohlídku mít včetně záznamu nejméně jednou za rok. Znamená to, že mám navštěvovat servis kvůli tomu zvlášt? Máte prosím někdo podobnou zkušenost?
Accent 1.4 Elegance Celadon Blue 2/2009
__________________________________
bylo:
Škoda 105 S oranžová
Škoda Favorit 135 LS bílá
Škoda Favorit 135 LSe vínová
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Gandalf »

Butani: Prohlídku karoserie (i záznam v servisní knížce) udělali v rámci klasické garančky automaticky, ale v Tvém případě asi záleží kolikrát do roka se v servisu na garančku otočíš. Přesnou odpověď Ti dá asi jen "odborník" z Hyundaie... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Mexican »

Gandalf cena uplne krasna.. skoda ze zabudli na filter klimatizacie :roll:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Luboss1991
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 14:27

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Luboss1991 »

Gandalf podla mna klimu nema. Ma vybavu active a tam klima neni :hyu: . Mozno sa mylim a ma ju tam domontovanu
Accent 2007 1.4Active (Neutral Gray)
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Gandalf »

Mexican: Luboss má pravdu, kde není klimatizace, ani servis nebere... :-)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Mexican »

Gandalf píše:Mexican: Luboss má pravdu, kde není klimatizace, ani servis nebere... :-)
ajou.. jasan... ako je oddelena ventilacia? fakt tam nie je ziadny pelovy filter? u fiesty tiez nemame klimu a nejaky filter tam je.. menime ho ale tak raz za 2 roky
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od xwing »

Mexican píše:
Gandalf píše:Mexican: Luboss má pravdu, kde není klimatizace, ani servis nebere... :-)
ajou.. jasan... ako je oddelena ventilacia? fakt tam nie je ziadny pelovy filter? u fiesty tiez nemame klimu a nejaky filter tam je.. menime ho ale tak raz za 2 roky
Mne predajca ako klad auta spomínal že aj v základnej výbave bez klímy je peľový filter, tak neviem... možno ho kukli, povedali si že ešte nie je veľmi zanesený a nechali tak... alebo predajca trepal blbosti... alebo to záleží od roku (série) výroby :mrgreen:
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Gandalf »

Filtr pro vzduch do kabiny tam určitě je, ale vidím to opravdu na to, že vzhledem k počtu najetých km a aktuálnímu stavu ho neměnili. Měl jsem ho i ve starším autě bez klimy a měnil se až po několika letech a ještě mi ukazovali, že vypadal dost dobře. Žádný zápach ani snížení výkonu ventilace nebyly, samozřejmě nějaké plísňové spory apod. člověk nevidí... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od cert »

Já měl při garančce kabinový filtr černý a zasekaný jako botu. Výměna byla na místě - akorát ta cena 680,- + DPH :?
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Rudolf »

Já filtr dvakrát do roka vyndám, vyklepu a vysaju. Je fakt, že novej zčerná po půl roce provozu. (Když chytneš "vyladěnou" Avii, tak v podstatě ihned :D )
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od pivis »

Dnes jsem byl na 1.garanční prohlídce Auto typ Karlovy Vary.Jednání servisu vstřícné,celková spokojenost.Cena prohlídky 3228,-Kč.Výměna oleje /10W-40/,filtru,pylového filtru,celková prohlídka.S autem jsem po roce ježdění a po 14000km spokojený.Závady které během roku nastaly servis vždy okamžitě odstranil.Snad i druhý rok provozu bude OK.
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
karesino
*
Příspěvky: 92
Registrován: 15 úno 2009, 18:00

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od karesino »

Koncom oktobra 1.garancna Rades Michalovce,cena 165EUR.
vymena filtra klimatizacie-3,92
kontrola klimatizacie-1,96
prehliadka karoserie-9,79 :twisted:
casova norma prehliadky-29,37
geometria-premeranie-16,74
filter assy-engine oil-4,85
filter pylovy-32,26
bixxol premium 5w40OMV 3,30L-40,56
Ku tej prehliadke karoserie tolko,ze auto od spiny sa nedalo spoznat a pani co prebrala auto s palcom zotrela spinu na kapote a vzadu na kufri,s tym,ze kontroluje karoseriu :shock: Este som u nich reklamoval buchotanie vychadzajuce zo zadnej napravy a oni ze zadna naprava je v poriadku,vyzera to na predny lavy tlmic. :shock:(nie som hluchy) Ok hovorim,a opravili ste to-s tym da sa jazdit do nasledujucej garancky,keby to stupnovalo tak dojdite a bude treba vymenit. :evil:Ked nahodou sposobujem havariu kvoli tlmicu,lebo som nezvladol zakrutu tak asi poviem,ze"s tym da sa jazdit do nasledujucej garancky".Ak mam zaruku mozem ist reklamovat chybu do hociktoreho autorizovaneho hyundai servisu,alebo iba tam kde som auto kupil?Rozmyslam ci tam pojdem na druhu garancku s takimi cenami a s takou ochotou.
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: 1. garanční prohlídka 1,4 benzín

Příspěvek od Vilda »

To karesino : Klidně změn servis, můžeš do každého autor. servisu. Taky jsem nebyl spokojený v AutoPalace Butovice a tak jsem si našel jiný servis, kde jsou příjemný lidi a úplně jiný přístup k zákazníkovi.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Jak je to s prohlídkou karoserie?

Příspěvek od Martun »

Butani píše:Dotaz:

Na první garančce jsem byl po sedmi měsících kvůli najetým km (mimochodem Autostyl Brno, cca 4900 Kč). Neudělali mi ale prohlídku karoserie, resp. není o ní záznam v servisce.

Dle servisky je nutné tuto prohlídku mít včetně záznamu nejméně jednou za rok. Znamená to, že mám navštěvovat servis kvůli tomu zvlášt? Máte prosím někdo podobnou zkušenost?
Taky jsem byl na servisce dřív než za rok. Taky jsem se ptal, a bylo mi řečeno, že ta prohlídka je opravdu vázána na roční provoz auta. Takže mě ji udělaj při druhé garančce. To že je to třeba za rok a půl, už nikdo neřeší...
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
johnkk
*
Příspěvky: 71
Registrován: 22 kvě 2009, 15:29
Bydliště: Trnava

Re: Jak je to s prohlídkou karoserie?

Příspěvek od johnkk »

Martun píše:
Butani píše:Dotaz:

Na první garančce jsem byl po sedmi měsících kvůli najetým km (mimochodem Autostyl Brno, cca 4900 Kč). Neudělali mi ale prohlídku karoserie, resp. není o ní záznam v servisce.

Dle servisky je nutné tuto prohlídku mít včetně záznamu nejméně jednou za rok. Znamená to, že mám navštěvovat servis kvůli tomu zvlášt? Máte prosím někdo podobnou zkušenost?
Taky jsem byl na servisce dřív než za rok. Taky jsem se ptal, a bylo mi řečeno, že ta prohlídka je opravdu vázána na roční provoz auta. Takže mě ji udělaj při druhé garančce. To že je to třeba za rok a půl, už nikdo neřeší...
moc by som to neriskoval. podla knizky je pisane ze kontrola sa ma robit raz rocne.
ja som bol na garancke po 8 mesiacoch a sa ma pytali ci chcem aj kontrolu karoserie, lebo inak by som musel prist zvlast na kontrolu po roku. treba sa informovat. :)
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Ebony Black r.v.2009, 4.9L/100km
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Servis a údržba“