Hyundai Coupe 1.6

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

1.9D je Peugeot a dalsi prevzate motory jsou od Mitsubishi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
CARy
**
Příspěvky: 152
Registrován: 08 čer 2005, 09:54
Bydliště: Kladno-Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CARy »

to Tiburon: jestly se můžu zeptat jak dlouho máš Cupéčko.? Je fakt že u tohodle auta náhradní díly jsou o ničem jiném.

no jinak CARy dostala elektric. anténu, no super, uvidíme jak vydrží. možná na zimu se dá zpátky ta obyčejná . Kromě toho samolepky, potahy a koberečky, no vše v červené :lol:

Hardcam: určitě myši v buši , si u tý 1.6. nejsem jistá
Conan
*
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2005, 15:33
Bydliště: kousek od Úval u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan »

K oleji: po celé tři roky jsem tam lil plnou syntetiku, nejdřív Castrol a pak Aral. Po celé tři roky mi to žralo litr oleje na výměnu, tj. na cca 15000km nebo rok (spíš ten rok).
Teď mi nový majitel říkal, že ta spotřeba už je větší.

K motoru: nikdy jsem se nepídil po jeho původu, ale jelikož Hyundai v počátcích svého rozjezdu dost spolupracovalo s Mitsubishi, tak je to možný.
Co jsem ale zase zjišťoval, tak na vyladění podvozku se spolupracovalo s Porsche nebo Lotusem. Co jsem se po tom pídil, tak 1. gen. Coupé byla odladěná od Porsche a po faceliftu (od r.v. 2000 -> po 2. gen.) Lotusem :wink:

A provozní náklady?
Mě hned po koupi odešel alternátor -> nový cca 15.000Kč, tak šel na repasi rotoru za cca 7.000Kč.
Pak jsem měnil zadní tlumiče za Koni sport (žlutý) za cca 6000Kč.
No a poslední větší investice byla výměna lamely spojky + přítlačák, to stálo cca 9.000Kč -> materiál jsem si sehnal sám a výměnu nedělal autorizovaný servis Hyundai, jinak by to stálo cca 15.000Kč.
Při prodeji jsem ještě objevil naprasklý výf. paroží a to prý stojí cca 4000Kč. Pak jsem ještě měnil těsnění pod hlavou motoru a zadní destičky + 3 x výmněna oleje s filterm. To jsou veškerý investice za ty tři roky provozu, najel jsem s ním po tu dobu 22.000km (48.000km -> 70.000km).
Jinak v sekci "Odkazy" tady na fóru jsem dal kontakt na firmu v Praze, co dokáže levně sehnat některé díly nakorejce a to jak originální tak druhovýrobu.
Měl jsem tři roky Hyundai Coupe 2.0i, 1. generace ...

Nyní mám:
Volvo XC 90 2.5T AWD, (154kW, MY 2005, LPG 14,5L / 100km)
Bylo:
Volvo V40 T4 (r.v. 1998)
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

CARy píše:to Tiburon: jestly se můžu zeptat jak dlouho máš Cupéčko.? Je fakt že u tohodle auta náhradní díly jsou o ničem jiném.

no jinak CARy dostala elektric. anténu, no super, uvidíme jak vydrží. možná na zimu se dá zpátky ta obyčejná . Kromě toho samolepky, potahy a koberečky, no vše v červené :lol:

Hardcam: určitě myši v buši , si u tý 1.6. nejsem jistá
mám ho už asi rok a pár měsíců...typoval bych že za ca 20000km jsem do něj nacpal tak přibližně 40t korun, jinak můžu se zeptat co tam budeš lepit za nálepky? nezapomeň že pokud to auto bude stát venku, tak ty nálepky vydržej tak 2 maximálně 3 roky, a nechtěj vědět jak to potom bude vypadat až je sloupneš...
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
CARy
**
Příspěvky: 152
Registrován: 08 čer 2005, 09:54
Bydliště: Kladno-Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CARy »

no tak to doufám že za 40 tis do toho nezahučím (během roku), no stěma samolepkama si to nepředstavuj nějak přehnaně, má jen menší samolepky na bočních oknech (CARy) , na karosérii fakt nic lepit nehodlám, vím jak to pak vypadá!!!! a na zadním okně mám odkaz na hyundai club
Stiffler

1.6

Příspěvek od Stiffler »

no ja mam Scoupe 1500GT Turbo (85kw) a Coupe 1.6, a mozem povedat ze to Scoupe ma lepsi tah :) turbo je turbo a hlavne ma iba 1040kg kdezto Coupe ma 1260 co je dost :), btw. to Scoupe predavam: stiffler@mediabay.sk
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

tak to hoď do inzerce i s fotkama, třeba se tady někdo najde. a propos a co dělá Máma Stifflere? :D :wink:
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Wormider

Hledá se model auta hyundai coupe (malý model)

Příspěvek od Wormider »

Zdravím všechny jelikož nevím kam psát zkusím to mezi vás hledám zmenšenej model auta hyundai coupe. Jestli by jste věděli kde hledat tak mi prosim napište :)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Na model jsem už jednu odpověď dával.Hlavně napiš,zda chceš starý nebo nový model?Nový model můžeš koupit na www.hyundaimotor.cz nebo u každého prodejce ve dvou velikostech a i u starého ti poradím,jen napiš odkud jsi. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Borku, ty umis sehnat i starej model? treba Lantru? To by se mi libilo...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

Hardcam píše:Borku, ty umis sehnat i starej model? treba Lantru? To by se mi libilo...

jeee nebo scoupe!! :P
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Tak Scoupe ne,staré coupe ano a na Lantru se optám(ale nebude to hned).
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Borek píše:Tak Scoupe ne,staré coupe ano a na Lantru se optám(ale nebude to hned).
Obrázek :cry: :cry: :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Pro Ivana speciálně udělám. :roll: Trochu předělám(ale jen trošinku)modýlek Velorexu ...........noooo a je to k nerozeznání od Scoupe(a dokonce v červené hadře-celé Ivanovo autíčko). :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

Borek píše:Pro Ivana speciálně udělám. :roll: Trochu předělám(ale jen trošinku)modýlek Velorexu ...........noooo a je to k nerozeznání od Scoupe(a dokonce v červené hadře-celé Ivanovo autíčko). :lol:
a pro me neeeeeeee? :cry:
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“