Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Tlumiče, odpružení, brzdy, ložiska...

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Gandalf »

matýsek: Stačí si přečíst příspěvek hned nad tím Tvým a zařídit se podle něj... :idea:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od cert »

matýsek:
Dej tam tyhle:
http://www.kayaba-tlumice.cz/index.php? ... i&znacka=7
ACCENT NOVÝ (MC) 1.4 16V, 1.6 16V, 1.5 CRDi, 11/2005...
zadní 348007 Excel-G 1699,- Kč s DPH/kus
přední 333516-7 Excel-G 2095,- Kč s DPH/kus
Odkaz je jen pro cenovou představu, třeba je někde levněji, netuším, ale to si na webu najdeš...
Bacha, přední jsou pod dvěma čísly - pro levou a pro pravou stranu (tlumič je stejný, ale má zrcadlově navařené držáčky.
Po výměně se auto fest vylepší a podvozek se stiší, doladit to ještě 15" pneumatikami, tak to bude skoro jak podvozek Pola/Fabie/Ibizy... :wink:
Měnil jsem to s kámošem v garáži doma, šlo to v pohodě - akorát musíš mít stahovák na pružiny.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
matýsek
*
Příspěvky: 79
Registrován: 14 bře 2011, 10:34
Bydliště: Olomouc

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od matýsek »

Dobrý den pánové, moc děkuji za rady, já myslel, že to skáče jen mě. Ceny jsou sice mastné, ale s porovnáním za el. posilovač řízení ještě ujdou. Ještě jednou díky, přeji hezký den.
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Pro Pána ...... kolik stran jsme tady popsali a pořád se někdo bude vyptávat na výhody jiných ( značkových ) tlumičů [-o< .... já snad všechny zájemce začnu objíždět a budu agitovat za jejich výměnu ](*,) Sakra chlapi ..... umíte číst ???? Jo ... tak čtěte !!!!! :roll: Omouvám se za svoji reakci, ale nejméně deset popsaných stran o výhodách značkových tlumičů, by snad mělo každého přesvědčit ..... :idea:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od tombas »

Chlapi, neblbněte s výměnou tlumičů. Víte o jaké adrenalinové zážitky se připravujete? Jiní za to platí tisíce a vy to máte zadarmo!
Taková jízda prudkou zatáčkou neřízeným smykem po dvou kolech, nebo jízda po dálnici s tímto systémem automatického neúmyslného opuštění jízdního pruhu, nebo vyvolávání mořské nemoci doprovázené mohutným zvracením při jízdě na zadních sedadlech. To jsou skutečné nefalšované řidičské zážitky. To není jako nudný přesun z A do B v Superbu nebo audině. :mrgreen:
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Mexican »

tak, tak.. ked chcem sediet pohodlne a bez trasenia, sedim doma na gauci :lol:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Gandalf »

Tak pánové, abych trochu oživil téma. Nevěděl jsem co s penězi, nové auto jsem si ještě kupovat nechtěl, tak jsem si řekl, že Accentíkovi dám aspoň nové tlumiče :)
A tak mám najeto pár desítek km na 4 nových tlumičích Kayaba. Dostal jsem je za poměrně rozumnou cenu a něco málo poplatil kamarádovi, který mi je v dílně "odborně" vyměnil, protože sám na to nemám vybavení a ani zkušenosti :?
Byl jsem dost zvědav na výsledný efekt, protože, jak místní vědí, nikdy jsem své původní tlumiče vyloženě neodepisoval, byť se mi od spodu občas ozývaly zajímavé zvuky. V loni na podzim jsem kromě lehkého klepání na nerovnostech uslyšel i vrzání při pomalém popojíždění třeba na parkovišti. Ale nejvíc mě trápila situace, která se mi stala sice jen dvakrát, ale do třetice už jsem ji zažít nechtěl. Při rychlosti cca 90 km/h na okresce jsem musel prudce zabrzdit ve velmi mírné zatáčce, protože mi z vedlejší vjel bezohledný řidič. ABS začalo cvakat, ale auto, se lehce roztancovalo a zadek začal uhýbat do strany. Sice to nebylo na havárku, ale pocit to byl dost nepříjemný.
Po cca 90 ujetých km na KYB zatím konstatuji, že veškeré klepání na nerovnostech zmizelo, stejně tak i povrzávání při pomalé jízdě a mám pocit, že i v zatáčkách sedí líp, ale to posoudím líp až bude tepleji. Ale třeba takový rychlejší průjezd malým kruháčem je teď mnohem plynulejší a jistější. Negativa jsem zatím nezjistil, samozřejmě když pominu vstupní investici, ale co má člověk s těmi penězi pořád dělat :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od zulyk »

menil si len tlmice, alebo aj ulozenie tlmicov? :wink:
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Gandalf »

zulik: Pouze tlumiče.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
cert
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 29 zář 2008, 09:39
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od cert »

Gandalf:
tak další z Accenťáků jezdí na funkčních tlumičích. Prostě a jasně se výměna vyplatí, auto je v jízdních vlastnostech o dost lepší. Horní uložení jsem taky neměnil, jen jsem ho vymyl v tech. benzínu. Hlavně to nechce do uložení naprat olej, nachytají se do toho pak kamínky ze silnice a vydře se to.
Hyundai Accent 1,6i CVVT Elegance, Velvet Red (TZ), BORBET CA, audio MAGNAT, MAD Classic Collection, 10/2008
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Gandalfe, rozdíl v tlumičích určitě rozpoznáš i teď v zimě :D a gratuluju k výměně !! Doufám, že Tě nalomilo, jak si se mnou v Litomyšli ujel kousek na parkoviště :wink:
cert píše:to nechce do uložení naprat olej
Hlavně, že to hned při prvním vrzání v servisech na záruku promazávali :roll: ale ono se to stejně časem vydře i na sucho .... není to nijak zapouzdřený, takže se do kluzáků nějaký ten bordel dostane .... ale výměna za nový je otázkou hodinky ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Gandalf »

Postupně mě nalomilo víc věcí i ta miniprojížďka s Tebou měla minivliv :lol:
Ale to auto funguje dobře, takřka žádné problémy, servis taky v pohodě, tak jsem si řekl, že do něčeho pár korun prostě dát musím :D
A jsem rád, že jsem se rozhoupal, protože ten rozdíl byl cítit okamžitě.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od 69pavel »

to je v poho gandalfe, kdo si stim nesjede tak nemuze dat na reci tady co piseme a neco porovnavat,ja mel nekolikrat hruzou propocene zada ,jednou to bylo namale kdyz na dalnici se mi to v mirne zatacce cca ve 140 to rozhoupalo a zadek me zacal skoro predjizdet a nebyt odstavneho pruhu tak uz tu asi s rodinkou nejsme. po vymene muzu zatacky doslova rezat a zadek sedi jak divy a konecne si uzivat pocitu nedotaciveho auta
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Vilda »

Gandalf píše:Postupně mě nalomilo víc věcí i ta miniprojížďka s Tebou měla minivliv :lol:
Jaká pak miniprojížďka ..... jel si se mnou skoro 200 metrů a to je dost daleko pro zkušeného motoristu jako jsi Ty, aby okamžitě poznal ten diametrální rozdíl :lol:

tlumiče si užívám nejvíc při vysokých rychlostech, protože se na nich dá jet opravdu hodně ostře :shock: ( ze Suicynem nebo s Martunem, při cestách ze zrazů to bývala dost dobrá kudla ) .... na Kayabách, můj Áca nějak opustil přídomek usedlého rodinného sedanu a překategorizoval se do sedana sportovního :wink: a v kombinaci s výkonným motorem, je to hodně příjemný svezení 8) ... a Tobě ho přeju taky a moc ..... poklábosíme o tom na jarním srazu :arrow: dokonce bych zase chtěl navrhnout výměny vozů na zkoušku .... :-k
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Podvozkove casti (tlmice, pruziny)

Příspěvek od Martun »

Gandalf
Tak to velká gratulace a velká poklona! =D> =D> :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Podvozek a řízení“