Kola,disky,pneu

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od 89majlo96 »

Elektrony v zime su luxus, pokial nie su urcene na zimnu prevadzku tak na nich mozu soli vytvarat flaky. Cez zimu je vacsia moznost oskrenia disku na nejakom tvrdom lade. Je len na tebe ci zaplatis viac za image auta cez zimu alebo ti budu stacit len plechace. A co sa tyka rozmeru diskov ktore chces kupit, tak pozri do TP a tam su vypisane povolene rozmery
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Reklama
 

Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od oKo »

Luboshak: já se rozhodl (stejně jako asi většina) pro zimní gumy na plechu a letní na litých. Základní rozměry, se kterými není žádný administrativní problém, jsou uvedeny ve velkém techničáku. Pokud jsou rozměry jiné, je žádoucí si to do techničáku nechat zapsat. Svoji zapisovací anabázi jsem tu kdesi popsal. Předpokládám ale, že plechové disky nemají tolik rozměrů.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Hardcam »

nechci plechy ani vid - nejen, ze auto vypada hur, ale plech je plech a letosni zimu jsem videl, co vymoly dokazi. Ja koupil kvalitni Enzo H 16" a zima se na nich nijak nepodepsala. Oznaceni "zimni" je marketingova blbost, vzdycky zalezi na kvalite. Otec ma 6 let stare neznackove alu na Sonate, auto umyva jednou za rok z nutnosti a na kolech neni ani flicek.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Belino
Příspěvky: 9
Registrován: 05 srp 2010, 09:16

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Belino »

oKo píše:
Belino píše:... ze na miste kdyz pichnu nepovolim a auto leda odtahnout do servisu...
Nerozumím v čem je ten problém. To někdo nevozí ten klíčový ořech v autě?
No vozi, ale uz se stalo ze to udelalo krup krup a konecna a sroub pak v servisu museli rozsekat

Mate nekdo zkusenosti s SUPER LOCK, PEWAG

http://www.nejprodavanejsipneu.cz/bezpe ... -kol-19-mm
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Luboshak »

oKo píše:Luboshak: já se rozhodl (stejně jako asi většina) pro zimní gumy na plechu a letní na litých. Základní rozměry, se kterými není žádný administrativní problém, jsou uvedeny ve velkém techničáku. Pokud jsou rozměry jiné, je žádoucí si to do techničáku nechat zapsat. Svoji zapisovací anabázi jsem tu kdesi popsal. Předpokládám ale, že plechové disky nemají tolik rozměrů.
Já přesně vím, na jaké gumy potřebuji disky. Mám 8 ks pneumatik, 4 zimní a 4 letní (plus 1 rezerva). Všechno rozměr 195/65 R15. Disky jsem nikdy nekupoval, nemám s tím zkušenost. Jak mají být označené? Jak poznám, že jdou na i30? Neliší se nějak díry na šrouby u jednotlivých znašek aut? Možná se ptám blbě, ale budu to nejspíš objednávat na netu, tak abych neobjednal nějakou blbost.

Takže otázka zní: Jak jsou označené disky na rozměr pneu 195/65 R15 pro auto hyundai i30cw? Podle nabídek se pak rozhodnu jestli koupit lité nebo plechové.
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od lukis01 »

Ve velkém techničáku jsou rozměry, povolené výrobcem uvedeny.
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Luboshak »

Rozměry čeho? Pneumatik nebo disků??? Pneumatiky mám. Vím přesně jaké mají rozměry. To k jednomu rozměru pneumatik můžu koupit několik rozměrů disků? Nerozumím...
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od lukis01 »

Strana 2 Osvědčení o registraci vozidla:
Sekce: Nápravy
Řádky 20 a 21: Kola 5.5J x 15 ET47; 185/65 R15 88H

Sekce: Další záznamy (úplně na konci)
5,5Jx15 ET 44; 185/65/R15 88H nebo 195/65 R15 91H
6,0Jx15 ET 45; 185/65/R15 88H nebo 195/65 R15 91H
7,0Jx15 ET 42; 195/65 R15 91H
atd...

údaje před středníkem označují disk, za středníkem je značení pneumatiky

opsáno z mého kousku pro i30 non CW, u dalších vozů předpokládám bude záznam analogický

mimo tyto zapsané (pokud se nemýlím), lze na autě mít pouze disky, u kterých výrobce zajistil homologaci pro provoz na konkrétním modelu auta

stačí?
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od havros »

Ještě by kupce disků mohlo zajímat: Rozteč 114,3 a počet šroubů 5 :wink:
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od lukis01 »

jo a taky že na plecháče jsou jiné šrouby než na alu a kupa dalších věcí, které si může najít sám :D
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od oKo »

Luboshak: doporučuji kouknout na libovolný diskový e-shop, najít konfigurátor, zadat auto a podívat se, jaké rozměry disků vypadnou. Taky jsem zpočátku o tom moc nevěděl.
Moje disky mají konfigurátor tady: http://ronal001.mx-live.com/default.aspx
Rozměry disku 5,5Jx15 ET 44 znamenají 5,5" šířku ráfku, J - tvar hrany, 15" průměr ráfku a 44 mm vzdálenost svislé roviny osy ráfku a dosedací plochy na nápravě.
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Luboshak »

Díky za trpělivost při vysvětlování :-). Takže, když mám pneumatiky 195/65 R15 91H, tak je jedno, jestli koupím disky 5,5Jx15 ET 44, 6,0Jx15 ET 45 nebo 7,0Jx15 ET 42?

Co znamená číslo 5,5J a co 44? Musím rovnou kupovat i šrouby nebo to budou v pneuservisu mít?
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od lukis01 »

všechny 3 vyjmenované rozměry jsou na 15tky gumy..liší se šířkou a zdáleností svislé roviny osy ráfku a dosedací plochy na nápravě

ČTI pozorně...už to tu oKo psal

neznám vybavenost servisů, ale moje disky už byly opatřeny šrouby od výrobce, jen jsem musel dopsat v objednávce, jaké mám auto
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od lada 71 »

Zdarec. Máte někdo vlastní zkušenost, nebo z doslechu od někoho, kdo již měl nebo má litá kola značky Racing Line? Mě se docela líbí tento typ Alu:
http://alu-kola.shop-y.cz/alu-kola-raci ... ibrna.html
Na jejich stránkách je info, že kola berou od různých dodavatelů z celého světa, tak bych nerad pod vydinou výhodné nabídky, zkrášlil svou "ítřicítku" nějakou nekvalitní šajskou. Hlavně se mi tento typ kol líbí a nikde jinde jsem tento design nenašel, ani u kvalitních a značkových kol. Díky za info.
Naposledy upravil(a) lada 71 dne 12 bře 2011, 15:47, celkem upraveno 3 x.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
oKo
**
Příspěvky: 400
Registrován: 05 kvě 2009, 18:33
Bydliště: 708 00

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od oKo »

Luboshak: To, jaké rozměry pneumatik lze na daném disku použít je dáno tím, co má tento disk uvedeno ve svém typovém listu. Takže disk se nehledá podle rozměru pneumatik, co mám, ale primárně podle typu auta. Vyberu samozřejmě ten, na který lze použít pneumatiky rozměru, který mám. Pokud jde o kombinaci, která není v techničáku uvedena, je rozumné (highly recomended) nechat si to zapsat. Bohužel se zdá, že každý úředník/úřad má o postupu trochu jinou představu.
Nejvíce mi v orientaci mezi disky a pneumatikami pomohla stránka na Car Bibles. Už ani nevím, komu za ni poděkovat.
BTW Na tom mojem konfigurátoru, co jsem uvedl o pár příspěvků z5, se použitelné rozměry pro zvolený disk zobrazí pro jednotlivé šířky ráfků dole na stránce.

Lada71: bylo by, prosím, možné místo obarvení odkazu z toho ten odkaz skutečně udělat?
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“