Staruje-Nestartuje

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
JUHA
*
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2008, 08:59

Staruje-Nestartuje

Příspěvek od JUHA »

Mám zajimavou zavadu.přijedu normalně domu vypnu motor a uz nenastartuju.starter normalně točí ale auto nechyti.přijdu třeba za 2 dny zkusim nastartovat a motor bězi.včera jsem takhle odjel k rodičum tam jsem asi 3xnastartoval uplně normálně a když jsem chtěl jet domu tak opět nechytil.Přijde mi to jako kdyby stavkoval imobilizer nebo alarm.měl jsem to na počítačí a ukazal 0 zavad.zkoušel jsem i 2 klicek ale take nic.jsem z toho neštastny.Jestě zkusim kostru na motoru.Nevite nahodou v čem by mohl být problém?
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Netuším jak je to u Terracana, ale setkal jsem se několikrát s touto závadou u Fiatu. Byl to vždy modul zapalování, který po zahřátí přestal fungovat. Jakmile se nechal motor vychladnout, vše běželo OK.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
JUHA
*
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2008, 08:59

Příspěvek od JUHA »

Diky za rychlou odpověd,ale dělá to i po ranu když je motor studený.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

taky to casto delal snimac otacek klikove hridele. Nebo se proste obcas zblazni immobilizer
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
JUHA
*
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2008, 08:59

Příspěvek od JUHA »

Tak uz to nestartuje vubec v pondeli přijel mechanik a napich to na diagnostiku a ukazalo to: chybna komunikace s imobilizerem.Tak jsme to dnes odtahli za oktavkou do jablonce do servisu.Ridici jednotka imob. stojí 7 500bez dph.Tak dám vědet co to bylo a za kolik peněz.
JUHA
*
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2008, 08:59

NESTARTUJE

Příspěvek od JUHA »

Tak jsem dnes zajel na vrakoviště a koupil jsem : řídící jednotku jednotku imobilizeru jesttě jednu krabičku spinací skřinku klič a zamky. za 10 000kč.přisti tyden to odvezu do servisu namontujou to tam a doufám že to bude ok.dám pak vědet jak jsem uspěl.
JUHA
*
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2008, 08:59

Re: Staruje-Nestartuje

Příspěvek od JUHA »

Tak mi v servisu vše vyměnili 3000kč za praci a auto zatim startuje tak uvidim jak dlouho ,doufám ze už mám závady vybrany.
Bull
*
Příspěvky: 14
Registrován: 03 lis 2009, 15:41

Re: Staruje-Nestartuje

Příspěvek od Bull »

Máme taky problém ze startováním, ale trochu jiný. Stává se nám, že se ani neprotočí startér jenom v autě jakoby "lupne" asi ve spínací skříňce tak i třeba 3-4x za sebou a potom už obvikle chytne. Jindy zas chytne bez problém na drc.
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Staruje-Nestartuje

Příspěvek od ivan kuschall »

Tak si dej pozor, buď se ti startér vždy točí, což by měl a nebo jenom občas pak nevysouvá pastrek a není co řešit
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Uživatelský avatar
Valent2004
**
Příspěvky: 118
Registrován: 17 čer 2008, 11:38
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Re: Staruje-Nestartuje

Příspěvek od Valent2004 »

Máme taky problém ze startováním, ale trochu jiný. Stává se nám, že se ani neprotočí startér jenom v autě jakoby "lupne" asi ve spínací skříňce tak i třeba 3-4x za sebou a potom už obvikle chytne. Jindy zas chytne bez problém na drc.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Mal som podobný problém. Netočil mi štartér len bolo počuť cvakanie. Chyba bola v štartéri. Bol predratý taky medený pliešok tvaru L, a tým pádom to nemalo kontakt. Ten som vymenil a pohoda. 8) 8)
Hyundai Terracan 2,9 CRDI
VW Sharan 1,9 TDi 4Motion
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: Staruje-Nestartuje

Příspěvek od michal 2.9 »

Mužete mi prosím poradit kde najdu řídící jednotku imobilizeru a nějaký relátka k tomu jestli k tomu nějaký jsou atd.?? Děkuji
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
balu.balu
*
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2012, 16:11

Re: Staruje-Nestartuje

Příspěvek od balu.balu »

Zdravím kluci, mám problém jako ten kluk na začátku přijel jsem a ráno točím a nic předtím mě zlobila dálka tak jsem ji přestal používat a otvíral jen klíčem a bylo to Ok teď nejde ani to, jde nějak vyřadit z provozu imobilizer????
JUHA
*
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2008, 08:59

Re: Staruje-Nestartuje

Příspěvek od JUHA »

koukni jestli ti blika symbol autička pak to nechyti mne to nekdy blbne ze se mi nerosviti žhavení tak vypnu kliček a znova ho zapnu a delam to třeba nekolikrat za sebou až se mi žhavení rosviti nekdy pomuže kliček otočit
sepetr
Příspěvky: 1
Registrován: 17 zář 2013, 18:06

Re: Staruje-Nestartuje

Příspěvek od sepetr »

JUHA píše:Mám zajimavou zavadu.přijedu normalně domu vypnu motor a uz nenastartuju.starter normalně točí ale auto nechyti.přijdu třeba za 2 dny zkusim nastartovat a motor bězi.včera jsem takhle odjel k rodičum tam jsem asi 3xnastartoval uplně normálně a když jsem chtěl jet domu tak opět nechytil.Přijde mi to jako kdyby stavkoval imobilizer nebo alarm.měl jsem to na počítačí a ukazal 0 zavad.zkoušel jsem i 2 klicek ale take nic.jsem z toho neštastny.Jestě zkusim kostru na motoru.Nevite nahodou v čem by mohl být problém?
Rád by jsem se podělil o zkušenost, večer jsem v pohodě přijel domů a ráno nic , točí a nic.
Tak jsem půl dne strávil u motoru. Nakonec přijel pan s diagnostikou, napíchl se a pak vzal kladivko a tyčku z goly, poklepal lehce ventil na čerpadle a odjel s tím kup si novy a teracan naskočil jako driv v pohode.
Terracan 2003 , 150 000km
Uživatelský avatar
Mira2
*
Příspěvky: 16
Registrován: 08 dub 2016, 18:09

Re: Staruje-Nestartuje

Příspěvek od Mira2 »

Dva dni zpatky sem rano tezko startoval asi na 4ty pokus to chytlo tak jsem dojel do roboty a po sichte uz zase nestartoval, tak po chvili bedovani jsem zkusil povolit trubicky u vstriku jestli se potlaci nafta. Nafta se vytlacila tak jsem utahl auto naskocilo a do doby nez jsem vypnul motor jelo uplne normalne. Dival jsem se po vedeni nafty a nasel jsem prusak u balonku tak jsem mel za to , ze mi pada nafta a kolem balonku se prisava vzduch, balonek jsem utesnil ale pri mackani mi prijde , ze netvrde. Muze byt problem ve ventilkach v balonku, ze netvrdne a auto nechce naskocit? Nebo nekdo z prispevatelu by problem resil nejakym konkretnim zpusobem?
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“