Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Zavady ceeda + i30 - aneb,co se jinam nevešlo ;o)

Příspěvek od laufas »

I30 a ceed maji hodne moc spolecnyho, tak sem davam odkaz na zavady. Nechapu z toho.
http://www.kia-club.org/viewtopic.php?t ... sc&start=0
Prijde mi to uzitecne :)
Jestli je to proti pravidlum, tak se omlouvam a muze se to smaznout.
Naposledy upravil(a) laufas dne 18 čer 2009, 14:02, celkem upraveno 2 x.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Reklama
 

Jenec
*
Příspěvky: 42
Registrován: 05 kvě 2008, 17:42
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Jenec »

Je to "sesterský automobil", takže já myslím, že je tohle téma na místě.
Rovnou přidám pár závad z i30:
- ostřikovače předního skla stříkají příliš nízko (cca 15 cm od spodního okraje skla) a nedají se seřídit jehlou
- padající krytky zadních šroubů předního sedadla, viz http://jenec.rajce.idnes.cz/rajce_2/#260.JPG - to je mikrodetail :-)
i30 1.4 Comfort, Stone Black
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Dire »

Ja mozem potvrdit obcasny pokles otacok v cca 1900 ot., cakam na garancku a prehranie SW, zas tak hrozne to nie je a vydrzim to ...
Inak po 6600 km nic, tuk-tuk
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Příspěvek od laufas »

No my mame par set pres 5000km najeto a zatim take bez problemu. Teda doufam :lol: Nic jsem zatim neobjevil.
ŤUK ŤUK!
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Jenec píše:Je to "sesterský automobil", takže já myslím, že je tohle téma na místě.
Rovnou přidám pár závad z i30:
- ostřikovače předního skla stříkají příliš nízko (cca 15 cm od spodního okraje skla) a nedají se seřídit jehlou
- padající krytky zadních šroubů předního sedadla, viz http://jenec.rajce.idnes.cz/rajce_2/#260.JPG - to je mikrodetail :-)
Ty ostřikovače mám taky tak... cca 15 cm od spodku skla a myslím, že se to ani štelovat nedá:-(
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
viper419
*
Příspěvky: 22
Registrován: 26 pro 2007, 09:28
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od viper419 »

A este stierac na mieste vodica mi dobre nestiera, a to ma fakt serie.
i30, 1,4 16V, Comfort, Vivid blue, 11/2007
jeffco1
Příspěvky: 2
Registrován: 29 zář 2008, 08:15

Příspěvek od jeffco1 »

Mne pri prejazde cez nejaku jamu nieco piska od zadnej napravy (neviem co to je, ak niekto viete dajte vediet), ale inak je vsetko ok, super motor, priestor, komfort (Comfort :D)
Uživatelský avatar
rexgremlin
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 říj 2008, 20:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od rexgremlin »

Mně se začala (již po dvou týdnech!!) uvolňovat "krytka" na hlavici řadící páky (ten plastový šedý vršek, na kterém jsou zobrazený rychlosti). Teď už skoro odpadává:-) Akorát ji nemůžu plně oddělat, prověřit a zaklapnout napevno zpět - drží ji nějaký šroubek a k tomu se nejspíš dostává zespoda hlavice řadící páky.

Takže zatím první závada ...a je mi blbý s tím jet do servisu:-))
Mazda 6 Sport Combi CD140 2.0D TE PLUS, Indigo Blue, 04/2008
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od tatchwud »

rexgremlin píše:Mně se začala (již po dvou týdnech!!) uvolňovat "krytka" na hlavici řadící páky (ten plastový šedý vršek, na kterém jsou zobrazený rychlosti). Teď už skoro odpadává:-) Akorát ji nemůžu plně oddělat, prověřit a zaklapnout napevno zpět - drží ji nějaký šroubek a k tomu se nejspíš dostává zespoda hlavice řadící páky.

Takže zatím první závada ...a je mi blbý s tím jet do servisu:-))
První měsíc provozu,najeto 1300 km a - ťuky,ťuky ťuk - bez závad. Užívám si to. :shock:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
taxat
*
Příspěvky: 15
Registrován: 23 říj 2008, 19:26

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od taxat »

Ahoj, krátký pokles výkonu motoru a tím pádem i propad ukazatele otáčkoměru občas zaznamenám také (i30 CW 1,6 benzin). Nejčastěji kolem 3.500 ot/min, v servisu mi řekli, že si s tím výrobce neví rady, přeprogramování řídící jednotky to údajně neřeší. Až na to přijdou, tak budou zákazníky kontaktovat.
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

Po dnesnej jazde ma napadlo zosumarizovat par ani nie zavad, ako skor 'nedomysleni".
Mozno Vas napadnu riesenia, na ktore som neprisiel:

1. namraza sa signalizuje smiesnou malou snehovou vlockou u OUT teploty. Pri displeji plnom cislic, symbolov a pismen neni sanca si namrazy vsimnut. Ziadny zvukovy signal pri prekroceni limitnej teploty smerom dolu (2C), nic. Dufam, ze aspon kontrolka ASR bude preblikavat na pristrojovke pri aktivacii na klzkej vozovke ?
2. pipanie pasov ma privadza k zurivosti, pipaju i pri zastaveni aute. Preco preboha ?
3. automaticke zamykanie - zastavim (motor nevypnem), vystupim, chcem otvorit zadne dvere, nejdu, vratim sa, otvorim predne dvere, odomknem tlacitkom centralne zamyykanie, vratim sa k zadnym dveram. Na zblaznenie ! Necham v servisu uplne dekativovat. Preco sa vsetky dvere automaticky neodomknu, ked sofer vystupi ? To snad u Hyundaie poznaju, ze sofer vystupil, maju tam snimacov, ako v ...
4. volant by mohol ist nastavit vyssie, nevidim kvoli hornej hrane volantu vrch pristrojovky, tym padom ani blikace smeroviek, ktore navyse cvakaju velmi ticho. Vysledok je jasny ... Mam teda 196cm, to je pravda ...
5. startovanie pri zapnutych stretavacich svetlach bez ich pohasnutia ? Preco to nejde ?
6. Radio - ak sa dostanem na druhy koniec republiky, tak mi preladi na ulozenu poziciu ine radio, ktore tam ma prave silnejsi signal. Jedna sa o stanice, ktore som cestou nepocuval. Ta aktualne naladena sa preladuje ako ma. Radio musi predsa poznat, aku stanicu som mal naladenu, nie ? Preco mi na poziciu odrazu miesto CR1 ulozi napr. Orion ? Ak to necham, tak po navrate do rodneho kraja mi tam vrati CR1 a je to OK. Stare auto drzalo stanicu, len automatciky preladovalo odpovedajuce frekvencie (asi na pozadi).
7. cukanie okolo 2000 ot.
8. pri plnom nalozeni sedi zadok az na zemi
9. madlo u pravych prednych dveri akoby bolo horise uchytene k dveram, pri zatiahnuti za madlo sa cele plato vo dverach hybe. Na strane sofera OK
10. detail: nazvy pesniciek v mp3 su zbytocne velkym pismom, nazov slozky (alba) zas neroluje, takze vacsinou vidim interpreta a par pismen z nazvu alba (ukladam do sloziek pod nazvom 'Interpret-album')
11. urcite este na nieco pridem :wink:
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od laufas »

jen tak dale, dobre postrehy. Jinak NAPROSTO souhlasim se dvojkou, ostatni jsem jeste nezazil nebo neresil :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
bushman
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 čer 2008, 21:50
Bydliště: KE

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od bushman »

Dire píše:Po dnesnej jazde ma napadlo zosumarizovat par ani nie zavad, ako skor 'nedomysleni".
Mozno Vas napadnu riesenia, na ktore som neprisiel:

1. namraza sa signalizuje smiesnou malou snehovou vlockou u OUT teploty. Pri displeji plnom cislic, symbolov a pismen neni sanca si namrazy vsimnut. Ziadny zvukovy signal pri prekroceni limitnej teploty smerom dolu (2C), nic. Dufam, ze aspon kontrolka ASR bude preblikavat na pristrojovke pri aktivacii na klzkej vozovke ?
2. pipanie pasov ma privadza k zurivosti, pipaju i pri zastaveni aute. Preco preboha ?
3. automaticke zamykanie - zastavim (motor nevypnem), vystupim, chcem otvorit zadne dvere, nejdu, vratim sa, otvorim predne dvere, odomknem tlacitkom centralne zamyykanie, vratim sa k zadnym dveram. Na zblaznenie ! Necham v servisu uplne dekativovat. Preco sa vsetky dvere automaticky neodomknu, ked sofer vystupi ? To snad u Hyundaie poznaju, ze sofer vystupil, maju tam snimacov, ako v ...
4. volant by mohol ist nastavit vyssie, nevidim kvoli hornej hrane volantu vrch pristrojovky, tym padom ani blikace smeroviek, ktore navyse cvakaju velmi ticho. Vysledok je jasny ... Mam teda 196cm, to je pravda ...
5. startovanie pri zapnutych stretavacich svetlach bez ich pohasnutia ? Preco to nejde ?
6. Radio - ak sa dostanem na druhy koniec republiky, tak mi preladi na ulozenu poziciu ine radio, ktore tam ma prave silnejsi signal. Jedna sa o stanice, ktore som cestou nepocuval. Ta aktualne naladena sa preladuje ako ma. Radio musi predsa poznat, aku stanicu som mal naladenu, nie ? Preco mi na poziciu odrazu miesto CR1 ulozi napr. Orion ? Ak to necham, tak po navrate do rodneho kraja mi tam vrati CR1 a je to OK. Stare auto drzalo stanicu, len automatciky preladovalo odpovedajuce frekvencie (asi na pozadi).
7. cukanie okolo 2000 ot.
8. pri plnom nalozeni sedi zadok az na zemi
9. madlo u pravych prednych dveri akoby bolo horise uchytene k dveram, pri zatiahnuti za madlo sa cele plato vo dverach hybe. Na strane sofera OK
10. detail: nazvy pesniciek v mp3 su zbytocne velkym pismom, nazov slozky (alba) zas neroluje, takze vacsinou vidim interpreta a par pismen z nazvu alba (ukladam do sloziek pod nazvom 'Interpret-album')
11. urcite este na nieco pridem :wink:
neviem preco ale u mojej i30-tky to funguje takto:
2) ak vypnes pasy potom co si bol zapnuty a auto stoji, nepipaju aj ked sa opät rozbehnes a nemas este 20km/h
3) ak vystupim ako vodic zo samouzamknuteho auta aj pri beziacom motore viem kufor otvorit (ci aj lave zadne dvere nie som si isty zajtra si overim). Ak vsak vystupy v takejto situacii spolujazdec, ten uz neotvori nic, pokial nie su dvere odomknute tlacidlom zvnutra
ix35 F/L 2.0 CRDi 135kW 4x4 PREMIUM White 2/2014
i30 CW 1.6CRDi VGT 85kW STYLE, 6/2008 - bolo super no už je preč
Renault Megane 1.4 55kW, 6/1999
Uživatelský avatar
zello
**
Příspěvky: 279
Registrován: 15 kvě 2008, 11:22
Bydliště: SR

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od zello »

Dire píše:Po dnesnej jazde ma napadlo zosumarizovat par ani nie zavad, ako skor 'nedomysleni".
Mozno Vas napadnu riesenia, na ktore som neprisiel:

1. namraza sa signalizuje smiesnou malou snehovou vlockou u OUT teploty. Pri displeji plnom cislic, symbolov a pismen neni sanca si namrazy vsimnut. Ziadny zvukovy signal pri prekroceni limitnej teploty smerom dolu (2C), nic. Dufam, ze aspon kontrolka ASR bude preblikavat na pristrojovke pri aktivacii na klzkej vozovke ?
2. pipanie pasov ma privadza k zurivosti, pipaju i pri zastaveni aute. Preco preboha ?
3. automaticke zamykanie - zastavim (motor nevypnem), vystupim, chcem otvorit zadne dvere, nejdu, vratim sa, otvorim predne dvere, odomknem tlacitkom centralne zamyykanie, vratim sa k zadnym dveram. Na zblaznenie ! Necham v servisu uplne dekativovat. Preco sa vsetky dvere automaticky neodomknu, ked sofer vystupi ? To snad u Hyundaie poznaju, ze sofer vystupil, maju tam snimacov, ako v ...
4. volant by mohol ist nastavit vyssie, nevidim kvoli hornej hrane volantu vrch pristrojovky, tym padom ani blikace smeroviek, ktore navyse cvakaju velmi ticho. Vysledok je jasny ... Mam teda 196cm, to je pravda ...
5. startovanie pri zapnutych stretavacich svetlach bez ich pohasnutia ? Preco to nejde ?
6. Radio - ak sa dostanem na druhy koniec republiky, tak mi preladi na ulozenu poziciu ine radio, ktore tam ma prave silnejsi signal. Jedna sa o stanice, ktore som cestou nepocuval. Ta aktualne naladena sa preladuje ako ma. Radio musi predsa poznat, aku stanicu som mal naladenu, nie ? Preco mi na poziciu odrazu miesto CR1 ulozi napr. Orion ? Ak to necham, tak po navrate do rodneho kraja mi tam vrati CR1 a je to OK. Stare auto drzalo stanicu, len automatciky preladovalo odpovedajuce frekvencie (asi na pozadi).
7. cukanie okolo 2000 ot.
8. pri plnom nalozeni sedi zadok az na zemi
9. madlo u pravych prednych dveri akoby bolo horise uchytene k dveram, pri zatiahnuti za madlo sa cele plato vo dverach hybe. Na strane sofera OK
10. detail: nazvy pesniciek v mp3 su zbytocne velkym pismom, nazov slozky (alba) zas neroluje, takze vacsinou vidim interpreta a par pismen z nazvu alba (ukladam do sloziek pod nazvom 'Interpret-album')
11. urcite este na nieco pridem :wink:
S tym radiom mas pravdu to robi aj mne, a co je horsie ked pocuvam hudbu napriklad z USBcka tak pri prechode do dosahu ineho vysielaca sa rozladia uplne vsetky stanice na radiu. Cosa tyka nazvovo skladieb mohlo by to plynule rolovat a nie tak skokovito po obrazovkach.

Pasy na prednom sedadle ked vystupi clovek tak je to v pohode lebo je tam cidlo hmotnosti, na zadnych sa musia nutne odopinat az pri stojacom aute inak Ti to bude este asi 30 sekund vrestat a potom to prestane. Neviem je to asi ako vystraha.

Ak tomu uzamknutiu auta. Ja zatial nemam aktivovane zamykanie po rozbehu, ale vcera sa mi tiez stalo ze som si zamkol rucne auto zvnutra, prisiel som na parking vypol som motor otvoril som svoje dvere ze ide nieco vybrat zo zadnych sedadiel a zadne dvere nesli otvorit. Tiez mozno resene ako poistka. Vodic moze otvorit dvereze vystupuje a nejaky chytrak by u svizne mohol otvorit dvere za spolujazdcom a nieco s tade uchmatnut v pripade ze by sa odomkli. Potom by si asi nadaval ze preco je to tak krepo navrhnute.
i30 1.6 Style, Steel Gray
Obrázek
Obrázek

Recenzia i30 http://moje.auto.cz/zello/hyugo-1.html
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Příspěvek od Dire »

Upozornenie, ze clovek moze na lade dostat smyk, to odflaknu.
Ale piskanie pasov, zamykanie dveri atd. tak prekombinuju, ze ... Nie je nahodou Korea uz v Eurospkej unii ? :lol:

Na pasy si asi zozeniem samotne pasove spony a budem ich mat standartne zacvaknute. A pred priputanim ich vyhodim, len musim vymysliet, kam ich odlozim, aby v aute 'nerachtali'.
Aby som na parkovisku poposiel o 50m a potom pocuval piskanie i ked auto stoji, to ma s.... Normalne jazdim samozrejme zapnuty (aby som si nevypocul teraz prednasky o sebevrahoch). Kazdopadne si myslim, ze pipnutie 5x by uplne stacilo a potom nech si kazdy robi, co chce. A SAMOZREJME: KED AUTO STOJI, NEPIPAT PROSIM!!! NIKDY!

zello:
Ked uz maju tak premakane zamykanie dveri, preco nam automaticky nezatvaraju i okna ? Cez okno sa toho da ukradnut :(

S tymi stanicami to je pravda, preladi samozrejme vsetky, ktore prave nepocuvam a ktore maju tu smolu, ze na ich frekvencii je v tej oblasti ine radio :oops:
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Garanční prohlídky, servis“