Výměna žárovky v popelníku

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Destinka
Příspěvky: 1
Registrován: 15 říj 2008, 21:56

Výměna žárovky v popelníku

Příspěvek od Destinka »

Před časem mi přestala svítit žárovka u popelníku. Poradí někdo jak ji vyměnit? V manuálu nic.
Slyšela jsem, že bude potřeba sundat celou palubku :shock: . Doufám, že to jde i jinak.
Děkuju za pomoc naneštěstí jsem pořád ještě kuřák.
:(
Reklama
 

Uživatelský avatar
lazyl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 pro 2007, 23:54
Bydliště: Ostravsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žárovky v popelníku

Příspěvek od lazyl »

Nazdárek, nejsem si už jistý, ale zdá se mi, že se tam dostaneš když rozebereš ten středový panel s ovládáním ventilace atd. ale je třeba dávat pozor na hadičky od ventilace a ovládání větrání. Kdysi jsem to rozdělával, ale přesně si to už nepamatuju. Tak jestli kecám, tak se omlouvám.
lazyl Accent 1997 GLS 1,3 55KW 5-ti dveř
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Výměna žárovky v popelníku

Příspěvek od Rybář »

Doufám, že máš Accenta I.generace, platí to pro něj, jak je to u druhé generace nevím. Výměna žárovky v popelníku je úplně snadná.....Když popelník vyndáš ze středového panelu, tak tam najdeš dva šroubky, které musíš odmontovat. Pak už stačí akorát tahem k sobě středový panel vytáhnout (nepůjde vyjmout úplně, kvůli hadicím od ventilace, ale to nevadí, protože k téhle žárovce u popelníku se už dostaneš, teda pokud si to dobře pamatuju :roll: ). Žárovka je umístěná nahoře na té kovové desce...... Když si nebudeš vědět rady, tak se ozvi...
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Výměna žárovky v popelníku

Příspěvek od Jirka »

Rybář píše:Doufám, že máš Accenta I.generace, platí to pro něj, jak je to u druhé generace nevím. Výměna žárovky v popelníku je úplně snadná.....Když popelník vyndáš ze středového panelu, tak tam najdeš dva šroubky, které musíš odmontovat. Pak už stačí akorát tahem k sobě středový panel vytáhnout (nepůjde vyjmout úplně, kvůli hadicím od ventilace, ale to nevadí, protože k téhle žárovce u popelníku se už dostaneš, teda pokud si to dobře pamatuju :roll: ). Žárovka je umístěná nahoře na té kovové desce...... Když si nebudeš vědět rady, tak se ozvi...
Pozor jestli chceš vyndat středový panel a to budeš muset, tak musíš vyndat radio a tam jsou po stranách a nahoře dohromady 4 úchytky. Ty musíš dozadu stáhnout a až to zas budeš vracet, tak to navlíkneš na panel a zacvakne se to samo.
Vyndej i rámeček a pořádně se podívej, resp. třeba posviť baterkou. Nedají se sehnat, ztratíš je jen jednou. Jestli je tam ještě vůbec máš.

Ale neboj se toho, nejvíc času zabere naladit a nastavit zpátky radio :D
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“