jedny klíče a alarm

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ivino77
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 led 2008, 21:02

jedny klíče a alarm

Příspěvek od ivino77 »

Zdravím Matrixáky, mám takovej dotaz, vlastním Matrixe s alarmem originál a jenom jedny klíče a jednu dálku k alarmu.Nakolik je pořízení nové dálky sakra drahá záležitost, avšak jedny klíče taky nic moc, co udělat. Dá se nějak odblokovat alarm bez DO? Jenom klíčem? Skoušel jsem zaalarmovaný auto otevřít klíčem, spustil se alarm a auto nešlo nastartovat až když jsem ho vypnul dálkou. Takže jenom rezervní klíč mi nepomúže. Dá se dokoupit dálka neoriginální? Poraďte kluci něco. V manuálu nic ohledně alarmu nemám, návod ani odblokaci, prostě nic.
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od tatchwud »

ivino77 píše:Zdravím Matrixáky, mám takovej dotaz, vlastním Matrixe s alarmem originál a jenom jedny klíče a jednu dálku k alarmu.Nakolik je pořízení nové dálky sakra drahá záležitost, avšak jedny klíče taky nic moc, co udělat. Dá se nějak odblokovat alarm bez DO? Jenom klíčem? Skoušel jsem zaalarmovaný auto otevřít klíčem, spustil se alarm a auto nešlo nastartovat až když jsem ho vypnul dálkou. Takže jenom rezervní klíč mi nepomúže. Dá se dokoupit dálka neoriginální? Poraďte kluci něco. V manuálu nic ohledně alarmu nemám, návod ani odblokaci, prostě nic.
No, na i30 to mám obdobné,1 + 1.Také přemýšlím co s tím.Dálka na i30 stojí snad prý kolem 6 tis.Nevím teda co s tím,když se dálka rozbije a bude to zablokované..... :roll:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
ivino77
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 led 2008, 21:02

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od ivino77 »

kluci neporadíte nic? please, aspoň něco o origo alarmu, o možnosti neorigo dálky k němu
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od Vita »

Origo ovladani dela Bosh ...
Podle me se to neda nahradit, proto je to tak drahy ....
Ale dokoupit se da ....

Ale kdyz sezenes nejaky starsi (treba z rozbityho auta) tak se da dohrat do ridici jednotky ....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
postai
*
Příspěvky: 26
Registrován: 08 lis 2008, 18:40
Bydliště: Lišany

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od postai »

:-k Hoši poraďte už mě dožírá centrál který vlastně není centrálem co jsem měl WV nebo Seata standartně se to všecko odmykalo u řidiče a u spolujezdce ,prostě všecky dveře najednou a bylo to navíc to mělo vystouplý zámky a člověk se nemusel bát že poškrábe dveře,když se netrefí.ale tady u Matrixe asi šetřili a všecky dveře jdou jen od řidiče a u spolujezce je to jen na ty jeho dveře tak to je tak okradený,nehledě k tomu že když přijdu k autu potmě tak jak pitomec hledám prstem ve tmě dírku ,abych si nepoškrábal tím klíčem co je ostrej jak kudla lak.Řeším dálku ale nemám s tím zkušenost,našel jsem na netu tohle ,http://www.levnealarmy.cz/eshop/dalkova ... &id_page=1
podle všeho tomu rozuměj . Máte někdo zkušenosti s neorigo dálkou?? Autu je teprve rok a nerad bych si na něm něco poku...však víte. #-o
vosa1104
Příspěvky: 1
Registrován: 03 bře 2013, 16:52
Bydliště: Beroun

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od vosa1104 »

Zdravím vás všechny, já mám též s tímto obdobný problém, mám jeden klíč avedle ovládání centrálu s alarmem. Samozřejmě ovládání alarmu je buď vymačkané, nebo odchází baterka, takže dostat se do auta bývá někdy problém. Nemáte někdo zkušenosti s tím,kdybych v ovladači alarmu vyměnil baterku, jestli bude i nadále fungovat, nebo jestli se to musí spolu nějak napárovat??? mam Matrixe, 1,5 CRDi, 2003. Pokud někdo zná odpověď, předem děkuji...... Mohu samozřejmě koupit nové ovládání, ale jsou to min. 3 000,-Kč a k tomu odstavit auto do servisu....... [-X
dušan Obecajčík
Příspěvky: 9
Registrován: 08 pro 2010, 22:15

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od dušan Obecajčík »

Ja som vymieňal baterku v ovladači a v pohode normalne to funguje bez problémou. Len treba staru vybrať a hneď vložiť druhu mám Matrix 1,6 benzin 2004
Uživatelský avatar
ross07
**
Příspěvky: 127
Registrován: 22 úno 2008, 09:00
Bydliště: PCE (CZ)

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od ross07 »

Taky jsem měnil už baterii v ovladači :hyu: (Matrix 1.6 2004) Začínalo se to ovládat nějak hůř, ale na konec to baterii nebylo. Vyměnil jsem ji jen preventivně. Musel jsem na gumová tlačítka dost tlačit a chvilku držet, aby ovladač zareagoval na povel. Ono to je vidět i na kontrolní led-ce ovladače. Nakonec jsem to znova kuchnul a opatrně (pár kapek) do mikrospínačů ovladače nakapal čistý lih a čistič kontaktů ze spreje a lehce malým šroubováčkem pomačkal a znova nakapal. Otřel přebytek kapaliny . Opatrně jen do spínaču. Kapal jsem na vrchní plastové kolíčky mikrospínače a mačkáním jsem se snažil dostat čistící kapalinu do vnitřku spínače. Taky jsem se divil, když jsem ovladač rozebral, že na mikrospínačích byla vrstvička něčeho mastného. Vypadalo to jak bílá vazelína, že by výrobce tam dával něco na mazání. :shock: Jinak ovladač byl uvnitř čistý. Je celkem pěkně utěsněn těsněním. Čištění jsem dělal někdy v listopadu a držíto. Stačí ťuk a ovladač reaguje krásně. :D/ Kdybych se o to nepokusil tak jsem už asi spínače a gumu nad nimi rozdrtil. Prototože jak se říká když to nejde silou, tak to půjde větší silou... :lol: Je vidět při stisku tlačítka, že ovladač vysílá (bliká) déle než před vyčištěním. Asi to nebyl pořádný kontakt na pořádný inpulz pro vysílač. Kdo si na to netroufne, tak ať se v tom raději nehrabe. Destička ovladače je velmi tenká tak aby na to někdo nešel silou. Chce to cit! Jinak baterie co tam byla původní byla celkem OK. Je tam CR2032. Klasická 3V do MB počítačů.
Nyní: Hyundai Matrix 1.6/103HP , r.v. 2004...jezdí...,
Bylo:
Opel Astra F 1.6/75HP 3dv, r.v. 1998, stále jezdí :-)
Fiat UNO 1.5/75HP, r.v. 1986, asi ve šrotu
Petrove
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2011, 22:50

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od Petrove »

Petrove
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2011, 22:50

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od Petrove »

ivino77
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 led 2008, 21:02

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od ivino77 »

ale to jen oprava, na tom odkazu
Petrove
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2011, 22:50

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od Petrove »

Stupeň zabezpečení vozu je možno deaktivovat pouze dálkovým ovladačem centrálního zamykání vozu. Pokud nemáte ovladač k dispozici, je nezbytné provézt následující kroky:

1. Otevřete dveře pomocí klíče. V takovém případě bude alarm aktivován.
2. Zasuňte klíč do zapalování a otočte jím do polohy "ON".
3. Vyčkejte 30 sekund.

Jakmile dokončíte výše uvedené kroky, bude systém alarmu deaktivován.
Toto je z knihy manuálu pro Matrixe.

Teď připojuji můj postup opravy dálkového ovladače:
mikrospínače jdou nahradit mikrospínači ze staré telefonu nokie 5110 pod názvem on/off jeden stojí 4,-Kč mikropájkou připájet, pokud ovladač i přes to nefunguje, vyndat z obalu základovou destičku, vložit do trouby, troubu nadstavit na 225 stupňů teploty (bod teploty tání cínu je 230 a malinko výš) a při 225 stupních :D/ (pečeme po dobu 7 minut ve vyrovnané poloze =D> ). Po 7 minutách vypneme a otevřeme troubu, necháme vychladnout a veškeré mikrotrhliny se nám tímto procesem opět zacínují do původního funkčního stavu. Osobně vyzkoušeno, plně funkční bez dalších problémů. Pokud dálkové ovládání i přes tyto dva zásahy je nefunkční, bude chyba v nějakém (brouku na tišťáku, oprava na výše uvedeném odkazu). Zní to divně, že pečeme dálkový ovladač, ale pomáhá to. Převážná většina problému dálkového ovladače se nachází ve vymačkaných mikrospínačích, které lze do 10-ti korun koupit a při troše šikovnosti si sám vyměnit.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od alarm »

čiste teoreticky:
elektronika má zabudovaný prijímač dialkového ovládania.(predpokladám)
ak prijme signál, z velkou pravdepodobnosťou zopne nejaký výstup, ktorý oznámi elektronike, že môže povoliť štart a odopne alarm.
Takže, ak by niekto vedel zistiť, kde v riadiacej elktronike je prijímač a čo spína, tak z hocijakým trojkanálovým ovládačom sa dá paralelne pripojiť a používať ho. Je to len teoria, pretože máme ovládače (vo firme) ktorá majú na výstupe číselne a algebrický výstup, ktorý sa dá odchytiť, napr 01kmr25jhg56, a pokial elektronika spracováva tento konkrétny rad, tak to takto urobiť nejde....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Petrove
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2011, 22:50

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od Petrove »

On stačí i starej dálkovej universální ovladač Toptel 1 ten umí najít signál. Uložíme do paměti ovladače a vesele můžeme používat. Nic nového ve světě zabezpečení.
ivino77
*
Příspěvky: 21
Registrován: 10 led 2008, 21:02

Re: jedny klíče a alarm

Příspěvek od ivino77 »

Nikto s konkrétnou radou, buď oprava starého alebo nejaký Toptel 1, ktorý ani Google nepozná. Dotaz je jasný: Potrebujem k Matrixovi ďalší DO (alarm a centrál). Ide to aj bez originál dialkového z Hyundaju? Ak áno ako.
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“