Jaký benzín

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
berapa
*
Příspěvky: 16
Registrován: 21 črc 2008, 22:49

Jaký benzín

Příspěvek od berapa »

Ahoj mám dotaz mám accenta a jezdí na natural 95 změní se nějak jízdní vlastnosti nebo spotřeba když tam natankuju natural 98? Máte s tím nekdo zkusenosti? :) Co si myslíte o palivu V-power? :) díky za odpověď :)
Reklama
 

super.soso
**
Příspěvky: 278
Registrován: 27 čer 2007, 14:10
Bydliště: Bratislava

Re: Jaký benzín

Příspěvek od super.soso »

Ja osobne som jazdil asi 2roky v kuse na V-Power, auto malo dobry chod a mimo mesto som mal spotrebu nizsiu o 0,3lit/100km,ci to cisti motor ako pisu sa da tazko povedat. Nemal som ho rozobraty :D . Teraz jazdim na rakusky benzin, najcastejsie Avanti(Super 95) alebo Jet(super 95) obacas Esso alebo Shell. Lepsie mi to taha na rakusky benzin. Ked som natankoval 98 tak auto bolo take normalne ako pri 95 ale mal som nizsiu spotrebu. V poslednej dobe mam ten problem ze ked mi to taha lepsie,tak ma to zvadza ist rychlo. Preto ta spotreba je dakedy vyssia ako na slovensky. Inac medzi N95 a V-Power je taky maly rozviel, ze to zatie peniaze nestoji(cca 2sk),aj ked som to bral 2roky. Stal som sa obetou reklamy.
Hyundai Accent 1.5 12V 88HP r.v. 9/1997
Uživatelský avatar
Patrick
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 říj 2008, 22:43
Bydliště: Kosice-Saca (SR)

Re: Jaký benzín

Příspěvek od Patrick »

neviem.. ci v tom je nejaky zasadny rozdiel..vzdy jazdim na 95 natural.. ale myslim ze ani ee..mozno keby si si tam supol nejaky 160 oktanovy benzin:D speci na rally to by bolo citit.. skor by som si dal nove sviecky vzduch filter(popr nejaky sport.) a mas este lepsi vysledok :))
Hyundai Accent 1,3 12V
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký benzín

Příspěvek od Tringi »

Co se týče oktanů tak užitečný článek je tady: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006021903
Sice jsem to nezkoušel na Accentovi, ale na Coupé, nicméně jsem provedl nějaké měření s OMV Carrera 100, tak zkus mrknout na tohle téma: OMV Carrera 100.
Ve zkratce, díky víceoktanovému palivo můžu jezdit mnohem živěji za stejné peníze, spotřeba je o ~0.5l nižší, ale subjektivně ti to prostě nedá jezdit jako předtím a víc na to šlapeš :P
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“