Spolupráce iPOD a i30

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
rexgremlin
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 říj 2008, 20:41
Kontaktovat uživatele:

Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od rexgremlin »

U modelu i30 mne coby velkého audiofila hned od začátku zaujalo avizované "media centrum" se vstupy AUX, USB a dokonce iPOD.
Ti z Vás, kteří jste majiteli iPOdu, víte, že tento mp3 přehravač ukládá přes rozhraní iTUNES velmi zvláštním způsobem hudbu na svůj disk do nesmyslných adresářů pod nic neříkajícími názvy a uživatel se tak ve své hudební knihovně orientuje jen pomocí mp3 tagů, které u každého souboru definují album, název skladby, žánr, atd.

Právě proto mě napadla otázky: Jak si s tímhle poradí i30, ktery na USB zarizeni pristupuje jako na pevne disky a ovladani pres volant/autoradio umoznuje "pouze" pohyb mezi adresari a soubory?

Dnes rano jsem iPOD naplnil pres iTUNES tremi alby radne oznacenych mp3 souboru ...zapojil iPOD do iPOD zdirky ...a ouha - auto skutecne nepoznalo alba/umelce ci nazvy skladeb, ale nabidlo mi jen vyse zminene nesmyslne a hlavne pomichane nazvy souboru v adresarove strukture iPODu...

Pripominam, ze pouzivam prilozeny iPOD kabel pro synchronizaci, zadny specialni kabel od Hyundai...nevim jestli tohle neni problem:))

Mate nekdo podobne fatalni zkusenost? Ohlasovana iPOD podpora je v teto podobe absolutne nepouzitelna - i30ka ani nenasla pres iTUNES vytvoreny playlist s vybranymi skladbami....
Mazda 6 Sport Combi CD140 2.0D TE PLUS, Indigo Blue, 04/2008
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od Mexican »

rexgremlin OT ale tebe po kupe i30 este ostali bubaky aj na iPOD?? no cece, klobuk dole :lol:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
rexgremlin
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 říj 2008, 20:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od rexgremlin »

Mexican píše:rexgremlin OT ale tebe po kupe i30 este ostali bubaky aj na iPOD?? no cece, klobuk dole :lol:
Jeste stale mohu odstoupit od kupni smlouvy:-)) Ted jsem totiz zjistil, ze zakopany pes bude nejspis v tom, ze nemam ten special HYUNDAI kabel za 2 litry:-))
Mazda 6 Sport Combi CD140 2.0D TE PLUS, Indigo Blue, 04/2008
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od tatchwud »

rexgremlin píše:U modelu i30 mne coby velkého audiofila hned od začátku zaujalo avizované "media centrum" se vstupy AUX, USB a dokonce iPOD.
Ti z Vás, kteří jste majiteli iPOdu, víte, že tento mp3 přehravač ukládá přes rozhraní iTUNES velmi zvláštním způsobem hudbu na svůj disk do nesmyslných adresářů pod nic neříkajícími názvy a uživatel se tak ve své hudební knihovně orientuje jen pomocí mp3 tagů, které u každého souboru definují album, název skladby, žánr, atd.

Právě proto mě napadla otázky: Jak si s tímhle poradí i30, ktery na USB zarizeni pristupuje jako na pevne disky a ovladani pres volant/autoradio umoznuje "pouze" pohyb mezi adresari a soubory?

Dnes rano jsem iPOD naplnil pres iTUNES tremi alby radne oznacenych mp3 souboru ...zapojil iPOD do iPOD zdirky ...a ouha - auto skutecne nepoznalo alba/umelce ci nazvy skladeb, ale nabidlo mi jen vyse zminene nesmyslne a hlavne pomichane nazvy souboru v adresarove strukture iPODu...

Pripominam, ze pouzivam prilozeny iPOD kabel pro synchronizaci, zadny specialni kabel od Hyundai...nevim jestli tohle neni problem:))

Mate nekdo podobne fatalni zkusenost? Ohlasovana iPOD podpora je v teto podobe absolutne nepouzitelna - i30ka ani nenasla pres iTUNES vytvoreny playlist s vybranymi skladbami....

Ipod vyhoď,je to zařízení na 2 byliny. Vrazil jsem tam 4G Corsara flash zaplněného muzikou a řeknu ti, to nemá chybu. Mám ho tam stále a pěkně si to užívám.Jen id tagy to nečte s háčkama,ale protože mám všechny mp3 bez háčků a čárek,nemám co řešit. :lol:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
rexgremlin
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 říj 2008, 20:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od rexgremlin »

tatchwud píše:
rexgremlin píše:U modelu i30 mne coby velkého audiofila hned od začátku zaujalo avizované "media centrum" se vstupy AUX, USB a dokonce iPOD.
Ti z Vás, kteří jste majiteli iPOdu, víte, že tento mp3 přehravač ukládá přes rozhraní iTUNES velmi zvláštním způsobem hudbu na svůj disk do nesmyslných adresářů pod nic neříkajícími názvy a uživatel se tak ve své hudební knihovně orientuje jen pomocí mp3 tagů, které u každého souboru definují album, název skladby, žánr, atd.

Právě proto mě napadla otázky: Jak si s tímhle poradí i30, ktery na USB zarizeni pristupuje jako na pevne disky a ovladani pres volant/autoradio umoznuje "pouze" pohyb mezi adresari a soubory?

Dnes rano jsem iPOD naplnil pres iTUNES tremi alby radne oznacenych mp3 souboru ...zapojil iPOD do iPOD zdirky ...a ouha - auto skutecne nepoznalo alba/umelce ci nazvy skladeb, ale nabidlo mi jen vyse zminene nesmyslne a hlavne pomichane nazvy souboru v adresarove strukture iPODu...

Pripominam, ze pouzivam prilozeny iPOD kabel pro synchronizaci, zadny specialni kabel od Hyundai...nevim jestli tohle neni problem:))

Mate nekdo podobne fatalni zkusenost? Ohlasovana iPOD podpora je v teto podobe absolutne nepouzitelna - i30ka ani nenasla pres iTUNES vytvoreny playlist s vybranymi skladbami....

Ipod vyhoď,je to zařízení na 2 byliny. Vrazil jsem tam 4G Corsara flash zaplněného muzikou a řeknu ti, to nemá chybu. Mám ho tam stále a pěkně si to užívám.Jen id tagy to nečte s háčkama,ale protože mám všechny mp3 bez háčků a čárek,nemám co řešit. :lol:

tatchwud: To je samozrejme hezke - flasku mam taky a skutecne funguje svižně a bez problémů - to nemohu říct!:) Nicmene mam asi trosku vic hudby nez ty ...a proto mam 160GB iPOD, kde mam veskera potrebna data na cesty (hudba, fotky, videa, dokumenty, aplikace, atd.). Navic mam nadefinovane playlisty (sestavy) a těm ma i30 po spravnem spojeni s iPODem rozumnet (tohle s flashkou nedáš....). Jak si clovek jednou zvykne na zivot s iPODem, skutecne jen tezko jej vyhazuje :-p
Mazda 6 Sport Combi CD140 2.0D TE PLUS, Indigo Blue, 04/2008
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od tatchwud »

rexgremlin píše: tatchwud: To je samozrejme hezke - flasku mam taky a skutecne funguje svižně a bez problémů - to nemohu říct!:) Nicmene mam asi trosku vic hudby nez ty ...a proto mam 160GB iPOD, kde mam veskera potrebna data na cesty (hudba, fotky, videa, dokumenty, aplikace, atd.). Navic mam nadefinovane playlisty (sestavy) a těm ma i30 po spravnem spojeni s iPODem rozumnet (tohle s flashkou nedáš....). Jak si clovek jednou zvykne na zivot s iPODem, skutecne jen tezko jej vyhazuje :-p
Nemyslel jsem rovnou ho vyhodit :lol: . To by bylo věru velmi nerozumné. :lol: .No pokud s sebou vozíš kancelář a rodinný archiv,tak asi ipod jo,ale já myslel jen,že jde o muziku do auta.Koupil jsem včera červenýho 16Gb Corsára,kde mám 3 dvd muziky v mp3 a takové množství muziky nepřehraju do konce dosti dlouho.( 1 DVD má asi 1 100 tracků - čili celkem asi +/- 225 hodin muziky) :wink:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od Dire »

tatchwud: len tak na okraj: bacha na prenosove rychlosti u tak velkych diskov.

mam doma Corsair Voyager 4GB a zapis prebieha rychlostou cca 2.1MB/s (testovane na 540 MB mp3 suborov).
http://obchod.bscom.cz/d12033-corsair-f ... t-sifrovan

a mam i Verbatim Store'n'Go (sice mam 2GB, ale to nehraje roli) a zapis prebieha rychlostou 6.75 GB a pri skoro polovicnej cene Flashdisku:
http://obchod.bscom.cz/d39426-verbatim- ... 4gb-usb2-0

Je dost rozdiel, ci 4GB disk zaplnim za 30 min. alebo za 10 min. Pri disku 16GB nam to dava uz ...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od tatchwud »

Dire píše:tatchwud: len tak na okraj: bacha na prenosove rychlosti u tak velkych diskov.

mam doma Corsair Voyager 4GB a zapis prebieha rychlostou cca 2.1MB/s (testovane na 540 MB mp3 suborov).
http://obchod.bscom.cz/d12033-corsair-f ... t-sifrovan

a mam i Verbatim Store'n'Go (sice mam 2GB, ale to nehraje roli) a zapis prebieha rychlostou 6.75 GB a pri skoro polovicnej cene Flashdisku:
http://obchod.bscom.cz/d39426-verbatim- ... 4gb-usb2-0

Je dost rozdiel, ci 4GB disk zaplnim za 30 min. alebo za 10 min. Pri disku 16GB nam to dava uz ...
Asi ano,trva to ( i když je dle výrobce dosti rychlý - max. čtení 34MB/s, max. zápis 26MB/s) někdy dlouho -

http://corsair.mironet.cz/16gb-corsair- ... t+dp84676/

Mám ale postaráno o muziku v autě a nemusím s sebou vláčet cd. A slovy klasika - A vo vo tom to je. :lol:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od Dire »

tatchwud: tiez som sa nechal nalakat tou 'max' rychlostou a kupil ho synovi. Sebe do auta som nasledne za 170 Kc kupil Verbatim 2GB. Radsej hudbu v aute castejsie striedam, takze mi to staci a dolezita je pre mna prave ta rychlost. Co mam otestovane, tak rychle su este JetFlash disky.

rexgremlink: plne chapem Tvoje potreby, len iPodu by som asi na chut neprisiel :? Preto ma potesilo, ked i z Flashdisku si dokaze i30 vytahat len slozky s hudbou. I ked su slozky vnorene, vytiahne si celkom inteligentne do fiktivneho Rootu kazdu slozku, v ktorej je hudba. A svoj SW, dokumenty atd na Flashke mozem mat tiez :)
Samozrejme sa nemozeme bavit iba o ulozisti dat, iPod toho poskytuje viac...
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od Vita »

to rexgremlin: sam pises, ze jsi pripojil iPOD a videl jsi "jen vyse zminene nesmyslne a hlavne pomichane nazvy souboru v adresarove strukture iPODu" ..... Takze komunikuje .... nikde se nepise o tom, ze ti to srovna logicky, nebo pojmenuje ....
Proste pripojis a muzes si pustit tu muziku ... To je podle me cely .... komfort necekej
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od matysekul »

tatchwud píše:
Dire píše:tatchwud: len tak na okraj: bacha na prenosove rychlosti u tak velkych diskov.

mam doma Corsair Voyager 4GB a zapis prebieha rychlostou cca 2.1MB/s (testovane na 540 MB mp3 suborov).
http://obchod.bscom.cz/d12033-corsair-f ... t-sifrovan

a mam i Verbatim Store'n'Go (sice mam 2GB, ale to nehraje roli) a zapis prebieha rychlostou 6.75 GB a pri skoro polovicnej cene Flashdisku:
http://obchod.bscom.cz/d39426-verbatim- ... 4gb-usb2-0

Je dost rozdiel, ci 4GB disk zaplnim za 30 min. alebo za 10 min. Pri disku 16GB nam to dava uz ...
Asi ano,trva to ( i když je dle výrobce dosti rychlý - max. čtení 34MB/s, max. zápis 26MB/s) někdy dlouho -

http://corsair.mironet.cz/16gb-corsair- ... t+dp84676/

Mám ale postaráno o muziku v autě a nemusím s sebou vláčet cd. A slovy klasika - A vo vo tom to je. :lol:
Mám tyhle corsairy,ale starší a tam rychlost více či méně odpovídá.Poslední dobou asi začali šetřit a disky o stejné velikosti jsou o dost pomalejší.Toto konstatování mám od více uživatelů.Proto hledám jinou značku,která není zparchantělá. Jinak pro info,můj první Corsair flash voyager 256mb jsem kupoval za 930 kč a to byl tenkrát za nejnižší cenu na trhu :lol: :twisted:

EDIT: Teď jsem si všiml
6.75 GB a pri skoro polovicnej cene Flashdisku
,není to trochu divočina? Nemyslel jsi MB/s.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od Dire »

Jasne, samozrejme 6.75 MB. I ked 'GB' - to by bola spica :D
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
Uživatelský avatar
rexgremlin
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 říj 2008, 20:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od rexgremlin »

Vita píše:to rexgremlin: sam pises, ze jsi pripojil iPOD a videl jsi "jen vyse zminene nesmyslne a hlavne pomichane nazvy souboru v adresarove strukture iPODu" ..... Takze komunikuje .... nikde se nepise o tom, ze ti to srovna logicky, nebo pojmenuje ....
Proste pripojis a muzes si pustit tu muziku ... To je podle me cely .... komfort necekej
Vito, pokud by to melo byt takhle, nekupoval bych si iPod. Ono tedy neni nic spatneho na tom co pises - cili spokojit se se zarizenim, ktere se chova jako obycejne MASS STORAGE DEVICE - flashka / usb klic/ mobil pres kabel -treba moje SE K800i)...zkratka spojeni pres USB kabel a navigace primo adresarovou strukturou a cteni jednotlivych souboru.

S iPodem to jde ale mnohem lip a proto jsem to chtel vyzkouset.. Vcera jsem nasel link, ktery potvrzuje moji domnenku - HYUNDAI skutecne fandi molochu od APPLE a vyrabi specialni iPod FULL CONTROL kábl: http://www.hyundai-forums.com/t23457-i3 ... -cable.htm. Ve zkratce - kabel umozni autu "rozumnět" iPodu, nacitat jednotliva alba, playlisty apod... Kabel jsem sehnal v brnenskem AUTOSTYLu za 1300 s DPH, objednano:)
Mazda 6 Sport Combi CD140 2.0D TE PLUS, Indigo Blue, 04/2008
Uživatelský avatar
tatchwud
***
Příspěvky: 939
Registrován: 05 črc 2008, 23:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od tatchwud »

rexgremlin píše:
Vita píše:to rexgremlin: sam pises, ze jsi pripojil iPOD a videl jsi "jen vyse zminene nesmyslne a hlavne pomichane nazvy souboru v adresarove strukture iPODu" ..... Takze komunikuje .... nikde se nepise o tom, ze ti to srovna logicky, nebo pojmenuje ....
Proste pripojis a muzes si pustit tu muziku ... To je podle me cely .... komfort necekej
Vito, pokud by to melo byt takhle, nekupoval bych si iPod. Ono tedy neni nic spatneho na tom co pises - cili spokojit se se zarizenim, ktere se chova jako obycejne MASS STORAGE DEVICE - flashka / usb klic/ mobil pres kabel -treba moje SE K800i)...zkratka spojeni pres USB kabel a navigace primo adresarovou strukturou a cteni jednotlivych souboru.

S iPodem to jde ale mnohem lip a proto jsem to chtel vyzkouset.. Vcera jsem nasel link, ktery potvrzuje moji domnenku - HYUNDAI skutecne fandi molochu od APPLE a vyrabi specialni iPod FULL CONTROL kábl: http://www.hyundai-forums.com/t23457-i3 ... -cable.htm. Ve zkratce - kabel umozni autu "rozumnět" iPodu, nacitat jednotliva alba, playlisty apod... Kabel jsem sehnal v brnenskem AUTOSTYLu za 1300 s DPH, objednano:)

Nemaje IPODA a nerozuměje tomu,proč bych si měl kupovat kabel k ipodu za tisíce korun,prosím o osvětlení,proč tam dáváte věc,která stejně udělá - co se týče přehrávání mp3 - obdobnou službu jako kterýkoliv flashdisk za stokoruny? To jen kvůlivá playlistu? Vždyť si můžu nasypat do různých adresářů mp3 jak se mě zachce a udělá to stejnou službu. Není ti s tím ipodem nějako více pracnější a složitější? :roll:
i30, Champaigne Silver, style, 1.6,benzín, 09/2008
old - Š-Felicia 1,3 MPi,10/2000
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolupráce iPOD a i30

Příspěvek od vlado1979 »

tatchwud píše:
rexgremlin píše:
Vita píše:to rexgremlin: sam pises, ze jsi pripojil iPOD a videl jsi "jen vyse zminene nesmyslne a hlavne pomichane nazvy souboru v adresarove strukture iPODu" ..... Takze komunikuje .... nikde se nepise o tom, ze ti to srovna logicky, nebo pojmenuje ....
Proste pripojis a muzes si pustit tu muziku ... To je podle me cely .... komfort necekej
Vito, pokud by to melo byt takhle, nekupoval bych si iPod. Ono tedy neni nic spatneho na tom co pises - cili spokojit se se zarizenim, ktere se chova jako obycejne MASS STORAGE DEVICE - flashka / usb klic/ mobil pres kabel -treba moje SE K800i)...zkratka spojeni pres USB kabel a navigace primo adresarovou strukturou a cteni jednotlivych souboru.

S iPodem to jde ale mnohem lip a proto jsem to chtel vyzkouset.. Vcera jsem nasel link, ktery potvrzuje moji domnenku - HYUNDAI skutecne fandi molochu od APPLE a vyrabi specialni iPod FULL CONTROL kábl: http://www.hyundai-forums.com/t23457-i3 ... -cable.htm. Ve zkratce - kabel umozni autu "rozumnět" iPodu, nacitat jednotliva alba, playlisty apod... Kabel jsem sehnal v brnenskem AUTOSTYLu za 1300 s DPH, objednano:)
Nemaje IPODA a nerozuměje tomu,proč bych si měl kupovat kabel k ipodu za tisíce korun,prosím o osvětlení,proč tam dáváte věc,která stejně udělá - co se týče přehrávání mp3 - obdobnou službu jako kterýkoliv flashdisk za stokoruny? To jen kvůlivá playlistu? Vždyť si můžu nasypat do různých adresářů mp3 jak se mě zachce a udělá to stejnou službu. Není ti s tím ipodem nějako více pracnější a složitější? :roll:
Kašli na nejaký ipod, máš predsa mp3, tak o čom je táto diskusia ?
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“