Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
Dettektorr
*
Příspěvky: 28
Registrován: 17 říj 2008, 09:07

Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od Dettektorr »

Ahoj,

prosím zkušenější o radu. Rád bych vyměnil všechny sériové repra za trochu kvalitnější kousky. Můžete mi prosím někdo poradit jak oddělat mřížky kryjící repro vpředu, ve sloupcích a vzadu? Pokud byste snad byli ochotní mi prozradit i rozměry repráků, tak budu jedině rád. Moc díky všem, kteří chápou, že nejsem vševěd.

PS: rádio je SONY CDX-F7750s. DIN výkon 4 x 27W a max 4 x 52W vše při 4 ohmech. Sériovky nevydržej docela hustej basovej nářez a obávám se, že ani výšky nestíhají. Typ ne repro bych uvítal :D

Díky ještě jednou.
Reklama
 

Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od laxo18 »

v predu su repraky o velkosti 16,5cm vzadu su ovaly 6x9 tie mriezky by som urcite stadial nedaval prec potom by to vypadalo iba otrasne ja mam v predu sinus live vzadu mam este stale origo repro ale tiez neskorsie planujem vymenit za nieco lebsie
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od dantasik »

Ja teda nevim, ja mel puvodne taky choutky vymenit nejdriv repro, ale nejdriv sem vymenil sony xloda .)kterej hral fakt otresne oproti Pioneeru. Ted tam mam DEH-5900 a stim to hraje fakt dobre, nerikam ze je to pak pouzitelne jako pojizdna diskoteka ale na dost hlasitej poslech uvnitr vozu staci :)Hlavne je to opravdu prijemny poslech. To stejne sonata, po vymene te origo mrchy, za AVIC-D3 coz je totozna rada i rok vyroby to hraje uplne jinak. Takze ja si myslim ze nejdriv je lepsi koupit radio :)Me stalo 5000Kc :)Ale jsem fakt spokojenej
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od laxo18 »

pioneera mame v sonate hra to fakt krasne s tymi origos repro podla mna coupe je slabsie vytlmene ako sonata tak to asi aj preto to hra lebsie uz som si kupil penovu vypln na dvere tak ked budem mat trosku casu tak sa pustim aj do toho
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od Hardcam »

Dan ma pravdu....Sony vs. ostatni znacky jsme tu probirali...vyzkousel jsem desitky radii, dnes jsem dal do Getze Clariona z Elantry (mimochodem dovozcem davane radio do novych Hacek) a zvuk spickovej. Do Ely jsem koupil SONY (podotykam vyssi tridu a napoled jsem mel SONY pred rokem) a zrejme zase poslu pryc, furt je to divny, tupy.Za sebe doporucuju Clarion, Pioneer, Alpine...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

V Basysu (dováží do ČR Pioneer) mají takové interní heslo: Kdo má Sony, hned ho mění! :lol: Mám s tím tutéž zkušenost, nejlíp mi v HYUNDAIích hrály právě PIONEERy :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od Borek »

Nevím,co cpou za repra do kupátek teď po faceliftu,ale naše typy měly repra od Infinity,takže žádný šmejd,spíše naopak.Jsem stejného názoru jako Dantasík,dost záleží na radiu,ale repráky jsou v Tiburonu velice slušné.Samozřejmě nelze čekat,že vyrazí okna na basech-to si musíš stejně jako u jiných aut koupit bednu do kufru.
V sobotu jsme se domluvili a setkali s Rastym v HK.Ten si udělal bassbednu skoro přes celý kufr a teď má strach,že mu ten dusot vytlačí okna. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od Vita »

Borek píše:Nevím,co cpou za repra do kupátek teď po faceliftu,ale naše typy měly repra od Infinity,takže žádný šmejd,spíše naopak.Jsem stejného názoru jako Dantasík,dost záleží na radiu,ale repráky jsou v Tiburonu velice slušné.Samozřejmě nelze čekat,že vyrazí okna na basech-to si musíš stejně jako u jiných aut koupit bednu do kufru.
V sobotu jsme se domluvili a setkali s Rastym v HK.Ten si udělal bassbednu skoro přes celý kufr a teď má strach,že mu ten dusot vytlačí okna. :lol:
Presne jak pises ... dal jsem tam docela dobry radio a repraky hrajou opavdu pekne ....
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od Borek »

Nezkoušel jsi v Tiburonu ten basáček,co jsi měl v Lantře(ukazoval jsi mě ho na srazu ve Smraďavce).Byla to taková skladná krabička,ale nevím,jestli by se vůbec vešel pod sedadlo řidiče.Není pod ní moc místa(člověk pomalu sedí na silnici :lol: )a asi by mu nedělalo moc dobře teplo/zima z výdechů klimatizace pod sedadly. :mrgreen: Do kufru se mě nechce nic dávat a hlavně tahat "kábl"od plusu z motoru.Proto se ptám,jestli jsi ho nezkoušel přehodit,když ho máš doma. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od Tringi »

Taky jsem více než spokojený s originálními reproduktory. V autě, to je jediné místo, kde poznám nekvalitu MP3 skladeb na 160 kbps (a méně, fuj) od těch zakódovaných ve vyšších (192, nejlépe 320) kbps. A možná kdybych vyměnil to originální Hyundai rádio za něco lepšího, užíval bych si tu hudbu ještě mnohem víc. Jak vás tady tak čtu, tak to asi brzy udělám :P
Na US, UK i dalších webech od Hyundaie píšou že jsou Infinity i pro model 2007/8, ale na hyundai.cz nic takového není, i když pokud si dobře pamatuju, nic takového tam nebylo ani pro staší modely. Subáček by tomu taky určitě prospěl, ale mám strach kam s ním, protože už jsem občas vozím i větší náklady (6 lidí a pes, 4 lidi a výbava na hory, zimní pneu a plechové disky, atp.).
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od dantasik »

6lidi do coupe? :)Vrazda :)Uz 4lidi do coupe je vrazda :)
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od black_sheep »

to ja mam panove rekord, se kterym se moc nechlubim.. ale byl to takovy pokus asi 2km.. devet (nebo osm ted si nejsu jisty) lidi ve scoupe... :P :oops: :D
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od mirpie »

asi před 7lety, kdy jsem ještě jezdil na renaultu, jsme s kámošem vzali tehdy jeho Fáčko z roku 1990 v tuningové tmavě zelené barvě, na zadním blatníku bílá šachovnice (ta přidala tak 10km/h), na plechách s pneu šířky 165 (malej odpor, tedy + 20km/h) radio Sony a velké nálepky po celém autě s textem "NO FEAR" (pro uklidnění všech účastníků). Naskládali jsme se tam 6lidí a do kufru dospělej vlčák (kufr bez tapecu, aby mohl čučet zadním oknem) a v zimě jsme jak banda kreténů objížděli večer Nový Město na Moravě. Fáčko mělo mírně sežranou spojku a při tom naložení ta spojka ještě asi 10s dobíhala při přeřazení a již puštěném spojkovém pedálu. Z recese jsme měřili i zrychlení 0-100km/h, Faval karburator 44kW, 6kretenu, pes a sežraná spojka. Při tomto obsazení tuším něco kolem 25s, pak prázdnej faval (jen s řidičem) asi 14s (spojka už celkem i zabírala).
Toď moje mladé léta a ted jen nevěřícně kroutim hlavou, jaký hovadiny jsme dělali.
V coupé podobné zkušenosti nemám a ani mít nehodlám.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Dettektorr
*
Příspěvky: 28
Registrován: 17 říj 2008, 09:07

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od Dettektorr »

Problém je ten, že rádio hraje víc než dobře, ale repro ho prostě nestíhá. V podstatě jsem ztjistil, že nepotřebuju woofer, rádio je schopný přes repra hrát tak, že mi i při malý hlasitosti brní nohy. A právě díky tomuhle je nutný vyměnit origo bedny, ty prostě ty basy neutáhnou, obávám se, že je brzo odpálim.

PS: nechci odstranit mřížky, ale pouze vyměnit repro a nevim jak se za ty mřížky dostat.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hudba - Coupé FX r.v. 2006

Příspěvek od Hardcam »

U zadneho Hyundaie co jsem mel nesly sundat jen krytky, ale vzdycky celej tapec, montaz je uz pak jednoducha.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „COUPE“