Hluk zadních brzd

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Andrews
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 úno 2006, 10:57
Bydliště: HK

Hluk zadních brzd

Příspěvek od Andrews »

Accent 2002/1.5CRDi/50tKm
Uz od začátku mě trápí hluk ze zadních brzd a projevuje se to takto. Téměř vždy když zaprší, ale hlavně jaro/podzim se pri brždění ozývá drhnutí ze zadních bubnů. Moje doměnka rezne to. První návštěva servisu vyčištění chvili ok. Za cca měsíc znovu. Servis, objednávka nových bubnů výměna. Vydrželo přes léto. Podzim zase. Servis čištění atd.... hluk hroznej jak když smirkujete kov. Ted když už mi skončina garančka z nich vypadlo že toto se objevuje nejvíce u Getze a Accentu, ale jak u kterejch. Někde za pět let nic jinde se toho nemůžou zbavit. Ale prej teď začali vyměňovat nějaký pružinky u Getzu a tak to zkusili i u mě u Accenta ..... Zajimavé zkušenosti s tímto problémem. Neobrzdí se to ani po 200km... Když už jo, stačí stát cca 15min a je to tam znovu.... Ale pokud jedu chvili s ručkou tak se toho na cca 30-50km zbavím !? Intenzita brždění nemá vliv. Že by se to nějak projevovalo na brzdný dráze nebo něco podobných to ne...

Nějaká podobná zkušenost, nápad?
Reklama
 

Felotron

Příspěvek od Felotron »

Mam ten samy problem (Accent rv. 12/1999). Staci parkrat zabrzdit a je to v cajku. Ma to najeto 42000, tak nevim. Myslel jsem si, ze byt to mohlo byt v haji oblozeni, ale ono to tak po 2 km zmizi. Jezdim s tim denne, tak se mi nezda, ze by to tak rychle rezlo...ale mozny je vsecko
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no ja to mam taky.. a pri brzdeni uz mi sice neklepe predek ale zadek, mirne.. kdyz jsem to koupil tak klepalo cely auto :lol: :? takze necham vymenit pakny a doufam ze to neni ovalita bubnu, to bych musel menit i ty... ikdyz novy bubny by byli asi krasny, nez ty stary orezly :) ja jsem stejne blazen, takovejch penez v tom topim........
Felotron

Příspěvek od Felotron »

black_sheep píše:no ja to mam taky.. a pri brzdeni uz mi sice neklepe predek ale zadek, mirne.. kdyz jsem to koupil tak klepalo cely auto :lol: :? takze necham vymenit pakny a doufam ze to neni ovalita bubnu, to bych musel menit i ty... ikdyz novy bubny by byli asi krasny, nez ty stary orezly :) ja jsem stejne blazen, takovejch penez v tom topim........
Penize kazi charakter, tak bud hodny auticko, protoze ono ti od nich pomaha ;-)
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Dneska jsem se na to huceni ptal v Autostylu. Je to problem s korozi - prej je to casty...
Uživatelský avatar
Frogian
Příspěvky: 4
Registrován: 20 říj 2005, 17:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Frogian »

Mně to dělalo taky, ale jen v zimě nebo vlhku, leto je v poho, a taky to po pár km zmizí. Vyměnil jsem bubny, obložení - nezabralo.. Tak jsem se s tím smířil.. :?
Accent 2000, 1.3GLS. HYUNDÍCI FOREVER!! :)
Uživatelský avatar
joaquinito_lopez
*
Příspěvky: 35
Registrován: 03 srp 2005, 09:12
Bydliště: Miami
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joaquinito_lopez »

Hola Amigos!
Kluci, presne to mam ,taky, uplne to sami.
btw: vcera jsem mel narozeniny - 100 000 KMS!!!!
Zdravim
Joaquin
Con Hyundai, Hasta La Victoria Siempre!
Dodge Stratus 98 2.4 16 DOHC 150 HP Red Wine
Dřive: Accent 1.3i 12V 2000 Desert Sand
Chevrolet Belair 1955
Pristi rok: Sonata, Tucson, Tiburon !
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

asi mame vsetci rovnaky problemik :D ja som to uz vyriesil a celkom uspesne...ked jazdim pustim si system of a down a to ten hluk prekryva :D ale inak je to kedy ako...raz to robi a raz ne...ta kto sa v tom ma vyznat ci je to pokazene alebo ne :D
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no me to ted zacina dokonce klepat pri silnym brzdeni takze se chystam menit pakny bo i bubny.. nehaze to tak jak kdyz byli v haji kotouce ale neni to dobry..
Diabol
*
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2005, 21:28
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Diabol »

Tak jsem se také stal členem klubu - Hučí to vzadu, baby :lol: :wink:
Zjistil jsem, že pokud ostřeji brzdím, tak se toho zbavím rychleji. Ale když mrzne, tak to tam je a když ne, tak to tam někdy i není :D .

Jinými slovy - zatím to nijak neřeším. :wink:

Tož, ať nám to zvesela hučí, chlapci :lol: :lol: :wink:
Měl jsem Hyundai Accent 1.3 12V, 3dv., r. v. 98-totálka 13. 2. 2006. Je mi ho moc líto :-(.
Od 10. 4. 2006 mám Fiat Punto 55S, 1.1, 5dv., r. v. 96-protiúčet-prosinec 2007-nyní mám Ford Fiesta 1.3, 51 kW, r. v. 04.
ALE otec má Hyundai i30, 1.4i CVVT :-)
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Máme nový autiko a k hluku od brzd přidám jen jeden detail - mám pocit, že zadní podběhy jsou nedostatečně odhlučněné jako takové už z výroby. Přední náprava potom působí jako méně hlučná než zadní. Možná to potom jen umocňuje výsledný dojem při vámi popisovaných potížích.
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

Hanz píše:Máme nový autiko a k hluku od brzd přidám jen jeden detail - mám pocit, že zadní podběhy jsou nedostatečně odhlučněné jako takové už z výroby. Přední náprava potom působí jako méně hlučná než zadní. Možná to potom jen umocňuje výsledný dojem při vámi popisovaných potížích.

to je presne vonco - accent, scoupe maj spatne odhlucneny zadni napravy.. no alespon clovek fakt slysi a citi pres co jede coz se pri ostrejsi jizde hodi :lol:
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Takže black sheep souhlasí?! Napadá mě - je to opravdu takový problém nebo jen dostáváme od autika signál, že je fšecko jak má bejt ? Takovej akustickej kontrola pšítomnosti brzd vzádu, :lol: :lol: )
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Andrews
*
Příspěvky: 39
Registrován: 01 úno 2006, 10:57
Bydliště: HK

Příspěvek od Andrews »

V souvislosti s obecnou hlučností zadní nápravy ze už dlouho zabývám myšleknou něčím vylepit kufr koberec, nějaká spešl hmota.... nějaký zkušenosti nebo typ ?
Accent 2002, 1.5CRDi, 55000km - Sold OUT
Uživatelský avatar
Hanz
****
Příspěvky: 1390
Registrován: 24 pro 2005, 16:11
Bydliště: picava, mladoboleslafsko

Příspěvek od Hanz »

Nebo zkusit schrastit vložku do podběhů ??? :?
Hanz
Huňáč Accent 1,3 12V
Fšecko je časově totálně v řiti...........
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“