Nemuzu nastartovat

Moderátoři: Tringi, black_sheep, Moderátoři

Uživatelský avatar
MadMaxx
**
Příspěvky: 165
Registrován: 25 led 2008, 09:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nemuzu nastartovat

Příspěvek od MadMaxx »

zdarec,
vcera jsem nekolikrat vpohode nastartoval, paxem zastavil a kdyz sem se po hodine snazil to znova nakopnout, tak vubec vubec nic. Ani se neotocil motor. Dokonce ani neslo zamknout auto na dalku, teda snazilo se to, misto piiiiiiiiiiiiiiip to udelalo "pi pi pi pi pi pi", jako kdyz se zasekne deska. Pak prijel kamos a nakopnul me kabelama, ale kdyz sem se rozjizdel, tak to trochu pohasinalo, ale jel jsem dal. Paxem se (asi po 1 km) zastavil na krizovatce, chciplo a vubec nic. Ani to neskytlo, dokonce ani blinkry neblikaly. Ted uz to neslo ani kabelama. Baterka je mesic stara a ma 13,3V... Nenapada prosim nekoho co s tim?

Videl bych to na odtah do Hyundaie :-/
Naposledy upravil(a) MadMaxx dne 26 lis 2008, 15:00, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Sonata 2.0 2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od DEDe »

MadMaxx píše:zdarec,
vcera jsem nekolikrat vpohode nastartoval, paxem zastavil a kdyz sem se po hodine snazil to znova nakopnout, tak vubec vubec nic. Ani se neotocil motor. Dokonce ani neslo zamknout auto na dalku, teda snazilo se to, misto piiiiiiiiiiiiiiip to udelalo "pi pi pi pi pi pi", jako kdyz se zasekne deska. Pak prijel kamos a nakopnul me kabelama, ale kdyz sem se rozjizdel, tak to trochu pohasinalo, ale jel jsem dal. Paxem se (asi po 1 km) zastavil na krizovatce, chciplo a vubec nic. Ani to neskytlo, dokonce ani blinkry neblikaly. Ted uz to neslo ani kabelama. Baterka je mesic stara a ma 13,3V... Nenapada prosim nekoho co s tim?

Videl bych to na odtah do Hyundaie :-/
ajaj to je neprijemne snad to bude nejaka prkotina drzim palce bohuzel ja nijak neporadim :?
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od Haer »

MadMaxx píše:Baterka je mesic stara a ma 13,3V
A co napeti palubni site? Jestli neni prechodak na kontaktech akumulatoru, zkusit je sundat, ocistit, znovu nasadit...
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Jerry159
***
Příspěvky: 881
Registrován: 10 úno 2007, 15:26
Bydliště: Česká Třebová U Podhorky 168
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od Jerry159 »

tady je možnost že ti odešel altenátor a nedobíjí.........tím pádem ti to žere energii z baterky a tím pádem ti tak rychle odešla.........pokud nabyješ baterku a nastartuješ tak si vem multimetr a změř na baterce napětí kolik ti dává altík.......mě dává 14,3V třeba......pokud ti to ukáže jenom napětí baterky tak je to na 100% altík.........jinaak jestly ho budeš shánět tak mám na prodej......
Hyundai Coupé 2.0 16v
Alu 17" 205/40/17 Pirelli a Michelin
Sportovní výfuky Fireball
Sportovní vzduchoví filtr
Eonon E1015 Kicker 12l7 1500w
Xenony H1 6000k
brutus hudba :)
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od mirpie »

jo, tohle vidim taky na alternátor... Třeba nedávno jsem viděl poruchu banální na opravu, ale závažnou na provoz auta....Auto nestartovalo(neotočil ani starter). Tak dobili baterii a pohoda jede. Zapnou se světla, vyhřívání okna, vytápění, jede se tak 8km a zdechne to a nejde natočit, opšt totálně mrtvá baterie. Kontrolka dobíjení prý nesvítila. Tak kouknu pod kapotu směrem na alternátor a po rozvodech mechoš nedopnul klíňák na alternátoru. Totální amatéřina..
Tohle tvůj případ asi nebude, ale jak psal Jerry, nabij baterii, nebo vyměň od někoho kdo ti ji na okamžik pujčí, natoč to a změř napětí.
Bud atlernátor nebo baterie, nebo špatný kontakty na alternátoru nebo baterii.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
MadMaxx
**
Příspěvky: 165
Registrován: 25 led 2008, 09:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od MadMaxx »

diky vsem za rady, kazdopadne mi prinde divne, ze to nende nakopnout ani pres kabely.... proto si myslim ze to alternator neni.... i kdyz se v tom tuzku vyznam....

ps Jerry: kolik by pripadne stal ten altik??
Hyundai Sonata 2.0 2007
Uživatelský avatar
MadMaxx
**
Příspěvky: 165
Registrován: 25 led 2008, 09:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od MadMaxx »

Haer píše:
MadMaxx píše:Baterka je mesic stara a ma 13,3V
A co napeti palubni site? Jestli neni prechodak na kontaktech akumulatoru, zkusit je sundat, ocistit, znovu nasadit...
prechodak na kontaktech? sry, ze se tak hloupe ptam, ale myslis ty kontakty co jsou na baterce?
Hyundai Sonata 2.0 2007
Uživatelský avatar
MadMaxx
**
Příspěvky: 165
Registrován: 25 led 2008, 09:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od MadMaxx »

joa jeste jsem si vzpomnel, ze mi obcas posledni dobou piskal (nejspis) klinak, kdyz sem to natocil...
Hyundai Sonata 2.0 2007
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od Yurii »

MadMaxx píše:diky vsem za rady, kazdopadne mi prinde divne, ze to nende nakopnout ani pres kabely.... proto si myslim ze to alternator neni.... i kdyz se v tom tuzku vyznam....

ps Jerry: kolik by pripadne stal ten altik??
Nene altík to bejt klidně může... překecej nějákýho kamaráda, aby Ti pomohl nastartovat kabelama ale nechte jeho auto běžet tak 15 - 20 minut a uvidíš že se nastartuje i tvý auto, mám v tom praxi, včera jsem startoval šéfovu totálně zdechlou Fábinu a trvalo nám to asi 10 minut... Fór je v tom že přes ty kabely nemůže jít až takovej proud kterej by sám o sobě nastartoval tvý auto... musíš mít nějákou "šťávičku" i ve svý baterce.
Když to necháte běžet tak se tvoje baterka trochu nabije z kámošova altíku a hned uvidíš jak na tom si.
Když už budeš koukat do motoru, tak zkontroluj jestli dobře sedí řemen na altíku a jestli neklouže.
Přechoďák na kontaktech baterky to myslím nebude protože altík by motor utáhnul sám jakmile motor běží... i u Skupáče to tak je.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od Haer »

MadMaxx píše:prechodak na kontaktech? sry, ze se tak hloupe ptam, ale myslis ty kontakty co jsou na baterce?
Jo, presny ty. Prvne bych zkontroloval tohle - zmerit napeti na baterce, pak zapnout hlavni svetla a zmerit znovu napeti baterky a na svetlech. Pokud je to prechodak, mel bys videt rozdil v napeti mezi aku a svetlem.
Pokud bude vse ok, tak postup jak psal Jerry - nekoho, kdo Ti pripali a pak zmerit napeti s natocenym motorem, jestli je tam jen napeti baterky nebo z altiku. Pozor jen na jednu vec - nektere altiky nejsou schopny dobijet pri volnobehu, zejmena pokud je ze site odber (treba s roznutyma svetlama), takze pro mereni radeji pro jistotu ridat trosku plynu, jinak ho rele muze odpojit a zmeril bys jen baterku.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
MadMaxx
**
Příspěvky: 165
Registrován: 25 led 2008, 09:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od MadMaxx »

mno tak napeti na baterce sem meril, 13,3V, paxem zkousel zapnout vystrazny, tak chvilku blikaly, ale pak uz ani to... jen to divne cvakalo...
Hyundai Sonata 2.0 2007
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od Haer »

MadMaxx píše:mno tak napeti na baterce sem meril, 13,3V, paxem zkousel zapnout vystrazny, tak chvilku blikaly, ale pak uz ani to... jen to divne cvakalo...
Pokud chvili blikaly a pak prestaly, tak to vypada na vystavenou baterku... Nezkousel jsi ji pak jeste zmerit? To by spis svedcilo na to, ze nedobiji. Kdyz jsi auto prvne ozivil a pak se vydal na cestu, nez to znovu zdechlo, nevsiml sis, zda svetla treba svitily min nez obvykle, pripadne ze by neco svedcilo o nizsim napeti? Pokud jo, pak to bude skutecne altikem, za jizdy by mel dodavat dostatek energie. Pokud bylo napeti slabsi, tak to slo vsechno jen z mirne dobite baterky, nez se zase vybila.
Kdybys s tim vubec nemohl hnout, tak muzeme na to zkusit kouknout spolecne, jsem taky z brnenska :)
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
MadMaxx
**
Příspěvky: 165
Registrován: 25 led 2008, 09:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od MadMaxx »

mno kdyz sem to nakopl, tak mi pohasinaly svetla i palubovka, proste vsechno, kousek sem ujel, a zase to pohasinalo, az nakonec to chciplo uplne...

ted sem volal do Hyundaie, tak mi rekli, ze me muzou vzit v patek 5. :-/
Haer píše: Kdybys s tim vubec nemohl hnout, tak muzeme na to zkusit kouknout spolecne, jsem taky z brnenska :)
posilam sz
Hyundai Sonata 2.0 2007
Uživatelský avatar
MadMaxx
**
Příspěvky: 165
Registrován: 25 led 2008, 09:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od MadMaxx »

takze nove info:

moc moc dekuju Haerovi za pomoc ;-)

asi 15 minut sme dobijeli baterku, pak otocim klickem a nic..... taxem ho drzel otocenej, a asi po 10 sec to zacalo cvakat a po dalsich 5 sec to naskocilo... taxem to znova vypnul a to samy znova (nic, cvakani, chytlo), taxem to jel projet a v pohode, zadny pohasinani, nic... taxem to vypl a chytlo to napoprvy... vypl, a chytlo napoprvy.... tak nevim, zkusil sem odpojit (+), jestli se to necim nevybiji....

ale napadlo me, jestli nebude nekde spatne uzemeni... ze obcas se to uzemni, tak to chytne, obcas spatne, tak to chcipne.... i kdyz je fakt, ze dneska to jelo vpohode, kdyz uz sem to nakopnul..... ale vcera ne, praveze.....
Hyundai Sonata 2.0 2007
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Nemuzu nastartovat

Příspěvek od Haer »

To MadMaxx: Rado se stalo, snad jsem aspon trosku pomohl :)
Jeste doplnim par poznatku.
Prvni mereni - notne vycucla baterka, asi 11,5V ! :shock: Po 15 min. dobijeni vysplhala na zhruba 13. Pokus o nastartovani - cvakani zasunuti pastorku, ale starter ani tuk (asi jako kdyz jsou v haji uhliky), baterka postupne ztracela napeti. Po par pokusek zacal starter line tocit a nakonec to chytlo. Napeti pritom kleslo az k 12,1V. Po naskoceni motoru 14,4 (takze altik se zda ok). Misty zaskucel klinak. Po zhasnuti motoru baterka zacala opet docela svizne ztracet napeti. Opetovne natoceni (start uz jak byva zvykem, asi se baterka uz trosku vzpamatovala a taky motor se rozhybal) a cesta (tak 5 km v mestskem provozu?) zcela v pohode, nepozorovany zadne problemy. Po zhasnuti motoru slo napeti opet dolu, s docela presnym upadkem o asi 100mV za 20s.
Nejsem odbornik na aku, ale rekl bych, ze takhle by se na ni napeti asi hybat nemelo, ne? Pokud se tedy nemylim, tak bych to videl bud na vnitrni zkrat v aku nebo neco zraveho v siti :( Bohuzel nebyl k mani vercajk, abychom akumulator odpojili a koukli, zda bude klesat napeti i bez pripojene elektroniky. Nejake napady a zkusenosti?
Asi by to chtelo opravit ten klinak, pokud tak skucel ten k altiku, tak je mozne, ze obcas nedobiji. A pak na odpojene baterce kouknout, zda drzi nebo se samovolne vybiji.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Odpovědět

Zpět na „COUPE“