Denní svícení z výroby

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
kmozis
*
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2007, 16:18
Bydliště: Pardubice

Denní svícení z výroby

Příspěvek od kmozis »

Bohužel mi to nedá a musí reagovat na moderátora v tomto zamčeném tématu:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=8&t=11192

Kupoval jsem před 4 roky Hyundai Matrix 1,8 GLS (nový vůz, od oficiálního prodejce KoreCar) a měl z výroby denní svícení již ve výbavě, originál, nic domontovaného servisem, nic se nemuselo přikupovat!

To jen pro pořádek, ale nikdo není neomylný...
:hyu: Matrix 1.8 GLS (r.v. 2004)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Já bych zásadní problém viděl v tom, že pod pojmem denní svícení si každý představuje něco jiného. Možnosti mě teď napadají tři.
1) Extra světla pro denní svícení, ať montovaná dodatečně do předního nárazníku nebo u některých nových modelů evropských značek zakomponovaná přímo do hlavního světlometu jako další světelný zdroj.
2) Systém používaný u VAG, kdy svítí jen potkávačky v předních světlometech, zbytek osvětlení je vypnutý (koncové, podsvětlení interiéru).
3) Systém, který mají od Elanter XD skoro všechny HYUNDAIe a který se při uvádění na trh v roce 2000 označoval jako systém chránící baterii před vybitím. Prostě rozsvítíme potkávačky a jezdíme. Po vytažení klíčku ze zapalování a otevření řidičových dveří vše zhasne a po nastartování zase vše svítí. O tomto systému jsi zřejmě teď psal :wink:.
Naposledy upravil(a) Mr. HYUNDAI dne 25 lis 2008, 21:03, celkem upraveno 1 x.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
kmozis
*
Příspěvky: 24
Registrován: 16 pro 2007, 16:18
Bydliště: Pardubice

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od kmozis »

Já měl za to, že pod heslem "denní svícení" se skrývá opravdu to, co popisuješ u bodu 3, tedy systém umožňující mít neustále zapnuté potkávačky i po vyndání klíčků ze zapalování, bez nutnosti dokupovat na to nějaký bazmek. Teď je otázka, co měl na mysli uživatel pagy ve svém původním threadu, který byl uzamčen. Ale to už by měla být spíš otázka na něj.
:hyu: Matrix 1.8 GLS (r.v. 2004)
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od tom »

kmozis píše:Já měl za to, že pod heslem "denní svícení" se skrývá opravdu to, co popisuješ u bodu 3, tedy systém umožňující mít neustále zapnuté potkávačky i po vyndání klíčků ze zapalování, bez nutnosti dokupovat na to nějaký bazmek. Teď je otázka, co měl na mysli uživatel pagy ve svém původním threadu, který byl uzamčen. Ale to už by měla být spíš otázka na něj.

Systém denní svícení je svícení světly označenými homologačním znakem RL, kdy svítí pouze 2 reflektory vpředu, další informace v tématu NEW ACCENT/denní svícení.
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od Bruno »

Nemáš pravdu, to co je v tom tématu, na který odkazuješ, jsou světla pro denní svícení. Denní svícení jako takové je širší pojem a má několik způsobů aplikace. Jen jeden z nich jsou světla pro denní svícení.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
pagy
*
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2008, 15:46
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od pagy »

to kmozis,
dík že ses mě zastal.
samozřejmě sem měl na mysli tu 3 možmost od Mr.Huyndai.
nic o montáži přídavných světel jsem nepsal a trochu mě reakce uzamčení tématu zaskočila.
v diskuzi jsem samozřejmě hledal ,ale nic konkrétnějšího nenašel-tak jsem si dovolil založit nové téma.myslím ,že jsou tady někerá zbytečná více
pagy
HYUNDAI MATRIX 2009 1,5 CRDI-VELVET RED
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Možnost 3 by v současném Matrixu měla být :wink:.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od michal2828 »

Mám Matrix 1.6 02/2008 a nic takového, jak je uvedeno pod bodem 3 od výroby v autě není.
Když jsou zapnutý potkávačky a vytáhne se klíček, tak zůstává svítit obrysové osvětlení. Já jsem si nechal za 1000,- kč namontovat automatické zapínání světel a funguje výborně. Jen když je třeba zapnout mlhovku, musí se potkávačky zapnout manuálně na páčce.
Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
Bruno
***
Příspěvky: 684
Registrován: 21 led 2006, 14:56
Bydliště: Šlapanice 664 51

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od Bruno »

Já to mám namontovaný dodatečně v Hyundai /to denní svícení/ i s prací za 800Kč. Zapne to automaticky po nastartování motoru a po vypnutí klíčku do polohy 1 to vypne. Montér tam přidal jednu diodu a fungují všechny světla, tak jako při zaplé páčce na potkávací. Páčku na zapnutí světel jsem již déle jak rok nepoužil. Jo a mám to přes vypinač, takže to mohu vypnout např. při stání se zaplým motorem/např. v zimě při čekání v mrazu/.Funguje opravdu všechno jako při zapnutí páčky, tj. včetně mlhovek.
Lantra 1,6 16V G4GR r.v.96 zelená metal.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

michal2828 píše:Mám Matrix 1.6 02/2008 a nic takového, jak je uvedeno pod bodem 3 od výroby v autě není.
Když jsou zapnutý potkávačky a vytáhne se klíček, tak zůstává svítit obrysové osvětlení. Já jsem si nechal za 1000,- kč namontovat automatické zapínání světel a funguje výborně. Jen když je třeba zapnout mlhovku, musí se potkávačky zapnout manuálně na páčce.
Aby to komplet zhaslo, tak se musí i otevřít dveře řidiče. Pokud se jen vytáhne klíček a dveře jsou zavřené, tak stále svítí obrysovky a podsvícení palubky. Ale je samozřejmě možný, že to chytré relátko přestal český importér objednávat z výroby, aby ho mohl montovat dodatečně :lol:.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Uzi77
**
Příspěvky: 225
Registrován: 21 srp 2008, 23:13
Bydliště: Bystřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od Uzi77 »

Mě to teda nezhasne ani za nic /klíč dveře a nic/ Matrix 1,5 2008
Matrix 1,5 CRDi R.V. 2008
Robert_Kania
*
Příspěvky: 31
Registrován: 25 dub 2008, 13:17

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od Robert_Kania »

Ahoj všem.

1) Mám jeden tip jak šikovně doplnit chybějící kontrolku na zapnutá světla. Protože se hodí převážně pro zapnutá světla ve dne a pro povinné denní svícení, dávám návod do tohoto vlákna. Do palubky jsem zamontoval blikací LEDku na 12V a připravil si obyčejné relátko na 12V s jedním přepínacím kontaktem (obojí se koupí se za pár korun v elektronickém shopu). Ke konektoru u spínače světel u volantu jsem se připojil na tři póly. První je trvalých plus 12V, které jsem připojil na klidový (rozpínací) kontakt relátka a přes něj k plus pólu LEDky. Druhý je spínaných plus 12V (na konektoru se objeví při zapnutí parkovaček), ten se připojí na cívku relátka. A třetí je kostra neboli nula, ta se připojí ke druhým kontaktům cívky relátka a LEDky. Princip je takový, že při vypnutých světlech LEDka svítí (bliká) a tím nejen upozorňuje na zhasnutá světla, ale může sloužit i jako falešná signalizace zapnutého alarmu. Když se zapnou světla, zapne relátko, LEDka zhasne a neruší.

2) Stejně bych ale chtěl doplnit svého Matrixe speciálními LED světly na denní svícení, viděl jsem je např. na aukru včetně homologace, relé a schématu zapojení za 1800 korun. Jako zatím ideální místo pro jejich montáž mi vychází prostor těsně vedle mlhovek. Má někdo už nějakou zkušenost?
Matrix 1,5 CRDi 60kW 2003
odar
Příspěvky: 1
Registrován: 14 zář 2009, 18:13

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od odar »

:D Dobrý deň páni, potreboval by som poradiť, dnes som si dal namontovať, automatické zapalovanie svetiel do svojho matrixa 9/2008,v servise Hyundai vo Zvolene, bol som na ročnej prehliadke, ale sa mi to nezdá, mal som za to, že svetlá sa automaticky zapnú po naštartovaní auta. Ale je to urobené tak, že keď dám klúč do polohy ON svetlá zopne po cca 2 sek aj keď nenaštartujem auto. Prosím Vás ak to niekto máte urobené ozvite sa či to zapojili dobre. Inač maximálna spokojnosť s autom, bez problémov, dúfam že to vydrží nejaké roky.
odar.
Uživatelský avatar
pagy
*
Příspěvky: 43
Registrován: 15 zář 2008, 15:46
Bydliště: ZLÍN
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od pagy »

ano je to tak,zapojili to správně,mě to taky cca po 3 sekundách zapne.než nažhavím,tak to někdy problikne.
pagy
HYUNDAI MATRIX 2009 1,5 CRDI-VELVET RED
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní svícení z výroby

Příspěvek od vipe »

Přesně tak neni to po nastartování ale po otočení klíčku je tam časová prodleva. Stejně pokud se světla rozsvítí dříve než nastaruješ při startu opět zhasnou. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“