Vrzanie v zadnej casti auta

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
wam]Spider007
*
Příspěvky: 24
Registrován: 25 lis 2008, 18:47

Vrzanie v zadnej casti auta

Příspěvek od wam]Spider007 »

Ahoj,

v septembri som si kupil novy Getz. Som s nim velmi spokojny, ale trapi ma jedna vec + mam jednu otazocku.
Ked prechadzam nejakou nerovnostou tak zo zadnej casti pocut take vrzganie (niekedy dost silne) a pocut to aj vonku, nie len vnutri auta. Chcel som sa presvedcit ci to nie je drziak SPZ ako som niekde cital. Vybral som cely kufor aj rezervu odmontoval SPZ a vrzganie bolo stale pocut. Dal som to teda do servisu, tam mi povedali, ze nieco upevnili, ale ked som odchadzal zo servisu, tak vrzganie bolo stale pocut. :(
Na nete som hladal a docital som sa, ze by to mohol byt silenblok. Len si nie som isty... ked vonku prsi a je mokro tak vrzganie vobec nepocut ani ked sa riadne rozhupem. Ma niekto s tymto skusenost?

Dalsia otazocka: trochu ma mrzi, ze auto nema central na dialkove, tak by ma zaujimalo ci je to mozne nejak dorobit, co by to cca stalo a ci si to vyzaduje velky zasah do automobilu.

ospravedlnujem sa ak tu boli tieto temy uz riesene v minulosti, nechcel som pisat do starych tem.

vopred dik za kazdu radu
Reklama
 

Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: Vrzanie v zadnej casti auta

Příspěvek od matko2005 »

To vrzganie som ja nezaznamenal, takze s tym ti bude musiet pomoct niekto iny,
ale co sa tyka toho DO, ja som to riesil tak ze som si dal namontovat autoalarm a tym padom mam aj do :). Nebolo to malo penazi, vyslo ma to cca 7000Sk (volakde som vystural ze original DO by vyslo nejakych 5000, samozrejme bez alarmu), ale aspon mam kludnejsie spanie. Pred montazou som sa bol pytat u predajcu ako to bude so zarukou, tam mi povedali, ze ak mi daju peciatku do knizky ze to bolo montovane v autorizovanom servise, tak mi to budu akceptovat a nebudu robit problemy so zarukou. Takze peciatku mam, uvidim co budu robit pri prvej garancnej prehliadke :)
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
wam]Spider007
*
Příspěvky: 24
Registrován: 25 lis 2008, 18:47

Re: Vrzanie v zadnej casti auta

Příspěvek od wam]Spider007 »

vdaka za odpoved ohladne DO. Myslim, ze tych 7000 za alarm nie je az tak vela, ak to ma ochranit auto. Takze v blizkej dobe pojdem do predajne, kde som auto kupoval a spytam sa na tu zaruku.

Co sa tyka vrzgania, tak dnes je dost chladno a vlhko a nebolo nic pocut. A to su v petrzalke cesty horsie jak tankodrom :D.
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: Vrzanie v zadnej casti auta

Příspěvek od matko2005 »

Toz, mne strasne hrkotala SPZtka, tak som to vypodkladal gumenym tesnenim co sa lepi do okien a pomohlo :) este zvyknu hrkotat hlavice bezpecnostnych pasov ked nie su umiestnene v tych uchytoch na bokoch.. ale toto sa uz na fore riesilo :)

Mna u predajcu presviedcali nech si dam namontovat alarm u nich co sa montuje do Getza origos, ale ten som nexel, lebo ak by nejaky zlodej isiel do auta vedel by co hladat.. a okrem toho bol drahsi a nemal vo vybave ultrazvukove senzory kabiny...
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Drak
Příspěvky: 2
Registrován: 09 říj 2008, 20:26

Re: Vrzanie v zadnej casti auta

Příspěvek od Drak »

Já jsem koupil Getze na konci září a za pár dnů se projevilo vrzání a bouchání na zadní nápravě. U prodejce mi řekli, že jde o výrobní vadu, kdy byly zastříkány silenbloky zadní nápravy. V servisu silenbloky očistili a je po problému. Vím, že jsem v servisu nebyl se stejným problémem sám.
slabostka
*****
Příspěvky: 1735
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Vrzanie v zadnej casti auta

Příspěvek od slabostka »

Mám len jednu drobnú radu- dokupovať akékoľvek zabezpečovacie prvky do H. getz považujem po svojich skúsenostiach za zbytočné- auto vám iste nikto neukradne. Možná je ale krádež vecí ktoré ponecháte v aute- navigácia, kufrík, počítač, rádio....
Dokonca sa mi raz podarilo nechať auto stáť zaparkované 7 dní nezamknuté- a stále nič.... no nenaštve vás to....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vrzanie v zadnej casti auta

Příspěvek od Hardcam »

Tim bych si nebyl jisty. Za a) jednoho Hyundaie nam uz ukradli, za b) Getzu je opravdu hodne a vzrusta poptavka po nahradnich dilech
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
wam]Spider007
*
Příspěvky: 24
Registrován: 25 lis 2008, 18:47

Re: Vrzanie v zadnej casti auta

Příspěvek od wam]Spider007 »

slabostka píše:Mám len jednu drobnú radu- dokupovať akékoľvek zabezpečovacie prvky do H. getz považujem po svojich skúsenostiach za zbytočné- auto vám iste nikto neukradne. Možná je ale krádež vecí ktoré ponecháte v aute- navigácia, kufrík, počítač, rádio....
Dokonca sa mi raz podarilo nechať auto stáť zaparkované 7 dní nezamknuté- a stále nič.... no nenaštve vás to....

To je v celku mozne...Ale toto je moje prve auto, ktore som si kupil sam (predtym som mal este Regatu co som zdedil po ocovi, ked si kupil logana) a kebyze niektore rano zistim, ze na mieste kde bolo moje auto je nic, tak by to asi moje srdce nezvladlo :oops:
Zatial si ale nic cenne v aute nenechavam, takze snad zlodejov nelakam.
Uživatelský avatar
matko2005
*
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 15:39

Re: Vrzanie v zadnej casti auta

Příspěvek od matko2005 »

Nuz, je mi jasne ze keby to auto naozaj niekto velmi chcel tak si da tu namahu aby ho z parkoviska dostal...
Neviem sice co je na tom pravdy, ale v pripade kradeze je alarm dalsi ochranny prvok vozidla a teda by mala poistovna menej protestovat pri vyplacani z poistky.. ako vravim nie som si tym isty.
Kazdopadne pevne verim ze mi getzika nikto neslohne a ak nahodou bude mat zalusk a zbada ze mam alarm, radsej si zvoli ine auto bez alarmu... :)

a čo sa týka auta som na tom podobne ako Spider, ešte aj doklady si z neho na noc beriem hore... :)
Getz Dynamic 1.4i 16V
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „GETZ“