Pohádka: Přidřená? Nepřidřená..!!!

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Pohádka: Přidřená? Nepřidřená..!!!

Příspěvek od Yurii »

Dneska se mi stala opravdu dost zajimává storry :) Půjčil jsem si od šéfa firemního Pika(ču) (Felície Pickup 1.9D) je to auto který má nasazeno na 10 objezd zeměkoule a chybí mu do něj už jen "pár tisíc".
no a jedu si takhle z Prahy směrem na ústí a nahoře u Letňan se rozsvítila kontrolka mazání... moje první reakce byla: A kurva tady je něco špatně (ZASE!!! s timhle autem je co se závad týče docela prdel :) ) Tak jsem sundal nohu z plynu a jal se přemejšlet co budu dělat, najednou začal motor ztrácet výkon a to už začalo jít do tuhýho. Okamžitě jsem vyřadil a doklouzal k nedaleké OMVce kde jsem následně zjistil že motor definitivně chcípnul a nefunguje ani posilovač brzd a řízení. :evil:
Zastavil jsem stranou a otevřel haubnu z pod které se na mne vyvanul takový divný smrad, jako když metro nouzově zastaví v tunelu tak první co jsem udělal bylo že jsem vytáhnul měrku oleje a z trubičky pro měrku se začalo kouřit, olej samozřejmě nikde :( :(
O boože jak já byl nasranej, ještě jsem ani nevyjel z Prahy a tohle...
A co teď? Stojim u pumpy, venku kláda jaxviň a auto nejspíš už ikam nepojede.

Začal jsem obvolávat séfa, kolegu (nikdo to nebral) zavolal jsem tátovi ten mi nic neporadil, zavolal jsem hujerovi, ten mne postrašil přidřenou klikou. Pak jsem zavolal mámě a chtěl po ní aby mi na netu zjistila co se do toho krámu vubec leje za olej hmm 10W40 nebo 15W40 nebo 5W40 žádnou exaktní odpověď jsem nedostal.
I jal jsem se radit s ženštinou obsluhující pumpu která jako správná žena vonící benzínem hbitě vtáhla zpodstolu desky a začala hledat. Po chvilce hledání v katalogu a před regálem mi řekla... "10W40, nejlevnější máme litr za 360,-" Při těchto slovech jsem obrátil oči v sloup a konstatoval že děkuju ale poradím si jinak... :|

Poté se ozval libozvučný hlas z hůry... mojí milovanou maminku napadlo zavolat známému covlastní obchod s autodíly a přeříkala mi tři pravidla která jí onen světec poradil:
1. lepší jakejkoli olej, než žádnej olej
2. do takový starý rachotiny je jedno co leješ beztak tomu už nic horšího udělat nemůžeš
3. už si vlastně nepamatuju ale už jsem ho slyšet nepotřeboval :)
Poděkoval jsem a kvapem jsem vlítnul do benzínky a vzal z regálu 4L 15W40 za krásnejch 390 zlaťáků

Když jsem doběhnul zpátky k vehiklu, už na mne měl kecy nějákej poctivec co právě vylez z autoškoly a se slovy: "Na benzínce se nesmíš hrabat v motoru, to je zakázaný" nasadil vítězoslavnej výraz...
Mojí odpovědí byla ignorace a jal jsem se dolévat olej... Ten smard co byl původně cítit při otevření kapoty a vyndání měrky na olej se opět vyhrnul vzhůru když jsme otevřel olejové víčko... no FUJ...

Nalil jsem do motoru dobré 3 litry oleje než jsem se dostal na normální hranici!!! (Bože ten krám jezdil snad úplně na suchu, budiž mu všechna čest)

Sednul jsem do auta a pokusil se nastartovat... 1. pokus - nic, 2 pokus - nic, 3. pokus- nic, 4. pokus - nic už se mne začíala jímat úzkost (normálně chytá napotřetí) A na pátý pokus se motor rozehřměl a za zvuku trpasličích kovadlinek které se vrátily na svá dehtožroutská místa a začaly makat... ó jak se mi ulevilo.

Načeš jsem pomalu odjel zpátky k domovu...

Pak mi ale došlo že motor chrastil jako vyrelej setrvačník z dětskýho autíčka už předtím a zvuk se mi zdá 1:1 stejný takže jsem se zase obrátil a šinul jsem si to svojí původní cestou za Skupáčema....

Pro zajímavost, povedlo se mi s ním dneska najezdit dalších cca 70 kiláků a motor pořád běžel v pohodě (dokonce líp jak předtím - no jak by ne když předtím neměl olej)

Tak příběh nakonec dopadl dobře a Pika(ču) stojí zas na svém místě 8)

No a jako každá pohádka, i tahle má své poučení... 1.9D od VW se nejspíš zničit nedá :lol: :mrgreen:
Poučení číslo dvě: Kontrolovat stav oleje není zbytečný...
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohádka: Přidřená? Nepřidřená..!!!

Příspěvek od RUMiiiK »

tak to mas asi pravdu, ty motory vydrzi vsecko :)
Lantra 1,6 r.v. 1997
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohádka: Přidřená? Nepřidřená..!!!

Příspěvek od Rexcor »

Tak máš to tu duplicitně tak to rychle jednou smaž:-D :-D
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohádka: Přidřená? Nepřidřená..!!!

Příspěvek od Kamil »

Něco podobného se mi kdysi dávno stalo na žigulíku. Takže nejen německé,ale asi i ruské motory něco vydrží. :D
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
RUMiiiK
**
Příspěvky: 148
Registrován: 27 led 2008, 23:50
Bydliště: Čejkovice (okres Hodonín)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohádka: Přidřená? Nepřidřená..!!!

Příspěvek od RUMiiiK »

mno o ruskych motorech se rikalo ze staci velky kladivo a dycky to spravis :)
Lantra 1,6 r.v. 1997
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohádka: Přidřená? Nepřidřená..!!!

Příspěvek od Yurii »

Rexcor píše:Tak máš to tu duplicitně tak to rychle jednou smaž:-D :-D
Provedeno, já nemusím rychle, jsem moderátor ;) :mrgreen:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Kamil
***
Příspěvky: 634
Registrován: 22 čer 2007, 16:25
Bydliště: Ostrava a předtím Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohádka: Přidřená? Nepřidřená..!!!

Příspěvek od Kamil »

RUMiiiK píše:mno o ruskych motorech se rikalo ze staci velky kladivo a dycky to spravis :)
Jo jo,to znám.Myslím,že jsem to viděl v jedné bondovce. :D
Hyundai Accent 1,5 12V r.v. 96
Obrázek
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Pohádka: Přidřená? Nepřidřená..!!!

Příspěvek od black_sheep »

me se tohle stalo na scoupe taky a no problem autak vrnel dal. dokonce, nebyl ani olej, ani voda, aby toho nebylo malo nahodou :lol: ujel jsem na nem takhle asi 20-30km proste masakr :mrgreen: Pritom tomu autu fakt nic nebylo, jen jsem dolil vsecko co bylo potreba, a napoprvy chytil a jelo se dal jakoby nic.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Pohádka: Přidřená? Nepřidřená..!!!

Příspěvek od mirpie »

kámoš měl na dojíždění do práce stařičkýho žigula (jinak si leštil Octávii 1,8 20V na jiné cesty). A tuhle za mnou přijel do garáže, kde jsem ještě garážoval Renaulta a povidal, že potřebuje olej do žigula. Mu povidam, že nic nemám, jen 5l vyjetého 10W/40 z renaulta, co jsem měl na namáznutí šroubů nebo na vytápění v kotli (ekologům asi vstávaj vlasy hrůzou).¨Rozzářili se mu oči a povidá, že to je přesně to co potřebuje. S lítostí nad stařičkým motorem 1200ccm OHC jsem mu povidal, ať si to teda veme. Nalil tam 4l té černé vyjeté sra*ky a spokojeně s modrým kouřem od výfuku odjel.... A myslim, že ten motor jezdí doteď.

Druhej kamoš, co neměl jiná auta než BMW (všechno ročníky tak 1990, trojku, pěktu a a si 2 sedmičky, z toho 3 už asi rozbil) povidal dobrou hlášku: Jakej je rozdíl mezi eškou 120 a žigulem???
Žigul při 6000ot/min ještě maže.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohádka: Přidřená? Nepřidřená..!!!

Příspěvek od Rexcor »

Yurii píše:
Rexcor píše:Tak máš to tu duplicitně tak to rychle jednou smaž:-D :-D
Provedeno, já nemusím rychle, jsem moderátor ;) :mrgreen:
Vidiš to. To je taa výhoda moderátora:-D
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
Patrick
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 říj 2008, 22:43
Bydliště: Kosice-Saca (SR)

Re: Pohádka: Přidřená? Nepřidřená..!!!

Příspěvek od Patrick »

mirpie píše:kámoš měl na dojíždění do práce stařičkýho žigula (jinak si leštil Octávii 1,8 20V na jiné cesty). A tuhle za mnou přijel do garáže, kde jsem ještě garážoval Renaulta a povidal, že potřebuje olej do žigula. Mu povidam, že nic nemám, jen 5l vyjetého 10W/40 z renaulta, co jsem měl na namáznutí šroubů nebo na vytápění v kotli (ekologům asi vstávaj vlasy hrůzou).¨Rozzářili se mu oči a povidá, že to je přesně to co potřebuje. S lítostí nad stařičkým motorem 1200ccm OHC jsem mu povidal, ať si to teda veme. Nalil tam 4l té černé vyjeté sra*ky a spokojeně s modrým kouřem od výfuku odjel.... A myslim, že ten motor jezdí doteď.

Druhej kamoš, co neměl jiná auta než BMW (všechno ročníky tak 1990, trojku, pěktu a a si 2 sedmičky, z toho 3 už asi rozbil) povidal dobrou hlášku: Jakej je rozdíl mezi eškou 120 a žigulem???
Žigul při 6000ot/min ještě maže.
to ta moja byvala šajda prevodovy olej nevydrzala.. sice este nakopla ale ten dym by si videl aj s lietadla:D:D (zrala viac oleja ako benzinu:D:D)
Hyundai Accent 1,3 12V
Odpovědět

Zpět na „Pokec“