Nováček :-)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
VaculikTom
Příspěvky: 4
Registrován: 18 pro 2008, 09:43

Nováček :-)

Příspěvek od VaculikTom »

Ahoj všichni Terracani :D Před měsícem jsem koupil terracana r.v. 2002, 2.9 110kw modrá metalíza, najeto 77264 Km. Má servisní knížku vedenou jen v německu a v roku 2005 měl v německu při třetí prohlídse v hyundai najeto 36694 Km. Pak ho chlapík od kterého jsem ho koupil dotáhl do ČR a ve velkém techničáku je napsáno registrace vozidla 15.8.2006 najeto 45000Km. Jsem teď trochu v čudu, protože serviska mi je na h.... protože bych spíš potřeboval návod k obsluze....... Nevíte někdo prosím kde by se to dalo splašit ? Hledal jsem všude možně po netu a nic jsem nenašel. Preventivně jsem vyměnil olej a olej.filtr to je banalita , ale nevím kdy se dělají rozvody a tak vůbec všechno kolem auta co je potřeba....... Terracan je super kára a doufám že mě nesklame a hlavně aby to nebyla nějaká bota :( Děkuji za odpovědi :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Nováček :-)

Příspěvek od mirpie »

gratuluji ke koupi. Bohužel u terracanů dost odchází diferenciály (doporučuji včas měnit olej v diferáku) a pak taky vlivem nekvalitní nafty se zadírá čerpadlo, který pak pošle své špony i do vstřikovačů a je vymalováno. Takže na naftě taky nešetři a pro jistotu přidávej nějaké mazací aditiva do nafty. Pak by ti mohl Terracan sloužit dobře.
odkaz na manual bohužel nemám.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
VaculikTom
Příspěvky: 4
Registrován: 18 pro 2008, 09:43

Re: Nováček :-)

Příspěvek od VaculikTom »

Díky moc za rychlou odpověd. Slyšel jsem o problémech s naftou. První natankováni hned směřovalo k Schell :D
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Nováček :-)

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Návod k obsluze se dá koupit (většinou po objednání) u každého autorizovaného dealera. Když jsem ho potřeboval naposledy, tak stál asi Kč 200,--, ale je to už dost dlouho :D.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
VaculikTom
Příspěvky: 4
Registrován: 18 pro 2008, 09:43

Re: Nováček :-)

Příspěvek od VaculikTom »

Asi to taky vidím na zavolání do Hyundai a objednat si to tam.......... Díky za tip
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Nováček :-)

Příspěvek od mirpie »

VaculikTom píše:Díky moc za rychlou odpověd. Slyšel jsem o problémech s naftou. První natankováni hned směřovalo k Schell :D
tak Shell zrovna moc výhra není, v nezávislých laboratorních testech nedopadla nejlíp, ale samozřejmě lepší, než nafta od Franty co jezdí se Zetorem po poli :-)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
VaculikTom
Příspěvky: 4
Registrován: 18 pro 2008, 09:43

Re: Nováček :-)

Příspěvek od VaculikTom »

:D Tak to asi určitě.......... :D Tak kde mám tankovat ? u OMW ?
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nováček :-)

Příspěvek od Espero »

mirpie píše:
VaculikTom píše:Díky moc za rychlou odpověd. Slyšel jsem o problémech s naftou. První natankováni hned směřovalo k Schell :D
tak Shell zrovna moc výhra není, v nezávislých laboratorních testech nedopadla nejlíp, ale samozřejmě lepší, než nafta od Franty co jezdí se Zetorem po poli :-)
Pokud jsem správně před časem četl, tak nešlo o špatnou naftu jako takovou, ale o to, že ta lepší nafta u Shell neměla o moc lepší vlastnosti, než ta obyčejná a to znamená, že nejdo o problém s naftou, ale o problém s poctivostí obchodníka.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“