Nepretržite svietenie

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
stesarovic
*
Příspěvky: 29
Registrován: 21 zář 2008, 10:38

Nepretržite svietenie

Příspěvek od stesarovic »

Na Slovensku ide nový zákon do platnosti kde bude platit nepretržite svietenie svetiel aj počas dňa celých 24 hodin celý rok.
Mal som v minulosti namontovane v predošlom aute zariadenie ovladane cez vypinač ked bolo v zimných mesiacoch svietenie , toto zariadenie som zapol tak po naštartovaní ako začal alternator dobíjať sa mi asi po 15 sekundach zažali svetla.Teraz ich musim v SAFE po naštartovaní manualne zapnuť lebo ked sa nechaju stale zapnute pri vypnutí kluča a zhasnutí motora a otvorením dverí sa vypnu ale pri opätovnom naštartovaní štartujeme so zapnutými svetlami čo je velka zaťaž hlavne v zime na akumulator.
Ma niekto s týmto nejaku skúsenosť alebo riešenie nejde to cez počitač zaktivovať ako u iných značiek ako je W,alebo Peugeot,alebo to je tiež treba domontovať nerad by som dal niekomu zasahovať do elektrickej inštalacie ak to nie potrebne.
Čakam na Vaše skusenosti a rady.
Vlastním SAFE 2.0 CRDi 4WD r.v 2005
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Nepretržite svietenie

Příspěvek od zdenek76 »

to je divný, já mám světla v santíkovi zapnutá trvale už od koupě (3 roky) a při startování se všechny "spotřebiče" automaticky vypnou tj. světla, radio, výhře sedaček apod. po nastartování se zase vše zapne
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepretržite svietenie

Příspěvek od Rexcor »

Když startuješ automaticky se Ti světla utlumí jen na parkovačky, stejně jako se Ti vypne Rádio a i ostatní věci. Když si nejsem jist, jestli nastartuji se světly, tak si je nechám zapnutá a teprve když jdu startovat, tak si je zhasnu a pak ihned znovu zapnu, ale tím mám jistotu, že nezapomenu rozsvítit. Jezdíme takto již kolik let.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“