Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od edd »

Pánové,podělte se, se zkušenostmi.Na Santa Fe (nové)..jsou mezi lyžinami přičníky / skoro dost na pevno/..Nicméně,když jsem na ně nahodil lyže (pár v balíku-ne samostatně )a vlastně dosti pracně za použití stoličky upevnil, tak vázáním lyže doléhala až na plech střechy.
Někdo namítne-rozbalit a jednotlivě skluznicí položit na příčník.Jistě také je to řešení,ale když vezu 5 párů lyží,tak mi ani vedle sebe nevejdou...to odhaduji.
Samozřejmě to není přijatelné.Vidím to tak,že tudy cesta nevede.
Nevím jaké systémy jsou pro Nové Santa Fe na trhu k máni.Vidím to na "krabici"...box na střechu. Nechci se však napálit,abych nekoupil box,který se mně jen líbí.Musí se dát snadno připevnit a dobře držet.
Ty rozměry střešních lyžin a příčníků se nějak vymykají z rozměrů obvyklých u drtivé většiny aut.
Takže mám trošku pochybnosti a nevím co vhodného pro tento účel existuje.
Problém s lyžemi vcelku není,když se vezou až 4 osoby,sklopím pravou zadní sedačku a 4 páry uložím do úhlopříčky-a je vystaráno.Ale s použitím dětské sedačky/ s děckem/ a 4 osob toto je nereálné.
Sdělte své zkušenosti - kdo jezdí lyžovat v plně obsazeném voze a jak přepravuje až 5 párů prken??
Díl za postřehy.
Edd
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Pavel M »

Detaily Technické informace Příbuzné výrobky Další informace

Thule Spirit
Střešní box pro toho, kdo ocení nejlepší tvary, funkce a bezpečnost.
Thule Spirit je třída sama pro sebe, v designu i funkčnosti. Vzhled je založen na moderním designu automobilů s difuzor technologií, která minimalizuje odpor vzduchu, hluk větru a vibrace. Nový patentovaný montážní systém Power-Grip bez volných dílů montáž boxu velmi usnadňuje. Box je vybaven systémy Dual-Side, Dual-Force a centrálním zámkem s klíčem s novou rukojetí. Můžete si vybrat mezi dvěmi velikostmi Thule Spirit, které jsou k dodání ve čtyřech exkluzivních barvách.

Mám ho je supr váží cca 18 kg uchytává se pomocí takových půloblouků,které se dotahují zevmítř boxu,otevírání z obouch stran celá montáž do 3 minut.Můžu jenom doporučit .Podívej se na thule .com. Myslím si ,že 5 prken v poho,pozor dělají dvě délky,vzal jsem ten delší.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od SuperMUF »

Ahoj,

ty Thule Spirit jsou jistě velmi efektní ale právě ty půloblouky se dost těžko právě na příčníky nasazují, příčník je docela široký a ty kleštiny se skoro ani tak nedají roztáhnout...

já si vybral Thule Ocean 700 , ten ale dnes nahradil Thule Pacific 700 ... délka přes 2 metry se mi hodí i v práci, jsem elektrikář a lišty jsou právě 2m dlouhé a nemusím je rvát dovnitř do auta ... Ocean měl takový fajnový uchycení pomocí kovového "Ú"čka které se zaklaplo uvnitř rakve ... hotovo za 3 minuty, žádné dotahování, šikovný patent, navíc dost široké na příčníky Santičky ... deklarují 6 párů lyží ... my tam dáváme 3 páry lyží a 2 snowboardy ( ty největší co se běžně dělají, délky 166cm ) + 2 až 3 páry lyžařských bot, rakev je příjemně vysoká :-) - vše baleno ve vacích, takže by to tam asi šlo narvat víc ale měl bych strach že se to podře ...

ale je tady ještě jedno řešení : na kola jsem ale měl už nějaký střešní nosiče tak jsem si pořídil i toto : E82002B150 - Střešní nosič pro OE podélníky, černý

je to fajne, nasazuje se to tak že se vyhodí origo příčníky a dá se to do těch kolenic ve kterých to jezdí,

a hlavní výhody tohoto řešení ?

a) úzký profil, možnost instalace libovolného příslušenství které by jinak nešlo na široké origo příčníky Santičky ( nosiče kol, držáky lyží ... )

b) dostatečná vzdálenost od střechy auta takže není problém dát lyže k sobě a vázáním dolů nedřou střechu

c) širší než původní takže je možno dát dva široké držáky lyží vedle sebe ( a ne jen jeden na původní, na okrajích dost zahnuté příčníky )

d) možnost umístění na libovolné místo na střeše, bez ohledu na předvrtané dírky pro původní příčníky ...

samozřejmě jsou zde i nevýhody .... CENA a pro někoho jistě nemalý problém odmontování původních příčníků ...

já jsem ale spokojen ... a to jak s rakví tak i s příčníky ...
nosic-santa.jpg
nosic-santa.jpg (21.71 KiB) Zobrazeno 3397 x
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Pavel M »

SuperMUF píše:Ahoj,

ty Thule Spirit jsou jistě velmi efektní ale právě ty půloblouky se dost těžko právě na příčníky nasazují, příčník je docela široký a ty kleštiny se skoro ani tak nedají roztáhnout...

já si vybral Thule Ocean 700 , ten ale dnes nahradil Thule Pacific 700 ... délka přes 2 metry se mi hodí i v práci, jsem elektrikář a lišty jsou právě 2m dlouhé a nemusím je rvát dovnitř do auta ... Ocean měl takový fajnový uchycení pomocí kovového "Ú"čka které se zaklaplo uvnitř rakve ... hotovo za 3 minuty, žádné dotahování, šikovný patent, navíc dost široké na příčníky Santičky ... deklarují 6 párů lyží ... my tam dáváme 3 páry lyží a 2 snowboardy ( ty největší co se běžně dělají, délky 166cm ) + 2 až 3 páry lyžařských bot, rakev je příjemně vysoká :-) - vše baleno ve vacích, takže by to tam asi šlo narvat víc ale měl bych strach že se to podře ...

ale je tady ještě jedno řešení : na kola jsem ale měl už nějaký střešní nosiče tak jsem si pořídil i toto : E82002B150 - Střešní nosič pro OE podélníky, černý

je to fajne, nasazuje se to tak že se vyhodí origo příčníky a dá se to do těch kolenic ve kterých to jezdí,

a hlavní výhody tohoto řešení ?

a) úzký profil, možnost instalace libovolného příslušenství které by jinak nešlo na široké origo příčníky Santičky ( nosiče kol, držáky lyží ... )

b) dostatečná vzdálenost od střechy auta takže není problém dát lyže k sobě a vázáním dolů nedřou střechu

c) širší než původní takže je možno dát dva široké držáky lyží vedle sebe ( a ne jen jeden na původní, na okrajích dost zahnuté příčníky )

d) možnost umístění na libovolné místo na střeše, bez ohledu na předvrtané dírky pro původní příčníky ...

samozřejmě jsou zde i nevýhody .... CENA a pro někoho jistě nemalý problém odmontování původních příčníků ...

já jsem ale spokojen ... a to jak s rakví tak i s příčníky ...
nosic-santa.jpg

ASi si je v životě neviděl,jelikož thule doporučuje tento typ uchycení na santa fe a ty půl oblouky sa nasazují v pohodě,dají se roztáhnout zevnitř takovým plastovým kolečkem na ruku o dost více než je síla příčníků a jsou celé pogumované,takže se nemusíš bát ani odření.Samozřejmostí pro boxy je nutnost mít vyvrtaný otvor ve předu v držácích lyžin,aby ta první lyžina šla poposunout maximálně dopředu.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Pavel M »

Fast-Grip
Nové patentované řešení Fast-Grip pro snadné upevnění boxu. Umístěte upínací díl dovnitř boxu a otáčením růžice utahujte svírací čelisti okolo nosných tyčí. Systém se pro zajištění maximální bezpečnosti automaticky na tyčích vycentruje. Je vhodný pro nosné tyče širkoé až 90 mm.
Ještě dodatek narozdíl od boxu ocean či pacific tak spirit je otvýraterný ze dvou stran což je velká výhoda,že nemusím se při jeho šířce plazit po střeše jinak uchycení je už asi jasné.Opravdu nejlepší je navštívit internetové stránky thule.com
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Pavel M »

Technické informace Příbuzné výrobky Další informace

Thule Spirit
Technické informace








Označení Thule Spirit 780 Thule Spirit 820
Velikost (cm) 196x78x33 230x82x36
Vnitřní rozměry (cm) 190x73 220x78
Hmotnost (kg) 18 26
Objem (l) 380 480
Max. zátěž (kg) 75 75
Max. počet párů lyží nebo snowboardů 6-8* 6-8
Montážní systém 80 mm Power-Grip Power-Grip
Otvírání Dual-Side Dual-Side
Dual-Force • •
Nosič lyží Příslušenství 708 Příslušenství 709
Popruhy • •
Centrální zámek • •
Montáž na aero tyče¹ • •
Montáž na čtyřhranné tyče • •
Schválení TÜV/GS • •
Splňuje normy City Crash • •
Barva Antracitová/670, Stříbrná metalíza/676, Lesklá temně černá/681, Pepita/677 Antracitová/633, Stříbrná metalíza/636, Lesklá temně černá/650, Pepita/659
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od edd »

Po přečtení příspěvků mne ještě napadlo..zvláště když čtu o délce boxu 2 metry....Jak se to "shodne" s anténou ? Je uložen ten box výše,že nezasahuje do antény?
Pokud to jen teoreticky hodnotím / nic z popisovaných možností jsem nezkoušel / tak se mi jeví,že zrovna ty střešní lyžiny a způsob uchycení příčníků není to pravé ořechové...čili nepovedlo se./ Jeví se zcela zbytečné,že lyžiny na Fečku jsou nižší než u jiných vozů,ale když chci použít musím na to namontovat jakousi nástavbu,která vše dosti zvýší
...a klasické píčníky /Thule/ mají uchycení na podélnou lyžinu zcele jinak řešeno-takže se použít nedají ( a mám je v garáži v koutě-zánovní ! ??)
...a když čtu něco o vrtání ?...tož,to vůbec neberu.Já jsem naposled vrtal (vrtákem ! ) do nového auta při koupi Š MB 1000 / či u Favoritu ?...nepamatuji který to byl,/ ,,také se tam muselo vrtat pro uchycení nosiče zavazadel.
Uvidíme,něco se časem dozvím.
Edd
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Pavel M »

Díru vrtáš do lyžin a udělají ti to v servisu,je to povolené hyundaiem a antena nevadí box vyjde akorát k ní-jinak projdi starší příspěvky tam už se to vše řešilo.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od SuperMUF »

Takže ještě zpěk k boxu Thule ...

když jsem Santičku kupoval v 6/2006 tak box Thule Spirit měl takové uchycení že skoro nešlo roztáhnout kleštinu na šířku příčníku Santičky
, věřím že dnes je to jinak ale tenkrát to prostě byla raubířina ... roztažený to bylo max o 2 mm méně a doslova se to rvalo na příčník ... veřte/nevěřte

a můj Thule Ocean je umístěn tak, že zadní částí se dotýká antény... a je posunutý dopředu ... ale není to nic drastického, přední příčník je umístěný vpředu v najpřešdnější pozici ( vyvrtané dírky, klasika ... ) - ono by totiž ani nešlo otevírat 5 dveře jak by box přečníval vzadu ...

jinak Thule Spirit je SUPER
, ani půl slova proti ... jen mi Ocean (dnes Pacific) přišel za dané peníze trošku lepší ( levnější skoro o 50% ceny ) ... a ten můj model 700 je tak velký že nemám nejmenší problém s tím že má otevírání pouze z 1 strany, prostě je naprostředku a je tak široký že nemám problémy s "plazením" po střeše ...

prostě je to o prioritách ... nechtěl jsem nějaký levný Neumany který jsou z aušus tenkého plastu, na 2 zámky, mizerný ale chtěl jsem rozumný kompromis ... tedy určitě kvalitu ( Thule ) a nějakou střední řadu ( Ocean/Pacific ) ... a výsledná spokojenost ? 100%
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od edd »

Tak jsem se v katalogu příslušenství dopracoval položky:Adaptér pro originál(OE) střešní nosič

Jak se tomu má rozumět?...mohu si myslet,že se dají použít klasické -běžné příčníky /nosiče/ (Thule),do lyžin na Santě, které pasovaly na klasické podélné lyžiny? ...no jmenuje se to adaptér..tak co kdyby.
edd
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od Pavel M »

Pokud chceš používat příčníky Santy tak v 1.řadě budeš vrtat.
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Uživatelský avatar
rica
**
Příspěvky: 119
Registrován: 10 pro 2006, 16:16
Bydliště: Brno

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od rica »

Můžu jen potvtrdit že Pavel M má naprostou pravdu.Taky jsem řešil jaký box chtěl jsem Thule spitit 780 a v kamenném obchodě mě řekly,že to na Santu nepasuje.Nevzdal jsem to obvolal internetové prodejce tam mě ujistily,že to pasuje popřípadě není problém vrátit.Tak mám krásný černý v laku o cca 5000Kč levněji jak v kamenném,byl jsem 3x na horách v plné zátěži a box se ani nehne,ale bez vrtání to fakt nejde.
New Santa Fe 2,2VGT ELEGANCE
Black pearl béžová kůže
Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od edd »

Děkuji za názory...jistě si mnozí vyberou.Já jsem si také udělal jakýsi názor po přečtení zkušeností.
Jen - na závěr : 2 věci,ke kterým jsem dospěl:
1.-mrzí mne, že nemohu použít téměř nové příčné nosiče (Thule) na klasické podélné lyžiny

2.-pokládám si otázku : ?? - k čemu tedy slouží originální příčníky na Santě (...a proč nejsou konstruovány tak,aby se daly posunout až do krajní /přední polohy/..když už bych objevil jejich určení a použití.
Edd
Uživatelský avatar
dudl
**
Příspěvky: 108
Registrován: 28 úno 2008, 12:28
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od dudl »

edd píše:Děkuji za názory...jistě si mnozí vyberou.Já jsem si také udělal jakýsi názor po přečtení zkušeností.
Jen - na závěr : 2 věci,ke kterým jsem dospěl:
1.-mrzí mne, že nemohu použít téměř nové příčné nosiče (Thule) na klasické podélné lyžiny

2.-pokládám si otázku : ?? - k čemu tedy slouží originální příčníky na Santě (...a proč nejsou konstruovány tak,aby se daly posunout až do krajní /přední polohy/..když už bych objevil jejich určení a použití. vraj koli nosnosti strechy
Edd
Uživatelský avatar
edd
*
Příspěvky: 46
Registrován: 04 lis 2008, 16:07
Bydliště: Ostrava

Re: Jak vozíte na Santa Fečku lyže ???????

Příspěvek od edd »

dudl píše:
edd píše:Děkuji za názory...jistě si mnozí vyberou.Já jsem si také udělal jakýsi názor po přečtení zkušeností.
Jen - na závěr : 2 věci,ke kterým jsem dospěl:
1.-mrzí mne, že nemohu použít téměř nové příčné nosiče (Thule) na klasické podélné lyžiny

2.-pokládám si otázku : ?? - k čemu tedy slouží originální příčníky na Santě (...a proč nejsou konstruovány tak,aby se daly posunout až do krajní /přední polohy/..když už bych objevil jejich určení a použití. vraj koli nosnosti strechy
Edd
Tak to myslím ne !...ty podivné přičníky nemohou ovlivnit nosnost střechy.Edd
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“