spotreba oleje

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
murena
Příspěvky: 9
Registrován: 09 led 2009, 19:41
Bydliště: Ústí n/L

spotreba oleje

Příspěvek od murena »

Mam lantru combi 1,6 16v r.99-zere mi dost oleje a pod víčkem je furt nakej bílej sajrajt,co to je?Jinak jezdi perfektne! :hyu:
Reklama
 

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba oleje

Příspěvek od zahyx »

murena píše:Mam lantru combi 1,6 16v r.99-zere mi dost oleje a pod víčkem je furt nakej bílej sajrajt,co to je?Jinak jezdi perfektne! :hyu:
uz jsme to tady resily staci dat hledat, ja dolejvam cca 1,5 po ujeti 13000km, a jak ríkas ten bilej sajrajt muze byt zpenenej olej, teplota motoru je ok??
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
Rexcor
****
Příspěvky: 1173
Registrován: 19 črc 2007, 08:47
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba oleje

Příspěvek od Rexcor »

Jestli se nepletu, tak bílej sajrajt po víčkem oleje není nic dobrého. Myslím, že by ti do motoru měla jít voda, což jak jistě víš není moc super.
Subaru: Outback 3,0H6; Outback 3,6R6, Legacy 2,0D
Santa Fe 2,7 V6 4WD LPG sekvenční plynné palivo
Santa Fe 2,4i 4WD LPG sekvenční plynné palivo - prodáno
Renault: 19 cabrio 1,8; 19 sedan 1,8 16V prodáno; 19 cabrio 1,8 dárce orgánů zrušeno TP
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba oleje

Příspěvek od zahyx »

to zjisti jednoduse straci se ti chladici kamalina , nemusi to bejt voda
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
LongStar
****
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 říj 2007, 21:13
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba oleje

Příspěvek od LongStar »

no a huli ti to?????
jinak se podivej na vsechny tesneni olejova vana kolem filtru vika atd
ten sajrajt jak se psalo muze byt vodicka to pozna asi jen naky automekánik
a jak dolejvas vodu teda??? mizi??
kdyz je motor horkej a zmacknes hadici z chladice do motoru jde normalne zmacknout??
:hyu: S-coupe s Fénem:)
ScoupeTech ->->->->->->->VWGolf-IV Objem stylem nenahradíš!!!
Uživatelský avatar
murena
Příspěvky: 9
Registrován: 09 led 2009, 19:41
Bydliště: Ústí n/L

Re: spotreba oleje

Příspěvek od murena »

Hulí to,ale voda se neztrací. :hyu:
Uživatelský avatar
murena
Příspěvky: 9
Registrován: 09 led 2009, 19:41
Bydliště: Ústí n/L

Re: spotreba oleje

Příspěvek od murena »

Dik chlapi za info,voda se mi neztrací,asi zkusim nejakyho mechanika. :hyu: :shock:
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: spotreba oleje

Příspěvek od Hujer »

Spotreba oleje (krouzky,gufera ventilu),bilej sajrajt pod vickem(zkondenzovana vlhkost)nic nenormalniho v zimnich obdobich u starsich aut.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
murena
Příspěvky: 9
Registrován: 09 led 2009, 19:41
Bydliště: Ústí n/L

Re: spotreba oleje

Příspěvek od murena »

Teplota vody je normalni,v zari se mi stalo po ujeti cca 1000km,ze mi druhy den cvakalo neco v motoru,nakonec jsem zjistil ze tam bylo malo oleje.Ale je divny ,ze se nerozsvitila kontrolka.Jinak vse facha jak ma. :hyu: :shock:
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: spotreba oleje

Příspěvek od mirpie »

na kontrolku nespoléhej, ta se nerozsvítí ani když už je motor těsně před smrtí (zaklepání na klice). Větinou se rozsvítí, až když je po všem (protočená pánev, přidřená klika).
Jinak to cvakání bylo z hlavy, zdvihátka měly málo oleje a tedy menší tlak oleje, pak to takhle cvaká. V lepší případě stačí dolít olej, v horším případě to cvaká pořád a to je zralý na výměnu zdvihátek nebo celé hlavy, která ale musí být ok, což sehnat je problém.

Pokud ti to hulí a bere olej, pak bude problém asi na guferech ventilů, nebo zapečenej stírací kroužek, což moc veselé taky není.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
broža
**
Příspěvky: 280
Registrován: 10 říj 2008, 11:33
Bydliště: Bohušovice nad Ohří

Re: spotreba oleje

Příspěvek od broža »

no mam podobnej problem s olejem .... nevi nekdo jaky rozmer toho gufera ventilu? celkem mam olej kolem tesneni vika ventilu
:hyu: Hyundai Lantra 1.6 16V GLS 84kW r.v.1996 zelená metalíza

Seat Cordoba 1.8 červená metalíza r.v.1999 R.I.P 2010

VW Passat Variant 1.9 TDI 85kW r.v2000
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: spotreba oleje

Příspěvek od mirpie »

rozmer nevim. No mně prosakoval olej kolem jednoho šroubu víka ventilů, tak jsem koupil nový těsnění a vyměnil a tam je klid. Ale to mělo samozřejmě nemá významný vliv na celkovou spotřebu oleje.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: spotreba oleje

Příspěvek od patriknet »

Ahojte,
rád bych oživil toto téma.

Chtěl bych se zeptat ostatních členů jaké máte zkušenosti se spotřebou oleje u moderních motorů.

Co jsem o tom trochu četl, dnes jsou velké tlaky na snížení emisí (tj. spotřeby), proto se (laicky řečeno) nechávají větší vůle a používají se tzv. lehkoběžné oleje. Výsledkem je bohužel, mimo snížení spotřeby, trochu zvýšená spotřeba oleje. Jak jsem to pochopil já, není to o tom, že by to nešlo udělat tak, aby motor olej nežral vůbec, ale prioritou je nízké tření (nízká spotřeba paliva = nízké emise). A když se sejdou náhodou dvě součástky, které jsou na hraně té větší vůle, vzniká asi ta spotřeba oleje. Alespoň takto to vnímám já.

Já měl nejdřív i30 crdi 81kw (2015), tam jsem nezaznamenal nijakou spotřebu oleje, ale teď máme i40, 104kW, crdi, 2016, a tady pozoruji spotřebu kolem 1l na 10tkm. Všiml jsem si, že spotřeba olej silně závisí od jízdných podmínek. Když jezdím s lehkou nohou, olej téměř nemizí, když na to šlápnu (150-160) motor si cucne nejonom naftu ale i olej. A nově máme i karavan, když ho táhnu tam je spotřeba nafty i oleje nejvyšší. Klidně bych to tipnul na 1L na 1000km (nafta 9-10L). Běžně jezdím se spotřebou kolem 6L.

Zároveň by mne zajímalo, jestli někdo už řešil reklamaci spotřeby oleje u výrocbce a jak s tím uspěl. Předem moc děkuji za vaše názory.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: spotreba oleje

Příspěvek od dibarbora »

Začnem od konca, ak máš spotrebu 1l/1000km, tak to by si už v rámci reklamácie mohol uspieť. Takáto spotreba oleja aj keď v ťažších podmienkach je už za hranicou slušnosti pričom negatívne ovplyvňuje aj životnosť DPF.
Čo sa týka spotreby oleja všeobecne, tak moderné "eko" oleje (ACEA A5/B5, A1/B1, C1, C2 + optimalizácia trecích strát v motore) sú asi skutočne základom na potrebu dolievania aj do relatívne nových aut. Zo štyroch servisných intervalov 4x15tkm (teraz mám niečo cez 60tkm) som olej dolieval v troch intervaloch po cca. 3dcl. Tvoj postreh je úplne správny, spôsob používania spotrebu oleja ovplyvňuje výrazne. Predpokladám, že použitím oleja ACEA A3/B3 by som spotrebu oleja eliminoval, nechce sa mi však naťahovať so servisom, keďže to tam oficiálne dávať nemôžu.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: spotreba oleje

Příspěvek od patriknet »

Díky za názor. Zásadné asi bude nejako rozumne zmerať spotrebu. Zatial to je len môj hrubý odhad na krivom parkovisku. Len neviem ako na to v amaterkých podmienkach a zároveň ten karavan ťahám dosť zriedka. Ideálne by asi bolo tesne pred vačšou cestou karavanom si nejako presne poznačiť hladinu (na nejakej rovnej ploche - asi v obchodnom centre) a následne po ceste zmerať znovu.

Otázne potom bude, ako sa k tomu postaví Hyundai. Podľa skúseností ktoré zatial mám, to bude boj.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“