Check motora

Moderátor: Moderátoři

patocz
Příspěvky: 1
Registrován: 22 led 2009, 13:48

Check motora

Příspěvek od patocz »

:hyu: Zdravim, mam hyundai Terracan 2.9 CRDi 150hp. Ked dostanem tretiu a vyššiu rýchlosť do záberu zasvieti mi check motora a po uvolneni plynu zhasne :idea: , pri jednotke a dvojke ani neblikne, poradte ](*,)
Reklama
 

Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Check motora

Příspěvek od ivan kuschall »

To je obvyklá závada u Terrakánu já to prodělal 2x odchází čerpadlo na naftu DELFY, když budeš jezdit dál tak i za jízdy ti bude chcípat auto po chvilce nastartuješ ale nemá to sílu a nejede oporava je dost nákladná
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Check motora

Příspěvek od MIDAR2007 »

Zdar, chlapi. Mám Terracana rok a 2 měsíce, ročník 2003,při koupi měl najeto 134000 km, já sám mám najeto dalších 43000 km.Poprvé, když mi začal svítit check, auto mi zdechlo, už jsem jej nenastartoval a v servise mi řekli, že mám špony v celém palivovém systému a jeho kompletní výměna bude stát 150000. Co si budeme povídat, bylo to hodně, takže jsem zavolal známého, pro kterého jsou CRDi záliba,resp. je široko daleko jediný, který tomu alespoň trochu rozumí a ten mi vyměnil pal. filtr, dal starší regulátor tlaku paliva, který sehnal a auto od té doby jezdilo.Celá oprava stála 6 000,- Kč.Trochu rozdíl, co? Dnes mám podobný problém, jen s tím rozdílem, že se mi kontrolka rozsvítí při větším a hlavně delším záběru, npř. s końským vozíkem do kopce. Když včas nepřeřadím, ať nahoru či dolů,auto zdechne.Musí tam být časová prodleva na doplnění tlaku paliva, na rovince a z kopce je to v pohodě. Takže pravděpodobně budu muset zajít za tím opravářem a zase vyměníme regulátor tlaku.Problém je v tom, že se nedá sehnat.Alespoň, co jsem se ptal.Myslím starší a funkční. Nový stojí údajně kolem 13000,-. Ale jak říkám, naučil jsem se s tím zatím jezdit. Jinak teď jsem měnil hlavní brzdový válec a hlavní a vedlejší spojkový válec. Ceny u nás na netu:hl.br. válec zhruba 6000,- známý dodal za 3000,-,spojkové válce celkem 2700,- ,známý za 1 700,- oba.Zdůrazňuji, že originály! Zatím jsem s autem vrcholně spokojen co se týká jízd. vlastností. Samozřejmě jsou u auta s tolika kilometry nutné výměny stabilizátorů, tlumičů a pod. Jo, a fakt je, jak už tu psal kdysi 'mmira',že je hodně dobré nešetřit a pravidelně přidávat do paliva aditivum. Já dávám do každé nádrže 4 odměrky a auto se drasticky ztišilo a i startování při -15 stupních je maximálně nadvakrát. Dejte sem i více vašich rad a zkušeností. Mějte se!
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Check motora

Příspěvek od Hujer »

Ta cena 150000,- je za veskere nove origo dily + praci.Znackovi servis si nemuze dovolit tam dat jen neco a pak mu to budes chodit reklamovat.Jinak se da samozdrejme usetrit napr. za nadrz kterou si demontujes a kvalitne vycistis za palivove vedeni to same,nechas vycistit vstrikovace vysokotlake cerpadlo a das jen nove podavaci cerpadlo,palivovy filtr,atd.Proste to de udelat levnejc,ale pak ti na to nebude drzet zaruku.Jo jinak kdyz bylo auto v zaruce tak se to delalo gratis na garanci.Pak doporucuji pridavat aditiva a kupovat kvalitni naftu a ne namichany srackynapriklad kerosin a nebo repku jak to nektere cerpacky delaj!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Check motora

Příspěvek od MIDAR2007 »

Jasně, to všechno beru. Jenže když to měl známý v ruce, zkontroloval palivové čerpadlo, kde nebylo ani smítko, žádná špona a rovněž i nádrž byla naprosto čistá- kdybych to neviděl na vlastní oči, nevěřil bych. Dokonce mi řekl, že na devadesát procent někdo (pravděpodobně v servise ) musel úmyslně propíchnout palivový filtr, kde byla díra skrz asi 3 mm velká. Takže čert věř značkovým servisům. Po mé zkušenosti jsem se už nedivil, že tam bylo naprosto prázdno. No a aby toho nebylo málo, dnes mi odešla spojka, naštěstí zítra bude komplet nová a pozítří by to mělo být opraveno. Doufám. Dík za reakci.
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Check motora

Příspěvek od MIDAR2007 »

Zapomněl jsem napsat, že já sám jsem na té spojce najel 43 000 km a kdoví, jestli vůbec někdy byla měněna. Takže na to aby klekla, měla plné právo.
JUHA
*
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2008, 08:59

Re: Check motora

Příspěvek od JUHA »

AHOJ taky mě to potkalo.Jel jsem do kopce v tahu a auto najednou chciplo musel jsem počkat a bude znovu tlak.V jbc v servisu mi řekli to samé 150000kč.tak jsem to dal k soukrom. zabyvá se jen vstřikováním.řekl že je na vyměnu všech vstřiku stalo mě to 30000kč a zatim mam klid.řikal že vsřiky na comon rail vydržej max 150000km a je po nich Muj terr.Má 155000km.Aditiva přidávám taky.
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Check motora

Příspěvek od MIDAR2007 »

Tak tos mě potěšil, na mém mám už 177 000 km, takže abych začal šetřit. Pochybuju, že můj předchůdce v Itálii něco měnil. Doufám, že jsem to nezakřiknul.
JUHA
*
Příspěvky: 30
Registrován: 25 srp 2008, 08:59

Re: Check motora

Příspěvek od JUHA »

Uvidiš ,jestli přidavaš aditiva tak třeba vydržej déle
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Check motora

Příspěvek od MIDAR2007 »

Tak chlapi, komplet spojka vyměněna, nový př. olej, nová gufera. Cena včetně práce 22 000,-.Jízda úplně jako s novým autem!
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Check motora

Příspěvek od MIDAR2007 »

Jo a ještě jsem si u toho rozsvěcování kontrolky check všimnul, že když přidám do kopce naplno plyn, zhasne motor o hodně později, než když jej jenom šimrám napůl. Píšu to proto, že až mi jednou opravdu zdechne a už jej nenastartuju, chtěl bych mít jistotu, že nechám opravit to pravé. Takže buď to budou ty vstřiky nebo podávací čerpadlo. Poraďte ještě další, kdo máte zkušenosti. Dík.
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Check motora

Příspěvek od ivan kuschall »

to bude čerpadlo,je tam sráč mě to už vodešlo 2x
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Check motora

Příspěvek od MIDAR2007 »

Dík, kolik prosím tě stojí nové, resp. repasované a kde by se dalo sehnat?
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: Check motora

Příspěvek od ivan kuschall »

No koupit se určo dá slišel sem že stojí kolem třicítky, a sehnal sem jednu firmu v Praze prej jedinou která repasuje tyhle čerpadla Delfy stojí oprava jak kdy kolem 15 tisíc
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
MIDAR2007
**
Příspěvky: 151
Registrován: 10 úno 2009, 21:22

Re: Check motora

Příspěvek od MIDAR2007 »

Ahoj Ivane. Už je to aktuální. Buď tak hodný, napiš mi, adresu té pražské firmy, která repasuje nebo prodává ta čerpadla. Díky moc. Radim.
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“