Ako ma Santa vcera n....l!

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Pet
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 led 2009, 20:04

Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od Pet »

... a to som s nim este neurobil ani km. Moj pribeh o kupovani noveho Santu, pokusim sa byt strucny a dufam, ze nebudem nudny. Kedze mi skoncil leasing na Toyotu Corollu Verso - a s tou som si za 3 roky uzil svoje, ja uz o Toyote nechcem ani pocut, ze vraj nasjpolahlivejsie auto, pche! A to este zena ma Yaris, tiez ziadne terno. Takze som sa zacal obzerat po novom aute, predstava bola SUV, alebo MPV, mal som isty cenovy limit, nie som ochotny dat minimalne 50.000 € bez DPH za nove auto, takze auta ako ML, X5, Q7 neprichadzali do uvahy, konieckoncov po dovybaveni aj Q5, alebo X3 je na spomenutej cenovej hranici. Na Toyotu som nastvany, Honda CR-V my pripada dizajnovo nedotiahnuta taka nemastna-neslana, Nissan Murano a Subaru B9 Tribeca drahe... . Off-roady nie je moja krvna skupina. Este zostal Mitsubishi Outlander, ale nakoniec zhrnute: velka zlava na cene+zimny paket+perfektny dizajn+skvela farba+slusna vybava+obrovsky kufor+velky priestor v interieri+dobre odozvy od majitelov v mojom okoli=SANTA FE. Objednane na poslednu chvilu 30.12.2008 s dodavkou niekedy v 3 dekade januara. Farba Vanilla White, posledna na sklade, nechal som 10.000 Sk zalohu, vsetko super. Detaily riesime v novom roku, nejaky chiptuning, update, nejake prvky od Zdenka, nasiel som si podla mna slusne 2 DIN radio (Kenwood DNX 5220 BT) za super cenu. Auto prislo, umyli ho zobrali do salonu, pridem tam vcera popoludni a skoro ma trafi mrtvica. Prvy moment ktory som si vsimol bol este prijemny - smerove svetla ma integrovane v spatnych zrkadlach, co bolo zdovodnene tym, ze je to uz modelovy rok 2009. A potom som si to vsimol - predny a zadny naraznik v tej maslovo bielej (Vanilla White) a zvysok auta v snehobielej, ako sanitka. Ale dvojfarebna... . Nenormalne som sa vytocil. Viem, ze sa tie narazniky daju prelakovat, ale ja som chcel prave tu maslovu bielu, vsak normalnych bielych su tisice, toto bolo prave to co ma velmi na tom aute oslovilo. No a potom tie argumenty predajcu, ze to je vraj normalne, ze je rozdiel v odtieni farby na plastovom narazniku a na plechovej karoserii. A ze na dennom svetle to bude ine ako pri umelom osvetleni v salone. A ze casom to splynie. A ze bla-bla-bla. A on si mysli, ze ja som na hlavu padnuty. Ale vlastne mne je to smiesne chodit s dvojfarebnym autom za milion korun. Vodicak mam 22 rokov, za ten cas som jazdil na 12 autach (Renault, Octavia, Toyota, Citroen, Audi...), ziadne nove auto som nemal z vyroby dvojfarebne, este ani Feliciu. A mal som skoro na kazdom aute nieco lakovane, ale nikdy od lakirnika neprisli diely v tak radikalne inom odtieni. Korejci jednoducho zacali v decembri robit modelovy rok 2009 s novym odtienom bielej, ale narazniky bud este v novom odtieni nemali, alebo si jednoducho povedali, ze tie stare spotrebuju, vsak nejakym opiciam v Europe je to jedno. Som na nich maximalne n.....y!!!
Takze v takomto stave som to auto odmietol a neviem co spravim. Cakam teraz na reakciu dealera a importera.
Reklama
 

Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od David C3 »

hmmmm nepříjemné ale co už. Bud přelakovat a dát nějáký bonus a nebo vzit jak je a slevu :-) a až ti to někdo odře tak přelakovat....
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od Hardcam »

To auto za to nemuze. Nejak se s nimi domluv.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od zdenek76 »

není co řešit, jestli máš objednanou Vanilla White 3M (vzorník 2009) a auto je přitom Arctic White 9Z (vzorník 2007), tak bych necouvl. Slevu ti můžou dát, ale pak tě to bude celý roky štvát, že máš jinou barvu než si chtěl. Sice ti můžou přestříkat nárazníky, ale furt budeš mít barvu, kterou si nechtěl.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
shwaara
***
Příspěvky: 649
Registrován: 31 črc 2008, 21:02

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od shwaara »

Proste bych trval na tom, at mi dodaji auto, ktery jsem si objednal a za to zdrzeni bych chtel slevu nebo bonus navic. Ale kdyby Ti nabidli VELKY bonus (u mne je 100-150.000 za auto, ktery jsem si neobjednal adekvatni), aby sis vzal to, co Ti pristavili, ktery by Te presvedcil, pak neni co resit.
Audi A6 quattro 4.2 V8 a Bel STI-Re + AL G9RX
ex: Peugeot 607 2.2i
ex: Hyundai Sonata 2.0i 2003
Pet
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 led 2009, 20:04

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od Pet »

zdenek76 píše:není co řešit, jestli máš objednanou Vanilla White 3M (vzorník 2009) a auto je přitom Arctic White 9Z (vzorník 2007), tak bych necouvl. Slevu ti můžou dát, ale pak tě to bude celý roky štvát, že máš jinou barvu než si chtěl. Sice ti můžou přestříkat nárazníky, ale furt budeš mít barvu, kterou si nechtěl.
Jasnacka ze budem trvat na svojom. Akurat je problem s argumentaciou a dokazmi. Auto ma na stitku v rame dveri vodica uvedene cislo farby 3M. Ako viem dokazat, ze skelet karoserie je 9Z podla vzorkovnika 2007? Myslim, ze u korejcov farba 3M v roku 2007 a 2008 nie je ta ista ako v modelovom roku 2009. Moj pribeh mal samozrejme dnes pokracovanie. Zobral som do salonu manzelku a ta mi potvrdila, ze ten rozdiel v odtieni medzi naraznikmi a karoseriou je velmy brutalny. Jednoducho to auto sa neda vytiahnut na bozie svetlo. Maju tam vzorkovnik, zobrali sme z neho vzorku 3M (je na nejakom plaste) a padli sme na zadok. Mali sme treti odtien. Nieco medzi maslovou farbou naraznikov a bielou farbou karoserie. No a bomba bola, ze po dokladnom prestudovani auta sme zistili, ze v tej tmavsej maslovej su nalakovane aj plastove kryty spatnych zrkadiel, kryty kluciek a lista nad zadnou SPZ! Vedla stoji H-1 bielej farby a ten ziadne rozdiely medzi farbou naraznikov a karoserie nema. Predajca priznava ze tam rozdiel je, ale vraj je to u Hyundaiov uplne normalne, ze im chodia taketo vozidla bezne, na stitku je cislo 3M atd. . A krmil ma s tym, ze vraj ani pripadne prelakovanie tento problem neodstrani... . :roll: Predavaju aj Mazdu, maju tam CX-7 zhodou okolnosti v bielej perletovej metalize a po dokladnom studovani je aj na nej vidno rozdiel medzi prednym naraznikom a blatnikmi, resp.kapotou. Naraznik je tmavsi. Taktiez tam je Mazda 6 kombi v ocelovo-modrej matalize a na nej je tiez vidno rozdiel, ten je ale na zadnom narazniku, ktory je o dost tmavsi ako ostatna karoseria. Ale aj tak su tieto rozdiely na oboch Mazdach podstatne menej vyrazne ako na mojej sante. Treba dobre studovat inkriminovane miesta na aute aby to tam clovek nasiel. Nemozu byt tieto rozdiely sposobene nedostacnym lakovanim, resp.chybajucimi vrstvami laku? Potom som sa nastartoval, zbehol som do salonu Mercedesu, maju tam biele ML, ziadne rozdiely. V meste som videl biele GL, zastal som, okukal, ziadne rozdiely. Videl som bielu X3, ziadny rozdiel. O prelakovani sa nechcu moc bavit, nejaka zlava z ceny neprichadza u nich do uvahy a ja mam pocit, ze ma vodia za nos a mam toho uz dost. Zajtra moje kroky vedu opat k Mercedesu, maju super zlavy na skladove vozidla...
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od zdenek76 »

Tak to je zásadní rozhodnutí. Nevím jak na Slovensku, ale u nás jsou super ceny na Lexus RX400 hybrid - svezl jsem se a paráda, spotřeba jak diesel a k tomu všechny výhody benzinu
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Pet
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 led 2009, 20:04

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od Pet »

zdenek76 píše:Tak to je zásadní rozhodnutí. Nevím jak na Slovensku, ale u nás jsou super ceny na Lexus RX400 hybrid - svezl jsem se a paráda, spotřeba jak diesel a k tomu všechny výhody benzinu
Hm, Lexus RX400 bola pred nejakym stvrtrokom moja volba. Vyskusal som ju a jeden cas som jazdil aj s Priusom a to bola parada. Pani poviem Vam, ze tie hybridy u Toyoty maju nenormalny tocivy moment, ked im zoslapnete plyn, tak Vas to vtlaci do sedadla. Je to bomba ako tie elektromotory pomahaju klasike. Vtedy vsak ta RX400 bola u nas priserne draha. Ale co my hlavne vadi je strasne maly kufor. Chodim parkrat do roka s rodinou na lyzovacku alebo k moru a naco si mam kupit take SUV kde si musim dat na strechu box? Ani jeho exterierovy design neni bohvieco, take zvlastne vajicko a tak trochu uz prezite. Darmo, ta koncepcia uz ma nejaky ten rok. Ale vo vnutri parada. Dnes skusim aj ich, co ked aj u nas isli s cenami dole.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od zdenek76 »

Box si musíš dát na střechu i u SantaFe, takže to máš prašť jak uhoď. On teď přichází na trh nový RX450, takže ta 400 je za krásnou cenu. U nás za něj chtějí 1.1 mil Kč, což je pořád míň než za Mercedes ML. Mně se třeba exteriér RX400 pořád líbí, přijde mi takový nadčasový a nedá se zaměnit s jiným autem.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od DEDe »

uff mega za auto me to stejne prijde jako vyhozeny penize ja si nemuzu pomoct nekdo na to mozna ma ale kdybych si mel ja kupovat auto za mega tak to bych musel mit tak 4 mega na ucte aby mi to neprislo jak vyhozeny prachy. Za 4 roky je hodnota auta v tahu a penize nikde. Tim nechci nic ovlivnovat to spis jen takove zamysleni kdyz sem koukal na ty auta a tak ted jinak kazdeho vec :)
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
Pet
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 led 2009, 20:04

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od Pet »

zdenek76 píše:Box si musíš dát na střechu i u SantaFe, takže to máš prašť jak uhoď. On teď přichází na trh nový RX450, takže ta 400 je za krásnou cenu. U nás za něj chtějí 1.1 mil Kč, což je pořád míň než za Mercedes ML. Mně se třeba exteriér RX400 pořád líbí, přijde mi takový nadčasový a nedá se zaměnit s jiným autem.
Box na santu? Auto ktore ma dobre tvarovany 750 l kufor + odkladacie priestory v dne kufra (5 miestna verzia) podla mna uz ziadny box nepotrebuje. Ak tam nevozis slona... :) Moja corolla Verso ma 450 l a predsa sa nejako spraceme, takze santa musi byt v poho.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od zdenek76 »

Pet píše:
zdenek76 píše:Box si musíš dát na střechu i u SantaFe, takže to máš prašť jak uhoď. On teď přichází na trh nový RX450, takže ta 400 je za krásnou cenu. U nás za něj chtějí 1.1 mil Kč, což je pořád míň než za Mercedes ML. Mně se třeba exteriér RX400 pořád líbí, přijde mi takový nadčasový a nedá se zaměnit s jiným autem.
Box na santu? Auto ktore ma dobre tvarovany 750 l kufor + odkladacie priestory v dne kufra (5 miestna verzia) podla mna uz ziadny box nepotrebuje. Ak tam nevozis slona... :) Moja corolla Verso ma 450 l a predsa sa nejako spraceme, takze santa musi byt v poho.
nových Santů s boxem potkávám docela hojně, prostě několik párů lyží nedej bože běžek asi do kufru nedáš, jedině na úkor sklopenýho zadního sedadla
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Pet
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 led 2009, 20:04

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od Pet »

zdenek76 píše:
Pet píše:
zdenek76 píše:Box si musíš dát na střechu i u SantaFe, takže to máš prašť jak uhoď. On teď přichází na trh nový RX450, takže ta 400 je za krásnou cenu. U nás za něj chtějí 1.1 mil Kč, což je pořád míň než za Mercedes ML. Mně se třeba exteriér RX400 pořád líbí, přijde mi takový nadčasový a nedá se zaměnit s jiným autem.
Box na santu? Auto ktore ma dobre tvarovany 750 l kufor + odkladacie priestory v dne kufra (5 miestna verzia) podla mna uz ziadny box nepotrebuje. Ak tam nevozis slona... :) Moja corolla Verso ma 450 l a predsa sa nejako spraceme, takze santa musi byt v poho.
nových Santů s boxem potkávám docela hojně, prostě několik párů lyží nedej bože běžek asi do kufru nedáš, jedině na úkor sklopenýho zadního sedadla
Jasan, ked je viacej pasazierov tak to bude problem, ale my sme traja, cize vzadu sklopim sedadlo v pohode a v deliacej priecke je montazny otvor cez ktory v pohode tie 2 pary lyzi prestrcim (ja nelyzujem, na horach som bernardin :D ).
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od zdenek76 »

Nebo počkat do dubna/května, kdy by u nás měl být povolen odpočet DPH u všech vozů bez nutnosti mít mříž.

Každopádně mokré lyže v autě nejsou nic moc, taky je tak sice často vozím, ale ta vlhkost mě štve a zřejmě pořídím rakev.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Pet
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 led 2009, 20:04

Re: Ako ma Santa vcera n....l!

Příspěvek od Pet »

zdenek76 píše:Nebo počkat do dubna/května, kdy by u nás měl být povolen odpočet DPH u všech vozů bez nutnosti mít mříž.

Každopádně mokré lyže v autě nejsou nic moc, taky je tak sice často vozím, ale ta vlhkost mě štve a zřejmě pořídím rakev.
Idem sa mrknut k Mercedesu na ML, dam potom info. Udajne su mi ochotny predvadzacku pozicat na vikend. Tak uvidime.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“