diferencial

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

diferencial

Příspěvek od ivan kuschall »

Tak sem zjistil že mám obrovskou vůli na zadní ka.rdance potažmo v zadním difuTak sem najel na jámu a dal se do toho, vyndal sem poloosy ven , vyšrouboval zadní dyf vymezil jsem vůli a druhej den sem to poskládal a jezdím vše v poho :D/ :D/ :D/
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Valent2004
**
Příspěvky: 118
Registrován: 17 čer 2008, 11:38
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Re: diferencial

Příspěvek od Valent2004 »

Ahoj. Mne pri preraďovaní rýchlosti sa ozýva buchanie, alebo keď zaradím spiatočku. Podľa mňa je to tiež vôľa v diferaku.
Prosim Ťa nemohol by si napýsať ako si vymedzil tu vôľu. Ďakujem
Hyundai Terracan 2,9 CRDI
VW Sharan 1,9 TDi 4Motion
Uživatelský avatar
ivan kuschall
**
Příspěvky: 396
Registrován: 28 pro 2008, 19:22

Re: diferencial

Příspěvek od ivan kuschall »

no většinou to klepne když přidáš plyn, a vůle v dyfu tam může být jak na hrušce a tím i v satelitech, je to dost práce odpojit kardan vytáhnout ven poloosy stačí povolit lana na ruční brzdu a povytáhnout osy o 15 čísel, vypustit olej z dyfu všechno si to označit a srazit dyf dolu. Vule na hrušce se dělá závitama z boku je to zajištěné takovou skobou a šroubkem. povolíš o jednu dirku a na druhé straně o jednu utáhneš aby si přibližoval zuby k sobě a nesmíš zaqse moc musí tam bejt vůle jináč to bude hučet a hřát-zaleží jak velká je vůle. Na satelitech to je ještě větší problém tam se dávaj speciální podložky a ty nekoupíš ani v hyundai ty ti prodaj celou hřídel se satelitama za 23tisíc plus dph poňáč se na tom dá víc vydělat, já sem ji nechal udělat v nástrojárně a zakalit, nevím zda sem ti pomohl
http.kuschall.webovastranka.cz
www.dvere-drevene.cz
Uživatelský avatar
Valent2004
**
Příspěvky: 118
Registrován: 17 čer 2008, 11:38
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Re: diferencial

Příspěvek od Valent2004 »

Ďakujem pekne. Samozrejme že si mi pomohol. Vidím že teba už Terracan s ničím neprekvapí. Možno že sa do toho pustím.
Ešte raz dík. =D>
Hyundai Terracan 2,9 CRDI
VW Sharan 1,9 TDi 4Motion
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

Chtěl sem se zeptat jestli někdo neví čím může být to, že když se rozjíždim a trochu víc přidam plyn tak to začne dost nahlas cvakat až bouchat zřejmě z diferenciálu. Takovej zvuk jako by to šlo někde přes zuby. Když se rozjiždim na rovině tak to dělá na 1 a 2 a do kopce i na 3 a 4. Může to byt vůlí v diferenciálu ?? Tu tam ma dost velkou.
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: diferencial

Příspěvek od kuschall »

No nevím to se mi nezdá to by musela hruška ject po zubech, může to bejt ale v rozvodovce tam může přeskakovat řetěz, dělá to když se rozjíždíš a dáš více plynu? a potom když už jedeš tak je to v pohodě?
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

Přesně tak, dělá to hlavně při rozjezdu na nižší rychlosti a pak uz ne. A kdyz pojedu třeba pomalu na dvojku a rychle přidam tak to začne dělat, ale až ve vyšších otáčkách. Děla při záběru a při rozjezdu do kopce to děla dost. Zvuk jako kdyby něco přeskakovalo přes sebe. Když se budu rozjiždět pomalu a nepujdu do otaček tak to dělat nebude. Kdyby to byla ta rozvodka, da se to opravit ??
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: diferencial

Příspěvek od kuschall »

Tak si myslím že to je ta rozvodovka ale nejsem automechanik jenom se v tom hrabu a potom ta rozvodovka je za převodovkou není žádná sranda, opravit se dá skoro všechno a tohle vychází udajně okolo 20-25tisíc, jinak já to ještě neměl vyndaný tak že tak
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

A da se to nějak odzkoušet ?? Ještě si vybavuju že když sem řadil tak tam byla cejtit nějaka vůle, když sem pustil spojku tak to jakoby škublo, jako by do sebe neco zapadlo. ale když sem si na to daval pozor a poštěl spojku pomalu tak to neškublo. Ale teď od útery to děla tohle. Ja právě myslel že je vůle v diferenciálu.
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: diferencial

Příspěvek od kuschall »

Tak vyzkoušet vypust olej z dyfu jestli něco vypadne a pak z rozvodovky. Vlez pod auto a vem za kardanku a toč levá pravá budeš slišet a cítit kdy to zabere a kolik je tam cm ty vůle, no a dokavať to nerozebereš tak nevíš. Zadní dyf máš kuchlej za chvilku ale musíš vytáhnout poloosy obě
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

No ja chtěl dnes ten dyferencial rozdělat, ale nemam jámu. A s autem na zemi tam neni moc přístup. Ten výkiv toho kardanu mi neprišel nijak velkej. Ale zejtra to ještě zkusim. Mam tam mít rychlost nebo neutral když to budu zkoušet ?
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: diferencial

Příspěvek od kuschall »

No pokud si myslíš že tam není velká vůle, a když jedeš hučí to ze zatku? já si myslím že tam to nebude
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

Tak sem zkoušel tu vůli a když vezmu za ten kardan a zatočim do leva a do prava tak ta vůle mezi tim kdy se točí kola dopředu a začnou se točit dozadu je par mm. A nezaregistroval sem že by něco hučelo. Zkusil sem vypustit olej z diferencialu a z té rozvodovky a zuby nevytekli. Oleje byli trochu našedlý ale ne moc, ale už tam jsou alespoň 15 tisíc km tak je to snad normal. Když sem je měnil před tim tak z differencialu vytekl uplně černej, ale to tam pár desítek tisic km a možna i dyl byl. A nemohla by to dělat třeba spojka nebo převodovka ??
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: diferencial

Příspěvek od kuschall »

Převodovka- řadíš bez problému né, já si myslím že pokud se rozjíždíš a dáš plyn a mlátí a chrčí v tom tak je to v rozvodovce. Tak to zkus zapři auto vo barák druhej ať lehne s uchem pod auto a šlápni na to odkať půjde randál teď tomu už neublížíš
Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: diferencial

Příspěvek od michal 2.9 »

Jj řadí to v pohodě. Ja to zkoušel jinak. Mam to na špalkach, nastartoval sem, dal za jedna, přibrzdil sem (udělal odpor) a přidal sem a dělalo to. Tak jsme to zkoušeli odposlouchat, ale nese se to pod celym autem a ať přiložim ruku nebo ucho na dif., rozvodovku nebo převodovku tak ty otřesy jdou ze všeho. Kdyby šlo odpojit kardan a zkusit to, Ale to neudělam ten odpor.
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“