Benzínová nádrž

Moderátoři: miooo, Moderátoři

camil.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 25 led 2009, 11:18

Benzínová nádrž

Příspěvek od camil.cz »

Mám Santa Fé, benzíňáka 2.4, rok 2002 a zároveň už dlouho i problém s prasklou nádrží. Nádrž je prasklá z vrchu, což znamená, že naštěstí za mnou při jízdě není tekoucí čára benzínu, ale nemohu natankovat víc jak 40 litrů, jinak se mi spotřeba rapidně zvedá a v kabině je neustále vůně benzinu ...někdy až moc silná. Zkoušel jsem nádrž nechat odborně v autorizovaném servisu spravit. Tam jí zalepili "speciálním" lepidlem a já za to dal 4800,- ...do dvou týdnů praskla zas. Tak jsem jí nechal v neodborném servisu zavařit mosazí za 2000,- ale do měsíce zase praskla. Bavil jsem se o tom s několika lidma od aut a jedni říkají, že u hyundaie je to normální, že nádrže praskají a ti druzí o tom nikdy neslyšeli a kroutí hlavou jak se to mohlo stát ...to by zajímalo i mě, ale nikdo mi na to zatím není schopen odpovědět. Teď už jen řeším otázku, když koupím nádrž novou za 14000,- za jak dlouho asi praskne, nebo mám dát šanci ještě nějakému vrakovišti, koupit jí za 3000,- a doufat, že vydrží dýl ja měsíc ...
Reklama
 

Ovárek
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 led 2009, 09:59

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od Ovárek »

Ja mam sice 2.0 CRDi ale nadrz mi na tom nepraskla a to s tim jezdim hlavne v terenu,nejsem si jist zda je to udelane z plechu,co je lisovany za studena,protoze takovou nadrz nespravis,ja to zkousel u kamaradového auta taky special.lepidlem,ale ono to vzdy praskne,je to zbytecny,spise bych doporucil kouknout se po nejaky stary nadrzi,ale to je taky problem.... :roll:
Mám rád český pivo,holky a nesnáším český cigá..:-)
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od clay »

Ahoj,
o této závadě jsem neslyšel, tak tam hoď jinou z vrakáče a máš velkou naději, že budeš mít po starostech. Pokud by se závada objevila znova, hledal bych ji jinde než v nádrži - ale neměl jsem proč to tam omrknout co by tam mohlo být špatně.
clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Ovárek
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 led 2009, 09:59

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od Ovárek »

Jasne,kdyz praskne opet,tak chyba bude v necem jinem,ale starou nadrz bude hledat dosti obtizne 8-[
Ja bych osobne rekl,ze ta nadrz musela dostat urcitou ranu (napr.prujezdem terenem a auto se dostalo na bricho a nadrz o neco zavadila)ale taky to nemusi byt pravda..... :-k
Mám rád český pivo,holky a nesnáším český cigá..:-)
camil.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 25 led 2009, 11:18

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od camil.cz »

Já bych tam jinou dal i rád, ale sehnat na vrakáči benzínovou nádrž je heroickej výkon ... Byl jsem v Úvalech u Prahy, tam mi jí vyfouk někdo skoro před nosem , v Autolandu taky nic ...všude jenom dieselový. a novou se mi zatim kupovat nechce. Sháněl jsem i alternativního výrobce, ale nádrže prý jsou pouze originál ...za 14 tis.
Ovárek
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 led 2009, 09:59

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od Ovárek »

To je podobny jak u me,shanel jsem pouzity plechovy disky na Santika a taky mi rekli ze si to pred malou chvili jeden typek koupil,ja je potreboval predelat na trosec jine gumy,ale nezbyvalo nic jineho nez koupit novy :roll:
Hele,za chvili jedu do Opavy,myslim,ze tam jsou 2 vrakace,nebo vice?o jednom vim na 100% kouknu se tam a treba budes mit stesti ok? :wink: ale davat 14 litru za novou bych nechtel dat ani ja :-k
Mám rád český pivo,holky a nesnáším český cigá..:-)
camil.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 25 led 2009, 11:18

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od camil.cz »

OK dík moc
Ovárek
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 led 2009, 09:59

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od Ovárek »

Tak jsem byl na tom jednom,ten druhy jsem nemohl najit (treba neni :x )Moje konverzace s tim pracovnikem znela asi takhle:
Ja: Zdravim,chci se zeptat,jestli tu nahodou nemate nejakyho bouranyho santika?
On:Co je to za auto "santik"
Ja:Prece Santa Fe
On:Santa Fe??
Ja:Co je na tom zvlastniho?Potreboval bych na jeden model benzin.nadr (presne rikat to nemelo cenu)
On:Pane,tak takove auto jsme tu snad jeste ani nemely,je to asi tak,kdyz se nekde neco naboura treba Pajero tak ty dily jsou okazite rozebrany a na vrakoviste se to nikdy nedostane a dalsi vec je,ze musite mit znamosti
Ja:Aha,no co se da delat a nevite,kde by se to dalo sehnat?
On:v obchode
Ja:myslel jsem levne
On:tak to opravdu netusim
Ja:tak zatim

Ten dotycny pan byl asi vtipalek... #-o
Jeste se zeptam kamarada,co mi shani dily na santika,sice je vydřiduch ale 14 litru to nebude :wink: ale nic neslibuji
Mám rád český pivo,holky a nesnáším český cigá..:-)
camil.cz
Příspěvky: 6
Registrován: 25 led 2009, 11:18

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od camil.cz »

:-))) jo pán byl moc vtipnej ...proč vlastně má vrakoviště ...asi pro známý :-) ale díky. ještě budu obvolávat vrakárny kde věděj co je to santafé, ale teď zrovna nemaj nic k nabídnutí.
Uživatelský avatar
clay
**
Příspěvky: 151
Registrován: 29 čer 2007, 22:03

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od clay »

Zkus Donáta u Nechanic - sehnal jsem tam i dveře v origo barvě - teda na Santu I.
clay
Santa Fe 2,7i V6 + Santa Fe 2,4i - nyní LPG sekvence
(Toyota Carina E Combi; Ford Sierra 1,8 TDi ; Sonata 2,0 16v odpočívá v Hyundaiáckém ráji s 375 000 km
Škoda 125 L ; Škoda 120 GLS; Škoda 1100MB; Škoda 110L; Škoda Octavia Combi 1963)
Ovárek
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 led 2009, 09:59

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od Ovárek »

Ono je to tezko,znam jednoho typka,co nekde na jizni morave otocil pri prujezdu zatackou auto na strechu a cele to nejak preletelo prikop a zkoncilo v oračce.A prave on shanel (myslim ze jeste nejaky dily shani) kolem karoserie auta,ruzny plechy apod....No a co ja vim tak sehnal jenom neco a zbytek porad shani,lita po vrakovistich a nic-Jo to auto je Pajero rok vyroby myslim 2004,no zatim ho ma doma a koupil si fungl novy 2008 =D> dobrej borec,jedno jezdu druhe nabourane v garazi :roll:
Mám rád český pivo,holky a nesnáším český cigá..:-)
Ovárek
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 led 2009, 09:59

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od Ovárek »

Jeste neco doplnim:Otocil to asi pred rokem a neco a Kamaradovi jsem rikal ohledne benzinovy nadrze a ze se podiva :D/
Mám rád český pivo,holky a nesnáším český cigá..:-)
osud
*
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2008, 12:03
Bydliště: Nový Vestec
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od osud »

Tohle mě nepotěšilo, taky když natankuju plnou nádrž cítím benzín a trvá to zhruba než vyjedu první čtvrtinu nádrže. Kde ti to prasklo? Musí se vyndat nádrž pro kontrolu, nebo je to dostupný z interiéru. Pokud teda Santa má nějaký otvor např. pro přístup k čerpadlu.
Hyundai Santa Fe 2,7V6 AT 2001
Obrázek
Ovárek
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 led 2009, 09:59

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od Ovárek »

Napr. ja nemel potrebu nadrz oddelavat,a tak nevim jestli tam otvot je ci ne,kazdopadne si myslim,ze tam nic takovyho nebude,nadrz mas za chvilku venku :wink: bych se divil protoze zrovna ty Santa fečka trpí nedostatkem místa,pri ruznych opravach,ale samozrejme i jina moderni auta jsou na tom stejne :-k
Mám rád český pivo,holky a nesnáším český cigá..:-)
osud
*
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2008, 12:03
Bydliště: Nový Vestec
Kontaktovat uživatele:

Re: Benzínová nádrž

Příspěvek od osud »

Už mám jasno proč je cítit benzín. Včera jsem byl na výměně oleje a tak jsme na to koukli. Benzín prolíná ve sváru co je po obvodě nádrže. Je tam vidět mapa v místě kde to prolíná. Takže nádrž půjde ven a zkusíme to provařit kolem dokola.
Prý na tohle trpěli Fiaty, prostě to po 8 letech prorezlo. Je nějaký rozdíl mezi benzínovou a dieslovou nádrží?
Hyundai Santa Fe 2,7V6 AT 2001
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“