Matrix - strešné lyžiny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
thadeus

Matrix - strešné lyžiny

Příspěvek od thadeus »

Unesú plastové strešné lyžiny skutočne ten tabuľkový údaj zaťaženia strechy 70kg bez rizika zlomenia sa, alebo iného poškodenia? Nikdy som nemal auto s takýmto riešením strešného nosiča, čiže ma to zaujíma. Keď sú klasické priečky s úchytmi na strechu, to je dostatočne masívne a ani to nepruží. Ale keď človek kupuje tie špeciálne priečky pre lyžiny, zdá sa mi to byť dosť krehké. Unesie to tak zo dva - tri bycikle resp. ťažšiu truhlu bezproblémov, alebo sa to nebodaj ohýba, prípadne láme, resp.nejako ten náklad môže buchnúť a poškodiť strechu? Vďaka.
Reklama
 

Masterixx

Matrix - strešné lyžiny

Příspěvek od Masterixx »

Lyžiny na Matrixe sú určite pevné dosť. A priečky tiež. Ja mám také lacnejšie GeV a tie sú celé kovové, potiahnuté plastom. Bicykle som síce ešte na ňom nevozil, ale veľkú truhlu plnú lyží a palíc (pre 5 lyžiarov) áno. Úplne v pohode. Mal som už autá s lyžinami aj bez lyžín, tak to môžem posúdiť. S lyžinami sa mi to zdalo vždy lepšie, skôr som mal obavy z nosičov čo sa montovali priamo na strechu. Takže bez obáv. Na starom aute som vozil 4 dospelácke bicykle bez problémov (tiež lyžiny, tiež GeV priečky). Keď sa oteplí, začnem aj na Matrixe 2 občas 3. Už aby tu bola jar...
Uživatelský avatar
zdenekpodlezl
*
Příspěvky: 45
Registrován: 08 dub 2006, 11:13
Bydliště: Svitavy

Příspěvek od zdenekpodlezl »

Já střešní ližiny nemám. Sice jsem je chtěl, ale kupoval jsem jetýho Matrixe a tam nebyly. Sehnal jsem nosiče přímo na střechu, v létě vozím 4 kola, v zimě 4 lyže a až na malou mezeru mezi dveřmi a držákem, kde mi na jednom místě praskla ochranná folie na dveřích je to v pohodě. Je zajímavý, že v servisu mi nechtěli ližiny namontovat, protože prý na to musí být přizpůsobená karoserie z výroby. Asi to pravda bude, protože mi to řekly ve víc servisech.
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“