Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Yurii »

Tak jak už název napovídá, právě jsem se vrátil z dlouhého testdrivu po noční Praze kdy jsem si užíval že mám zpátky skupáče ale název taky napovídá, že se mi na něm něco nelíbí.
Povětšinu večera jsem jezdil s plným autem lidí a moc jsem ho když byl motor v teplotě nešetřil (vše bylo OK) jenže když jsem všechny vyložil a jel se projet poloprázdnou Prahou jen tak polehoučku a nedej bože z kopečka, motor najendou začal víc kouřit měl nepravidelný chod (na volnoběh) a teplota vody začala rapidně klesat. Navíc i když už jsem pomalu parkoval a teplota vystoupala cca na normál, spustila se sahara která to začala chladit zpět podle mého názoru pod normál a pustila se zbytečně brzo.
Viděl bych to na termostat nebo nějáké trplotní čidlo, a možná oboje máte s tím někdo zkušenost?
Prozatím to asi pořeším tak, že mezi chladič klimy a vodny nacpu nějáký poolystyren nebo něco čím část studeného vzduchu pošlu jinam než na chladič aby mu nebyla pořád zima jebže pořád se takhle jezdit nedá :-k

Další, jaké máte volnoběžné otáčky u skupáčů? Já měl u starého něco kolem 800 ale nový motor mi drží pořád 1200 :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od black_sheep »

to mi delal termostat. zajed do autokelly tam ho maj skladem snad vsude a vymenis ho behem 10minutek :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Yurii »

Díky ;) Tak za 600,- je to krásný ještě taková malá otázka, kde ten termostat najdu tyjo? Teď jen tak podle paměti vůbec netuším.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Shelby_nr
**
Příspěvky: 170
Registrován: 07 úno 2008, 23:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Shelby_nr »

nazdarek....tak najprv odpovedam kolko mam otaciek na volnobehu, tak je to okolo 850-max900...a tych tvojich 1200, mavam ked je uplne studeny motor, ale ked sa zohreje se je OK....a druha otazka kde je temostat...ako vidis od chladica ide smerom do motora cierna hadica (ta vrchna,lebo origo idu dve hadice, vypustacia napustacia)...tak hned jak sa spaja hadica s motorm je tam mala "nadobka" kde je termostat ulozeny,na vrchu by mali byt dva srouby ktore ked povolis tak sa ti to otvori ako hrniec s pokrievkou :lol: ..a tam to presne mas..dufam ze ti pomohol moj navod :-k
Hyundai Scoupe Ls, 65kW
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Yurii »

Dekuju moc, to presne sem potreboval vedet. Takze muj motor si "mysli" ze je studenej a ma proto vysoky volnobnezny otacky a je furt studenej... to dava smysl ;)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od black_sheep »

Yurii píše:Dekuju moc, to presne sem potreboval vedet. Takze muj motor si "mysli" ze je studenej a ma proto vysoky volnobnezny otacky a je furt studenej... to dava smysl ;)
jojo me kvuli tomu obcas i ty otacky docela skakali, jednotka se s tim nemohla smirit :lol: termostat stal asi tri kilca
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Hardcam »

Yurii: to je vlastne extremni pripad oproti Skodam 120:) jede to aspon lip, kdyz to ma prakticky porad studenej vzduch? :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Yurii »

No mam dalsi podezreni na spatny teplotni cidlo co ridi sahary... neni mozny aby mi v takovymhle pocasi pri parkovani nebo kdyz motor vrci na neutral bezely obe sahary, to nema smysl Uvidim jak se bude Skupac zitra chovat az saharam vemu relatko :( U staryho motoru mi Hujer tohle cidlo jednou menil protoze mi sahary prozmenu nefachcily vubec :(
Treba bych mel termostat dobrej ale bylo by v haji to cidlo. Nevite nekdo kterym teplotnim cidlem se ridej u Scoupa volnobezny otacky?
Ono cela elektrika co se tyce drobnosti jako je svetlo v interieru a muziky je takova divna, chce to poradnou revizi :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Hujer »

Pokecame o to zitra.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od black_sheep »

jo jak tenkrat tiburonovi v Hoskovicich - jsi to polil "zivou vodou" - studenou a hned mu to nastartovalo :-))

mno tentokrat si vemte sebou pet flasku s horkou vodou, a bude vystarano =D> hujer to poleje a bude to dobry...
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Hujer »

Mam sikovne ruce! :lol:
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Yurii »

uvidime, pro dnesek vyhazim z auta ty relatka na sahary co to udela 8)
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od black_sheep »

Hardcam píše:Yurii: to je vlastne extremni pripad oproti Skodam 120:) jede to aspon lip, kdyz to ma prakticky porad studenej vzduch? :)
me haproval volnobeh, melo to neklidnej chod, vyssi opotrebeni se muselo dostavovat (to se neprojevilo) a vyssi spotreba :-) ale jelo to jeste lip, skoro jako pichla sfina :lol: ale ono mi to jezdilo sfizne porad, na to co to bylo.. :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Yurii »

No ono to moje taky lita jak strelena sfina, precejenom ma tu vrtulu ;) Ale ten zvuk motoru jak oza studena a nizka teplota mi fakt delaj starosti, hlavne se mi nelibi jak to kouri. Alespon doufam ze to koureni zpusobeny tim ze se motor tvari jako studenej, protoze jinak nevim a musel bych tam naklopit nejakou 15W40 :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Skupátko je konečně doma ale... podchlazuje :(

Příspěvek od Yurii »

k problem vyresen, je to termostat. Nacpal sem tam dneska svuj starej a krásně drží teplotu na polovině, přesně kde má podle mýho ta ručička bejt. :D/
Ale vzhledem k tomu, ze mi sahary vypinaj dost pozde a otacky na volnobeh sou i pri spustenym motoru 1100-1200 bude jeste neco spatne :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“