Rozvodový řemen

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Máňa

Rozvodový řemen

Příspěvek od Máňa »

Zdravím,jsem začátečník a koupil jsem si Hyundai Lantra 1,6 16v.r.v.1998,benzín(dohc),a chtěl bych vyměnit rozvoďák i z kladkama,nevím ale jestli je to potřeba,protože na štítku balo napsané že se měnil při 70 000,teď je tam najeto 118 000,v servisu ma řekli že by to bylo lepší vyměnit,ale nevím jestli to neříkají jen kvuli kšeftu,jeden známý mi řekl že můžu ještě 20000 najezdit,mám však strach aby mi něco neprdlo a nevím co mám v tomto případě udělat,nebo co pro mě bude nejlepší.Ocením každou radu.Díky. :oops:
Reklama
 

Uživatelský avatar
zaludnikrs
**
Příspěvky: 371
Registrován: 15 říj 2005, 13:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zaludnikrs »

klidně můžeš čekat i 50 000km ale zalezi na tom od koho jsi vuz koupil,jeslti z bazaru tak se to zpravidla dělá protože původ auta a ani co s ním bylo děláno ani kolik má opravdu najeto není nikdy známo!ale jestli máš auto trebas od znamyho se servisni knizkou nevidim duvod se do tohodle poustet.Ja mam skoro 240 000km a rozvody se delali dvakrat ale uz se na ne pomalu chystam hned po pretesneni motoru ;)
hodne stesti pri rozhodovani preje Jiřa :)
Jiřa
Máňa

Příspěvek od Máňa »

Díky za radu,koupil jsem ho v bazaru takže nevím kdo s tím co dělal ani jestli ty údaje na tom štítku byli pravdivé,takže podle tvojí rady to nechám radši pro klid duše asi v létě vyměnit.Ještě jednu věc bych chtěl vědět,jakou mám asi čekat cenu a jestli tam můžu nechat dát díly třeba od náhradního výrobce,nebo radši originál.
Máňa

Milan

Příspěvek od Máňa »

A promiň za tu anonimitu,jsem tu poprvé.
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ja jedu menit rozvody zitra rano :)

kdyz jsem kupoval auto tak jsem o tom nevedel ze se to ma delat a pak uz stale nebyli penize - student no :) jsem na 123tis a menej se na scoupe po 60ti takze uz by bylo na case.. snad uz tech 9km do lipy vydrzej, to bych byl nejvetsi smolar na svete! :roll: jsem zvedavej jak budou vypadat az mi je vyndaj a daj mi je do ruky, bojim se toho ze uz budou vypadat jak po bitve :)
Uživatelský avatar
sagvan82
*
Příspěvky: 56
Registrován: 09 říj 2005, 18:33
Bydliště: Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sagvan82 »

Zdary,
mě vyšla tahle výměna kladky a rozvoďáku na cca. 6 tis.
Asi by se to dalo udělat i za míň, ale v servisu mi na to dávali
záruku, tak kdyby mi něco prasklo, zaplatili by mi náhradu škody...
Hyundai Lantra 1.6 GLS r.v.97
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

na 1,5 v radikovicich 3500,- vsechny remeny. Nech si to zkontrolovat, oni celkem poznaji, jestli neni chycenej, nebo sezvejkanej.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ryba píše:na 1,5 v radikovicich 3500,- vsechny remeny. Nech si to zkontrolovat, oni celkem poznaji, jestli neni chycenej, nebo sezvejkanej.

vcetne materialu?????? ja mam material vlastni! a cekam uz od osmi od rana a prej to budou mit az ve ctyri!! to snad neni mozny ani! napisu svoji zkusenost s autoriz. servisem! vypada to teda ze to bude fak palka! za dily jsem dal 1500,- jinde.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

po telef. domluve jsem prijel, vymenili, zkontrolovali a za 70 minut jsem byl pryc, jeste mi prehodili cep rizeni. 3500 i s praci.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Mě taky čeká výměna tak dejte vědět na netu na kolik vás vyšla výměna. Zkoušel jsem poptávat několik servisů a bylo to vždycky kolem 5000kč. :( :( :(
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Máňa

Pořád ten rozvoďák...

Příspěvek od Máňa »

Dnes jsem volal do servisu Hyundai a řekli mi že výměna řemene i z kladkami vyjde na 6000 -i z prací za originál materiál,a když budu chtít materiál od náhradního výrobce který tam prý taky běžně montojou tak to i z prací vyjde na 5100,tak nevím jestli mám věřit materiálu od náhradního výrobce a ušetřit 900kč,nebo si tam rasdši nechat dát originál,mám teď dilema.... : :?
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Origoš je origoš a těch 9 stováků tě snad taky nepoloží né? :lol:
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Milann
*
Příspěvky: 26
Registrován: 16 úno 2006, 16:40
Bydliště: Hodonín-jižní morava

Příspěvek od Milann »

Jo asi máš pravdu,aspoň budu míz jistotu a taky záruku kdyby něco...
Uživatelský avatar
Mates
****
Příspěvky: 1410
Registrován: 08 srp 2005, 19:45
Bydliště: Litvínov

Příspěvek od Mates »

Takle nějak jsem to myslel :wink:
Hyundai i30 Trikolor 1,4 s paketem plus a černou metalízou 6/2011
Hyundai Accent 1,3 12V 62 kW 2004/3 prodán
Hyundai Lantra combi GLS 1,6 16V r.v.96 Sněhurka je prodaná.
Milann
*
Příspěvky: 26
Registrován: 16 úno 2006, 16:40
Bydliště: Hodonín-jižní morava

Příspěvek od Milann »

Můžeš mi poradit ještě nějaké důležité věci nebo vychytávky o kterých bych měl vědět?Hyunday Lantra r .v 1998 1,6,16v,dohc,benzín---Cokoli budu rád za vše.. :)
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“