vytekanie nafty z matrixa

Moderátor: Moderátoři

misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od misiak »

zdravim vsetky matrixi... vie mi niekto pomoct. mam 3mesacneho matrixa a 4 krat som bol v servise. po natankovani nafty doplna vyteka z nadrze palivo. lenze mne uz menili na matrixe dodavacie cerpadlo, ze na nom je nejaky odvzdusnovaci ventilcek a on prepusta. po vymene na druhe tankovanie zacal znovu prepustat a vsetko co je v hrdle tak vyteka na zem. asi pojdem vratit auto predajcovi.. len ci vrati 422000sk [-X [-X [-X .. ved mozno to vyteka na vyfuk potrubie a pride leto a zahorim.. :oops: :oops: :oops:
Reklama
 

misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: vytekanie nafty z matrixa...

Příspěvek od misiak »

vsetky matrixi 1,5 crdi r.v 2008.. :!: :!: :!: :!: :!: :!: davajte si pozor, ked natankujete na benzinke do plna naftu, tak do 5 minut mate pod sebou kaluz nafty. ovzdusnovak nadrze je nizsie ako hladina v tankovacom hrdle a vsetko co natankujete nad uroven toho odvzdusnovaka, tak vam vyteka na zem.. co je riadne nebezpecne a to hlavne v lete, ked pojdem na dlhu trasu, natankujem a zacne to vytekat na horuci vyfuk :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: nechcem vediet ci zazit co bude potom.. kto mi poradi ako a co s tym :shock: :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7916
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od Mexican »

misiak tak za A nafta ti nezacne horiet len tak.. za B ak pojdes do servisu, tak ti to bezplatne odstrania.. Toto bola frekventovana chyba aj u Accenta 2006+ CRDi
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od misiak »

no dakujem. bol som 3 krat v kosiciach v servise a vymenili dodavacie cerpadlo, ze ten ovzdusnovak je uz v poriadku ](*,) ](*,) ](*,) . po tyzdni som natankoval a znova to vyteka.. [-X [-X [-X neviem co robit mam. michal
Uživatelský avatar
kabi
*
Příspěvky: 60
Registrován: 04 pro 2008, 23:33
Bydliště: Slaný

Re: vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od kabi »

bud tankovat do polopita nebo změnit servis :-k
Matrix 1,5 CRDi VGT R.V. 2008
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od misiak »

dakujeem vam za rady , lenze v kosiciach je len jeden servis a do presova je to daleko a dalsie naklady na cestu.. neviem, mozno len ja mam tak nevydarene auto, no aj central blbne s klucom nezatvara, na to v servise povedali ze mam sekat s klucom v zamku ked zatvaram a ze vtedy to funguje... tak asi zoberiem sekeru a zacnem sekat nou... :mrgreen: :mrgreen: aj z 3st na mensi 2st sa tazko radi,neviem asi po 3000 km to zacalo a zevraj je to v poriadku, ved to mate v zaruke tak sa nic nebojte to sa rozchodi, a pritom za nova lahucko to fungovalo.. :roll: :roll: :roll: a s tym vytekanim povedali ze je to uz v poriadku po vymeme dodavacieho cerpadla, a je to takisto.. mechanik povedal, ze je to vyrobna vada, ze nemozu dat ti korejci nizsie odvzdusnovak nadrze, ako je hladina nalievacieho hrdla.. no zo starou skodovkou, ci starou alfou som take problemy nemal... :shock: :shock: [-X [-X a to nehovorim o zimnom posype nasich ciest, ako tie kamienky obijaju od kolies auto , a ako tu zvonkohru pocut vo vnutri :evil: :evil: :twisted: :twisted: :roll: :roll: ... mohli dat nejaky nater zospodu na ten matrix, co by to trocha odhlucnilo, alebo nejake ochranne plasty.. 8) 8) 8) .. pekny den vam vsetkymmmmmmmmm
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7916
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od Mexican »

misiak preco ti menia cerpadlo, ked spominas ze nafta ti tecie z nadrze... to je tak o 2 metre dalej ... u Accentov sa menili spony a privod hrdlo nadrze a nadrz a updaveny odvzdusnovaci system.. ak to nevedia urobit v KE, tak budes musiet proste zacat navstevovat iny servis
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od misiak »

v matrixe je dodavacie cerpadlo co tlaci naftu do predu na nadrzi pod sedadlami a na nom je aj ten odvzdusnovak ci vyrovnavac podtlaku ci pretlaku v nadrzi.. je to obycajna umelohmotna fajka 90 stupnova a na nej je nasunuty malinky valcek, ktory je ako filter zeby nevtiahlo nejaku spinku do nadrze zvonku,.. :roll: :roll: :roll: neviem preco to neurobili pri nalievacom hrdle ale o 20=30cm nizsie.. takze vsetko co ve vyssie ako ta fajka, tak vyteka pod auto.. :-& :-& :-& a to by som si ani nevsimol, len nejaka vysoka spotreba sa mi zdala zakazdym, a tak clovek na to prisiel =D> =D> =D> pekny den michal
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od misiak »

este to nestaci a po 4 dnoch dazda aj v aute potopa.. :oops: :oops: :oops: okolo zadneho okienka maleho v zadu preteka voda, vlastne dazdova voda do kufra ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od misiak »

dnes som zobral 2l flasu s vodou aako lejem na zadne okienko vodu, tak asi vo vyrobe to nezatmelili, ale pekny potocik steka v polovici okna do vnutra.. a vsetko pod zadne sedadlo prave a do kufra.. :-k :-k este ze v kosiciach je malo dazda.. budem musiet cist do servisu ale co s tym urobia :roll: :roll: :roll: ,... michal
Uživatelský avatar
DEDe
*****
Příspěvky: 1787
Registrován: 31 led 2008, 06:28
Bydliště: Brno, Ceska Trebova
Kontaktovat uživatele:

Re: vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od DEDe »

misiak píše:dnes som zobral 2l flasu s vodou aako lejem na zadne okienko vodu, tak asi vo vyrobe to nezatmelili, ale pekny potocik steka v polovici okna do vnutra.. a vsetko pod zadne sedadlo prave a do kufra.. :-k :-k este ze v kosiciach je malo dazda.. budem musiet cist do servisu ale co s tym urobia :roll: :roll: :roll: ,... michal
neni to uz skoro na vymenu auta? si snad dostal nejakej prototyp to snad neni mozny tohle vsechno.
Hyundai Tuscani 2,7 Elisa - 12/2003
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od misiak »

DEDe.. neviem ci na vymenu auta, alebo storno kupnej zmluvy... asi poradim sa s niekym co vie okolo toho viac, ci sa da vratit auto spät, alebo u predajcu otvorit ucet, ktory bude na 1000 ci 2000eura a vsetky servisne prace budu odratuvat z tej sumy... lebo neverim, ze auto len tak lahko vymenia, ci vratia peniaze.. :?: :?: :?:
vie niekto poradit , alebo ma niekto skusenosti a vymenou auta :-k :-k ci stornom zmluvy :roll: :roll:
MIKEs84
*
Příspěvky: 18
Registrován: 20 dub 2008, 18:57

Re: vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od MIKEs84 »

Ja mám Matrixe r.v. 2008 (kupovaný v dubnu 2008) a žádné problémy s vytékající naftou nemám a to tankuju do plna - opravdu plna, skoro až k zátce - pravidelně.

Většinou od benzinky ještě nějakých 15km jedu, takže se mi trochu nafty "vycucne". Jediný případ, kdy mám naftu pod autem je, když mi vyteče z hrdla nádrže, protože přeliju 8)
Hyundai Matrix Premiun 1,5 CRDi
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od misiak »

MIKEs84... ja som bol znova v servise a odpoved od nich je, ze mam sa naucit tankovat a ak pistol tankovacia vypne, tak im to netieklo, a to mali tam auto 10 dni... a ja vcera znovu natankoval, a zospodu je nadrz mokra, a to si neviem predstavit, keby som to natlacil az po hrdlo... ](*,) ](*,) ](*,) :-k :-k .. v januari zevraj vymenene dodavacie cerpadlo co je na nadrzi, na ktorom je ten odvzdusnovaci ventilcek, no neverim, ze to vymenili, lebo stale je to rovnake... hlavna vec, ze v servisnej knize to mam zapisane... =D> =D> =D> :twisted: :evil:
este sa chcem opytat, ake siroke hrdlo mas #-o #-o , lebo ja mam väcsi priemer ako je u benzinovych asi taky 5cm, no velka diera :roll: :roll:

DEDe... okno zalepili, no poziadal som o vymenu auta, ci storno kupnej zmluvy, a servis podal na mna zalobu na sud, zo neplatnost dovodov.. na slovensku pravda neexistuje, len vypocitavi podnikatelia, ktori sa milo spravaju, len dovtedy, co dostanu peniaze na ucet a potom zakaznik neexistuje... :-# :-# :-#
misiak
*
Příspěvky: 63
Registrován: 12 úno 2009, 19:47

Re: vytekanie nafty z matrixa

Příspěvek od misiak »

Marcel123. poprosim ta, ako si dopadol s tym vytekanim nafty na benzinke. bol si v servise :idea: :idea:
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“